Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/05/2012 – Rainow 5





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross M Staffs Moorlands 32:36:00
2 Simon Harding M Macclesfield 33:54:00
3 Ed Gamble Mv40 Cheshire Hill Racers 34:17:00
4 Tom Bush M Alrtincham 34:20:00
5 Malcolm Fowler Mv40 Cheshire Hill Racers 34:28:00
6 Darren Holloway Mv40 Pennine 34:36:00
7 Rob Grantham M Ellesmere Port 35:17:00
8 Olivia Walwyn Bush F Alrtincham 35:27:00
9 John Raho M Holcombe Harriers 36:41:00
10 Mark Messenger Mv40 Macclesfield 36:49:00
11 Paul Tutt Mv40 37:35:00
12 Stefan Phillips M Woo Har Runners 37:50:00
13 Ian McAuslan M 37:52:00
14 Richard Marlton Mv40 Stockport 37:54:00
15 Jonny Downing M Pennine 37:55:00
16 Pete Woodhead M Goyt Valley Striders 38:12:00
17 Stuart Parrott Mv40 Wilmslow 38:19:00
18 Marcus Nilsson Mv40 38:43:00
19 Digby Harris Mv40 Macclesfield 39:05:00
20 Ian Fraser Mv40 39:17:00
21 John Mooney Mv50 Macclesfield 39:28:00
22 Paul Booth M Pennine 39:51:00
23 Sandra Lewis F Altrincham 40:01:00
24 Rob Palmer M L 40:02:00
25 James Dean M Goyt Valley Striders 40:03:00
26 Joe Nuttall M Pennine 40:07:00
27 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 40:18:00
28 Claire Aspinall F Pennine 40:39:00
29 Mark Cliff Mv40 Pennine 40:45:00
30 Martin Mallett Mv40 L Macclesfield 40:53:00
31 Julian Brown Mv40 Macclesfield 41:00:00
32 Mike Nelson Mv40 Macclesfield 41:03:00
33 Richard Lock M White Nancy Boys 41:09:00
34 Rob Skelton M Calder Valley 41:22:00
35 Geoff Spencer M 41:37:00
36 Mark Halsey M Buxton 41:40:00
37 Simon Bolton Mv40 Cheshire Hill Racers 41:46:00
38 Tim Walton Mv40 Macclesfield 41:47:00
39 Lucas Jones M Goyt Valley Striders 41:58:00
40 Martin Smith Mv40 42:01:00
41 Chris Shearlock M 42:10:00
42 Carl Bedson Mv40 Glossopdale Harriers 42:13:00
43 Jonathan Hull Mv40 Goyt Valley Striders 42:15:00
44 Hanno Torn Mv40 Pennine 42:18:00
45 Lee Grant Mv40 Goyt Valley Striders 42:28:00
46 Clare Griffin F Goyt Valley Striders 42:42:00
47 Alistair Hills M J Pennine 42:54:00
48 Simon Banister Mv40 42:58:00
49 Rachel Chatwin Fv40 Pennine 43:03:00
50 Richard Gay Mv50 Macclesfield 43:06:00
51 Mark Pinches M White Nancy Boys 43:10:00
52 Neil Gerrity M Newcastle 43:11:00
53 Kate Morrison F 43:24:00
54 Neil Hindle Mv50 FRA 43:47:00
55 Tom Whittington M Macclesfield 43:50:00
56 Peter Bailey Mv50 Buxton 44:04:00
57 Ben Jay Mv40 Goyt Valley Striders 44:07:00
58 Ian Scott Mv50 44:09:00
59 Michael Docherty Mv60 44:14:00
60 Roland Meylan Mv40 Buxton 44:35:00
61 Robert Hasler M 44:37:00
62 Tim Ruck M Pennine 44:44:00
63 Anna Yeadon F 44:51:00
64 David Whitfield Mv40 45:15:00
65 Steve Grace M Pennine 45:20:00
66 Stephen Picken Mv40 Macclesfield 45:29:00
67 Alan Turner Mv50 Glossopdale Harriers 45:36:00
68 John Mackintosh Mv40 45:40:00
69 Graham Barnes Mv50 45:45:00
70 Rick Graham Mv40 45:59:00
71 Andrew Barton M Alrtincham 46:08:00
72 Alex Ledbury M L 46:17:00
73 David Tucker Mv60 Macclesfield 46:25:00
74 Claire Kirkham F Holcombe Harriers 46:29:00
75 Barbara Murray Fv50 L Macclesfield 46:34:00
76 Matthew Hack Mv50 Stockport 46:42:00
77 Andrew Hubert Mv40 L 46:55:00
78 Matt Yardley Mv40 46:58:00
79 Austin Boam Mv40 Goyt Valley Striders 47:04:00
80 Paul Hills Mv50 Pennine 47:08:00
81 Jim Harries Mv50 Stockport 47:12:00
82 Michael Jones Mv50 Alrtincham 47:17:00
83 Andrew Mayland Mv40 FRA 47:20:00
84 Ian Ankers Mv60 Staffs Moorlands 47:27:00
85 John Sanderson Mv40 47:47:00
86 Chris Brumby Mv40 Sandbach Striders 48:10:00
87 Matthew Ethell M Pennine 48:20:00
88 Jo Miles Fv50 Macclesfield 48:25:00
89 Nick Fielden Mv50 Sale Harriers 48:30:00
90 Rob Hindle Mv40 48:33:00
91 Angela Jacquemart Fv40 Staffs Moorlands 48:35:00
92 Neil McGraw M Glossopdale Harriers 48:37:00
93 Anne-Marie Jones Fv50 Alrtincham 48:40:00
94 Dave Walker Mv50 Macclesfield 48:45:00
95 Robert Buckley Mv50 Alrtincham 48:57:00
96 Mark Wheelton Mv50 Macclesfield 49:02:00
97 Carolyn Whittle F Goyt Valley Striders 49:10:00
98 Wayne Grant M Goyt Valley Striders 49:17:00
99 Mandy Calvert Fv40 Macclesfield 49:19:00
100 Andreas England Mv40 White Nancy Boys 49:23:00
101 Tim Hargreaves Mv50 Stockport 49:25:00
102 Lindsay Palmer Fv40 Glossopdale Harriers 49:26:00
103 Ben Phillips M 49:28:00
104 Robert Anderson Mv50 49:30:00
105 Rod Campbell Mv60 Staffs Moorlands 49:35:00
106 Jan Forrester Fv60 Matlock AC 49:39:00
107 Colin Ardron Mv60 Macclesfield 49:52:00
108 Jim Cooke Mv40 Staffs Moorlands 49:54:00
109 Nic Lewis Mv40 49:57:00
110 David Forshaw Mv40 Buxton 50:15:00
111 David James Mv40 L Macclesfield 50:18:00
112 Iain Bell Mv40 50:29:00
113 Chris Loxton M Man Tri 50:49:00
114 Pauline Branckmann Fv40 Macclesfield 51:11:00
115 Simon Moorhouse Mv50 Buxton 51:13:00
116 Mike Noble Mv60 Pennine 51:30:00
117 Stephan Murray Mv40 Cheshire Tally Ho 51:32:00
118 Catherine Litherland F Saddleworth RC 51:36:00
119 David Whewell Mv50 Macclesfield 51:42:00
120 Martin Kocsis Mv40 Pennine 52:00:00
121 Philip Hitchings Mv60 Staffs Moorlands 52:05:00
122 Phil Leigh Mv40 52:17:00
123 Mel Toms Fv40 52:26:00
124 John Toms Mv40 52:27:00
125 Brian Jackson Mv60 Macclesfield 52:40:00
126 Dave Wilson M 52:53:00
127 Tony Griffiths M 52:56:00
128 Sarah Guise Fv40 Buxton 52:58:00
129 Sally Wilson F 53:06:00
130 Mary Jeal Fv50 Denbigh Harriers 53:19:00
131 Emma-Jane Eaton F Goyt Valley Striders 53:25:00
132 Rebecca Thompson Fv40 Glossopdale Harriers 53:39:00
133 Linda Edmondson Mv50 Wrekin RR 53:42:00
134 Roger Ashby Mv60 Pennine 54:50:00
135 Stephen Jones Mv60 Alrtincham 55:14:00
136 Paul Brown Mv40 55:30:00
137 Malcolm Brown Mv40 Glossopdale Harriers 55:40:00
138 Beverley Golden F Buxton 55:43:00
139 Alexis Dinsmoor Fv60 Pennine 56:07:00
140 Ross Kennedy M 56:57:00
141 Julie Laverock Fv40 Salford Harriers 57:29:00
142 Carole Barnes Fv40 Stockport 57:31:00
143 Michael Thirby Mv50 Stockport 57:32:00
144 Trevor Faulkner Mv60 Wilmslow 58:13:00
145 David Turner Mv50 58:48:00
146 Helen Gray Fv40 Goyt Valley Striders 59:09:00
147 Barbara Hills Fv40 Goyt Valley Striders 59:12:00
148 Gill Bremner Fv50 60:12:00
149 Sue Taylor Fv50 Cheadle RC 61:08:00
150 Catherine Goad Fv40 61:10:00
151 Simon Webb M 68:39:00
152 Joanne Lancaster F Goyt Valley Striders 69:10:00
153 Lisa Nichols Fv40 69:12:00
154 Dale Unwin M DNF