Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/06/2012 – Bamford Sheepdog Trials





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell M Howgill Harriers 00:31:29
2 Kristian Edwards M Leic. C. AC 00:32:05
3 Will Boothman M Dark Peak 00:32:09
4 Mike Sprot M Dark Peak 00:32:39
5 Mick Stenton M Dark Peak 00:34:12
6 Damon Rodwell M Oxpoly Oldboys 00:34:31
7 Malcolm Johnson M Stockport H 00:35:13
8 Jon Hargreaves M   00:35:18
9 Gavin Williams M Dark Peak 00:35:34
10 Alan Billington M Belper Harriers 00:36:03
11 Ian Winterburn M Dark Peak 00:36:25
12 Nick Wallis M Dark Peak 00:36:29
13 Andy Hickman M   00:36:34
14 Peter Hague M S Yorks Police 00:36:40
15 Andy Barnett M Dark Peak 00:36:46
16 Bruce Lovell M Team Balancise 00:36:50
17 Pete Fraser-Smith M Dark Peak 00:36:50
18 Dan Doherty M Team Balancise 00:37:09
19 John Mooney M Macclesfield H 00:37:24
20 Mark Hobbs M Dark Peak 00:37:26
21 Darren Fishwick M Chorley 00:37:33
22 Brandon Davison M Fat Boys RC 00:37:39
23 Jonathan Sanderson M Serpentine RC 00:37:41
24 Judith Jepson F Fat Boys RC 00:38:01
25 Steph Curtis F Pennine Fell RC 00:38:03
26 Claire Aspinall F Pennine Fell RC 00:38:09
27 Andrew Moore M Dark Peak 00:38:19
28 Nigel Jeff M Dark Peak 00:38:23
29 Gary McMahon M Redhill RR 00:38:24
30 David Shepherd M   00:38:37
31 James Alton M   00:38:44
32 Jonathan Mayfield M Rotherham H 00:38:45
33 Mark Pursell M Buxton AC 00:38:51
34 Julian Wills M Mounts Bay H 00:38:52
35 Andy Hartley M Fat Boys RC 00:38:56
36 Chris Jackson M Glossop Harriers 00:39:01
37 Robert Jolley M   00:39:07
38 Tim Rippon M Dark Peak 00:39:24
39 Nick Baynes M Fat Boys RC 00:39:47
40 Jonathan Breeze M   00:39:49
41 Sandra Lewis F Altrincham 00:39:50
42 Clive Greatorex M Todmorden H 00:39:51
43 Mark Havenhand M   00:39:54
44 Robert Atkin M   00:40:00
45 Simon Brister M Harlech AC 00:40:12
46 David Beerling M Dark Peak 00:40:20
47 Paul Hulbert M Fat Boys RC 00:40:21
48 Reg Cooper M   00:40:23
49 Stephen Metz M Porter Valley Pl 00:40:36
50 Paul Pycroft M Dark Peak 00:40:41
51 Martin Hamilton M Team Balancise 00:41:00
52 Michael Docherty M   00:41:04
53 Trevor Longman M Macclesfield H 00:41:14
54 Dom Hewins M Fat Boys RC 00:41:25
55 David Pearson M   00:41:26
56 Jack Symmons M   00:41:29
57 Thomas Pearson M   00:41:31
58 Louise Perrins F Totley AC 00:41:34
59 Jenny Caddick F Dark Peak 00:41:37
60 Tim Coey M Fat Boys RC 00:41:40
61 Francis Hale M Team Balancise 00:41:41
62 Alistair Hills M Pennine Fell RC 00:41:43
63 Darren Webb M Dark Peak 00:41:46
64 Robert Stewart M   00:41:48
65 Jane Crowson F Dark Peak 00:41:53
66 Dominic Taylor M Fat Boys RC 00:41:55
67 John Gorman M N Derbys RC 00:41:56
68 Marcus Lancaster M Lincoln & District 00:41:58
69 Andy Buck M Steel City Striders 00:42:01
70 Kevin Walker M   00:42:06
71 Nigel Doyle M Oxpoly Oldboys 00:42:17
72 Paul Elliott M Dark Peak 00:42:29
73 Mark Bullock M   00:42:29
74 David Billingham M Oxpoly Oldboys 00:42:33
75 Julie Nolan F Dark Peak 00:42:37
76 Chris Moran M   00:42:41
77 Elizabeth Kooper F   00:42:54
78 Kenny Turner M Dark Peak 00:43:01
79 Chris Horsfall M   00:43:09
80 Helen Calder F Steel City Striders 00:43:13
81 Jenn Mattinson F Howgill Harriers 00:43:21
82 Kevin Rowles M Killamarsh Kestrels 00:43:28
83 Shane Hill M Team Balancise 00:43:36
84 Paul Walwyn M Sheffield Hash H 00:43:40
85 Sarah Broadhurst F Dark Peak 00:44:04
86 Darren Gibson M Team Balancise 00:44:07
87 Richard White M Glossopdale H 00:44:17
88 Brent Lindsay M Penistone FR 00:44:21
89 Andy Wilkins M Glossopdale H 00:44:24
90 David Holmes M Lymm Runners 00:44:34
91 Anna Douglas F   00:44:43
92 Philip Walters M Dark Peak 00:44:47
93 Paul Hills M Pennine Fell RC 00:45:04
94 Kate Reece F   00:45:11
95 Penny Collier F Dark Peak 00:45:15
96 Simon Hutchinson M   00:45:19
97 Andrew Hughes M   00:45:23
98 David Patrick M Ashbourne 00:45:24
99 Mike Thomson M Fat Boys RC 00:45:29
100 Rob Calver M Chapel Allerton R 00:45:50
101 Judith Havenhand F   00:45:53
102 Kim Fraser-Smith F Dark Peak 00:45:59
103 Richard Pegram M Wirksworth 00:46:00
104 Steve Kerrisan M   00:46:06
105 Andrew Davies M   00:46:12
106 Melvyn McCart M   00:46:13
107 Naomi Baynes F   00:46:29
108 Helen Barnett F   00:46:39
109 Tim Mackey M Dark Peak 00:46:51
110 Mark Harrison M Long Eaton RC 00:46:52
111 David Arundale M Dark Peak 00:46:53
112 Martin Brown M N Derbys RC 00:47:04
113 John Ostroskis M Fat Boys RC 00:47:07
114 Chris Reece M   00:47:24
115 Nick Williamson M Fat Boys RC 00:47:27
116 Sophie Cherry F   00:48:20
117 Steve Dewick M Dark Peak 00:48:25
118 Will Taylor M   00:48:37
119 Vicky Kirkwood F Dallam 00:48:40
120 Andy Dawbarn M East Essex TC 00:48:45
121 Andy Verney M Wymondham B. F C 00:48:48
122 Mike Arundale M Dark Peak 00:48:49
123 Keith Gaskin M   00:49:03
124 Fiona Higgins F   00:49:26
125 Julie Simpson F   00:50:57
126 Rich Havenhand M   00:51:57
127 Debbie Tickle F   00:52:48
128 Nicola Hart F Ambleside 00:52:53
129 Ian Hodson M   00:53:17
130 Hannah Hickman F   00:53:20
131 Sue Kirkbride F Dark Peak 00:53:47
132 Debbie McCart F   00:54:19
133 Maggie Gormand F N Derbys RC 00:54:51
134 Jo Waller F Dark Peak 00:54:56
135 Ken Price M   00:58:45
136 Andrew Taylor M   00:58:57
137 Julie Ryan F   01:08:20