Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/05/2012 – Coiners





  
Pos Name Category Club Time
1 Andy Lamont M Macclesfield Harriers 00:52:23
2 Chris Miller M Harrogate Harriers 00:52:31
3 Christopher Smale V45* Bingley Harriers 00:53:13
4 Ashley Holt M Rossendale 00:53:57
5 Sean Carey U23* Todmorden Harriers 00:54:11
6 Ian Symington M Calder Valley 00:54:32
7 Andy Thorpe V40* Calder Valley 00:55:13
8 Ian Nixon M Pudsey & Bramley 00:57:01
9 Stephen Smithies V40 Calder Valley 00:57:03
10 Charlie McIntosh V45 Pudsey & Bramley 00:57:44
11 James Craggs M Newbury A.C 00:57:56
12 Martin Kitchin M Unattached 00:57:59
13 Bill Johnson V45 Calder Valley 00:58:40
14 Andy Milligan V45 Bury A.C 00:58:58
15 Boff Whalley V50* Pudsey & Bramley 00:59:48
16 Gary Fleet V50 Pennine 00:59:59
17 Graham Hill V45 Calder Valley 01:00:12
18 Danny Seal M Pedalsport CC 01:00:43
19 Dominic Nurse V40 Abbey Runners 01:00:51
20 Helen Fines L* Calder Valley 01:01:24
21 Mark Wharton V45 Calder Valley 01:01:35
22 Ben Crowther M Todmorden Harriers 01:01:56
23 David Wright V45 Newbury A.C 01:02:19
24 Anne Johnson LV45* Calder Valley 01:02:58
25 Gayle Sugden L Calder Valley 01:02:59
26 Dave Kelly V55* Rossendale 01:03:22
27 John Mc Nerney M Harrogate Harriers 01:04:56
28 Paul Hindle V40 Wharfedale 01:05:02
29 James Williams M Calder Valley 01:05:04
30 Christopher Hobson M Newbury A.C 01:05:13
31 Les Smalley V45 Bury A.C 01:05:22
32 Timothy Jacobs M Abbey Runners 01:06:12
33 Steven Parker M Pedalsport CC 01:06:43
34 Tim Brookes MV40* Calder Valley 01:07:22
35 Scott Baistow U23 Wharfedale 01:07:31
36 John Hughes M Roberttown Roadrunners 01:07:34
37 Steve Blackford V55 Denby Dale Travellers 01:08:33
38 Simon Fisher M Rochdale Harriers 01:09:46
39 Duncan Forrest M Bury A.C 01:10:03
40 Alison Eagle LV45 Ilkley Harriers 01:10:05
41 Sarah Grant LV40* Abbey Runners 01:10:07
42 Dean Makar V40 Newbury A.C 01:10:17
43 Dave Grundy V45 Bury A.C 01:10:26
44 Martin Oddy V50 Valley Striders 01:10:47
45 Steve Grimley V40 Calder Valley 01:11:42
46 John Coates V50 Ilkley Harriers 01:12:33
47 Caroline Harding L Pudsey & Bramley 01:13:09
48 Sam Corbett U23 Unattached 01:13:20
49 Rachel Mackie L Abbey Runners 01:13:27
50 Mark Pendlesbury V40 Clayton Le Moors 01:13:28
51 Myles Holdsworth M Leeds City 01:13:31
52 Darren Brown V45 Unattached 01:14:43
53 Carly Appleby L Swinton 01:14:45
54 Natalie Murphy LV45 Rossendale 01:14:55
55 John Corbett V50 Unattached 01:15:11
56 Malcolm Coles V70* Valley Striders 01:16:14
57 Rob Naylor V40 Unattached 01:16:27
58 Neil Fairburn V45 Baildon Runners 01:17:12
59 Nick Harris V60* Rossendale 01:17:19
60 Rob Myers V55 Wharfedale 01:17:26
61 Christine Blackford LV50* Denby Dale Travellers 01:17:51
62 Manhar Patel V45 Calder Valley 01:18:08
63 Liz Casey LV50 Abbey Runners 01:18:17
64 Graham Davy V50 Calder Valley 01:19:14
65 Nigel Brady V45 Bury A.C 01:19:59
66 Tim Cock V70 Holmfirth 01:20:56
67 Dave Beston V50 Abbey Runners 01:21:01
68 Steve Tindall MV45* Wharfedale 01:21:45
69 Rebecca Coxhead L Newbury A.C 01:23:37
70 David Richards V50 Formula One 01:25:24
71 Julie Laverock LV40 Salford Harriers 01:26:23
72 Bob Grant V60 Unattached 01:26:26
73 Dave Jones V50 Valley Striders 01:29:09