Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/06/2010 – Chevin





  
Pos Name Category Club Time
1 Graham Pearce M Pudsey & Bramley 00:17:32
2 Ian Nixon M Pudsey & Bramley 00:17:58
3 Greg Hull M40 Leeds City 00:18:20
4 Bob Addey M Otley AC 00:18:36
5 Matthew Lockyer M Pudsey & Bramley 00:18:48
6 Dave Wilby M Ilkley H 00:19:03
7 Neil Armitage M40 Pudsey & Bramley 00:19:26
8 Jamie Hutchinson M Ilkley H 00:19:37
9 David Alcock M Pudsey & Bramley 00:20:03
10 Andy Hunt M40 Otley AC 00:20:07
11 Richard Plummer M U/A 00:20:10
12 S Stell M U/A 00:20:23
13 Christian Holmes M Wharfedale Harriers 00:20:25
14 Duncan Birstwistle M Harrogate H 00:20:29
15 Ged Callan M Bingley 00:20:30
16 Rohan Ackers M Wharfedale Harriers 00:20:34
17 Marcellus Springer M50 Horsforth H 00:20:38
18 Al Powell M40 Pudsey & Bramley 00:20:43
19 Steve Watkins M40 Baildon Runners 00:20:47
20 Ian Rowbotham M50 Ilkley H 00:20:55
21 Shane Green M40 Pudsey & Bramley 00:20:58
22 Derek Fuller M Ilkley H 00:21:05
23 Stephen Savage M Ambleside 00:21:12
24 Eirik Stanges M Valley Striders 00:21:14
25 David Almond M Dewsbury RR 00:21:17
26 Nick Pearce M50 Ilkley H 00:21:27
27 Luke Appleyard M Wharfedale Harriers 00:21:50
28 Renee Saxton F Otley AC 00:22:15
29 Dick Ballantine M40 Keighley & Craven 00:22:25
30 Aleb Greenhalgm M Valley Striders 00:22:45
31 Simon Franklin M40 Wharfedale Harriers 00:22:49
32 Gill Myers F50 Wharfedale Harriers 00:22:53
33 Tamara Hird F Wharfedale Harriers 00:22:55
34 Michael Pickard M40 Otley AC 00:23:12
35 Tony Brayshaw M40 Idle Ac 00:23:23
36 Emma Hall F U/A 00:23:25
37 Craig Savage M Dragons 00:23:29
38 Simon Harris M40 Nidd Valley 00:23:32
39 Judy Howells F Wharfedale Harriers 00:23:41
40 Mike Baldwin M50 Ilkley H 00:23:48
41 Claire Green F Spen AC 00:23:50
42 Dave Tait M60 Dark Peak 00:23:58
43 Peter Haines M50 Ilkley H 00:24:01
44 Kevin Watson M60 Horsforth H 00:24:02
45 Matthew Hird M Wharfedale Harriers 00:24:02
46 Phil Routh M50 Idle Ac 00:24:02
47 Neil Reed M40 Pudsey Pacers 00:24:08
48 John Larrie M40 Dragons 00:24:40
49 Sharron Smith F Otley AC 00:24:55
50 John Thompson M50 Wharfedale Harriers 00:24:58
51 Mark Latham M50 Bingley 00:25:06
52 Liam Mealey M Kirkstall H 00:25:17
53 James Lee M40 U/A 00:25:23
54 Ian Bithell M60 York Knavesmire 00:25:26
55 Dave Hickman M40 Fellandale 00:25:38
56 Fred Gibbs M70 Bingley 00:25:41
57 Chloe Haines F Ilkley H 00:25:42
58 Bruce Duncan M60 Bingley 00:25:55
59 Colin Best M50 Otley AC 00:25:57
60 Gary Burns M40 Fellandale 00:26:05
61 Angela Scrivastava F40 Otley AC 00:26:08
62 Serena Blackburn F40 Horsforth H 00:26:11
63 Michael Griffin M U/A 00:26:19
64 Brian Kenney M50 Achille Ratti 00:26:32
65 Jim Towers M60 Ilkley H 00:27:01
66 Malcom Coles M60 Valley Striders 00:27:04
67 Ken Dickinson M50 U/A 00:27:07
68 Sophie Brown F Ilkley H 00:27:10
69 Nicola Bond F Chapel Allerton 00:27:30
70 Mick Banks M50 Calder Valley FR 00:27:54
71 Danny Mills M50 York Postal Harriers 00:28:00
72 Philip Sowden M U/A 00:28:16
73 Don Buffman M50 Otley AC 00:28:24
74 Rhys North M40 Bingley 00:28:37
75 Ian Lowman M40 Fellandale 00:28:42
76 Peter Pozman M50 Wetherby Runners 00:29:55
77 James Webb M50 Wharfedale Harriers 00:30:08
78 Helen Goldthorpe F Kirkstall H 00:30:08
79 Christine Addison F40 Horsforth Fellandale 00:30:23
80 Liz Boothman F60 Baildon Runners 00:32:53
81 Leslie Wood M60 U/A 00:33:54
82 Lyn Eden F60 Ilkley H 00:36:54
83 Basil Thompson M70 U/A 00:44:23
84 Antonio Cardinale M60 Otley AC 00:44:39