Results: Sat 7 Apr 2012 — Pendle - u12
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Joshua Boyle | M11 | Hyndburn AC | 00:14:01 |
2 | Thomas Nelson | M11 | Wharfedale Harriers | 00:14:02 |
3 | Dean Tierney | M11 | Preston Harriers | 00:14:07 |
4 | Alex Stewart | M11 | Bingley Harriers & AC | 00:14:18 |
5 | Joshua Dickinson | M10 | City Of York | 00:14:27 |
6 | Joseph Pollard | M11 | Charnwood AC | 00:14:30 |
7 | Jacob Aubrey | M11 | Helm Hill Runners | 00:14:49 |
8 | Ben Green | M10 | Rossendale Harriers | 00:14:57 |
9 | Blythe Fourie | F11 | Hyndburn AC | 00:14:58 |
10 | Lucas Parker | M10 | Pennine Fell Runners | 00:15:05 |
11 | Robbie Johnstone | M11 | Wharfedale Harriers | 00:15:07 |
12 | David Mullarkey | M11 | Manx Harriers | 00:15:17 |
13 | Elliot Brett | M10 | Keighley & Craven AC | 00:15:22 |
14 | Nathan Smith | M11 | Cumberland Fell Runners | 00:15:26 |
15 | Jack Beaumont | M10 | Keighley & Craven AC | 00:15:31 |
16 | Chris Nealon | M10 | Wreake Runners | 00:15:33 |
17 | Harry Shelbourne | M11 | Penistone Footpath Runnrs | 00:15:36 |
18 | Matthew McKay | M10 | Rossendale Harriers | 00:15:38 |
19 | Harley J. Place | M10 | Rossendale Harriers | 00:15:41 |
20 | Joe Edmondson | M11 | Broughton Runners | 00:15:43 |
21 | Jack Walton | M10 | Keighley & Craven AC | 00:15:48 |
21 | Sunnivah Waterman | F10 | Holmfirth Harriers | 00:15:48 |
23 | Isaac Evans | M10 | Rossendale Harriers | 00:15:49 |
24 | Elliot Snape | M11 | Rossendale Harriers | 00:15:51 |
25 | George Carman | M10 | Wharfedale Harriers | 00:15:53 |
26 | Lucy Horrocks | F11 | Clayton Le Moors Harriers | 00:16:01 |
27 | Imogen Burrow | F11 | Helm Hill Runners | 00:16:02 |
28 | Luca Ross | M10 | Ambleside AC | 00:16:12 |
29 | Natalya Irvine | F11 | Clayton Le Moors Harriers | 00:16:15 |
30 | Bella Reed | F10 | Notts AC | 00:16:16 |
31 | Florence Reed | F10 | Notts AC | 00:16:22 |
32 | Joe Lonsdale | M11 | Pendle AC | 00:16:26 |
33 | Gregan Baker | M11 | Pendle AC | 00:16:28 |
34 | Joshua Newbold | M11 | Wharfedale Harriers | 00:16:36 |
35 | Timothy Barnes | M11 | Pendle AC | 00:16:42 |
36 | David Lewis | M11 | Hallamshire Harriers | 00:16:46 |
37 | Alexa McTiffin | F11 | Hyndburn AC | 00:16:47 |
38 | Alexander Townson | M11 | Clayton Le Moors Harriers | 00:16:49 |
39 | Ralph Boggis | M11 | Calder Valley FellRunners | 00:16:55 |
40 | Jacob Slough | M11 | Rossendale Harriers | 00:17:02 |
41 | Georgia-Mae Bourke | F11 | Stockport Harriers | 00:17:08 |
42 | Dylan Ross | M10 | Hyndburn AC | 00:17:10 |
43 | Joe Starling | M11 | Mercia Fell Runners | 00:17:23 |
44 | Ryan Clarke | M11 | Clayton Le Moors Harriers | 00:17:27 |
45 | Gemma Johnson | F11 | Calder Valley FellRunners | 00:17:31 |
46 | Rowan Greenwood | M10 | Clayton Le Moors Harriers | 00:17:37 |
47 | Sam Clapton | M10 | Scarborough AC | 00:17:55 |
48 | Jack Wilkinson | M11 | Blackburn Harriers | 00:17:58 |
49 | Alice Pier | F11 | Clayton Le Moors Harriers | 00:18:06 |
49 | Tiras Waterman | M11 | Holmfirth Harriers | 00:18:06 |
51 | Callum Mawby | M11 | Calder Valley FellRunners | 00:18:09 |
52 | Isaac Mitchell | M11 | Calder Valley FellRunners | 00:18:10 |
53 | Stella Cross | F11 | Wetherby Runners AC | 00:18:16 |
54 | Dylan Charlesworth | M11 | Wharfedale Harriers | 00:18:20 |
55 | Laura Knowles | F10 | Keighley & Craven AC | 00:18:22 |
56 | Sam Thom | M10 | Keighley & Craven AC | 00:18:25 |
57 | Robert Albion | M11 | Broughton Runners | 00:18:27 |
58 | Joe Alderman | M10 | Pendle AC | 00:18:28 |
58 | Laurie Milligan | F10 | Bury AC | 00:18:28 |
60 | Beth Morley | F10 | Ilkley Harriers | 00:18:34 |
61 | Thomas Hopley | M10 | Rossendale Harriers | 00:18:36 |
62 | Keera Nelson | F10 | Wharfedale Harriers | 00:18:38 |
63 | Hannah Cookson | F10 | Blackburn Harriers | 00:18:42 |
64 | Eilidh Miller | F11 | Broughton Runners | 00:18:55 |
65 | Mia Walsh | F10 | Helm Hill Runners | 00:19:01 |
66 | Olivia Roper | F11 | Bingley Harriers & AC | 00:19:29 |
67 | Dominic Rutter | M11 | Hyndburn AC | 00:19:33 |
68 | Leah Albion | F11 | Broughton Runners | 00:19:36 |
69 | Nathan Sharkey | M10 | Calder Valley FellRunners | 00:19:39 |
70 | Esme Pearse | F11 | Blackburn Harriers | 00:19:40 |
71 | Susan Lloyd | F10 | Keighley & Craven AC | 00:19:41 |
72 | Alex Baker | F10 | Pendle AC | 00:19:43 |
73 | Lucy Shutt | F10 | Bingley Harriers & AC | 00:19:47 |
74 | Luke J. Gregson | M11 | Bowland Fell Runners | 00:20:04 |
75 | Harry Hobbs | M10 | Holmfirth Harriers | 00:20:12 |
76 | Daniel Moore | M11 | Rossendale Harriers | 00:20:22 |
77 | Emily Cox | F11 | Keighley & Craven AC | 00:20:29 |
78 | Teegan Brady | F10 | Bury AC | 00:20:36 |
79 | Lucy Whitworth | F10 | Holmfirth Harriers | 00:20:37 |
80 | Emily Robinson | F11 | Keighley & Craven AC | 00:20:52 |
81 | Lucie Wood | F10 | Rossendale Harriers | 00:20:54 |
82 | Hannah Thompson | F10 | Unattached | 00:21:02 |
83 | Tegan Knappy | F11 | Keighley & Craven AC | 00:21:28 |
84 | Jenna AllenCartwrigh | F10 | Bury AC | 00:22:27 |
85 | Ewan Heneghan | M10 | Rossendale Harriers | 00:23:23 |
86 | Fiona Hodgson | F11 | Holmfirth Harriers | 00:23:40 |
87 | Stephanie Targett | F10 | Unattached | 00:23:49 |
88 | William Bennison | M10 | Unattached | 00:25:51 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.