Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/10/2011 – Windgather





  
Pos Name Category Club Time
1 John Brown V40 Salford 01:36:34
2 Pete Hodges M Dark Peak 01:39:58
3 Tom Bush M Altrincham & District AC 01:41:31
4 Olivia Walwyn Bush F Altrincham & District AC 01:42:27
5 Mick Stenton V50 Dark Peak 01:42:49
6 Martin Cliffe V40 Eryri Harriers 01:43:46
7 Tom Wild M Macclesfield Harriers 01:44:13
8 James Wood M Congleton Harriers 01:45:46
9 Steve Bell V40 Dark Peak 01:46:08
10 Richard Bradbury V40 Matlock AC 01:46:34
11 Peter Hague M South Yorkshire Police AC 01:46:50
12 Craig Jeffrey M Staffordshire Moorlands AC 01:46:59
13 Gareth Briggs M Staffordshire Moorlands AC 01:47:35
14 Adam Perry M Pennine 01:48:51
15 David Gower V40 Manchester YMCA 01:49:03
16 Andrew Burton M Northumberland Fell Runners 01:49:16
17 Kevin Perry V50 Unattached 01:49:43
18 Karl Wooffindin M Totley AC 01:51:27
19 Tom Beach M Unattached 01:52:08
20 Jonathan Cooper-Knock M Totley AC 01:52:22
21 Jason Phillips M Unattached 01:52:30
22 Bryan Lomas V40 Congleton Harriers 01:53:29
23 Martin Stocks V50 Dark Peak 01:53:43
24 Simon Sleney M Clowne Roadrunners 01:53:50
25 Colin Brearley M Unattached 01:54:42
26 Darran Hawkins V40 Buxton AC 01:54:58
27 Graeme Schofield M Dark Peak 01:55:27
28 Will Boothman M Dark Peak 01:56:20
29 Peter Nield M Macclesfield Harriers 01:56:31
30 Andrew Anastasi V40 Glossopdale Harriers 01:57:52
31 Paul Jeggo V50 Springfield Striders 01:58:30
32 Alan Renfree V50 Unattached 01:58:41
33 Mike Nelson V40 Macclesfield Harriers 01:58:52
34 Alistair Fitzgerlad M Goyt Valley Striders 01:59:08
35 Helen Elmore F Dark Peak 01:59:21
36 Claire Aspinall F Pennine 02:00:05
37 Sharon Orridge FV40 Long Eaton 02:00:46
38 Edward Hurst M Clowne Roadrunners 02:01:41
39 Shaun Jackson V40 Altrincham & District AC 02:02:02
40 Dan Clist M Totley AC 02:02:21
41 Tim Raffle V40 Altrincham & District AC 02:02:33
42 Mark Richards V50 Goyt Valley Striders 02:02:34
43 Duncan Drasdo V40 Trafford AC 02:02:34
44 Mark Hobbs M Sheffield University 02:02:45
45 Steph Curtis FV40 Pennine 02:02:50
46 John Noblett V40 Altrincham & District AC 02:02:53
47 Wayne Smithhurst M Ripley Running Club 02:03:00
48 Robin Mitton M Pennine 02:03:06
49 Phil Abbott M Long Eaton 02:03:10
50 Matthew Boyes V40 Unattached 02:03:26
51 Bruce Owen V40 Altrincham & District AC 02:03:51
52 Graham McAra V50 Cheshire Hill Racers 02:04:10
53 Mick Quinn V40 Barnsley Harriers 02:04:13
54 Matthew Jones V40 Ripley Running Club 02:04:30
55 Thomas Smith M South Yorkshire Police AC 02:04:36
56 Mark Cudahy V40 Buxton AC 02:04:49
57 Ian Rawson V40 Unattached 02:05:03
58 Mark Elwis V40 Unattached 02:05:04
59 Nick Jefferson M Unattached 02:05:38
60 Andy Kenyon V40 Erewash Valley 02:06:24
61 Adrian Baker V50 Manx Fell Runners 02:06:38
62 Steve Bowker V50 Unattached 02:06:40
63 Derek Guess V40 Shepshed 02:06:53
64 Mark Cliffe M Pennine 02:07:28
65 Ian Shaw V40 Southwell 02:07:50
66 Ben Wolstenholme M Saddleworth Runners 02:08:09
67 Mark Havehand V40 Unattached 02:08:27
68 Rob Stein M Dark Peak 02:08:40
69 Dave Evans M Keighley & Craven 02:08:48
70 David Whitfield V40 Unattached 02:08:51
71 Hanno Torn V40 Pennine 02:08:54
72 Trevor Longman V60 Macclesfield Harriers 02:08:58
73 Julian Brown V40 Macclesfield Harriers 02:09:01
74 Roger Carter V50 Manchester YMCA 02:09:20
75 Nick Wishart V40 Delamere Spartans 02:09:27
76 Becki Penrose F Unattached 02:09:45
77 Bisanth Batuwitge M Unattached 02:09:50
78 Jake Smith M Shepshed 02:10:08
79 Oliver Hemstock M Unattached 02:10:15
80 Adele Salt F Staffordshire Moorlands AC 02:10:52
81 Mick Cochrayne V60 Dark Peak 02:10:57
82 Jez Allard V40 Shepshed 02:11:54
83 Geoff Pettengell V50 Mow Cop Runners 02:12:03
84 Andrew McMaster M Unattached 02:12:07
85 Andrew Watson V40 Erewash Valley 02:12:28
86 Jerry Cook V40 Shepshed 02:12:36
87 Richard Corker V40 Unattached 02:13:03
88 Lee Bridgewater M Barnsley Harriers 02:13:08
89 Gavin Roberts V40 Dark Peak 02:13:28
90 David Ashton V60 Manchester YMCA 02:13:29
91 Reg Cooper V50 Unattached 02:13:38
92 Paul Harrington M Unattached 02:14:06
93 Clare Oliffe F Dark Peak 02:14:17
94 John Roberts M Manchester Tri 02:14:39
95 Brian MacFadyen V50 Macclesfield Harriers 02:14:43
96 Ged Naylor V50 Clowne Roadrunners 02:15:18
97 Tony Corton V40 Unattached 02:15:32
98 Paul Wooldridge V40 Shepshed 02:15:58
99 Richard Seipp V40 Pennine 02:16:16
100 Craig Allen M Belper Harriers 02:16:40
101 Tony Ryan V40 Unattached 02:16:45
102 John Mooney V50 Macclesfield Harriers 02:16:49
103 Tessa Montague FV40 Macclesfield Harriers 02:16:54
104 Richard Mead V40 Unattached 02:16:57
105 Robert Wain V40 Clowne Roadrunners 02:17:08
106 Carl Bedson V40 Glossopdale Harriers 02:17:08
107 Rachael Lawrance F Macclesfield Harriers 02:17:31
108 Gavin Peach M Unattached 02:17:50
109 Julia Nolan FV40 Dark Peak 02:17:55
110 Matt Yardley V40 Unattached 02:18:29
111 Dan Sims M Pennine 02:19:00
112 Paul Kent V50 Cambridge Harriers 02:19:21
113 David Beerling V40 Dark Peak 02:19:28
114 Ian Squires V40 GKR Karate 02:19:40
115 Rob Eadon M Wirksworth R C 02:19:50
116 Trevor Stevens V50 Unattached 02:20:13
117 Alan Willoner M Dark Peak 02:20:33
118 Tim Ruck M Pennine 02:20:36
119 Andy Buck V50 Steel City Striders 02:20:45
120 Paul Burchell V50 Long Eaton 02:20:54
121 Paul Mellor V40 Hatton Darts 02:20:56
122 Kelly Dyson M Goyt Valley Striders 02:20:57
123 Robert Stewart M Unattached 02:21:08
124 John Rowlands M Mow Cop Runners 02:21:13
125 Edie Hemstock F Pennine 02:21:22
126 John Speight M Unattached 02:21:29
127 Max Howard V50 Retford AC 02:21:39
128 Bruce Humphrey M Altrincham & District AC 02:22:07
129 Christie Johnson M Unattached 02:22:08
130 Pat Goodhall FV50 Totley AC 02:22:22
131 Sikobe Litaba V40 Glossopdale Harriers 02:22:41
132 Paul Sadler M Clowne Roadrunners 02:23:04
133 Tom Press V60 Hatton Darts 02:23:10
134 Dennis Learad V60 Clowne Roadrunners 02:23:29
135 Geoff Gilbert V50 Wilmslow RC 02:25:29
136 Debbie Smith F Dark Peak 02:25:41
137 Fiona Humpherson FV40 Goyt Valley Striders 02:25:42
138 Jason Coyne M Unattached 02:25:44
139 Stephen Symons V40 Manchester YMCA 02:25:55
140 Elaine Rose FV40 Pennine 02:26:35
141 Sally Ann Hales FV50 Macclesfield Harriers 02:27:16
142 Jerry Swan V40 Unattached 02:27:21
143 David Madden V40 Unattached 02:27:37
144 Rod Campbell V60 Staffordshire Moorlands AC 02:28:52
145 Alison Wainwright FV40 FRA 02:29:05
146 George Lamplough V40 Staffordshire Moorlands AC 02:29:24
147 Laura Hill FV40 Unattached 02:29:26
148 William Chant M Long Eaton 02:29:33
149 Hayley Lever F Unattached 02:30:02
150 Rob Cole M Dark Peak 02:30:08
151 Steven Acken V40 Unattached 02:31:32
152 Craig Partridge V40 Altrincham & District AC 02:31:43
153 John Shippey M Unattached 02:31:46
154 Sarah Bull F Goyt Valley Striders 02:31:56
155 Jo Miles FV40 Goyt Valley Striders 02:32:53
156 Roger Beavan V50 Ivanhoe Runners 02:33:42
157 Colin Davies V60 Altrincham & District AC 02:33:43
158 John Mackintosh V40 Unattached 02:33:48
159 Ruth Jacobs FV40 Smiley Paces 02:34:15
160 Helen Damett FV40 Unattached 02:34:28
161 Jonathan Wakefield V40 Unattached 02:34:35
162 Hazel Winder FV50 Macclesfield Harriers 02:34:39
163 Ian France V40 Buxton AC 02:35:28
164 Raymon Migocz V60 Unattached 02:35:43
165 Rob Wallis V40 Buxton AC 02:36:14
166 Stephanie Goodchild FV40 Manchester YMCA 02:36:33
167 Gemma Scougal F Clowne Roadrunners 02:37:06
168 Matthew Day M Goyt Valley Striders 02:37:26
169 Carolyn Whittle F Goyt Valley Striders 02:37:31
170 Dot Kesterton FV50 Smiley Paces 02:37:36
171 Danial Keeling M Clowne Roadrunners 02:37:37
172 Katy Thornhill F Goyt Valley Striders 02:37:45
173 Jonathan Gregson M Hatton Darts 02:37:59
174 Tom Bide M Unattached 02:40:08
175 Tracey Apperley FV40 Newmarket Joggers 02:40:09
176 Roger Ashby V60 Pennine 02:40:13
177 Mark Harrison V40 Long Eaton 02:40:23
178 Simon Cartledge V40 Macclesfield Harriers 02:41:02
179 Lisa Harbord FV40 Goyt Valley Striders 02:41:13
180 Andrea Elston F Clowne Roadrunners 02:41:30
181 Tom Lavin M Altrincham & District AC 02:42:03
182 Vicky Yeomans F Long Eaton 02:43:24
183 Michael Brooke V60 Unattached 02:43:50
184 Catherine Rowe FV50 Long Eaton 02:43:55
185 Clare Barstow F Goyt Valley Striders 02:44:58
186 Lynda Howard FV50 Retford AC 02:45:32
187 Martin Johnson V40 Unattached 02:45:50
188 Richard Griffin V40 Goyt Valley Striders 02:46:14
189 Clare Griffin F Goyt Valley Striders 02:46:14
190 Sandrta Lewis F Altrincham & District AC 02:47:14
191 Michael Milmore V60 Furres Harriers 02:50:52
192 Jonathan Denison V40 Unattached 02:52:35
193 Mark Fitzgerald M Buxton AC 02:53:04
194 AnnMarie Claye F Buxton AC 02:53:05
195 Heather Brownell FV40 Unattached 02:53:13
196 John Brownell V40 Dark Peak 02:53:14
197 Caroline Scott FV40 Sinfin 02:56:02
198 Helen Ripley FV40 Sinfin 02:56:03
199 Cheryl Brown F Long Eaton 02:56:28
200 Bill Sheppard V50 Long Eaton 02:56:29
201 David Forshaw V40 Buxton AC 02:57:32
202 Will Meredith M Goyt Valley Striders 02:58:01
203 Margaret Huyton FV60 Horwich 02:59:51
204 Peter Hill V50 Goyt Valley Striders 03:01:06
205 Jackie Robson FV40 Clowne Roadrunners 03:05:24
206 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 03:07:27
207 Alison Coldwell F Sheffield Tri 03:10:03
208 Peter Elston V40 Clowne Roadrunners 03:36:17
209 Sally Smith F Sheffield Tri 03:36:56