Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2011 – Lake District Mountain Trial - Medium





  
Pos Name Category Club Time
1 John Noblett MV40 WCOC 03:06:35
2 John Murfin MV40 Settle Harriers 03:11:04
3 Nicholas Evans MV50 Notts AC 03:11:06
4 Jeremy Westgarth M Arragons Tri Club 03:13:01
5 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-Moors Harriers 03:19:43
6 Sarah O'Neil F Hunters Bog Trotters 03:21:32
7 Russell Cannon MV40 Helm Hill Runners 03:22:02
8 Francis Shillitoe M Newcastle And Tyneside Orienteers 03:28:34
9 Peter Haines MV50 Ilkley Harriers AC 03:29:27
10 Alan Irving MV40 WCOC 03:30:18
11 Rowena Browne FV40 South Ribble Orienteering Club 03:30:57
12 Karen Nash FV50 South Ribble Orienteering Club 03:32:55
13 Becky James F Helm Hill Runners 03:35:41
14 Peter Branney M Leeds City AC 03:36:25
15 Debbie Thompson FV50 Keswick AC 03:38:58
16 Rebecca Harding FU21 Edinburgh University Hare & Hounds 03:39:10
17 Outi Kamarainen F Ilkley Harriers AC 03:42:26
18 Ian Charlesworth MV40 Penistone Footpath Runners AC 03:43:21
19 Martin Hancock MV40 FRA 03:44:55
20 Ian Stephenson MV50 Ambleside AC 03:45:19
21 Mary Edgerton FV50 Pennine Fell Runners 03:50:56
22 Jayne Rigby F Helm Hill Runners 03:52:34
23 Tim Chesher MV40 Reading Roadrunners 03:52:47
24 Sarah Haines FV50 Ilkley Harriers AC 03:53:18
25 Chloe Haines FU21 Ilkley Harriers AC 03:54:35
26 Jean Brown FV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:54:42
27 Michael Mcloughlin MV50 Preston Harriers 03:56:58
28 Darren Baker MV40 DEE Orienteering Club 03:59:59
29 Mike Ferguson M 04:00:53
30 Jim Doherty MV40 Preston Harriers 04:02:11
31 Peter Carter MV40 Preston Harriers 04:04:57
32 Rachel Metcalfe F Horwich RMI Harriers 04:07:21
33 Lindsay Harrod FV40 Helm Hill Runners 04:07:47
34 Susan Clough FV40 Ambleside AC 04:07:52
35 Mark McLeod MU21 Carnethy Hill RC 04:07:54
36 Ali Bramall FV50 Ambleside AC 04:11:04
37 Timothy May MV40 Harmeny AC 04:11:46
38 Katy Thompson FV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:14:04
39 Ange Jackson F WCOC 04:15:09
40 Kate Boobyer FV40 Pudsey & Bramley AC 04:19:58
41 Peter Carter MV50 Nottingham Orienteering Club 04:24:44
42 Sarah Fuller F Otley AC 04:25:33
43 Mark Hobson MV50 Rochdale Harriers & AC 04:27:59
44 Debbie Watson FV50 WCOC 04:28:02
45 Stewart Forsyth MV50 Bowland Fell Runners 04:28:57
46 Sal Chaffey FV40 Derwent Valley Orienteers 04:30:59
47 Jo Taylor FV40 South Ribble Orienteering Club 04:33:16
48 Alison Wainwright FV40 FRA 04:37:02
49 Mark Sammon M SELOC 04:38:39
50 Dave Jones MV40 Lakeland Orienteering Club 04:39:01
51 Jane Hornsby FV50 Black Combe Runners 04:44:25
52 Maria Dixon F Knavesmire Harriers 04:45:09
53 Sarah Keast FV40 Bowland Fell Runners 05:04:30
54 Paul Jenkinson MV40 Eryri Harriers 05:10:06
55 David Wolfendale MV50 Bowland Fell Runners 05:12:01
56 Keith Bevan MV40 Serpentine RC 05:23:20
57 John Page MV60 Todmorden Harriers & AC 05:42:28
58 Barry Johnson MV70 Cumberland Fell Runners Dnf
59 Graham Arthur MV60 Ilkley Harriers AC Dnf