Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/09/2021 – Ilam





  
Pos Name Category Club Time
1 Finlay Grant MU19 Buxton AC 00:37:05
2 Edward Corden MU19 Stockport Harriers & AC 00:37:09
3 William Longden MU19 Buxton AC 00:38:30
4 Max Wainwright MSEN Matlock Athletic Club 00:38:56
5 Hugh Mackie MU19 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 00:39:51
6 Toby Gill MU19 Matlock Athletic Club 00:41:48
7 Will Curry MU19 Rossendale Harriers & AC 00:42:40
8 Harry Bond MU19 Buxton AC 00:42:59
9 Alexandra Whitaker FU19 Harrogate Harriers & AC 00:45:39
10 Lucy Bednall FU19 Buxton AC 00:46:30
11 Richard Mackie M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 00:46:59
12 Isabel Richardson FU19 Holmfirth Harriers AC 00:47:09
13 Jonathan Coe M40 00:47:43
14 John Haddon M40 00:47:55
15 Eleanor Wainwright FSEN Dark Peak Fell Runners 00:48:05
16 Thomas Bradley MU19 Dark Peak Fell Runners 00:48:10
17 Kate Davies F40 Staffs Moorlands AC 00:48:41
18 Tom Styles MSEN 00:48:57
19 David Reeves M40 Buxton AC 00:49:32
20 Tom Gunton MSEN 00:49:37
21 Andy Barnett M60 Dark Peak Fellrunners 00:49:45
22 John Thorpe M40 Matlock Athletic Club 00:49:56
23 Martin Evans M40 Staffs Moorlands AC 00:50:03
24 Steph Curtis F50 Pennine FR 00:50:21
25 Peter Wilmot M50 Matlock AC 00:50:47
26 Amy Whelan FU19 Buxton AC 00:51:22
27 Russell Lewis M40 Barrow Runners 00:51:28
28 Laurence Martin M40 Pudsey & Bramley AC 00:51:36
29 Derek Chetwin M40 Matlock Athletic Club 00:51:42
30 Wendy Swift F50 Trentham RC 00:51:48
31 Philip Hutchinson MSEN 00:52:40
32 Christopher Gunn M50 Total Tri Training 00:53:04
33 Chris Gillott M50 Matlock Athletic Club 00:54:12
34 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 00:54:27
35 Craig Jackson M40 00:54:57
36 David Horton M50 Belper Harriers 00:55:24
37 Louis James MU23 Sheffield University Orienteering And Fell Running 00:55:33
38 Ann-Marie Jones F60 Macclesfield Harriers & AC 00:56:02
39 Jason Ball M40 Sinfin Running Club 00:56:36
40 John Hampton M40 Pegtown Plodders 00:56:51
41 Ellie Richardson FU19 Rossendale Harriers & AC 00:57:07
42 Laura Jacklin FSEN 00:57:27
43 Philip Dawid MSEN Newcastle (Staffs) Tri Club 00:57:30
44 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 00:57:55
45 Fiona Fullwood F40 Dark Peak Fellrunners 00:58:10
46 Katie Busfield F50 00:58:29
47 Darran Furness M40 Ilkeston Running Club 00:58:38
48 Chris Shaw M60 Dark Peak Fell Runners 00:58:49
49 Stephani Coe F40 Dark Peak Fell Runners 00:58:53
50 Robert Woolley M50 00:59:18
51 Trevor Symonds M60 Northern Fells Running Club 00:59:21
52 David Coley M50 00:59:26
53 Brendan Devlin M50 Sinfin Running Club 00:59:37
54 Jo Cater F50 Helm Hill 01:00:12
55 Jamie Meynell MSEN Sinfin Running Club 01:00:27
56 Laurence Regan M50 Staffs Moorlands AC 01:00:39
57 Andy Adkin M40 Chorlton Runners 01:00:51
58 Alison Preece F50 Telford AC 01:01:09
59 Peter Richardson M40 Cheadle Running Club 01:01:56
60 Anthony Marchant M40 Belper Harriers 01:02:18
61 Michael Hadland M50 Mercia Fell Runners 01:02:23
62 Trevor Hibbert M40 Sinfin Running Club 01:03:15
63 Louise Mangnall F40 01:03:27
64 Anthony Hulme M70 01:03:33
65 Alec Fowler MSEN 01:03:57
66 Ken Jones M70 Dark Peak Fell Runners 01:04:18
67 Tony Preece M50 Telford AC 01:04:31
68 Caroline Scott F50 Sinfin Running Club 01:04:48
69 Beth Dawid F40 01:06:45
70 Peter Macfarlane M60 Dark Peak Fell Runners 01:06:58
71 Jasmin Reeves F40 Buxton AC 01:07:03
72 Mick Fowler M60 01:08:38
73 Jill Hanson F40 Rothwell Harriers 01:09:16
74 Salman Shamim M40 Pudsey & Bramley AC 01:09:59
75 Emily Jacklin FSEN 01:10:58
76 Andy Basey M40 Heanor Running Club 01:11:14
77 Jessica Collier FSEN Derwent Runners 01:12:49
78 Helen Flage F40 Calder Valley 01:13:15