Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/07/2021 – Brassington Hill Race





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Dawson MaleV40 North Derbyshire RC 00:38:31
2 Chris Sleath MaleSen 00:38:42
3 William Neill MaleSen 00:38:49
4 Jason Burgess MaleV40 Buxton AC 00:38:54
5 Dan Sleath MaleSen 00:39:02
6 Tommy Horton MaleSen 00:39:07
7 Doug Love MaleV40 Bowland Fell Runners 00:39:39
8 Harry Bond MaleU19 Buxton AC 00:40:27
9 Chris Wilshaw MaleSen Shelton Striders 00:41:17
10 Adrian Busolini MaleSen Fairlands Valley Spartans 00:41:18
11 Ben O'Connell MaleV40 Heanor RC 00:41:23
12 Richard Bradbury MaleV50 Matlock AC 00:41:25
13 Ben Burrell MaleSen Porter Valley Plodders 00:41:33
14 Brendan Moore MaleV40 00:41:45
15 Matthew Lynas MaleV50 Macclesfield Harriers 00:41:48
16 Matthew Jones MaleV50 Ripley RC 00:41:53
17 Thomas Trotter MaleSen 00:42:09
18 Robert Dennes MaleSen Belper Harriers 00:42:20
19 Luke Beresford MaleSen Ripley RC 00:42:38
20 Wykeham Bosworth MaleSen Belper Harriers 00:42:40
21 Rowan Powell-Corbett MaleSen 00:42:46
22 Oliver Lloyd MaleU19 Matlock AC 00:42:53
23 Martin Evans MaleV40 Staffordshire Moorlands AC 00:42:56
24 Rob Donald MaleSen Shelton Striders 00:43:27
25 Simon Fisher MaleSen Matlock AC 00:43:43
26 Dave Oldfield MaleV40 00:43:46
27 Graham Moffatt MaleV50 Dark Peak Fell Runners 00:44:02
28 Gareth Knapper MaleV40 Cheadle Running Club 00:44:07
29 Michael Reece MaleV40 00:44:09
30 Simon Smith MaleSen Belper Harriers 00:44:10
31 Richard West MaleSen Ripley RC 00:44:35
32 Ben Williams MaleSen Staffordshire Moorlands AC 00:44:40
33 Ian Watson MaleV40 Matlock AC 00:44:55
34 Bradley Stone MaleV40 Matlock AC 00:45:00
35 Daniel Maskrey MaleSen Matlock AC 00:45:06
36 Gordon Humphreys MaleV40 00:45:10
37 Paul Lewis MaleV50 Long Eaton RC 00:45:16
38 Mike Taylor MaleV50 Fatboys 00:45:35
39 Andrew Marsden MaleSen Belper Harriers 00:45:56
40 Eleanor Wainwright FemaleSen Dark Peak Fell Runners 00:45:58
41 Andy Mellor MaleV40 Matlock AC 00:46:02
42 Christopher Gillott MaleV50 Matlock AC 00:46:22
43 Julian Brown MaleV50 Macclesfield Harriers 00:46:25
44 Lewis Glover MaleV50 Wirksworth Running Club 00:46:27
45 Wendy Swift FemaleV50 Trentham Running Club 00:46:33
46 Paul Griffiths MaleV40 Formula One Circuit Crew 00:46:36
47 Jack Morley MaleSen North Derbyshire RC 00:46:41
48 Simon Conroy MaleV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:45
49 Anthony Davey MaleSen Beeston AC 00:46:47
50 Emily Taylor FemaleSen Belper Harriers 00:46:48
51 Amy Whelan FemaleU19 Buxton AC 00:46:55
52 Amy Neill FemaleSen City Of Stoke AC 00:46:57
53 Chris Lawson MaleV50 Dark Peak Fell Runners 00:47:01
54 Simon Flitter MaleSen Matlock AC 00:47:06
55 Oliver Astley MaleV40 Derwent Runners 00:47:28
56 Dave Hayden MaleSen Derwent Runners 00:47:47
57 Ruth Keeley FemaleSen Belper Harriers 00:47:53
58 David Cross MaleSen Beeston AC 00:48:08
59 Will Durkin MaleSen Derwent Runners 00:48:08
60 Charlotte Ward FemaleSen City Of Hull AC 00:48:11
61 Daniel Ashcroft MaleV40 Matlock AC 00:48:15
62 Keith Morgan MaleV50 Ashbourne RC 00:48:29
63 Ian Beckingham MaleV50 Redhill Runners 00:48:35
64 Andrew Hodkin MaleV50 Matlock AC 00:48:42
65 Rob Bond MaleV40 Staffordshire Moorlands AC 00:48:44
66 Stephen Jones MaleSen Sinfin RC 00:48:46
67 Caitlin Bradbury FemaleSen Beeston AC 00:48:50
68 James Mcmurtry MaleV50 Ashbourne RC 00:49:00
69 Oliver Brocklehurst MaleSen Matlock AC 00:49:29
70 Mark Ison MaleV40 Team Derby Runner 00:49:31
71 Sarah Burrell FemaleSen Porter Valley Plodders 00:49:33
72 Andrew Haynes MaleV40 Matlock AC 00:49:35
73 Jonathan Tyson MaleV50 Matlock AC 00:49:37
74 Cal Lloyd FemaleV40 Porter Valley Plodders 00:49:38
75 Hannah Warrener FemaleSen 00:49:43
76 Christopher Morrison MaleV60 Sinfin RC 00:49:49
77 Lucy Taylor FemaleSen Matlock AC 00:49:49
78 William Chang MaleV40 Long Eaton RC 00:49:59
79 Jamie Meynell MaleSen Sinfin RC 00:50:02
80 Gabriel Hutchings MaleV60 Ashbourne RC 00:50:07
81 Trevor Hibbert MaleV40 Sinfin RC 00:50:18
82 Brendan Devlin MaleV50 Sinfin RC 00:50:26
83 Hannah Lilley FemaleSen Sinfin RC 00:50:35
84 Chris Henshaw MaleSen Matlock AC 00:50:37
85 David Greatorex MaleV40 Matlock AC 00:50:45
86 Geoff Cooper MaleV50 Matlock AC 00:50:46
87 Mark Shankland MaleV50 Team Derby Runner 00:50:49
88 Thomas Woodhouse MaleV40 Matlock AC 00:50:51
89 Peter Baker MaleV50 Belper Harriers 00:50:57
90 Rob Ball MaleSen Ashbourne RC 00:51:01
91 Mark Pollak MaleV40 Matlock AC 00:51:19
92 David Johnson MaleSen Staffordshire Moorlands AC 00:51:23
93 Mick Moorhouse MaleV60 Matlock AC 00:51:27
94 Louise Rowley FemaleV40 Matlock AC 00:51:33
95 Malcolm Busfield MaleV50 Ashbourne RC 00:51:39
96 David Riley MaleV60 Long Eaton RC 00:51:47
97 Alison Wainwright FemaleV50 Dark Peak Fell Runners 00:51:48
98 Joanne Howett FemaleV50 Ripley RC 00:52:05
99 James Lamb MaleV40 North Derbyshire RC 00:52:06
100 Marc Kinch MaleV50 Long Eaton RC 00:52:12
101 Darran Furness MaleV40 Ilkeston RC 00:52:22
102 Hannah Phillips FemaleSen Derwent Runners 00:52:36
103 Sarah Vernau FemaleV40 Formula One Circuit Crew 00:52:48
104 Katie Busfield FemaleV50 Ashbourne RC 00:52:51
105 Dan Pickup MaleSen Holme Pierrepont RC 00:52:53
106 Matt Govan MaleSen Matlock AC 00:52:54
107 Colin Price MaleV40 Totley AC 00:53:03
108 Laurence Regan MaleV50 Staffordshire Moorlands AC 00:53:21
109 Sarah Bates FemaleV40 00:53:22
110 Dennis Holmes MaleV50 Matlock AC 00:53:24
111 Jack Cummins MaleSen Matlock AC 00:53:28
112 Emily Sanders FemaleV50 Ashbourne RC 00:53:31
113 David Patrick MaleV50 Ashbourne RC 00:53:50
114 Jaclyn Kemp FemaleSen 00:53:55
115 Sophie Harrison FemaleV40 Matlock AC 00:54:05
116 Rebecca Barson FemaleSen 00:54:19
117 Anthony Marchant MaleV40 Belper Harriers 00:54:20
118 Ffyona Booker FemaleSen 00:54:29
119 Brett Janes MaleSen 00:54:33
120 Michael Stubbs MaleV40 00:54:57
121 Richard Hickling MaleV50 Belper Harriers 00:54:57
122 Chris Horsfall MaleV60 Handsworth Roadhogs 00:55:03
123 Steven Harper MaleV40 00:55:23
124 Jo Foster FemaleV40 Ilkeston Running Club 00:55:28
125 James Simpson MaleV40 Stokefit 00:55:28
126 Peter Bailey MaleV50 Buxton AC 00:55:50
127 Steve Monaghan MaleV50 North Derbyshire RC 00:56:03
128 Lisa Jones FemaleSen Matlock AC 00:56:05
129 Stef Brassington FemaleSen Wirksworth Running Club 00:56:18
130 Alan Smith MaleV60 00:56:28
131 Joanna Miles FemaleV50 Macclesfield Harriers 00:56:28
132 Heather Pierpoint FemaleV40 Ilkeston RC 00:56:29
133 Sheila Bradley FemaleV60 Buxton AC 00:56:48
134 Caroline Burrell FemaleV40 Wirksworth Running Club 00:56:55
135 Andy Stubbs MaleV40 Belper Harriers 00:57:12
136 Caroline Scott FemaleV50 Sinfin RC 00:57:22
137 Jon Punshon MaleV60 Northumberland Fell Runners 00:57:36
138 Anthony Hulme MaleV70 00:57:42
139 John Bush MaleV70 00:57:46
140 Eugene Moriarty MaleV50 00:57:53
141 David Edge MaleV60 Staffordshire Moorlands AC 00:58:14
142 Kathryn Berrisford FemaleV40 Matlock AC 00:58:23
143 Andy Smith MaleV50 Mercia Fell Runners 00:58:38
144 Matt Nicholls MaleSen Ripley RC 00:58:41
145 Jo Lloyd FemaleV40 Matlock AC 00:58:44
146 Dale Peakall MaleV40 Matlock AC 00:58:45
147 Colin Smith MaleV40 00:58:47
148 Jenny Gibbon FemaleSen Beeston AC 00:58:51
149 Ian Ankers MaleV70 Staffordshire Moorlands AC 00:58:53
150 Catherine Millet FemaleV40 Formula One Circuit Crew 00:59:04
151 Barry Warwick MaleV70 Derwent Runners 00:59:14
152 Mick Fowler MaleV60 00:59:40
153 Carl Hopkinson MaleV50 Ripley RC 01:00:51
154 Becky Hinton FemaleV40 Staffordshire Moorlands AC 01:00:57
155 Andy Zwolinski MaleV50 Ashbourne RC 01:01:33
156 Alec Fowler MaleSen 01:01:40
157 Stephen Plant MaleV60 Staffordshire Moorlands AC 01:01:41
158 Kate Tilsley FemaleV50 Ashbourne RC 01:01:42
159 Tim Rolfe MaleV40 Buxton AC 01:01:54
160 Charlotte Moriarty FemaleV50 01:01:55
161 Jordan Stanford MaleSen 01:02:01
162 Sarah Bailey FemaleV40 Ashbourne RC 01:02:07
163 Abbie Leivers FemaleSen Heanor RC 01:02:12
164 Alison Butlin FemaleV40 Ripley RC 01:02:32
165 Yvonne Pope FemaleV50 Staffordshire Moorlands AC 01:02:46
166 Ellen Lovatt FemaleV40 Belper Harriers 01:03:21
167 Clare Eardley FemaleV40 Wirksworth Running Club 01:03:26
168 Chris Reece MaleV70 01:03:39
169 Val Playdon FemaleV50 Ashbourne RC 01:04:01
170 Mandy Hudson FemaleSen Uttoxeter 01:04:11
171 Sally Owen FemaleV50 Matlock AC 01:04:27
172 Elizabeth Lakin FemaleV40 Long Eaton RC 01:04:30
173 Elaine Clifford FemaleV50 Beeston AC 01:05:10
174 Julian Bloor MaleV50 Ilkeston RC 01:05:37
175 Keith Pepper MaleV50 01:06:06
176 Morag Thompson FemaleV50 01:06:37
177 Rose Leivers FemaleSen Heanor RC 01:06:38
178 Dave Thompson MaleV60 01:06:39
179 David Henton MaleV40 Heanor RC 01:06:52
180 John Odonnell MaleV70 Beeston AC 01:07:05
181 Yan Cain FemaleV40 Shelton Striders 01:07:09
182 Christine Bexton FemaleV60 Beeston AC 01:07:12
183 Sammy Harrison FemaleSen Staffordshire Moorlands AC 01:07:20
184 Samantha Millward FemaleSen Staffordshire Moorlands AC 01:07:20
185 Graham Collins MaleV60 Milltown Milers 01:08:03
186 Joanna Coates FemaleSen Belper Harriers 01:11:06
187 John Wiseman MaleV50 Hucknall Trail Runners 01:13:33
188 Bill Mould MaleV70 Staffordshire Moorlands AC 01:13:37
189 David Taylor MaleV60 Staffordshire Moorlands AC 01:19:11
190 Paul Davies MaleSen Lonely Goat Running Club 01:40:40
191 Leonard Foulk MaleV50 Wirksworth Running Club 01:40:46