Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/06/2021 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Spencer A Buxton AC 00:25:12
2 Sam Soles A Buxton AC 00:26:13
3 Tim Stratton A City Of York AC 00:26:23
4 Kieran Allanson A Matlock Athletic Club 00:27:53
5 Luke Beresford A Ripley RC 00:27:53
6 Colin Brearley C Holme Pierrepont RC 00:28:10
7 Ben Burrell A Porter Valley Plodders 00:28:14
8 Arthur Green A 00:28:39
9 William Tatlow A 00:29:09
10 Neils Stabbs C Totley AC 00:29:10
11 Matthew Nichols A 00:29:19
12 Josaeph Wade A Dark Peak Fell Runners 00:29:23
13 Richard Nash C Hatton Darts RC 00:29:54
14 Martyn James A Porter Valley Plodders 00:30:10
15 Roland Allatt A Dark Peak Fell Runners 00:30:15
16 Richard West A Ripley RC 00:30:15
17 Greg Hopkinson A Matlock AC 00:30:20
18 Brendan Moore C 00:30:20
19 Matthew Lynas E Macclesfield Harriers & AC 00:30:21
20 Patrick Wright C Matlock AC 00:30:32
21 Ed Gamble E Cheshire Hill Racers 00:30:54
22 James Forder A 00:31:42
23 Tim Slack A DPFR 00:32:10
24 Amy Whelan B Buxton AC 00:32:11
25 Danny Elliott A Ripley Running Club 00:32:45
26 Paul Stuart E Steel City Striders RC 00:32:58
27 Julie Darigala F Penistone Footpath Runners & AC 00:33:00
28 Neil Atkin A 00:33:11
29 Peter Wright G Hatton Darts RC 00:33:13
30 Claire Biercamp D Porter Valley Plodders 00:33:22
31 Gemma Cox B 00:33:38
32 Derek Chetwin A Matlock AC 00:33:51
33 Ellie Crownshaw B Dark Peak Fell Runners 00:33:53
34 Matt Hawtin C Buxton AC 00:33:56
35 Wayne Smithurst C RRC 00:34:08
36 Joseph Sizeland A 00:34:14
37 Mark A Platton E Steel City Striders RC 00:34:15
38 Alan Renfree G 00:34:25
39 Jonathan Tyson E Matlock AC 00:34:43
40 Chris Westwood C FRA 00:34:55
41 Gary Newham C Erewash Valley RC 00:35:04
42 Jonathan Bryan E Belper Harriers 00:35:14
43 Craig Baird E Hillsborough &Rivelin Running Club 00:35:18
44 Paul Mellor E Hatton Darts 00:35:34
45 David Clifton A 00:35:37
46 Oscar Trevena A Macclesfield Harriers & AC 00:35:39
47 Megan Elliott B Matlock AC 00:35:40
48 Richard Hind E Worksop Harriers 00:35:43
49 Steve Wickham G Erewash Valley RC 00:35:43
50 Richard Bouglas A Buxton 00:36:06
51 Reginald Cooper G 00:36:10
52 Yaroslav Terentyev C 00:36:22
53 Trevor Hibbert C Sinfin RC 00:36:24
54 David Nimmo C South Cheshire Harriers 00:36:31
55 Bethan Schofield D Hatton Darts 00:36:39
56 Robert Taylor I Pennine Gell Runners 00:36:41
57 Adrian Baker G Dark Peak Fell Runners 00:36:55
58 Chris Shaw E Dark Peak Fell Runners 00:37:05
59 Sarah Sutton B Sinfin RC 00:37:06
60 Charlotte Nowill D 00:37:15
61 Emily Dart B Buxton AC 00:37:15
62 Chris Hunt A North Derbyshire RC 00:37:31
63 Sarah Walch D Penistone Footpath Runners & AC 00:37:40
64 Simon Felix E 00:37:41
65 Julie Gardner H 00:37:50
66 Mark Thorogood E Buxton AC 00:38:02
67 Michael Stubbs C 00:38:10
68 James Ellwood C Porter Valley Plodders 00:38:15
69 Nicky Owen F Belper Harriers 00:38:16
70 Ayako Yokoyama-Nichols D 00:38:27
71 John Booth G South Cheshire Harriers 00:38:32
72 Sean Speedy Cafferty E 00:38:50
73 Caroline Burrell D Wirksworth R C 00:39:02
74 Joanne Gilliver D Ripley RC 00:39:21
75 Dominic Wish E Dark Peak Fell Runners 00:39:24
76 Darren Hoban C 00:39:30
77 Nigel Callahan E North Derbyshire RC 00:39:39
78 Paul Warder E 00:40:00
79 Jane Mello F Pennine Fell Runners 00:40:05
80 Peter Bailey E Buxton AC 00:40:14
81 Paul Gray E Dark Peak Fell Runners 00:40:27
82 Carl Rawson C North Derbyshire Running Club 00:41:13
83 Darren Maher E 00:41:21
84 Mick Fowler G 00:41:31
85 Gareth Rosser A 00:41:51
86 Peter Macfarlane G Dark Peal Fell Runners 00:41:51
87 Lori Stayte B 00:42:15
88 Claire Watson B Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:42:32
89 David Arundale G Dark Peak Fell Runners 00:42:50
90 Hannah Mandel B 00:43:35
91 Caroline Furey D 00:43:42
92 Brent Lindsay G Penistone Footpath Runners & AC 00:43:47
93 Les Thurston I Matlock AC 00:43:59
94 Briony Harrison B 00:44:38
95 Jane Wade F Hatton Darts RC 00:44:43
96 Clare Eardley D Wirksworth Running Club 00:45:03
97 Eleonora Salomoni F Matlock AC 00:45:05
98 Alison Butlin D Ripley RC 00:45:24
99 Mike Arundale G 00:45:33
100 Bernadette Mccurrie D 00:46:11
101 Rachel Mccurrie D 00:46:12
102 Maxine Ison F Totley AC 00:46:14
103 Diane Clewes F Totley 00:46:24
104 Andrew Penny A 00:47:32
105 Joan Waller H 00:48:01
106 Caroline Wickham H Erewash Valley RC 00:54:13