Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/03/2020 – Ian Roberts Memorial





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob James MSEN Royton Road Runners 00:48:21
2 Tom Mitchell MSEN Marsden Racers 00:51:00
3 Andy Smith MSEN Slaithwaite Striders 00:52:00
4 Clark Hind MSEN Holmfirth Harriers 00:54:22
5 Michael Fanning M50 Borrowdale 00:55:02
6 Jonathan Pownall MSEN Valley Striders AC 00:55:28
7 Jonny Croston M40 CVFR 00:55:29
8 Kevin Hoult M40 CVFR 00:55:35
9 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:55:59
10 Hugh Dennis MSEN Chorlton Runners 00:56:17
11 David Middlemas M40 Valley Striders AC 00:56:58
12 Gavin Pittman MSEN Slaithwaite Striders 00:57:15
13 Chris Jackson MSEN Glossopdale Harriers 00:57:31
14 Luke Kelly MSEN Chorlton Runners 00:58:07
15 Mike Humpston MSEN 00:58:08
16 Scott Hutchinson M40 Marsden Racers 00:58:09
17 Bernard Stricker MSEN Chorlton Runners 00:58:13
18 Neil Walker M40 Altrincham 00:58:20
19 Julie Darigala W50 Penistone FRAC 00:58:36
20 Paul Freeman M40 00:58:37
21 Michael Sanderson MSEN Holmfirth Harriers 00:58:52
22 James Bryson MSEN Chorlton Runners 00:59:00
23 Paul Axon M40 01:00:39
24 Shaun Mollart M50 Denby Dale AC 01:00:40
25 John Millen M40 Black Combe Runners 01:00:41
26 Ian Fraser M50 East Cheshire Harriers 01:00:43
27 Nick Syrett M40 Chorlton Runners 01:01:14
28 Christopher Smale M50 Barlick Fell Runners 01:01:19
29 Scott Alder M40 Spenborough AC 01:01:29
30 Steve Charlton M40 01:01:33
31 Giles Bailey M50 Meltham AC 01:01:44
32 Andy Petrie M40 Stadium Runners 01:01:45
33 Chris Beadle M50 Holmfirth Harriers 01:02:56
34 Jenny Buck WSEN Wakefield Harriers 01:03:04
35 Simon Purll M40 South Leeds Lakers 01:03:44
36 Robert Bolton M50 Oldham & Royton 01:03:48
37 Steve Perren M50 Meltham AC 01:03:56
38 Mark Wilson MSEN Holmfirth Harriers 01:03:57
39 Logan Anderson M50 Holmfirth Harriers 01:04:20
40 Helena Croft WSEN Holmfirth Harriers 01:04:22
41 Wayne Byram M50 Holmfirth Harriers 01:04:23
42 Kevin Nicholas M50 Nidd Valley Runners 01:05:02
43 Paul Mead M50 01:05:17
44 Alex Pigott MSEN Chorlton Runners 01:05:43
45 Paul Murgatroyd M50 South Leeds Lakers 01:05:56
46 Chris Standish M40 01:06:00
47 Robert Mitchell MU23 01:06:01
48 Dan Martell MSEN Altrincham 01:06:31
49 Mike Evans M40 01:06:33
50 Mark Ellithorn M50 Chorley Athletic 01:06:43
51 Will Carver M40 Halifax Harriers 01:06:53
52 Carl Ashton M40 01:07:20
53 Alex Sheard MU23 Saddleworth Runners 01:07:22
54 Andy Shortt M50 01:07:37
55 Nigel Scaife M40 Nidd Valley Runners 01:07:39
56 Stewart McConnell M50 Halifax Harriers 01:07:40
57 Mark Wearmouth M40 01:07:41
58 Glyn Mitchell M50 Slaithwaite Striders 01:08:28
59 Richard Kennaugh M50 Altrincham 01:09:01
60 Pete Wallroth MSEN Glossopdale Harriers 01:09:18
61 Saul Gallagher M50 East Cheshire Harriers 01:09:35
62 Richard Gardner M40 Chorlton Runners 01:10:19
63 Lucy Farquhar WSEN Holmfirth Harriers 01:10:33
64 Fran Whitworth W50 Holmfirth Harriers 01:10:50
65 Shane Kenny M40 Morley Running Club 01:11:15
66 James Sheard M50 Saddleworth Runners 01:11:18
67 Richard Rothery M40 CVFR 01:11:31
68 Martin Bayliss M60 Meltham AC 01:11:42
69 Catherine Barber WSEN Nidd Valley Runners 01:11:51
70 Paul Davies M40 01:11:51
71 Steve Bullock M50 01:12:12
72 Judy Howells W40 Wharfedale Harriers 01:12:24
73 Carole Fryer W50 CVFR 01:12:31
74 Paul Molloy MSEN Chorlton Runners 01:12:33
75 Glenn Piper M50 East Cheshire Harriers 01:12:40
76 Mark Osborne M50 01:12:47
77 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers 01:12:54
78 Henry Carter MU23 Spenborough AC 01:12:59
79 Christian Lloyd M50 Meltham AC 01:13:00
80 Aled Greenhalgh MSEN Marsden Racers 01:13:07
81 Sarah Brewer W40 Meltham AC 01:13:10
82 Martin Holding M50 Denby Dale AC 01:13:26
83 Steven Carter M50 Horsforth Fellandale 01:13:38
84 Andy Adkin M40 Manchester Tri 01:13:43
85 David Askew M50 Harrogate Harriers AC 01:14:07
86 Gwenllian Tawy WSEN Chorlton Runners 01:14:10
87 Andrew Iddon MSEN Nidd Valley Runners 01:14:13
88 Sarah Walch W40 Penistone FRAC 01:16:15
89 James Richardson M40 01:16:23
90 Richard Wade M50 Holmfirth Harriers 01:16:29
91 Jeff Miller M40 Meltham AC 01:16:34
92 Harry Atkinson M60 Bingley Harriers AC 01:16:49
93 Joe Lawrence MU23 01:16:50
94 Sean Lord M40 Chorlton Runners 01:16:51
95 David Culpan M50 Stainland Lions 01:17:08
96 Sarah Renshaw WSEN Chorlton Runners 01:17:30
97 Sara Lewis WSEN Meltham AC 01:18:06
98 Phil Robinson M50 Nidd Valley Runners 01:18:18
99 Barbara Hinchliffe W60 Holmfirth Harriers 01:18:21
100 Steve Boyer M50 Stainland Lions 01:18:38
101 Nicholas Colwill MSEN Chorlton Runners 01:18:39
102 Jude Bell WSEN Chorlton Runners 01:18:47
103 Graham Barnes M60 01:18:49
104 Bec Horner W40 01:19:06
105 Jenny Hall WSEN Valley Striders AC 01:19:07
106 Melanie Williamson W40 Chorlton Runners 01:19:09
107 Paul Adams M50 Chorlton Runners 01:19:10
108 Rickki Hammond W50 Stainland Lions 01:19:13
109 Andrea Ackroyd W40 Halifax Harriers 01:19:14
110 Peter Stanley M60 Penistone FRAC 01:20:33
111 Christine Mitchell W50 Marsden Racers 01:20:46
112 Aileen Baldwin W60 Stainland Lions 01:21:13
113 Glenn Cockroft M50 Triangle Trotters 01:21:39
114 Terry Crowther M40 Chorlton Runners 01:21:45
115 Aisla Jones WSEN Chorlton Runners 01:22:02
116 Claire Alger WSEN Todmorden Harriers 01:22:20
117 Jane Evans WSEN Nidd Valley Runners 01:22:48
118 Steve Randall M40 Meltham AC 01:22:52
119 Clare Ash W50 01:23:10
120 Roger Fairlie M40 01:24:34
121 Stuart Sykes M50 Ackworth Road Runners 01:24:40
122 Tammy Gaines WSEN Ackworth Road Runners 01:24:42
123 David Hughes M40 Ackworth Road Runners 01:24:43
124 Mick Fowler M60 01:24:50
125 Heather Rajendran WU23 Halifax Harriers 01:24:51
126 Michelle Tones W50 01:24:52
127 Blandine Renou W50 01:25:19
128 Elaine Stewart W60 Holmfirth Harriers 01:25:33
129 John Nunn M60 CVFR 01:25:34
130 Nicola Dobra WSEN Chorlton Runners 01:26:16
131 Daniel Whitworth MU23 01:27:46
132 Gilly Markham W60 Meltham AC 01:27:56
133 Bernice Nixon W60 Penistone FRAC 01:28:46
134 Bill Hunter M70 Holmfirth Harriers 01:28:49
135 Raymond Mooney M50 Stainland Lions 01:29:11
136 Margaret Deacon W50 Halifax Harriers 01:29:12
137 Jane Hobson W40 Halifax Harriers 01:29:13
138 Debbie Gibson W50 Nidd Valley Runners 01:29:15
139 William Murgatroyd M60 01:29:51
140 Hannah Greenlee WSEN Chorlton Runners 01:30:00
141 Richard Whale M60 Holmfirth Harriers 01:30:02
142 Diane Lee W40 Holmfirth Harriers 01:30:44
143 Jacqueline Ellithorn W50 Chorley Athletic 01:34:50
144 Fiona Murphy W60 Halifax Harriers 01:35:15
145 Vicky McGreadie W40 Bramley Breezers 01:37:14
146 Victoria Holland WSEN Marsden Racers 01:38:18
147 Suzanne Waterhouse W40 Bramley Breezers 01:38:27
148 Paul Bennett M50 Bramley Breezers 01:38:28
149 Nick Mallon M40 01:38:58
150 Angela Bamford W50 Altrincham 01:39:11
151 Jenny St Romaine W50 Halifax Harriers 01:44:30
152 Martin Ellis M50 Halifax Harriers 01:44:30
153 Sarah Chalmers W50 Nidd Valley Runners 01:44:38
154 Justin Hayes M50 Chorlton Runners Dnf