Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/01/2020 – Tigger Tor





  
Pos Name Category Club Time
1 Greg Hopkinson MSen 01:11:44
2 Joe Oldfield MSen Matlock AC 01:11:57
3 Michael Kenyon MSen Totley AC 01:13:45
4 Phillipa Williams WSen Sheffield RC 01:14:31
5 David Taylor M50 Dark Peak FR 01:16:33
6 Ben Cartwright MSen Matlock AC 01:16:43
7 Tim Rutter M40 Dark Peak FR 01:16:56
8 Jordan Street MSen Clowne Road Runners 01:17:54
9 Hatti Archer WSen Dark Peak FR 01:18:03
10 Simon Mills MSen Dark Peak FR 01:18:14
11 Aaran Fletcher MSen 01:18:19
12 Adam Taylor MSen Dark Peak Fell Runners 01:18:28
13 Michael Taylor MSen Chortlon Runners 01:18:38
14 Stuart Vas M40 01:18:48
15 Philip Morris MSen Clowne Road Runners 01:18:54
16 Chris Andrade MSen Vegan Runners 01:19:00
17 Richard Bradbury M40 Matlock AC 01:19:34
18 Aidan Linskill MSen Totley AC 01:19:49
19 Thomas Webb M40 Dark Peak FR 01:20:15
20 Ollie Hart M40 Totley AC 01:20:53
21 Louis Wood M40 Steel City Striders 01:21:00
22 Harvey Lord MSen Black Combe 01:21:42
23 Keith Swainson MSen 01:22:07
24 Humphrey Emery MSen 01:22:24
25 Matt Dunn M40 Holcombe Harriers 01:23:12
26 Harris Catley MSen Chorlton Runners 01:23:27
27 Kristian Groom M40 Dark Peak FR 01:24:00
28 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 01:24:04
29 Jose Dias M40 Danum Harriers 01:24:26
30 Sally Fawcett WSen Dark Peak FR 01:24:44
31 James Halse M40 Dark Peak FR 01:24:49
32 James Lowe MSen Dark Peak FR 01:24:52
33 Andrew Wainwright M50 Unattached 01:24:58
34 Chris Duncan MSen 01:25:02
35 Reece Allen UM23 Hallamshire Harriers 01:25:14
36 Alex Ing-Simmons MSen Totley AC 01:25:20
37 Simon Dixon M50 Dark Peak FR 01:25:26
38 Paul Middlemas MSen Steel City Striders 01:25:44
39 Laura Goy WSen North Derbyshire RC 01:25:52
40 Mark Roberts MSen 01:26:04
41 Nick Brimacombe M40 Totley AC 01:27:01
42 Dominic Watts M50 Dark Peak FR 01:27:38
43 Sam Pole MSen Fleckney & Kibworth Running Club 01:27:46
44 Steve Taylor MSen 01:28:50
45 Mark Jacobi M50 Totley AC 01:28:56
46 Paul Stephenson M40 Totley AC 01:29:00
47 John Brannock MSen Porter Valley Plodders 01:29:09
48 Andy Davies M50 Mercia F R 01:29:21
49 Ian Sutcliffe M40 STADIUM RUNNERS 01:29:32
50 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 01:29:40
51 Chris Jones MSen Steel City Striders 01:30:12
52 Richard Howe M40 01:30:24
53 Chris Livesley MSen Totley AC 01:31:02
54 Julian Wareham M50 Porter Valley Plodders 01:31:24
55 Paul Lewis M50 Long Eaton RC 01:31:32
56 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 01:31:36
57 Paul Firth MSen 01:31:45
58 Wade Fodden M40 Long Eaton RC 01:31:59
59 Philip Knapton M40 01:32:06
60 Nick Kirk M50 Steel City Striders 01:32:09
61 Fraser Brown MSen Northumberland Fell Runners 01:32:20
62 Ben Allen M40 01:32:26
63 Georgia Campbell WSen Jarrow And Hebburn AC 01:32:29
64 Simon Holmes MSen 01:32:53
65 Matt Sanderson M40 Triathlon Coaching UK 01:33:03
66 Andrew Boyle M40 01:33:06
67 Anthony Whitehouse M60 Totley AC 01:33:17
68 Roland Allatt MSen Dark Peak FR 01:33:22
69 Warren Brown M40 Steel City Striders 01:33:25
70 Bruce Humphrey M40 01:33:31
71 Duncan Robb MSen North Derbyshire RC 01:33:52
72 Tom Cliffe MSen 01:33:58
73 Billy Naylor M40 01:34:02
74 Helen Quirk WSen 01:34:04
75 Ian Lambert M40 Long Eaton RC 01:34:08
76 Fiona Kesteven W40 Totley AC 01:34:11
77 Mark Elwis M50 Matlock AC 01:34:17
78 Alan Renfree M60 01:34:20
79 Jack Brayshaw UM23 Porter Valley Plodders 01:34:24
80 Richard Hyde M50 Erewash Valley RC 01:34:27
81 Jon Slate M40 Hallamshire Harriers 01:34:31
82 Alan Ford M40 Barnsley Harriers 01:34:38
83 Gordon Humphreys M40 01:34:43
84 Nick Melson M40 01:34:48
85 Gemma Cox WSen 01:34:50
86 Caz Kay W40 Totley AC 01:35:01
87 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 01:36:01
88 Joe Buckman MSen Steel City Striders 01:36:05
89 Matt Womersley MSen Penistone Footpath Runners 01:36:21
90 Adam Nodwell MSen North Leeds Fell Runners 01:36:35
91 George Yates M40 Dark Peak FR 01:36:45
92 Sam Hughes MSen 01:37:04
93 Oliver Pike M40 Penistone Footpath Runners 01:37:27
94 Alan Billington M40 Belper Harriers 01:37:29
95 Matt Rimmer M40 Steel City Striders 01:37:32
96 Gary Newham M40 Erewash Valley RC 01:37:49
97 David Horton M50 Belper Harriers 01:37:52
98 Dean Young M40 Steel City Striders 01:37:56
99 Steve Seddon M50 Dallam RC 01:38:00
100 Richard Mead M40 Dark Peak FR 01:38:48
101 Andy Hartley M60 Fat Boys RC 01:39:04
102 Ben Riley MSen 01:39:10
103 Simon Rayner M50 Danum Harriers 01:39:14
104 David Hughes M40 01:39:17
105 Darren Earnshaw M40 Calder Valley Fell Runners 01:39:20
106 Stephen Morran M60 Calder Valley 01:39:24
107 Jim Paxman M60 Dark Peak FR 01:39:27
108 Charlie Wilkinson UM23 ShUOC 01:39:34
109 Fionnuala Swann W40 Trawden AC 01:39:39
110 Edward Sneddon M40 Mercia Fell Runners 01:39:44
111 Shaun Clarkson M50 Barnsley Harriers 01:39:49
112 Stephen Clarke M40 Steel City Striders 01:39:54
113 Rachel Thorley WSen 01:40:11
114 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 01:40:46
115 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 01:40:51
116 Richard Green M50 Shelton Striders 01:40:56
117 Duncan Marlow M40 Askern District Running Club 01:41:00
118 John Hampton M40 Pegtown Plodders 01:41:04
119 Ian Haigh M40 Southwell RC 01:41:07
120 Peter Baker M50 Belper Harriers 01:41:10
121 Jim McQuaid M50 01:41:14
122 Nick Burns M50 Steel City Striders 01:41:17
123 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners 01:41:20
124 Joseph Fennell MSen LCM 01:41:23
125 Alan Maplethorpe M60 01:41:26
126 Ed Brown M40 01:41:30
127 Michael Bourne M50 Dark Peak FR 01:41:31
128 Thomas Brittain MSen 01:41:36
129 Rebecca Timms W40 Penistone Footpath Runners 01:41:40
130 Alison Jane Wainwright W50 Dark Peak FR 01:41:51
131 Robert Davies M50 Steel City Striders 01:41:54
132 Simon Bennett M60 Ackworth Road Runners / Bowland Fell 01:41:57
133 Craig Baird M40 Steel City Striders 01:42:00
134 Mark Jones MSen Triathlon Coaching UK 01:42:03
135 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 01:42:07
136 Shaun Swallow M50 Barnsley Harriers 01:42:13
137 John Galloway M50 Barnsley Harriers 01:42:18
138 Mark Pollak M40 Matlock AC 01:42:26
139 Stuart Moore M40 Beeston AC 01:42:30
140 David Cleaver MSen 01:43:07
141 Philip Wood M40 Wootton RR 01:43:13
142 Antony Harris M50 Fat Boys RC 01:43:19
143 Joanne Bolton W50 Kimberworth Striders 01:43:44
144 Adam Chambers MSen Team Manvers 01:43:52
145 Geoff Cooper M50 Matlock AC 01:44:00
146 Martin Stalgis MSen 01:44:04
147 Martin Berry M40 01:44:09
148 Zoltan Fodor M40 Orion Harriers 01:44:16
149 Simon Pipe M50 Mercia Fell Runners 01:44:24
150 Cat Oldfield WSen 01:44:30
151 Megan Elliott WSen Beeston AC 01:44:36
152 Rose Paxman WSen Dark Peak FR 01:44:39
153 James Fletcher M40 Steel City Striders 01:44:47
154 William Chang M40 Long Eaton RC 01:45:01
155 Steve Colton MSen Kimberworth Striders 01:45:08
156 Kate Turner WSen Totley AC 01:45:12
157 Jane Crowson W50 Dark Peak FR 01:45:18
158 Dominic Taylor M50 Fat Boys RC 01:45:26
159 David Barnes M60 Horwich RMI Harriers 01:45:33
160 Grace Leedham W50 Dallam 01:45:37
161 Mick Cooper M50 FRA 01:45:41
162 Philip Eddison M60 Handsworth Roadhogs 01:45:49
163 Gemma Wallace WSen Steel City Striders 01:45:54
164 Chris Harle M60 01:46:01
165 Jo Bednall W50 Buxton AC 01:46:11
166 Richard Hind M50 Clowne Road Runners 01:46:15
167 Richard Ward MSen Sheffield RC 01:46:20
168 Brian Layng M50 01:46:24
169 Jean Hamilton WSen 01:46:49
170 Mark Woodhead M50 Valley Striders 01:46:53
171 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Roadhogs 01:47:00
172 James Hogg MSen Steel City Striders 01:47:05
173 Richard Bayliss M40 Hatton Darts RC 01:47:09
174 Neal Pates M50 Steel City Striders 01:47:13
175 Nick Woffenden M40 01:47:26
176 Michael Timm M50 Steel City Striders 01:47:39
177 Mark Goodburn M40 Team Little Fella 01:47:43
178 Alison Weston W50 01:47:50
179 Richard Moore MSen Wootton Road Runners 01:47:54
180 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 01:47:57
181 Nick Bates M50 Derwent Runners 01:48:19
182 John Rawlinson M50 Steel City Striders 01:48:23
183 Mick Cochrane M70 Dark Peak FR 01:48:27
184 Charlotte Nowill W40 None 01:48:29
185 Guy Maddox M40 Cardiac Athletes 01:48:36
186 Caroline Greenwood WSen Wingerworth Wobblers 01:48:41
187 Chris Page MSen Good Gym Sheffield 01:48:47
188 Tim Palfreman M50 Harrogate Harriers 01:48:52
189 Tania Wilson W50 Buxton AC 01:49:20
190 Hannah Höggren-Johnson W40 Smiley Paces 01:49:28
191 Andrew Johnson M60 York Knavesmire Harriers 01:49:32
192 John Wright M50 Porter Valley Plodders 01:49:34
193 Patrick Garland M50 01:49:36
194 Peter Bailey M50 Buxton AC 01:49:43
195 Steve Atkinson M50 Fat Boys RC 01:49:50
196 Wilfred Bell M60 Howgill Harriers 01:49:53
197 Sarah Walch W40 Penistone Footpath Runners 01:50:18
198 Fiona Johnson W40 Stockport Harriers 01:50:29
199 Katy Vose WSen 01:50:49
200 Paul Burchell M60 Long Eaton RC 01:51:01
201 Paul Meiring M40 01:51:08
202 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 01:51:14
203 Steve Wickham M60 Erewash Valley 01:51:24
204 Sally Gilliver W50 Wilmslow Running Club 01:51:31
205 Emma Dent W50 Totley AC 01:51:44
206 Lucy McDermott WSen Totley AC 01:51:51
207 Carlene Rowson WSen Totley AC 01:52:04
208 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 01:52:07
209 Emily Suddes WSen Dark Peak FR 01:52:13
210 Nick Thornton MSen Penistone Footpath Runners 01:52:18
211 Tim Jayes M50 Kimberley Striders 01:52:30
212 David Clifton MSen 01:52:35
213 John Simpson M50 Wakefield Triathlon Club 01:52:40
214 Ben Heller M50 Steel City Striders 01:52:46
215 David Wright M50 01:52:52
216 Nick Hails M40 Steel City Striders 01:52:56
217 Robert Hawkins M50 Hull City Ac 01:53:02
218 Sian Mead W50 Totley AC 01:53:11
219 Nick Clayton M40 01:53:17
220 Debbie Hope W40 Buxton AC 01:53:24
221 Steve Haake M50 Steel City Striders 01:53:30
222 Stephen Mead M50 Totley AC 01:54:01
223 Caroline Burrell W40 Wirksworth 01:54:11
224 Chris Moran MSen Totley AC 01:54:15
225 David Ayrton M40 Totley AC 01:54:19
226 Philip Harrop M50 01:54:27
227 Julie Gardner W50 01:54:33
228 Georgie Hill WSen Dark Peak FR 01:54:36
229 Richard Foster MSen North Leeds Fell Runners 01:54:43
230 Will Blackwood M40 Unattached 01:55:31
231 Alec Fowler MSen 01:55:40
232 Chris Platts M50 01:56:36
233 Tom Rumboll M40 01:56:41
234 Mark Bramall M50 01:57:53
235 Philip Howson M50 01:58:01
236 Claire Haycock W40 Smiley Paces 01:58:09
237 Becky Greenwood WSen Goodgym 01:58:54
238 Mark Yallop MSen Totley AC 01:59:12
239 Simon Wiles M50 Steel City Striders 01:59:18
240 Jon Cundil M50 Derwent Valley Orienteers 01:59:28
241 Clare Howarth WSen Totley AC 01:59:34
242 Liam Overett MSen ShUOC 01:59:38
243 David Swift-Rollinson M50 Barrow Runners 01:59:43
244 Frances Hooper W40 Wootton Road Runners 01:59:54
245 Kylie McAteer W50 Totley AC 02:00:03
246 Tracey Davies W40 Steel City Striders 02:00:08
247 Rob Betts M50 Steel City Striders 02:00:11
248 Matthew Gray MSen None 02:00:23
249 Max Howard M60 Retford AC 02:00:42
250 Andrew Gray M40 02:00:47
251 Andy Monk M60 FRA 02:00:55
252 Lauri Benning WSen Na 02:01:04
253 Mark Gamsu M60 Dark Peak FR 02:01:07
254 Marc Kinch M50 Long Eaton RC 02:01:11
255 Gillian Burgon WSen Steel City Striders 02:01:24
256 Matthew Burgon M40 Steel City Striders 02:01:27
257 John Scholey M50 Totley AC 02:01:34
258 Andrew Macdonald UM23 ShUOC 02:01:37
259 Carys Hutton WSen 02:01:39
260 Tim Wilkinson M50 02:01:43
261 Brendan Lloyd-Hughes M50 02:01:50
262 Julian Brealey M50 Erewash Valley RC 02:01:54
263 Sharon J Williams W50 North Leeds Fell Runners 02:01:56
264 David Egan M60 Totley AC 02:02:01
265 Karen Sanderson W40 Saddleworth Running Club 02:02:06
266 Jonathan Hatton MSen Southwell Running Club 02:02:12
267 Rachel Lee WSen Erewash Valley Running Club 02:02:15
268 Kate Saville W40 Saddleworth Runners 02:02:20
269 Sarah Witham W40 North Derbyshire RC 02:02:24
270 Emma Lane WSen North Leeds Fell Runners 02:02:30
271 Paul Greenwood M50 Kimberworth Striders 02:02:35
272 Jason Eales M40 Wootton Road Runners 02:03:45
273 Heather Wallis WSen Steel City Striders 02:03:50
274 Charlie Hill WSen Sheffield Massive 02:03:54
275 Victoria Hawkins W50 Steel City Striders 02:04:12
276 Paul Johnson M60 Vegan Runners 02:04:27
277 Emma Shepherd W40 Totley AC 02:04:37
278 Tom Ricketts M60 Totley AC 02:04:41
279 Laura Hogg WSen Steel City Striders 02:04:45
280 Katie Dale WSen 02:04:53
281 KEN JONES M70 Dark Peak FR 02:04:57
282 David Arundale M60 Dark Peak FR 02:05:07
283 Liz Casey W60 North Leeds Fell Runners 02:05:16
284 Michael Stubbs M40 02:05:31
285 Steven Ward M50 02:05:47
286 Helen Wade W40 Kimberworth Striders 02:05:51
287 Martin Wood M50 02:05:56
288 Richard Taylor MSen Steel City Striders 02:05:59
289 Lizzie Rawson WSen Fat Boys RC 02:07:06
290 Mick FOWLER M60 02:07:09
291 Chris Glossop M40 02:07:34
292 Anna Bjornson WSen 02:07:47
293 Mark Sutherland MSen Totley AC 02:07:49
294 Paul Brunt M40 Shelton Striders 02:07:58
295 Nasser Babazadeh M50 Totley AC 02:08:01
296 Samantha Hartley WSen Chorlton Runners 02:08:11
297 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 02:08:14
298 Tim Mackey M60 Dark Peak FR 02:08:24
299 Ian Johnson M60 Lochaber AC 02:08:34
300 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 02:08:41
301 Jacob Ozdemir M50 Totley AC 02:08:51
302 Michael Jell M50 Kimberworth Striders 02:08:54
303 Jane Kirkby WSen Totley AC 02:09:08
304 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 02:09:19
305 Paul Spillings M40 02:09:22
306 Paul Lorigan M50 02:09:27
307 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers 02:09:34
308 Andrew Goodall M40 None 02:09:40
309 Chris Thompson M50 02:09:43
310 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 02:09:58
311 Samantha Hatton WSen Southwell Running Club 02:10:15
312 Jason Horsfall MSen Handsworth Roadhogs 02:10:32
313 Hilary Lane W50 North Leeds Fell Runners 02:10:35
314 Sarah Wales WSen Smiley Paces 02:10:59
315 Charlotte Woodger WSen Smiley Paces 02:11:02
316 Sally Nevitt WSen Totley AC 02:12:37
317 Erwin Van Vroenhoven M50 Na 02:12:42
318 Janneke Gorzeman W60 02:12:47
319 Gail Barber W50 Maltby RC 02:12:51
320 Caroline Boyd Southern W60 Maltby RC 02:12:56
321 Steve Dommett M50 Penistone Footpath Runners 02:13:27
322 Heather Lindley W50 Penistone Footpath Runners 02:13:39
323 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 02:13:51
324 Adelle Marsden W40 Kimberworth Striders 02:13:54
325 Sarah Millns W40 Kimberworth Striders 02:13:57
326 Patrick Rooney M60 Kimberworth Striders 02:14:00
327 Glynn Carter M50 02:14:03
328 Sarah Traveller-Watson WSen 02:14:07
329 Rebecca Boston WSen Totley AC 02:14:34
330 Susan Ward W50 Totley AC 02:14:42
331 Helen Young W40 Totley AC 02:14:47
332 Tanya Knight W40 Boston Community Runners 02:14:50
333 John Burton M50 Boston Community Runners 02:14:58
334 Andy Paisley M40 Belper Harriers 02:15:01
335 Roland Lovatt M40 02:15:06
336 Harriet Drouin WSen Penistone Footpath Runners 02:15:10
337 Jill Davies W60 Steel City Striders 02:15:26
338 Suzie Lovell WSen 02:15:31
339 Anna Howard WSen 02:15:37
340 Holly McCain WSen Beeston AC 02:16:03
341 Nicola Sewell W50 Smiley Paces 02:17:02
342 Alicia Sewell WSen Smiley Paces 02:17:06
343 Dorota Palac WSen 02:17:09
344 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 02:17:14
345 Morven Lowe W40 Steel City Striders 02:17:34
346 Lindsay Evans W50 Totley AC 02:19:51
347 Martin Knight M60 Maltby RC 02:19:57
348 Karen Cleminson W50 Maltby RC 02:20:00
349 Diane Clewes W50 Totley AC 02:20:07
350 Mark Yates MSen Totley AC 02:20:42
351 Paul Stevenson W60 Long Eaton RC 02:21:20
352 Celine Pagnier W40 Goodgym 02:26:53
353 Myfanwy Cross WSen Penistone Footpath Runners 02:27:38
354 Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RC 02:31:58
355 Alex Bates WSen Derwent Runners 02:32:51
356 Jessica Collier WSen Derwent Runnets 02:32:54
357 Lucy Bates W50 Derwent Runners 02:33:06
358 Caroline Wickham W60 Erewash Valley 02:33:15
359 Graham Barnes M60 Unattached 02:33:21
360 Jayne Sanders W40 Dark Peak FR 02:34:22
361 Sue Jeff W50 Buxton AC 02:34:28
362 Yvonne Howitt W40 Kimberworth Striders 02:39:49
363 Liz Burley WSen Kimberworth Striders 02:39:53
364 Paul Casson M40 Kimberworth Striders 02:40:02
365 Martin Hunt M50 Kimberworth. Striders 02:40:04
366 Steve Terry M60 Totley AC 02:40:12
367 Katie Riley WSen 02:46:06
368 Marcia Oldale W50 02:46:11
369 Earl Lever M40 Kimberworth Striders 02:46:26
370 Vicki Beckitt WSen Kimberworth Striders 02:46:29
371 Alan Bolton M50 02:47:34
372 Alannah Bolton WSen Kimberworth Striders 02:47:44
373 Niall Akers MSen Kimberworth Striders DNF
374 Alison Barrett W40 Steel City Striders DNF