Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/01/2020 – Trigger





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Saville M0 Dark Peak Fell Runners 03:37:30
2 Chris Phillips M0 Saddleworth Runners 03:47:18
3 Joshua Williams M0 Dark Peak Fell Runners 03:48:22
4 Chris Sleath M0 Wirksworth 03:51:30
5 Alex McVey M0 Carnethy 03:53:29
6 Neil Northrop M0 Dark Peak Fell Runners 04:00:50
7 Sam Dixon M0 Dark Peak Fell Runners 04:03:57
8 Will Boothman M40 Dark Peak Fell Runners 04:09:57
9 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 04:23:15
10 Megan Wilson F0 Dark Peak Fell Runners 04:23:22
11 Luke Cook M0 Pennine Fell Runners 04:26:04
12 Colin Brearley M40 Holme Pierrepont 04:27:28
13 Laurence Piercy M0 Dark Peak Fell Runners 04:27:40
14 Philip Montgomery M0 Penistone Footpath Runners & AC 04:29:42
15 Jack Redvers Harris M0 Pennine Fell Runners 04:35:41
16 Mattew John M0 North Leeds Fell Runners 04:37:20
17 Ian Capleton M0 Dark Peak Fell Runners 04:37:32
18 Oli Johnson M40 Dark Peak Fell Runners 04:38:14
19 Konrad Rawlik M0 Carnethy 04:38:20
20 Charlie McIntosh M50 Pudsey & Bramley 04:38:22
21 Nicky Spinks F50 Dark Peak Fell Runners 04:38:30
22 Peter Watson M0 Matlock AC 04:38:48
23 Ian Challans M0 Dark Peak Fell Runners 04:39:04
24 Oliver Roberts M0 North Leeds Fell Runners 04:39:40
25 Ben Harris M40 Retford AC 04:43:33
26 Nathanael Booker M0 Macclesfield Harriers 04:44:13
27 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 04:45:52
28 Daniel Reynolds M0 04:47:43
29 Daniel Stinton M40 Glossopdale Harriers 04:47:58
30 Simon Browne M40 Denby Dale Athletics Club 04:48:11
31 Jonathan Ridge M40 Denby Dale Athletics Club 04:50:04
32 Eleanor Johnstone F0 Pennine Fell Runners 04:51:49
33 Steve Adams M50 Dark Peak Fell Runners 04:51:55
34 Peter Harris M0 04:52:02
35 Chris Lawson M40 Dark Peak Fell Runners 04:52:11
36 Nick Kirk M50 Steel City Striders 04:52:55
37 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 04:55:14
38 Simon Bayliss M50 Steel City Striders 04:55:46
39 Jack Foxall M40 Dark Peak Fell Runners 04:56:02
40 Louis Wood M40 Steel City Striders 04:56:50
41 Sarah Lilleman F0 Dark Peak Fell Runners 04:58:25
42 Kirsty Hewitson F40 Dark Peak Fell Runners 04:59:25
43 Adam Micklethwaite M40 Dark Peak Fell Runners 04:59:26
44 Alice Swift F0 Chorlton Runners 04:59:30
45 Colin Osborne M40 Totley AC 04:59:31
46 Mark Davenport M0 Glossopdale Harriers 04:59:48
47 Robin Clough M50 Penistone Footpath Runners & AC 05:01:15
48 Patrick Foster M0 SHUOC 05:02:33
49 Richard Tunnicliffe M0 05:02:34
50 Paul Freeman M40 05:02:52
51 Stephen Kenworthy M50 Dark Peak Fell Runners 05:03:29
52 Ralph Skrimshire M40 Dark Peak Fell Runners 05:03:41
53 Scott Hutchinson M40 Marsden Racers 05:04:31
54 Steve Rhodes M50 Hyde Park Harriers 05:04:38
55 Dominic Watts M50 Dark Peak Fell Runners 05:06:05
56 Paul Walwyn M0 Dark Peak Fell Runners 05:06:06
57 James Roddis M40 05:06:20
58 Sarah Andrew F0 Glossopdale Harriers 05:06:23
59 Robin Hoffmann M40 Glossopdale Harriers 05:06:24
60 Dan Box M0 Fat Boys RC 05:08:00
61 Robert Cutting M40 Fat Boys RC 05:08:01
62 Hugh Pelc M40 05:08:11
63 Stuart Russell M40 Calder Valley Fell Runners 05:09:27
64 Fran Cummins F0 Steel City Striders 05:09:41
65 Kevin Saville M50 Dark Peak Fell Runners 05:10:27
66 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners & AC 05:10:35
67 Scott Collier M0 05:12:04
68 Damian Thacker M40 Fat Boys RC 05:12:32
69 Mike Clayton M0 Calder Valley Fell Runners 05:13:26
70 Damien Briscoe M0 Penistone Footpath Runners & AC 05:13:52
71 Daniel Armstrong M0 05:15:25
72 Mathew Oldham M40 Sale Harriers 05:15:25
73 James Southworth M0 05:15:29
74 Jasmin Paris F0 Carnethy 05:15:49
75 Barnaby Crawshaw M0 Pennine Fell Runners 05:16:53
76 Daniel Greenwood M40 Meltham AC 05:17:17
77 Anthony Fryer M40 Valley Striders 05:17:30
78 Ian Crutchley M0 Glossopdale Harriers 05:21:08
79 Paul Booth M40 Pennine Fell Runners 05:21:09
80 Will Carver M40 Halifax Harriers 05:21:29
81 Tom Shelton M0 Denby Dale Athletics Club 05:25:45
82 Tim Rippon M50 Dark Peak Fell Runners 05:26:41
83 Elanor Lunt F0 Long Eaton Running Club 05:28:14
84 John Ryan M0 Carnethy 05:29:15
85 Tim Culshaw M0 Glossopdale Harriers 05:29:15
86 Andrew Sutton M40 Macclesfield Harriers 05:38:14
87 John Bramwell M40 Rochdale Harriers 05:38:15
88 David Ahearn M40 Pennine Fell Runners 05:39:26
89 Joanne Ellis F40 Pennine Fell Runners 05:42:15
90 Victoria King F40 Dark Peak Fell Runners 05:42:34
91 James Tingle M0 05:42:36
92 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 05:42:37
93 Simon Franklin M50 Horsforth Fellandale 05:44:29
94 Glen Ellis M40 Pennine Fell Runners 05:45:58
95 Alec Sabey M0 Dark Peak Fell Runners 05:46:41
96 Simon Bennett M60 Bowland Fell Runners 05:51:25
97 Tom Briggs M40 Totley AC 05:52:27
98 Luke Noble M0 05:52:58
99 Jim Paxman M60 Dark Peak Fell Runners 05:53:43
100 Sam Gibbs M40 Helm Hill 05:54:08
101 Chris Hodgson M40 Penistone Footpath Runners & AC 05:54:20
102 Joanne Worboys-Hodgson F40 Denby Dale Athletics Club 05:54:38
103 Ishmael Burdeau M50 Vegan Runners 05:57:05
104 Andrew Hallam M0 Holcombe Harrier 05:57:58
105 David Edmunds M50 Fat Boys RC 06:00:36
106 Paul Lewis M50 Long Eaton Running Club 06:02:12
107 Keith Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 06:04:06
108 Andy Heading M50 White Peak 06:05:47
109 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 06:07:15
110 Guy Riddell M40 Glossopdale Harriers 06:07:16
111 Luke Holme M0 06:07:17
112 Neil Thompson M50 06:08:45
113 Lee Barratt M50 Stockport Harriers 06:08:48
114 James McMurtry M50 Ashbourne Running Club 06:08:49
115 Alistair Macdonald M40 Peak Bog Men 06:12:21
116 Piers Pye-Watson M0 Grantham Running Club 06:13:45
117 John Haigh M40 Saddleworth Runners 06:13:51
118 Jonathan Allen M40 Saddleworth Runners 06:14:15
119 Neil Hill M50 06:14:39
120 Jim Harris M40 Stainland Lions 06:15:35
121 Leon Severn M0 Stainland Lions 06:15:36
122 Jack Rose M0 Hyde Park Harriers 06:17:36
123 Carl Barton M40 Disley Runners 06:19:15
124 Chrisopher Webb M50 06:19:20
125 Clarinde Esculier F0 06:19:33
126 Cyril Crawford M0 06:19:33
127 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners 06:20:28
128 Ayshea Furlong F40 06:22:11
129 Anna Paxton F40 Mountain Fuel 06:22:11
130 Matt Williams M40 Steel City Striders 06:23:54
131 Ben Clithero M40 Steel City Striders 06:23:55
132 Kate Worthington F40 Eryri Harriers 06:24:13
133 Nick Whittingham M60 Penistone Footpath Runners & AC 06:24:30
134 John Levick M50 Holmfirth Harriers 06:24:48
135 Jeremy Windsor M40 Fat Boys RC 06:26:11
136 Lisa Carter F40 Ratcliffe AC 06:26:35
137 Steve Burgess M60 06:26:37
138 Adam Nodwell M0 North Leeds Fell Runners 06:28:05
139 Samual Healy M40 NORTH YOURK MOORS AC 06:28:10
140 Samantha Hartley F0 Chorlton Runners 06:28:11
141 Franciss Wooff M50 Chorlton Runners 06:28:12
142 Mark Chimley M40 Matlock AC 06:30:26
143 Mick Cochrane M70 Dark Peak Fell Runners 06:30:34
144 Richard Holmes M40 06:30:57
145 Martin Bullock M40 Pudsey & Bramley 06:30:58
146 Julie Cuff F40 Strideout 06:31:34
147 Samantha Patrick F0 Strideout 06:31:35
148 Vicky Bridges F0 Strideout 06:31:36
149 Andy Watts M60 Cheshire Hill Racers 06:33:04
150 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners & AC 06:34:00
151 Sarah Walch F40 Penistone Footpath Runners & AC 06:34:00
152 Alison Wainwright F50 Dark Peak Fell Runners 06:34:10
153 Eleanor Wainwright F0 Dark Peak Fell Runners 06:34:11
154 Neil Swan M40 Prestwich AC 06:34:42
155 Brian Barnes M50 Chorlton Runners 06:36:13
156 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 06:38:38
157 Roger Fairlie M40 06:48:49
158 Andrew Shortt M50 06:48:50
159 Benjamin Robson M50 Dark Peak Fell Runners 06:48:50
160 Zoe Barton F40 Glossopdale Harriers 06:50:11
161 Joe Bowker M0 06:50:12
162 Tim Horrocks M50 Pennine Fell Runners 06:53:32
163 Richard Rothery M40 Calder Valley Fell Runners 06:58:12
164 Andrew Sadler M0 06:59:24
165 David Wyatt M40 Saddleworth Runners 07:33:05
166 Richard Whitelaw M40 Peak Bog Men 07:55:30
167 Jonathan Owen M0 08:14:00
168 Trevor Matty M50 Dark Peak Fell Runners 08:14:00