Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/09/2019 – Chelmorton Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Jake Fearn Male Buxton Striders 00:30:04
2 Lewis Banton Male40 Clowne R R 00:30:58
3 James Mellor Male Matlock AC 00:31:18
4 Matthew Martin Male Clowne R R 00:31:26
5 Lloyd Taggart Male40 Buxton Striders 00:32:12
6 Paddy Wright Male Matlock AC 00:33:05
7 Daniel Stanley Male 00:33:42
8 Nathan Porter Male Goyt Valley Striders 00:34:13
9 Rob Lloyd Male Buxton Striders 00:34:56
10 David Fryer-Winder Male Buxton Striders 00:35:06
11 Richard Bouglas Male Buxton & District AC 00:35:44
12 Alastair Cooper Male 00:36:40
13 Oliver Brocklehurst Male Matlock AC 00:36:48
14 Dan Joinson Male40 Panas Brunei 00:37:04
15 Gemma Cox Female 00:37:08
16 Nigel Jeff Male40 Buxton & District AC 00:37:25
17 Derek Chetwin Male Matlock AC 00:37:35
18 Mark Salkild Male60 Vegan Runners 00:37:53
19 Jim Dawson Male40 Lyme Runners 00:38:34
20 Chris Lane Male40 Clowne R R 00:39:06
21 Alan Bocking Male60 Cheshire Hill Racers 00:39:30
22 Kate Macfarlane Female Penny Lane Striders 00:39:45
23 Ian Steeples Male40 High Peak Tri 00:39:53
24 Mark Halsey Male40 Buxton & District AC 00:39:57
25 William Treves Male40 00:40:05
26 Reg Cooper Male60 00:40:09
27 Jo Douglas Female40 Staffs Moorlands AC 00:40:48
28 Peter Bailey Male40 Buxton & District AC 00:41:05
29 Matt Taylor Male Clowne R R 00:41:10
30 Samantha Willis Female40 Buxton & District AC 00:41:16
31 Paul Taylor Male40 Clowne R R 00:41:19
32 Oliver Barber Male Macclesfield Harriers 00:41:22
33 Malcolm Ward Male40 Clowne R R 00:41:42
34 Chris Shaw Male40 Dark Peak 00:41:48
35 Charlotte Nowill Female 00:42:06
36 Rob Eavis Male Team Awesome 00:42:09
37 Hannah Sharpe Female Clowne R R 00:42:19
38 ANDREW FOSTER Male40 Clowne R R 00:42:23
39 Lauri Benning Female 00:42:30
40 Lee Stevenson Male40 00:42:45
41 Tony Dent Male60 Tideswell Running Club 00:43:37
42 Stephen Plant Male60 Staffs Moorlands AC 00:43:42
43 Carl Rawson Male40 00:44:19
44 Ian Douglas Male40 00:44:43
45 Peter 436 Macfarlane Male60 Dark Peak 00:45:12
46 Dale Swain Male40 Ashfield Tri 00:46:06
47 Rob Bailey Male40 Macclesfield Harriers 00:47:30
48 Heather Fryer-Winder Female40 Buxton & District AC 00:47:42
49 Joan Waller Female60 Dark Peak 00:48:05
50 Aalish Atkinson Female Buxton & District AC 00:48:28
51 Beverley Golden Female40 Buxton & District AC 00:49:29
52 Helen Wright Female Dark Peak 00:49:48
53 Thelma Pickard Female60 00:51:52
54 Pete Tapping Male60 Dark Peak 00:55:55