Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/07/2019 – Bingley Show





  
Pos Name Category Club Time
1 Joe Whitaker MSEN 00:46:59
2 Gary Rowling MSEN Queensbury Running Club 00:47:13
3 Michael King MSEN Halifax Harriers 00:47:49
4 Joseph Carnelley MU23 Bingley Harriers & AC 00:48:25
5 Roger Grand M40 City Of Stoke AC 00:49:12
6 J Robert Williams M40 Bingley Harriers & AC 00:49:59
7 Andrew Hobson MSEN Pudsey & Bramley AC 00:50:08
8 Ian Russell MSEN Saltaire Striders 00:50:16
9 Oliver Cheyne MSEN Bingley Harriers & AC 00:50:26
10 Simon Jones M50 Bingley Harriers & AC 00:50:38
11 Mark Leigh M40 Bingley Harriers & AC 00:51:04
12 Ruth Thackray W40 Bingley Harriers & AC 00:51:15
13 Richard Thackray M40 Bingley Harriers & AC 00:51:51
14 Jacob Dwyer MSEN 00:52:18
15 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers & AC 00:52:41
16 Alan Kirton M50 Keighley & Craven AC 00:52:52
17 Andrew Tindall MSEN 00:53:03
18 Jo Buckley W40 Calder Valley Fell Runners 00:53:05
19 Shona Stone W40 Bingley Harriers & AC 00:53:14
20 Andrew Sandercock MSEN North Leeds Fell Runners 00:53:21
21 Rob Parkinson M40 00:54:04
22 Ian Shaw M50 Saltaire Striders 00:54:32
23 Simon Blake M40 00:55:43
24 Chloe Keir WSEN Keighley & Craven AC 00:55:47
25 Rachael Beaumont W50 Halifax Harriers & AC 00:55:56
26 Christian Ellis M40 Unattached 00:56:21
27 James Wright M40 Baildon Runners 00:56:24
28 Richard Brook M40 Queensbury Running Club 00:56:26
29 Will Stewart MSEN Halifax Harriers & AC 00:56:39
30 April Caufield WSEN Halifax Harriers & AC 00:56:42
31 Paul Hickling M50 00:57:30
32 David Jefferson M40 Bingley Harriers & AC 00:57:49
33 Jason Beckett M40 Bingley Harriers & AC 00:58:02
34 Bill Belcher M50 Bingley Harriers & AC 00:58:05
35 Paul Spencer M50 Bingley Harriers & AC 00:58:10
36 Vicky Omelianowicz WSEN Bingley Harriers & AC 00:58:16
37 Martin O'Brien M50 Stainland Lions Running Club 00:58:37
38 Paul Sullivan M40 00:58:47
39 Iain McKenna MSEN Saltaire Striders 00:58:52
40 Karim Bouabdellah M50 00:58:58
41 Ged Futter M40 Baildon Runners 00:59:13
42 Becky Weight W60 Bingley Harriers & AC 00:59:27
43 James Fox M40 00:59:32
44 Jim Wheldon M60 Baildon Runners 00:59:44
45 Rowena Skelhorn W40 Rothwell Harriers & AC 00:59:50
46 Adrian Longbottom M40 01:00:44
47 Steve Clements M40 01:00:48
48 Gerry Banham M60 Stainland Lions 01:01:24
49 Jonathan Mullin MSEN 01:01:26
50 Charlotte Hazel W40 01:01:33
51 Jack Kirkman MSEN Bingley Harriers & AC 01:01:35
52 Thomas Francos MSEN 01:01:39
53 David Bastow M40 01:01:52
54 Joanna Miles W50 Macclesfield Harriers & AC 01:01:57
55 Wayne King-Farlow M40 Bingley Harriers & AC 01:02:33
56 Tim Mosedale MSEN Saltaire Striders 01:03:17
57 Sam Evans MU23 01:03:23
58 Joanne Henry W40 Bingley Harriers & AC 01:03:30
59 Duncan Austin M40 Leeds & Bradford Triathlon Club 01:03:32
60 Emyr Rees M50 Bingley Harriers & AC 01:03:51
61 Caroline Glover W60 Wharfedale Harriers 01:05:29
62 Sue Chicken W50 Holme Pierrepont RC 01:05:58
63 Stuart McCletchie M50 Holme Pierrepont RC 01:05:59
64 Dave Callaghan M40 01:06:24
65 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:06:41
66 Rachel Lyles W40 KCAC 01:06:52
67 Matthew Shaw MU23 01:07:11
68 Ralph Saunders M50 01:08:07
69 Michael Stewart M50 Running Club Athens 01:08:15
70 Scott Prince MSEN 01:08:56
71 Hawarun Hussain W40 01:11:39
72 Thomas Wilda MU23 01:12:06
73 Anne Lockwood W60 Baildon Runners 01:13:09
74 Alyson Glover W50 Kirkstall Harriers 01:13:31
75 Vicky Brides WSEN Horsforth Harriers 01:13:56
76 Dwaine Wilda M50 01:14:33
77 Julie Main WSEN 01:15:30
78 Claire Thaper WSEN Saltaire Striders 01:16:37
79 George Khondolishvili M40 01:18:59
80 Mick Hogan M50 Eccleshill Road Runners 01:19:08
81 Julie Driver W50 Baildon Runners 01:19:18
82 Peter Hey M60 Kirkstall Harriers 01:20:11
83 Liz Redmond W60 Baildon Runners 01:20:50
84 Virginia Lewin W60 Stainland Lions Running Club 01:23:45
85 Rachel Roberts WSEN Roundhay Runners 01:31:52
86 Dawn Hogan W50 Eccleshill Road Runners 01:50:56
87 Nicole Gregory WSEN DNS
88 Chris Glover M50 Kirkstall Harriers DNS
89 Lorna Hubbard WSEN Keighley & Craven AC DNS
90 Andy Brown M40 DNS
91 Michelle Garbutt WSEN Bingley Harriers & AC DNS
92 Martin Fairall M40 Bingley Harriers & AC DNS
93 Hazel Berrett W50 Halifax Harriers & AC DNS
94 Mark Westman M60 Bingley Harriers & AC DNS
95 Helen Smith WSEN Ribble Valley Harriers DNS
96 Steve Webb M50 Valley Striders AC DNS
97 Tim Midgley MSEN Bingley Harriers & AC DNS