Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/06/2019 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 John Battrick Keswick AC 00:25:57
2 Carl Bell Keswick AC 00:26:21
3 Sam Stead Keswick AC 00:26:45
4 Calum Tinnion Keswick AC 00:27:07
5 Chris Perry Matlock AC 00:27:54
6 Jason Brunnock Buxton AC 00:28:05
7 Ben Light Buxton AC 00:28:25
8 Phil Winskill Keswick AC 00:28:39
9 Austin Frost Dark Peak Fell Runners 00:29:28
10 Joseph Wade Dark Peak Fell Runners 00:30:13
11 Paul Skerse Glossop Dale Harriers 00:30:26
12 Damian Thacker Fat Boys RC 00:30:34
13 Gary Crone Firesport UK 00:30:44
14 Jason Bennett Buxton AC 00:30:47
15 Jo Hickman-Dunne 00:30:50
16 Steve Jones Keswick AC 00:31:04
17 Matthew Wragg Marlborough RC 00:31:12
18 Ashley Crow North Derbyshire RC 00:31:17
19 Chris Rushworth Buxton AC 00:31:28
20 Jonathan Sewell Buxton AC 00:31:45
21 Tom Topham North Derbyshire RC 00:31:52
22 Lee Procter Helm Hill 00:32:16
23 Simon Conroy Dark Peak Fell Runners 00:32:46
24 Sarah Littleman Dark Peak Fell Runners 00:32:49
25 Oscar Fishwick 00:33:12
26 Amy Clark Buxton AC 00:33:17
27 Darren Crawshaw Pennine Fellrunners 00:33:23
28 Mark Elwis Matlock AC 00:33:31
29 Andy Buck Steel City Striders 00:33:34
30 Robert Atkin 00:33:34
31 David Edmunds Fat Boys RC 00:33:46
32 Paul Stuart Steel City Striders 00:33:52
33 Chris Lawson Dark Peak Fell Runners 00:33:59
34 Roland Allatt North Derbyshire RC 00:34:13
35 Robert Jones Keswick AC 00:34:13
36 William Mather Glossop Dale Harriers 00:34:18
37 John Hampton Pestown Plodders 00:34:18
38 Tim Sterland 00:34:26
39 James Bentley 00:34:35
40 Aaron Worwood 00:34:39
41 Lance Han-Griffiths Glossop Dale Harriers 00:34:41
42 Alan Renfree 00:34:51
43 Liam Tailby Thrussington Trotters 00:34:55
44 Scott Thompson Matlock AC 00:34:57
45 Darren Spibey 00:34:59
46 Mark Platton 00:35:12
47 Stuart Edginton Keswick AC 00:35:14
48 Luke Holme Glossop Dale Harriers 00:35:16
49 Gemma Cox 00:35:19
50 Paul Oscroft Chesterfield And Dist 00:35:27
51 Michael Sumner 00:35:31
52 Peter Wallis Tideswell RC 00:35:36
53 Michael Jones Goodgym Race Team 00:35:40
54 Darren Lacey Matlock AC 00:35:54
55 Dan Riley Pennine Fellrunners 00:36:12
56 John McMullan Fat Boys RC 00:36:16
57 Andrew Gray Macclesfield Harriers 00:36:44
58 Samantha Willis Buxton AC 00:36:48
59 Kevin Mottram Buxton AC 00:36:58
60 Manda Twentyman 00:36:59
61 Reg Cooper 00:37:04
62 Neil Maltby 00:37:05
63 Simon Allen Dark Peak Fell Runners 00:37:06
64 Matthew Coldwell Penistone Footpath Runners 00:37:14
65 James Ellwood Porter Valler Plodders 00:37:33
66 Kate Mackenzie Matlock AC 00:37:41
67 M Killingley Fat Boys RC 00:37:46
68 Dean Young Steel City Striders 00:37:47
69 Sarah Cairns 00:37:51
70 Mark Tibbles Enduro AC 00:37:52
71 Peter Bailey Buxton AC 00:38:02
72 Karl Donaghey Thrussington Trotters 00:38:09
73 Nicky Owen Belper Harriers 00:38:14
74 Graham Barnes 00:38:17
75 Ajax Johnson 00:38:20
76 Dom Hewins Fat Boys RC 00:38:24
77 Matt Benzer 00:38:25
78 Colin Fry 00:38:33
79 Gary Horton 00:38:52
80 Julie Darigala Penistone Footpath Runners 00:38:55
81 David Clifton 00:39:06
82 Dave Ansell 00:39:07
83 Robert Taylor Pennine Fellrunners 00:39:27
84 Helen Wright Penistone Footpath Runners 00:39:35
85 Alex Forest Vegan Runners 00:39:38
86 Carl Bartlam Beaumont RC 00:39:44
87 Charlotte Nowill 00:39:55
88 Kenny Turner Dark Peak Fell Runners 00:39:57
89 Chris Hunt North Derbyshire RC 00:40:05
90 Phil Howson Steel City Striders 00:40:10
91 William Treves 00:40:33
92 John Hopkinson Matlock AC 00:40:48
93 Johnathan Ayres North Derbyshire RC 00:41:29
94 Becky Greenwood Goodgym Race Team 00:41:35
95 Chris Thompson 00:41:39
96 Will Cursham 00:41:48
97 Matt Taylor Alcoholics Anonymous 00:42:24
98 Peter Stanley Penistone Footpath Runners 00:42:29
99 Nigel Callaghan North Derbyshire RC 00:42:36
100 Andrew Elliott North Derbyshire RC 00:43:03
101 Susan Ward Totley AC 00:43:10
102 Darren Maher 00:43:23
103 Andrew Goodall 00:43:23
104 Simon Hutchinson 00:43:31
105 Sue Barker 00:43:37
106 Michael Stubbs 00:43:38
107 Brent Lindsay Penistone Footpath Runners 00:43:42
108 Robert Bryan Dark Peak Fell Runners 00:43:54
109 Steve Monaghan North Derbyshire RC 00:44:01
110 Martin Brown North Derbyshire RC 00:45:05
111 Myfanwy Cross Penistone Footpath Runners 00:45:24
112 Mike Arundale Dark Peak Fell Runners 00:45:46
113 Tracy Gregory Buxton AC 00:46:01
114 Maxine Ison Totley AC 00:46:54
115 Joan Walle 00:47:16
116 Diane Clewes Totley AC 00:47:46
117 Fee Womersley Totley AC 00:48:08
118 Alexandra Horton 00:49:41
119 Mark Ferguson 00:50:18
120 Charlie Narejko Buxton AC 00:51:32
121 Michael Docherty DNF