Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/06/2019 – Pontesbury





  
Pos Name Category Club Time
1 William Kay U17B Mercia 00:20:04
2 Paul Jones M45 Mercia 00:20:35
3 Andy Watkins MU23 Mercia 00:20:52
4 Steve Cale MSEN Mercia 00:21:05
5 Jordan Stamp MU23 Wrekin Tri 00:21:23
6 Henry Webb U19B Mercia 00:22:08
7 Kristan McKenna M40 Avalanche RC 00:22:13
8 Evan Price-Davies U19B Brecon AC 00:22:30
9 Tim Werrett M45 Mercia 00:22:34
10 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:22:50
11 Brian Rothera M50 Oswestry Olympians 00:23:27
12 Simon Adney MSEN Mercia 00:23:29
13 Philip Jones M40 Shropshire Shufflers 00:23:32
14 Mel Price W45 Mercia 00:24:03
15 Nick Bradley MSEN My Sports & More 00:24:22
16 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:24:37
17 Mark Griffiths M50 Telford Harriers 00:25:03
18 Stuart Proctor M50 SAC 00:25:07
19 Brian Wills M45 Eryri Harriers 00:25:14
20 Mark Agnew M50 Mercia 00:25:21
21 Hefin Rowlands MSEN Maldwyn Harriers 00:25:27
22 Andrew Harrop MSEN TAC 00:25:30
23 Garry Jerman M50 Bayston Hill Salad Dodgers 00:25:36
24 Phillip Turnbull MSEN Maldwyn Harriers 00:25:40
25 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:25:47
26 Simon Neeves MSEN Mercia 00:25:49
27 Simon Daws M60 Mercia 00:25:51
28 Joe Sealer MSEN 00:25:54
29 Garry Jones M45 Maldwyn Harriers 00:25:55
30 Kevin Sandwith M40 00:26:13
31 Raphael Gross MSEN Shropshire Shufflers 00:26:31
32 Shaun Cromie MSEN Wrekin RR 00:26:47
33 James Watkins MU23 00:26:48
34 Clint Hall M40 Hartshill 00:26:49
35 Graham Chidley M50 Mercia 00:26:58
36 Peter Lowe-Werrell M40 Bridgnorth RC 00:27:00
37 John Selby M50 00:27:03
38 Mike Streetly M55 Cuthbert 00:27:05
39 Tom Blackwell M40 00:27:06
40 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:27:08
41 Nicola Richards W40 Mercia 00:27:11
42 Kris Williams M40 Wrekin RR 00:27:13
43 Robert Taylor M65 Pennine Fellrunners 00:27:16
44 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:27:21
45 Bob Dredge M65 Mercia 00:27:50
46 Karl Fletcher M45 Tipton Harriers 00:27:52
47 Amber Cadman-Gibb U19G Mercia 00:27:54
48 Rob Barber M45 00:28:01
49 David Woodvine M45 00:28:19
50 Shaun Western M50 00:28:20
51 Duncan Jones M50 FRA 00:28:22
52 Simon Phillips M50 Whitchurch Whippets 00:28:24
53 Melissa Turnbull WSEN Maldwyn Harriers 00:28:53
54 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:29:01
55 Stephen Roberts M65 Oswestry Olympians 00:29:04
56 David Gould M65 Mercia 00:29:13
57 Will Bromwich M45 00:29:15
58 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:29:17
59 Suzanne Kapitanec W40 Mercia 00:29:21
60 Adrian Clark M50 Mercia 00:29:22
61 Luke Moses U19B Telford AC 00:29:31
62 Ian Hopkins M50 Telford AC 00:29:38
63 Mark Bentham M40 00:30:03
64 Paul Lucas M50 Tipton 00:30:10
65 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:30:22
66 Peter Hudson M55 Mercia 00:30:30
67 Michael Hadland M50 Mercia 00:30:31
68 Robert Ingham M45 Whitchurch Whippets 00:30:38
69 Ian Jackson M40 Shropshire Shufflers 00:30:40
70 Grant McKelvie M40 00:30:50
71 Sarah Cordingley WSEN Maldwyn Harriers 00:30:58
72 Nickie Jones W45 Bridgnorth RC 00:31:01
73 Dave Nichols M65 Mercia 00:31:10
74 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:31:18
75 Gill Evans W55 SAC 00:31:30
76 Karl Davies M55 Amazing Feet 00:31:42
77 Leslie Richie M60 00:31:44
78 Andrew Sherlock M50 Maldwyn Harriers 00:31:51
79 Peter Holmes M40 Whitchurch Whippets 00:31:54
80 John Holland M60 Mercia 00:31:57
81 David Manuel M45 Maldwyn Harriers 00:32:05
82 Dominic Williams M45 00:32:13
83 Robert Wilson M55 Wrekin Road Runners 00:32:14
84 Darren Hilton M45 00:32:28
85 Eleanor Hartley WSEN 00:32:48
86 Nick Jones M60 00:32:53
87 Jo Grandfield W55 Whitchurch Whippets 00:33:00
88 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:33:05
89 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:33:10
90 Richard Davies M50 00:33:30
91 Paula Reynolds W40 Oswestry Olympians 00:33:46
92 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:33:59
93 James Dimmock M50 00:34:07
94 Robert Williams MSEN 00:34:30
95 Naomi Watson WSEN Mercia 00:34:33
96 Philip Howarth M65 Wrekin RR 00:34:34
97 Hannah Crossley WSEN Ludlow Runners 00:34:43
98 Amy Aldridge W40 Lawley RR 00:34:52
99 John Williams M65 Pennine Fell Runners 00:35:16
100 Darren Jones M45 Telford Harriers 00:35:57
101 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 00:36:05
102 Richard Paddock M60 Mercia 00:36:16
103 Stephen Bajic M60 Mercia 00:36:30
104 Catherine Bradley WSEN Maldwyn Harriers 00:36:38
105 Janet Hill W60 Springfield Striders 00:37:04
106 Amanda Prescott W45 Bridgnorth RC 00:38:44
107 Lindsay Webster W45 00:40:13
108 Fiona Wright W40 Lawley RR 00:40:44
109 Stuart Cooke M45 00:41:31
110 Anita Evans W40 00:42:40
111 Jo Ballard W40 Ludlow Runners 00:47:39
112 Joanna Sharp W55 Ludlow Runners 00:48:54