Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/06/2019 – Blacka Moor Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Greg Hopkinson MSen Beeston AC 28:43.20
2 Thomas Harrison MSen 29:01.00
3 Joe Oldfield MSen Matlock AC 29:04.80
4 Aaran Fletcher MSen 29:42.20
5 David Robinette MSen 29:53.40
6 Bart Shaw MSen Totley AC 29:59.00
7 Mark Anderson M40 Totley AC 30:17.30
8 Timothy Rafferty UM23 30:32.20
9 Alec Sabey UM23 30:41.30
10 Adam Taylor MSen Dark Peak FR 30:49.30
11 Mike Nolan M50 Dark Peak F R 30:58.90
12 Nigel Howard MSen Vegan Runners 31:06.70
13 Hugh Mackie UM16 Penistone Footpath Runners 31:19.10
14 Fraser Davies MSen Totley AC 31:45.30
15 Thomas Beaumont M40 Totley AC 31:47.60
16 Austin Frost M40 Dark Peak F R 31:56.20
17 Aiden Linskill MSen Totley AC 32:01.20
18 James Mellor UM23 UoS Athletics Club 32:05.00
19 Joseph Torr MSen Totley AC 32:06.10
20 Stephen Davison MSen Sheffield RC 32:13.70
21 Paul Middlemas MSen Steel City Striders 32:18.20
22 Phillipa Williams WSen Sheffield Running Club 32:27.80
23 Hal Roberts MSen Steel City Striders 32:37.00
24 Thomas Bradley UM16 Dark Peak FR 32:42.30
25 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 32:47.70
26 Paul Trenell MSen 32:51.30
27 Alex Ing Simmons MSen 32:58.20
28 Ellen Downs UW23 ShUOC 33:08.60
29 Alistair Reid MSen 33:15.30
30 Rachael Lundgren WSen Totley AC 33:21.70
31 Mark Roberts MSen 33:32.20
32 Jose Dial M40 Danum Harriers 33:39.10
33 Daniel Storley MSen 33:46.30
34 Robert Bishop MSen Steel City Striders 34:07.00
35 Rob Pilling M40 Steel City Striders 34:12.10
36 Ashley Crow MSen North Derbyshire R C 34:19.80
37 Annie Naylor UW16 Hallamshire Harriers 34:24.00
38 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 34:29.90
39 Richard Mackie M40 Penistone Footpath Runners 34:34.20
40 Louis Rose MSen 34:37.20
41 Gordon Humphreys M40 34:38.50
42 Ian Shaw M50 Fat Boys 34:51.70
43 Oskar Smith MSen 35:01.40
44 Colin Lynch M50 Totley AC 35:05.00
45 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 35:10.20
46 Daniel Bent M40 35:17.10
47 Joseph Delahunty MSen Vegan Runners 35:23.20
48 Joe Buckman MSen Steel City Striders 35:30.10
49 Jack Nuttgens MSen Sheffield RC 35:36.60
50 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 35:42.40
51 Ian Lambert M40 Long Eaton RC 35:48.00
52 Duncan Robb MSen North Derbyshire RC 35:54.90
53 James Thompson M40 Sheffield Running Club 36:00.30
54 Andrew Reid M40 Porter Valley 36:04.00
55 Ben West MSen 36:07.30
56 Rowan Scott MSen Agile Orange 36:13.50
57 James Hogg MSen Steel City Striders 36:17.10
58 Joel Littler UM23 36:21.40
59 Paul Lewis M40 Long Eaton RC 36:25.70
60 Tim Slack MSen Dark Peak FR 36:31.80
61 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 36:32.30
62 Michael Squires M50 Steel City Striders 36:33.40
63 Steve Larkin M40 36:39.20
64 Tony Hall M50 DPFR 36:40.50
65 Dale Foster M40 36:41.00
66 Rob Davies M50 Steel City Striders 36:42.00
67 Craig Renton MSen Sheffield AC 36:43.60
68 Gillian Allen WSen Steel City Striders 36:44.10
69 Kim Leyland MSen 36:45.00
70 Caz Kay W40 Totley AC 36:50.30
71 Richard Chisem MSen Rowlands Roadhogs 36:58.00
72 Paul Stuart M50 Steel City Striders 37:08.40
73 Claire Prosser WSen Dark Peak F R 37:12.80
74 Gareth Williams MSen 37:23.40
75 Rachel Rose WSen Sheffield Running Club 37:33.70
76 DAVE Bish M40 Beeston AC 37:42.80
77 Oliver Cook M50 Long Eaton RC 37:48.80
78 John Green M40 37:49.70
79 Denys Kozhushchenko MSen 37:51.20
80 Nick Burns M40 Steel City Striders 37:54.30
81 Annette Haines WSen 37:56.80
82 Garry Elkington M50 North Derbyshire RC 37:58.00
83 David Idenden M50 38:03.20
84 Ian Haigh M40 Southwell R C 38:13.90
85 Alex Wall M50 Totley AC 38:20.30
86 Andrew Haynes M40 38:23.60
87 Richard Ward MSen Sheffield RC 38:27.60
88 Andrew Charlesworth MSen Penistone Footpath Runners 38:35.30
89 Sam Ring MSen 38:36.40
90 Shaun Walker M50 Penistone Footpath Runners 38:59.90
91 Allen Williams M50 39:06.50
92 Neal Pates M50 Steel City Striders 39:07.00
93 Leo Hawthorne MSen 39:12.40
94 Rosa Sampson Geroski WSen Steel City Striders 39:17.60
95 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 39:25.50
96 Jim Danson M40 Steel City Striders 39:31.60
97 Scott Blanks M40 Totley AC 39:34.90
98 Simon Palmer M40 39:35.40
99 Sarah Roscoe WSen Dark Peak FR 39:43.70
100 Rick Long M50 Fat Boys 39:48.00
101 Paul Beckett M40 39:50.90
102 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 39:56.40
103 Simon Vickers MSen 40:05.60
104 David Bocking M50 Steel City Striders 40:06.60
105 Peter Baker M50 Belper Harriers 40:09.60
106 Guy Smith M50 40:12.30
107 Malcolm Busfield M40 Ashbourne RC 40:21.00
108 Simon Allen M40 Dark Peak FR 40:29.80
109 Gordon Pal MSen 40:31.40
110 Julia Nolan W50 Dark Peak FR 40:35.10
111 Ed Mcgee MSen Steel City Striders 40:39.50
112 Mel Mccart M50 40:41.30
113 Nick Woffenden M40 40:46.40
114 Charlie Hill WSen Sheffield Massive 40:47.30
115 Carlene Rowson WSen Totley AC 40:48.90
116 Robert Scriven M40 North Derbyshire RC 40:50.30
117 REBECCA Parker W50 Totley AC 40:56.20
118 Sally Hook W40 41:03.90
119 Nicky Owen W40 Belper Harriers 41:04.60
120 Sarah Walch WSen Penistone Footpath Runners 41:05.40
121 Annelies Sarrazyn WSen 41:06.90
122 Pat Goodall W60 Totley AC 41:08.70
123 Harriet Jackson WSen 41:09.70
124 Simon Taylor M40 Avon Valley Runners 41:11.10
125 Hetty Key WSen 41:13.70
126 Clare Trevitt W40 Steel City Striders 41:14.50
127 Antony Wallace M40 41:15.20
128 Mike Lyons MSen 41:18.40
129 Steve Wickham M60 Erewash Valley 41:21.50
130 Gary Wilson M40 Ashbourne RC 41:28.70
131 Megan Elliot WSen Beeston AC 41:32.80
132 Emma Dent W50 Totley AC 41:34.50
133 Anton Newell M50 Sutton In Ashfield Harriers 41:37.60
134 Martin Blundell M50 41:43.70
135 Matt Ridge M40 Totley AC 41:47.50
136 Paul Chapman MSen 41:51.40
137 Helen Calder W40 41:53.90
138 Clare Thompson W40 Smiley Paces 41:59.00
139 Karen Stevens W40 Smiley Paces 42:05.90
140 Tom Martin MSen 42:07.10
141 Kevin Megson M50 Totley AC 42:11.20
142 Liz Carthy W40 Totley AC 42:26.00
143 Clare Howarth WSen Totley AC 42:27.20
144 William Aldridge MSen 42:29.80
145 Anne Hegarty W50 Totley AC 42:36.70
146 Sarah Witham W40 North Derbyshire RC 42:48.20
147 Gregory Naylor M50 42:53.00
148 Beth Marney W40 Smiley Paces 43:04.40
149 David Walker M50 43:12.60
150 Max Howard M60 Retford AC 43:17.70
151 George Doyle UM16 Dark Peak FR 43:20.70
152 MICHAEL Richardson M50 Handsworth Roadhogs 43:23.70
153 Kenny Turner M50 Dark Peak FR 43:34.50
154 David Patrick M50 Ashbourne R C 43:35.90
155 Caroline Burrell W40 43:37.90
156 David Ayrton M40 Totley AC 43:51.70
157 Steve Brandreth M50 Porter Valley 43:56.00
158 Bob Gardner M60 North Derbyshire 44:00.90
159 Jonathan Ayres MSen North Derbyshire RC 44:17.80
160 Chris Hunt MSen North Derbyshire RC 44:18.70
161 Phil Swirles M40 Steel City Striders 44:29.20
162 Gary Bates M40 North Derbyshire RC 44:46.90
163 Louise Cook W40 Smiley Paces 44:51.60
164 Rob Home M40 44:56.20
165 Louise Lowe W40 Clowne Road Runners 45:02.30
166 Joseph Cormack MSen 45:10.70
167 Barry Clarke M50 Swaledale Road Runners 45:34.20
168 Michael Stubbs M40 45:38.20
169 Helen Cameron WSen Sheffield RC 45:40.00
170 Ken Jones M70 Dark Peak FR 45:47.70
171 Kylie Mcateer W50 Totley AC 46:15.10
172 JACOB Szdemir M50 Totley AC 46:23.30
173 Ann-Marie Mulvey WSen 46:24.10
174 David Arundale M60 Dark Peak FR 46:25.00
175 Jane Kirkby WSen Totley AC 46:30.70
176 Matthew Gray MSen 46:32.50
177 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 46:34.60
178 Harriet Drouin WSen Penistone Footpath Runners 46:39.30
179 Amanda Porter W40 47:03.20
180 Richard Taylor MSen Steel City Striders 47:05.80
181 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 47:10.40
182 Andrew Elliott M50 North Derbyshire 47:32.20
183 Jessica Carmen UW16 47:33.30
184 Jill Davies W50 Steel City Striders 47:57.20
185 Helen Young W40 Totley AC 48:23.70
186 Helen Wright WSen Dark Peak FR 48:57.10
187 Frazer Sidebottom MSen Wakey Tri 49:02.00
188 KEITH Lindley M60 Danum Harriers 49:07.10
189 Philippa Hill WSen 49:25.40
190 Paul Firth MSen 49:28.70
191 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 49:33.80
192 Jeremy Brayshaw M70 Totley AC 49:36.30
193 Rachel Woolen W40 Steel City Striders 49:40.90
194 Miles Goulding M60 49:44.20
195 Julie Meredith W40 Vegan Runners 49:49.60
196 Bill Sheppard M60 Long Eaton RC 50:26.90
197 Sarah Coates WSen Steel City Striders 50:39.20
198 Caryl Hartwright W70 Totley AC 50:43.40
199 Richard Janssen M50 50:49.20
200 Clare Eardley W40 Wirksworth 50:53.00
201 Matthew Winslow M40 Steel City Striders 52:42.40
202 Geoff Andrew M60 54:55.60
203 Rebecca Carman UW16 56:35.70
204 George Carman M50 Porter Valley Plodders 56:38.10
205 Kevin Roughton M40 Erwash Valley 57:24.10