Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/06/2019 – Settle Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Haworth Man Matlock AC 00:48:38
2 Michael Cauton Man Ribble Valley Harriers 00:48:52
3 Billy Cartwright Man Matlock AC 00:49:02
4 Joe Baxter Man Pudsey & Bramley AC 00:49:20
5 Harry Holmes Man Matlock AC 00:51:27
6 Robin Howie Man Wharfedale Harriers 00:52:02
7 Thomas Corrigan Man Ribble Valley Harriers 00:52:21
8 David Archer Man Matlock AC 00:52:59
9 Geroge Foster Man Ambleside AC 00:53:15
10 Hatti Archer Lady Hallamshire Harrier 00:54:19
11 Martin Howard Man Calder Valley FR 00:55:00
12 Matthew Cardus Man Settle Harriers 00:55:43
13 Victoria Wilkinson LV40 Bingley Harriers 00:55:57
14 Jimmy Craig Man Barlick FR 00:56:23
15 Ethan Hassell Man Wharfedale Harriers 00:56:40
16 Thomas Marchant Man Blackburn Harriers 00:56:44
17 Stephen Hall MV40 Ribble Valley Harriers 00:57:09
18 Joseph Walker Man Rossendale Harriers 00:57:11
19 Dan McKeown MV40 Ilkley Harriers 00:58:06
20 Katie Walshaw Lady Holmfirth Harriers AC 00:58:10
21 Peter Coates MV40 Clayton-le-Moors Harriers 00:58:16
22 John Murfin MV50 Settle Harriers 00:58:17
23 Gavin Smith Man Skipton AC 00:58:20
24 Stephen Brocklebank MV40 Wharfedale Harriers 00:58:56
25 James Allard Man Wharfedale Harriers 00:59:05
26 Jemima Elgood Lady Ilkley Harriers 00:59:53
27 Richard Evans MV50 Altrincham 01:00:15
28 Dae Ottewell MV40 01:01:00
29 Andy Mcfie MV50 Todmorden Harriers 01:01:06
30 Andy Berry MV40 Barlick FR 01:01:17
31 Daniel Sands Man Wharfedale Harriers 01:01:26
32 Edward Evans Man 01:02:02
33 Ellen Downs Lady Sale Harriers 01:02:11
34 Nik Tawega Lady York Knavesmire Harriers 01:02:32
35 Andrew Priory MV50 Clayton-le-Moors Harriers 01:02:38
36 Patrick Wardle Man Wharfedale Harriers 01:03:16
37 John Ockenden Man Bowland FR 01:03:32
38 Ian Shaw MV40 Bowland FR 01:03:33
39 Chris Funnel MV50 Clayton-le-Moors Harriers 01:03:39
40 Dan Marsden Man Calder Valley FR 01:04:45
41 Simon Garside MV50 Rothwell Harriers 01:04:51
42 William Evans Man 01:04:59
43 Roy Gibson MV50 Kendal AAC 01:05:02
44 Sean Robinson MV40 Howgill Harriers 01:05:09
45 Dan Masrtell Man Altrincham 01:06:02
46 Jonathan Emberton MV50 Calder Valley FR 01:06:04
47 Barry Atkinson MV60 York Knavesmire Harriers 01:06:06
48 Nicole Squires Lady Ribble Valley Harriers 01:06:07
49 Jonathan Pearson MV40 01:06:10
50 John Wrigley Man Radcliffe AC 01:06:11
51 Thornton Taylor MV60 Rossendale Harriers 01:06:12
52 Ronnie Turner MV50 Rossendale Harriers 01:06:17
53 Adam Greenwood Man 01:06:23
54 Geoff Gough MV60 Clayton-le-Moors Harriers 01:06:29
55 Lee Edwards MV40 Barlick FR 01:06:30
56 Simon Jones MV50 Bingley Harriers 01:06:32
57 Richard Kennaugh MV50 Altrincham 01:06:39
58 George Mitchell Man 01:06:46
59 David Banks MV50 Kendal AAC 01:06:48
60 Annabel Mason Lady Lancaster & Morecambe 01:06:51
61 Mick Brankin MV40 Trawden AC 01:07:07
62 Paul Crabtree MV50 Keighley & Craven AC 01:07:25
63 Kieran Horrigan MV50 01:07:31
64 Becky Penty Lady York Knavesmire Harriers 01:08:04
65 Micheal Green MV40 01:08:14
66 Antoinia Fan Lady Skyrac AC 01:08:25
67 Neil Holding MV60 Horwich RMI Harriers 01:08:26
68 Anthony Brown Man Barlick FR 01:08:56
69 Ricky Parish Man Todmorden Harriers 01:09:29
70 Martin Hancock MV50 Skipton AC 01:09:55
71 Alistair Thornton Man Horwich RMI Harriers 01:10:03
72 Leah Williams Lady Southend AC 01:10:09
73 Paul Calderbank MV50 Ilkley Harriers 01:10:11
74 John Boothman MV50 Barlick FR 01:10:15
75 Rob Andrew Man Rossendale Harriers 01:10:41
76 Mark Crabtree MV40 Kent AC 01:10:45
77 Paul Elcock MV40 Barlick FR 01:11:03
78 James Renson MV40 Stainland Lions RC 01:11:04
79 Daniel Coe MV40 01:11:21
80 Chris Jewell Man Settle Harriers 01:11:46
81 Carol Evans LV50 Settle Harriers 01:11:49
82 Chris Small Man Fellandale 01:11:59
83 Tony Thornton MV40 01:12:11
84 Katie Kedward Lady Leeds University CC 01:14:16
85 John Thompson MV50 Skelmersdale Harriers 01:14:25
86 Ken Taylor MV70 Rossendale Harriers 01:14:44
87 Chris Haddock Man Rossendale Harriers 01:15:41
88 Paul Simkins MV40 Abbey Runners 01:16:10
89 Chantal Busby LV50 Ilkley Harriers 01:16:25
90 Colin Valentine MV50 Keswick AC 01:16:42
91 Martin Brady MV50 Clayton-le-Moors Harriers 01:16:48
92 Mark Charnley MV40 Settle Harriers 01:17:14
93 Richard Carpenter MV40 01:17:43
94 David Culpan MV50 Stainland Lions RC 01:18:35
95 Paul Beradwell MV40 01:19:32
96 Lucy Brown Lady Barlick FR 01:19:38
97 Jim Harris MV40 Stainland Lions RC 01:19:51
98 Pam Bagot LV40 Settle Harriers 01:19:54
99 Catherine Morland LV40 Knaresborough Striders 01:19:56
100 Martin Roberts MV60 Todmorden Harriers 01:19:58
101 Mickey Griffin MV40 Wharfedale Harriers 01:20:09
102 Ann Brydson LV50 North Leeds FR 01:20:19
103 Peter Leighton MV50 01:20:22
104 Peter Singleton MV60 Blackpool Wyre & Fylde AC 01:20:30
105 Jonathan Stevens Man 01:20:35
106 Joe Mellor MV50 Leeds Bradford Triathlon 01:20:49
107 Andy Evans MV60 Settle Harriers 01:20:55
108 Andy Monk MV60 Fell Runners Association 01:21:00
109 Andrew Hinde MV60 Settle Harriers 01:21:41
110 Rachel Lumb LV50 Stainland Lions RC 01:21:55
111 Colin Best MV60 Otley AC 01:22:00
112 Steve Hook MV50 01:22:09
113 Hjane Evans Lady Nidd Valley 01:22:54
114 Amanda Navin Lady Altrincham 01:22:55
115 Lucy Hobbs LV40 Todmorden Harriers 01:22:57
116 Kevin Brown MV60 Settle Harriers 01:23:05
117 Michael Walsh MV70 Kendal AAC 01:23:26
118 Catherine Barber Lady Nidd Valley 01:23:38
119 Wilfred Harris MV60 Howgill Harriers 01:23:55
120 Emma Watson Lady Wharfedale Harriers 01:25:00
121 Munica Padilla Lady Wharfedale Harriers 01:25:01
122 John Taylor MV70 Bowland FR 01:25:11
123 Joanne Oakey LV40 Settle Harriers 01:25:48
124 Michael Blackmore MV60 Wharfedale Harriers 01:26:06
125 Ros Blackmore LV50 Swaledale 01:26:09
126 Caron Ral LV50 Otley AC 01:26:42
127 Christine Addison LV50 Fellandale 01:28:23
128 Louise Preston LV40 Trawden AC 01:28:45
129 Jamie Dowdall MV40 Darwen Dashers AC 01:28:50
130 Dinesh Kaulgud MV40 Valley Striders 01:30:04
131 Anaska Brooks LV40 01:30:16
132 David Wright MV50 Newbury AC 01:30:26
133 Sheelagh Ratcliff LV50 North Leeds FR 01:30:27
134 Gavin Spenser Man 01:30:35
135 Ollie Hubert MV40 Skelmersdale Harriers 01:31:27
136 Vandra McCullagh LV40 Keighley & Craven AC 01:31:57
137 Tina Brocklebank LV40 Skipton AC 01:33:02
138 Stephen Macnaughtan MV40 01:34:21
139 Graham Schofeild MV60 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:34:51
140 Angela Lee LV50 Stainland Lions RC 01:35:16
141 Anne Lammon LV50 Victoria Park Harriers 01:35:36
142 Louise Richards Lady 01:35:37
143 Ian Oakey MV40 Settle Harriers 01:36:04
144 Mandy Goth LV50 Todmorden Harriers 01:36:17
145 Rhys North MV50 Bingley Harriers 01:36:24
146 Paul Walsh MV70 Bowland FR 01:40:26
147 Caroline Smith Lady 01:42:22
148 Ian Smith MV60 Bolton United Harriers 01:42:22
149 Sue Roberts LV50 Todmorden Harriers 01:46:45
150 Sarah Chambers LV50 Nidd Valley 01:51:23
151 Debra Robinson Lady Howgill Harriers 01:52:18
152 Tim Raffle MV50 Altrincham DNF