Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/05/2019 – Lantern Pike Dash





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Mercia FR 00:10:48
2 Sam Soles MU17 Buxton & District AC 00:11:31
3 Luke Cook M Pennine FR 00:12:41
4 Chris Jackson M Pennine FR 00:12:48
5 Edward Rawson MU23 AM Mayhem 00:12:52
6 Lee Ashwood M45 Disley Runners 00:12:56
7 Jason Brunnock M Buxton & District AC 00:12:58
8 Tony Robson M Pennine FR 00:13:38
9 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 00:13:50
10 Lucy Bednall FU17 Buxton & District AC 00:14:05
11 Caleb Winfield MU15 Buxton & District AC 00:14:27
12 Stephen Nicholls M Wigan & District Harriers & AC 00:14:29
13 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:14:31
14 Matthew Hulley M40 Pennine FR 00:14:42
15 Matthew Pink M45 Pennine FR 00:15:15
16 Martin Thomson M40 Buxton & District AC 00:15:25
17 Rachel Evatt F Goyt Valley Striders 00:15:28
18 James Hobson M Goyt Valley Striders 00:15:32
19 Richard Martin M Glossopdale Harriers 00:15:36
20 Amy Whelan FU15 Buxton & District AC 00:15:39
21 Barnaby Crawshaw M Pennine FR 00:15:41
22 Imogen Trinder F Glossopdale Harriers 00:15:42
23 Lance Hamilton-Griffiths M Glossopdale Harriers 00:15:46
24 Matt Crompton M40 Glossopdale Harriers 00:16:03
25 Rob Taylor M65 Pennine FR 00:16:06
26 Robert Blackman M Unattached 00:16:15
27 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:16:36
28 Clare Griffin F45 Macclesfield Harriers & AC 00:16:44
29 Dan Riley M40 Pennine FR 00:16:52
30 Darren Wallis M50 Pennine FR 00:16:59
31 Glen Irving M40 Unattached 00:17:02
32 Duncan Irving M45 Pennine FR 00:17:07
33 Joanne Ellis F40 Pennine FR 00:17:30
34 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers & AC 00:17:34
35 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 00:17:36
36 Jonathan Flynn M Unattached 00:17:40
37 Tania Wilson F55 Buxton & District AC 00:17:45
38 Alan Schofield M Glossopdale Harriers 00:17:56
39 Imogen Jones F Pennine FR 00:17:59
40 Sarah Walch F Penistone Footpath Runners & AC 00:18:03
41 Freddie Blackman M Unattached 00:18:10
42 Lis Bloor F50 Pennine FR 00:18:13
43 Paul Filby M45 Pennine FR 00:18:36
44 Graham Barnes M60 Unattached 00:18:38
45 Steve Temple M60 KFR 00:18:58
46 Tim Horrocks M50 Pennine FR 00:19:04
47 Elizabeth Lawrence F40 Unattached 00:19:05
48 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 00:20:35
49 Myfanwy Cross F Penistone Footpath Runners & AC 00:21:01
50 Sarah Thompson F40 Unattached 00:21:28
51 Helen Wright F Dark Peak FR 00:21:36
52 Beverley Golden F40 Buxton & District AC 00:22:17
53 Howard Darwin M50 Rotherham Harriers & AC 00:23:28
54 Heather Wilshaw FU17 Buxton & District AC 00:23:28
55 David Clarke M60 Unattached 00:23:28
56 Kenneth McGuire M60 Unattached 00:24:34
57 Bernard Evans M65 Unattached 00:36:45