Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/05/2019 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Lee Kemp MSEN Totley AC 00:39:23
2 Joseph Oldfield MSEN Matlock Athletic Club 00:39:23
3 Peter Davies MSEN Dark Peak 00:39:51
4 Oliver Matharu MSEN Holme Pierrepont RC 00:40:36
5 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers & AC 00:41:04
6 Charlie Baker MSEN Totley AC 00:41:16
7 Craig Fishwick MSEN Dark Peak 00:41:49
8 Harry Scott MU23 SHUOC 00:41:49
9 Heikki Tapaninen MSEN Team All Ahven Adventures 00:41:49
10 David Taylor M50 Dark Peak 00:41:49
11 Chris Jones MSEN Steel City Striders RC 00:42:01
12 Ben Burrell MSEN Porter Valley Plodders 00:42:07
13 David Robinette MSEN 00:42:19
14 Paul Middlemas MSEN Steel City Striders RC 00:42:47
15 Lewis Banton M40 Clowne Road Runners Club 00:42:55
16 John Hunt M50 Dark Peak 00:43:02
17 Andrew Wainwright M50 00:43:08
18 Richard Baldwin MSEN Dark Peak 00:43:10
19 Colin Osborne M40 Totley AC 00:43:11
20 Louis Wood M40 Steel City Striders RC 00:43:27
21 Austin Frost M40 Dark Peak 00:44:29
22 Thomas Entwistle MSEN Dark Peak 00:45:00
23 Phil Moore MSEN 00:45:14
24 Ellen Downs WU23 Sheffield University Orienteering Club 00:45:20
25 Ed Richardson M40 Dark Peak 00:45:27
26 Steven Gascoyne M40 North Derbyshire RC 00:45:37
27 Jack Swindells MSEN Dark Peak 00:45:37
28 Rob Massey MSEN Bollington Harriers 00:45:44
29 Jacob Sherlock MU23 Sheffield University Orienteering Club 00:45:44
30 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 00:46:01
31 Joshua Moon MSEN Dark Peak 00:46:01
32 Mark Jacobi M50 Totley AC 00:46:15
33 Hal Roberts MSEN Steel City Striders RC 00:46:34
34 Kevin Mahon M40 Moomin Valley Strollers 00:46:35
35 John Brannock MSEN Porter Valley 00:46:36
36 Hazel Farnell WSEN Totley AC 00:46:37
37 Nick Brimacombe MSEN Totley AC 00:46:38
38 Kieran Shanahan MSEN Fat Boys 00:47:00
39 Nicola Squires WSEN Hallamshire Harriers Sheffield 00:47:04
40 Mary Fleming WSEN Sheffield University Orienteering Club 00:47:09
41 Paul Stephenson M40 Totley AC 00:47:14
42 James Halse M40 Dark Peak 00:47:24
43 Lucas Jones M40 Goyt Valley Striders 00:47:27
44 Thomas Smith MSEN South Yorkshire Police AC 00:47:27
45 Al Cook M40 Steel City Striders RC 00:47:36
46 Colin Lynch M50 Totley AC 00:47:43
47 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 00:47:44
48 Lee Rufford MSEN 00:47:47
49 Michael Jones MSEN GoodGym Race Team 00:47:48
50 Paul Lewis M40 Long Eaton Running Club 00:48:01
51 Andrew Reid M40 Porter Valley Plodders 00:48:03
52 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 00:48:14
53 Andrew Dickenson M50 Dark Peak 00:48:17
54 Chris Williamson MSEN South Yorkshire Orienteers 00:48:23
55 Kenneth Malton MSEN Shelton Striders 00:48:33
56 Laurence Tendler M40 Bollington Harriers 00:48:40
57 Andrew Hunter M40 Beeston AC 00:48:43
58 Michael Reece M40 00:49:03
59 Tomos King MU23 Sheffield University Orienteering Club 00:49:04
60 Nigel Barnes M40 Steel City Striders RC 00:49:13
61 Tony Hall M50 Dark Peak 00:49:14
62 Jon Slate M40 Hallamshire Harriers Sheffield 00:49:39
63 Dan Box MSEN Fat Boys RC 00:49:42
64 Tom Cliffe MSEN 00:49:42
65 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:49:42
66 Tyrrell Basson M40 Dark Peak 00:49:47
67 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:49:47
68 Michael Bamford MSEN 00:49:51
69 Helen Quirk WSEN 00:49:51
70 Simon Limbert MSEN 00:49:57
71 Tim Sterland MSEN 00:49:57
72 Chris Lawson M40 Dark Peak 00:50:15
73 Ashley Flint MSEN Belper Harriers 00:50:19
74 Shaun Parkin M40 00:50:20
75 Craig Baird M40 Steel City Striders 00:50:28
76 Matthew Jones M40 Beeston AC 00:50:43
77 Joseph Buckman MSEN Steel City Striders RC 00:50:48
78 Hugh Balfour M60 Dulwich Runners AC 00:50:55
79 Luke Noble MSEN 00:51:05
80 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 00:51:07
81 Jim Paxman M60 Dark Peak 00:51:10
82 Nick Watts MSEN 00:51:11
83 Richard Hyde M50 Erewash Valley RC 00:51:12
84 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:51:32
85 Paul Hulbert M50 Fat Boys RC 00:51:34
86 Robert Davies M50 Steel City Striders RC 00:51:39
87 David Openshaw M40 Fat Boys RC 00:51:39
88 Iain Smith M40 Buffalo Whippets AC 00:51:40
89 Stuart Carter MSEN 00:51:54
90 Rick Frolich M50 00:52:00
91 Daniel Owen-Mcgee M40 00:52:00
92 Andy Sheppard M40 Steel City Striders RC 00:52:01
93 Andy Buck M60 Steel City Striders RC 00:52:11
94 Neil Colquhoun MSEN Goyt Valley Striders 00:52:12
95 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:52:13
96 Jawad Qasrawi M40 Small Park BIG RUN 00:52:14
97 Mark Buskwood M50 Totley AC 00:52:16
98 David Veryard M50 00:52:17
99 Ben Clithero M40 Steel City Striders RC 00:52:18
100 Martyn Jones M40 Dark Peak 00:52:19
101 Lex Wilkinson M40 Porter Valley Plodders 00:52:20
102 Gary Newham M40 Erewash Valley RC 00:52:21
103 Nick Burns M40 Steel City Striders RC 00:52:22
104 Richard Bembridge M40 Dark Peak 00:52:42
105 David Hughes M40 Ackworth Road Runners 00:52:50
106 Ross Richards M40 00:52:58
107 Stephen Clarke M40 Steel City Striders RC 00:53:03
108 Eddy Webb M40 Goyt Valley Striders 00:53:04
109 James Boardwell M40 Dark Peak 00:53:06
110 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:53:08
111 Ian Stinson M40 Steel City Striders RC 00:53:22
112 Samantha Hulbert W50 Fat Boys RC 00:53:35
113 Claire Lewis WSEN Holme Pierrepont RC 00:53:38
114 Sarah Burrell WSEN Porter Valley Plodders 00:53:55
115 Simon Bray M40 Sinfin Running Club 00:53:56
116 Andy Hartley M60 Fat Boys RC 00:54:02
117 Simon Allen M40 Dark Peak 00:54:05
118 Sarah Roscoe WSEN 00:54:08
119 Claire Dutson WSEN Porter Valley Plodders 00:54:15
120 Anthony Aram M50 Redhill Road Runners 00:54:22
121 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 00:54:27
122 Alex Cairns MSEN 00:54:30
123 Jessica Brooks W40 Steel City Striders 00:54:39
124 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 00:54:45
125 Peter Baker M50 Belper Harriers 00:54:55
126 Jo Brown WSEN Totley AC 00:55:02
127 Dean Young M40 Steel City Striders RC 00:55:07
128 Stephanie Watts WSEN Dark Peak 00:55:08
129 Rachel Thorley WSEN 00:55:09
130 Michelle Needham W40 Clowne Road Runners Club 00:55:10
131 Paul Beckett M40 Dark Peak 00:55:23
132 Will Day M50 Steel City Striders RC 00:55:23
133 Steve Haake M50 Steel City Striders RC 00:55:23
134 Ant Harris M40 Fat Boys RC 00:55:23
135 Dominic Taylor M40 Fat Boys Running Club 00:55:23
136 Claire Haycock W40 Smiley Paces 00:55:36
137 Peter Daly M50 Pennine Fell Runners 00:55:44
138 Ashley Simmons MSEN 00:55:44
139 Robert Willis M40 Totley AC 00:55:44
140 Ben Heller M50 Steel City Striders RC 00:56:00
141 Jeremy Windsor M40 Fatboys Running Club 00:56:01
142 Julia Nolan W50 Dark Peak 00:56:02
143 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:56:15
144 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders RC 00:56:20
145 Matthew Jackson MSEN Heanor Running Club 00:56:32
146 Andrew Lessiter M40 Matlock Athletic Club 00:56:33
147 Nicola Booth WSEN Bollington Harriers 00:56:36
148 Frances Norman WSEN Steel City Striders RC 00:56:37
149 Richard Hind M50 Clowne Road Runners Club 00:56:49
150 Morgan Field M40 Beeston AC 00:57:00
151 David Maloney M50 Steel City Striders 00:57:01
152 Phil Howson M50 Steel City Striders RC 00:57:13
153 Anna Aspinall WSEN Goyt Valley Striders 00:57:14
154 Trevor Hibbert M40 Sinfin Running Club 00:57:22
155 Jon Ward MSEN 00:57:24
156 Bas Ursem MSEN 00:57:25
157 Pat Goodall W60 Totley AC 00:57:28
158 Jason Brown M40 00:57:44
159 Madeleine Fforde WSEN 00:57:45
160 Chris Caroe M40 00:57:53
161 Chris Shaw M50 Dark Peak 00:57:53
162 Martin Holding M50 Wakefield District H & AC 00:57:57
163 Peter Henley M40 Redhill Road Runners 00:57:58
164 Ruth Brandon W40 Holme Pierrepont RC 00:57:59
165 Sarah Cairns W40 00:57:59
166 Chris Wojciechowski MSEN GoodGym 00:57:59
167 Christopher Allen M50 Holme Pierrepont RC 00:58:13
168 Anna Hill WSEN 00:58:13
169 Samuel Hurst MSEN Rivelin Runners 00:58:13
170 Carlene Rowson WSEN Totley AC 00:58:31
171 Rhona McMillan WSEN SHUOC 00:58:34
172 Sarah Walch WSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 00:58:35
173 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 00:58:38
174 Barry Warwick M70 Derwent Runners (Derby) 00:58:53
175 David Jones M50 00:58:54
176 Helen Calder W40 Steel City Striders RC 00:58:57
177 Nick Woffenden M40 00:58:58
178 Richard Bowles MSEN Valley Hill Runners 00:59:06
179 Caroline Scott W40 Sinfin Running Club 00:59:09
180 Gillian Allen WSEN Steel City Striders RC 00:59:14
181 James Thomas MSEN 00:59:15
182 Andrew Lumsden M40 00:59:16
183 Frances Cundill WSEN 00:59:17
184 Carmel Stanford W40 00:59:18
185 Andrew Watkins M50 Tideswell Running Club 00:59:20
186 Beth Cole WSEN Smiley Paces 00:59:25
187 Ragnar Broekhoven MSEN 00:59:30
188 Iain Storey MSEN 00:59:36
189 Steven Brookes M50 00:59:44
190 Shaun Burke MSEN Rivelin Runners 00:59:46
191 Fran Allen WSEN Steel City Striders RC 00:59:53
192 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodders 00:59:55
193 Clare Howarth WSEN Totley AC 00:59:58
194 Tom Ricketts M50 Totley AC 00:59:58
195 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:59:58
196 Elizabeth Westwood WSEN 00:59:58
197 Joseph Cormack MSEN 01:00:02
198 Chris Walker M40 Steel City Striders RC 01:00:16
199 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:00:23
200 Becki Penrose W40 01:00:27
201 Alexandra Guerrero WU23 University Of Nottingham AC 01:01:27
202 Clare Thompson W40 Smiley Paces 01:01:43
203 Tommy Lunde MSEN Equip Norway 01:01:47
204 Ken Jones M70 Dark Peak 01:01:50
205 Robert Heminway MSEN 01:02:11
206 Deborah Lodge W50 Totley AC 01:02:11
207 Hannah Sharpe WSEN Clowne Road Runners Club 01:02:11
208 Philip Swirles M40 Steel City Striders RC 01:02:11
209 Celine Pagnier W40 GoodGym 01:02:12
210 Robert Hartley M40 01:02:13
211 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:02:15
212 David Wood M50 Kimberworth Striders 01:02:35
213 Rachel Limbert WSEN 01:02:39
214 Caroline Burrell W40 01:02:46
215 Charlotte Woodger WSEN Smiley Paces 01:02:53
216 Tim Mackey M60 Dark Peak 01:02:56
217 Sue Barker W50 01:03:00
218 Helen Young W40 Totley AC 01:03:02
219 Paul Bourne M50 Porter Valley Plodders 01:03:04
220 Anne Noble WSEN 01:03:06
221 Emma Wilkinson WSEN 01:03:07
222 Rachel George WSEN Porter Valley Plodders 01:03:10
223 Valentina Wright W40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:03:11
224 David Walsh M50 Redhill Road Runners 01:03:13
225 Becky Greenwood WSEN GoodGym 01:03:15
226 Carl Rawson M40 01:03:16
227 Gareth Lloyd M50 01:03:18
228 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders RC 01:03:20
229 Ian Lowe M50 01:03:22
230 Fleur Jones WSEN Smiley Paces 01:03:25
231 Laura Garcia W40 Smiley Paces 01:03:30
232 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:03:35
233 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 01:03:50
234 Holly McCain WSEN Beeston AC 01:04:02
235 Stephen Stead M50 1485 Triathlon Club 01:04:04
236 Laura Hogg WSEN Steel City Striders RC 01:04:18
237 Duncan Rance M40 Dark Peak 01:04:36
238 Andy Smith M50 Mercia Fell Runners 01:04:39
239 Claire Conway WSEN Totley AC 01:04:45
240 James Pinchin MSEN Beeston AC 01:04:55
241 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:05:00
242 Linette Ruston W40 Goyt Valley Striders 01:05:01
243 Kev Hewitt M40 01:05:11
244 Clive Hayward M60 Redhill Road Runners 01:05:16
245 Sarah Wales WSEN Smiley Paces 01:05:22
246 Dave Arundale M60 Dark Peak 01:05:47
247 Bob Bryan M60 Dark Peak 01:05:49
248 Phil James M50 Redhill Road Runners 01:05:50
249 Moira Hunt W60 Goyt Valley Striders 01:05:55
250 Marcus Martinez M40 01:06:05
251 Loz Harvey M40 01:06:23
252 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:06:44
253 Bob Grocutt M50 Steel City Striders RC 01:06:52
254 Kenny Mosley M40 Dark Peak 01:07:07
255 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 01:07:08
256 Sally Twigg WSEN Steel City Striders 01:07:09
257 Jill Davies W50 Steel City Striders RC 01:07:10
258 Helen Smith WSEN Ripley Running Club 01:07:51
259 Roz Massey WSEN Totley AC 01:07:53
260 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:08:01
261 Kim Russon W40 Totley AC 01:08:29
262 Kate Scott W50 Steel City Striders RC 01:08:39
263 Zofia Trzeciak WSEN 01:09:00
264 Dean Harding MSEN Steel City Striders RC 01:09:11
265 Vanessa Smith W40 01:09:16
266 Phil Hughes-Narborough M50 North Derbyshire RC 01:09:20
267 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 01:09:26
268 Catherine Hayden W40 Smiley Paces 01:09:41
269 Sonia Lee W50 City Of Sheffield And Dearne AC 01:09:54
270 Heather Thornley WSEN Redhill Road Runners 01:10:18
271 Adele Hough WSEN Derwent Runners (Derby) 01:11:01
272 Linda Birch W40 01:11:09
273 James Bagnall M40 01:11:26
274 Michael Arundale M60 Dark Peak 01:11:37
275 Richard Taylor MSEN Steel City Striders 01:11:56
276 Diane Clewes W50 Totley AC 01:12:05
277 Naomi Rabin WSEN Steel City Striders RC 01:12:17
278 Katie Dale WSEN 01:12:26
279 Jane Bendrey W40 None 01:12:27
280 Fiona Cahill W50 Smiley Paces 01:12:30
281 Steve Tebb M40 Clowne Road Runners Club 01:12:33
282 Christopher Jones MSEN Rivelin Runners 01:13:42
283 Carole Vannucci W40 01:15:07
284 Kyra Campbell WSEN 01:15:08
285 Erica Oram W50 01:15:15
286 Elliot Shiel MSEN 01:15:18
287 Julie Keeling W50 Clowne Road Runners Club 01:16:09
288 Catherine Sykes W40 01:16:36
289 Louise Harrop W40 Valley Hill Runners 01:16:42
290 Rose Leivers WSEN Heanor Running Club 01:16:55
291 David Henton MSEN Heanor Running Club 01:17:01
292 Steve Hand M50 Derwent Runners (Derby) 01:17:58
293 David Bocking M50 Steel City Striders 01:18:04
294 Tess Bocking WSEN 01:18:04
295 Helen Cameron WSEN Sheffield RC 01:18:29
296 Angela Owen W40 North Derbyshire RC 01:18:29
297 Neal Matthews M50 Sheffield RC 01:18:52
298 Rose Ward W40 Smiley Paces 01:18:55
299 Rachel Suddrick W40 Smiley Paces 01:19:00
300 Ruth Siggs W40 Smiley Paces 01:19:05
301 Poppy Howe WU23 The University Of Nottingham Triathlon Club 01:19:06
302 Cassandra Rawlings W50 01:19:08
303 Alyson Rayner W40 Smiley Paces 01:19:09
304 Tamzin Yates W40 Redhill Road Runners 01:19:12
305 Yvette McCracken W50 Smiley Paces 01:19:15
306 Lucy Downes W40 Smiley Paces 01:19:34
307 Caroline Fuller W50 City Of Sheffield And Dearne AC 01:19:44
308 Eileen McBride WSEN No Club 01:19:48
309 Peter Fotheringham M60 Goyt Valley Striders 01:21:13
310 Stephen Gilmer MSEN GoodGym Race Team 01:21:59
311 Matthew Winslow M40 Steel City Striders RC 01:21:59
312 Sallyann Winslow W40 Steel City Striders RC 01:21:59
313 Felicity Freeman WSEN 01:22:05
314 Maurice West M70 Dark Peak 01:23:47
315 Thomas Pollak M70 Rivelin Runners 01:23:56
316 Tracey Ancliff W50 01:25:16
317 Jeffrey Ball M50 01:25:16