Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/05/2019 – Tigers Trail





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin MSen Totley AC 00:31:00
2 Dave Archer MSen Matlock AC 00:31:12
3 Greg Hopkinson MSen Beeston AC 00:33:04
4 Hatti Archer WSen Hallamshire Harriers 00:33:14
5 Thomas Harrison MSen 00:33:30
6 Phil Skelton MSen Steel City Striders 00:33:39
7 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 00:33:43
8 Aaran Fletcher MSen 00:33:47
9 Mark Anderson M40 Totley AC 00:33:53
10 David Morrison MSen 00:33:55
11 Ben Burrell MSen Porter Valley Plodders 00:33:59
12 Charlie Baker MSen Totley AC 00:34:10
13 Chris Jones MSen Steel City Striders 00:34:45
14 Martyn James MSen Porter Valley Plodders 00:34:56
15 Paul Middlemas MSen Steel City Striders 00:35:17
16 Megan Wilson WSen Dark Peak FR 00:35:28
17 Austin Frost M40 Dark Peak FR 00:35:30
18 Humphrey Emery MSen 00:35:39
19 Adam Taylor MSen Dark Peak FR 00:35:54
20 Hal Roberts MSen Steel City Striders 00:36:19
21 Thomas Beaumont MSen Totley AC 00:36:29
22 Lundgren Rachael WSen Totley AC 00:36:32
23 Louis Wood M40 Steel City Striders 00:36:41
24 Ellen Downs UW23 ShUOC 00:37:15
25 Alec Sabey UM23 00:37:26
26 Daniel Stanley MSen 00:37:32
27 Phil Moore MSen 00:38:07
28 Jason Brannan M40 Steel City Striders 00:38:52
29 Sean OBrien M50 Steel City Striders 00:39:11
30 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 00:39:21
31 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 00:39:22
32 Andrew Hunter M40 Beeston AC 00:39:27
33 Russell Stevenson M40 Steel City Striders 00:39:38
34 Roland Allatt MSen North Derbyshire RC 00:39:42
35 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 00:39:46
36 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:39:53
37 Caz Kay W40 Totley AC 00:39:55
38 Gordon Humphreys M40 00:39:55
39 Tim Slack MSen Dark Peak FR 00:40:01
40 Ian Lambert MSen Long Eaton RC 00:40:07
41 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:40:21
42 Joe Buckman MSen Steel City Striders 00:40:28
43 Glenn Darley M40 00:40:30
44 Richard Chisem MSen Rowlands Rogues 00:40:34
45 Caroline Brock WSen Steel City Striders 00:40:54
46 David Veryard M50 Bakewell 00:41:04
47 Gareth Williams MSen 00:41:09
48 Amy Earnshaw WSen Steel City Striders 00:41:15
49 Robert Marchand MSen Team Face 00:41:33
50 Gillian Allen WSen Steel City Striders 00:41:51
51 David James MSen 00:41:51
52 Andy Sheppard M40 Steel City Striders 00:41:59
53 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:42:01
54 Philip Knapton M40 00:42:06
55 Will Day M50 Steel City Striders 00:42:16
56 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:42:19
57 Steve Wickham M60 Erewash Valley 00:42:21
58 Richard Ward MSen Sheffield RC 00:42:25
59 Gordon Hale MSen 00:42:32
60 John Green M40 00:42:43
61 Simon Palmer M40 00:42:45
62 Sarah Christian WSen Totley AC 00:42:51
63 Simon Allen M40 Dark Peak FR 00:42:53
64 Luke Holme MSen Glossopdale Harriers 00:43:07
65 Andrew Battye M60 Woodstock Harriers 00:43:09
66 Martha Hart WSen Dark Peak FR 00:43:12
67 Neal Pates M50 Steel City Striders 00:43:15
68 Ben Heller M50 Steel City Striders 00:43:28
69 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 00:43:48
70 Geoff Crossland MSen 00:43:53
71 Richard Knowles M40 Sheffield Tigers 00:44:03
72 Alan Jack M40 00:44:05
73 Paul Beckett M40 00:44:09
74 Rebecca Parker W50 Totley AC 00:44:10
75 Peter Baker M50 Belper Harriers 00:44:11
76 Caitlin Bradbury WSen Beeston AC 00:44:14
77 Reg Cooper M60 00:44:15
78 Rosa Sampson Geroski WSen Steel City Striders 00:44:21
79 Phil Howson M50 Steel City Striders 00:44:26
80 Julie Bembridge W40 Steel City Striders 00:44:28
81 Richard Smith M40 Steel City Striders 00:44:29
82 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:44:32
83 Matt Broadhead M40 Steel City Striders 00:44:33
84 Chris Day M40 Totley AC 00:44:34
85 Annelies Sarrazyn WSen 00:44:37
86 Carlene Rowson WSen Totley AC 00:44:39
87 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 00:44:40
88 Jack Dadswell MSen Team Face 00:44:43
89 John Sargeant MSen Team Face 00:44:49
90 Clare Howarth WSen Totley AC 00:45:11
91 Chris Hodson M50 Steel City Striders 00:45:14
92 Andrew Rolfe MSen 00:45:18
93 Fran Allen WSen Steel City Striders 00:45:21
94 Louisa Bateman WSen USMC 00:45:30
95 Liz Carthy W40 Totley AC 00:45:33
96 Sarah Walch WSen Penistone Footpath Runners 00:45:40
97 Ricky Martin MSen 00:45:52
98 Clare Trevitt W40 Steel City Striders 00:45:55
99 Pete Wallroth MSen Glossopdale Harriers 00:45:57
100 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:46:00
101 Peter Grover M50 00:46:30
102 Andy Green M50 Steel City Striders 00:46:32
103 Tim Key M50 00:46:35
104 Helen Wright WSen Penistone Footpath Runners 00:46:42
105 Sarah Hinchliffe W40 00:46:47
106 Nick Woffenden M40 00:46:56
107 David Walker M50 00:47:02
108 Denys Kozhushchenko MSen 00:47:08
109 David Blakemore MSen 00:47:12
110 Rowena Williams WSen Totley AC 00:47:14
111 Georgie Hill WSen Dark Peak FR 00:47:26
112 Paul Morris M50 00:47:27
113 MICHAEL Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:47:32
114 Eoin Cannaughton M50 Dark Peak FR 00:47:35
115 Emma Hall WSen 00:47:46
116 Joel Rowlands MSen Rowlands Road Hoggs 00:47:55
117 Emma Shepherd W40 Totley AC 00:47:57
118 Bob Gardner M60 North Derbyshire RC 00:47:59
119 Faye Wilders WSen Totley AC 00:48:27
120 Bob Hartley M50 00:48:30
121 Pippa Powell W40 Steel City Striders 00:48:38
122 Barry Clarke M50 Swaledale Road Runners 00:48:39
123 Kylie Mcateer W50 Totley AC 00:49:01
124 Jeremy Brayshaw M70 Totley AC 00:49:05
125 Holly Mccain WSen Beeston AC 00:49:14
126 Ken Jones M70 Dark Peak FR 00:49:25
127 Peter Macfarlane M60 Dark Peak FR 00:49:26
128 Rob Gregory MSen 00:49:37
129 Chris Harle M60 00:49:40
130 Anna Swallow WSen Porter Valley Plodders 00:49:50
131 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:49:57
132 Thomas Paterson MSen 00:50:08
133 David Arundale M60 Dark Peak FR 00:50:52
134 Philip Gelsthorpe MSen 00:50:59
135 John Heathfield M50 Dark Peak FR 00:51:09
136 Louise Baddeley WSen USMC 00:51:16
137 Bill Hall M50 00:51:47
138 Peter Brock M60 Totley AC 00:52:21
139 Harriet Drouin WSen Penistone Footpath Runners 00:52:24
140 Jonathan Proctor MSen 00:52:37
141 Phil Hughes-Narborough M50 North Derbyshire RC 00:52:47
142 John Stubbs UM23 00:52:53
143 KEITH Lindley M60 Danum Harriers 00:52:56
144 Nicola Combs WSen Sheffield Triathlon Club 00:53:31
145 Jill Davies W50 Steel City Striders 00:53:50
146 Joan Waller W50 Dark Peak FR 00:54:06
147 Myles Jones M40 Porter Valley Plodders 00:54:08
148 James Clayton M40 Wolds Vets Rc 00:54:41
149 Naomi Rabin WSen Steel City Striders 00:55:03
150 Rachel Woollen W40 Steel City Striders 00:55:04
151 David Masters M70 Totley AC 00:55:47
152 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 00:56:37
153 Michael Bates MSen 00:57:02
154 Heather Parkes WSen 00:57:37
155 Debbie Mccart W50 00:57:41
156 Nicola Allen WSen Handsworth Roadhogs 00:57:50
157 Mick Fowler M60 00:58:14
158 Sallyann Winslow W40 Steel City Striders 00:59:45
159 Caroline Wickham W60 Erewash Valley RC 01:01:37
160 Matthew Winslow M40 Steel City Striders 01:02:10
161 Clement Cheissoux MSen Team Face 01:08:04