Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/04/2019 – Caradoc Classic





  
Pos Name Category Club Time
1 William Kay U17B Mercia 00:24:14
2 Jack Agnew MSEN Mercia 00:24:33
3 Matthew Yapp MU23 Mercia 00:24:54
4 Henry Webb U19B Walton Chasers 00:25:02
5 Steven Cale MSEN Mercia 00:25:12
6 Emma Gould WSEN Mercia 00:25:25
7 Jordan Lee Stamp MU23 Wrekin Tri 00:25:28
8 Kristan McKenna M40 Avalanche Endurance RC 00:25:48
9 Andy Watkins MU23 Mercia 00:26:41
10 Thomas Jackson U19B 00:26:45
11 Aidan Yapp U17B 00:26:47
12 Reuben Alldridge MSEN 00:26:48
13 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:26:54
14 John Atyeo M50 Mercia 00:27:02
15 Luke Moses U19B Telford AC 00:27:04
16 Matthew Anthony U17B Deeside AAC 00:27:16
17 Samuel Western U19B Bridgnorth RC 00:28:04
18 Mel Price W45 Mercia 00:28:12
19 Richard Price MSEN Sedgley Striders 00:28:24
20 Paddy Barlow U19B Shrewsbury Hunt 00:28:30
21 Tom Roo MSEN Mercia 00:28:34
22 James Weir U19B Shrewsbury Hunt 00:28:34
23 Tyler Hawley U15B Woves And Bilston 00:28:35
24 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:28:41
25 Ian Faddy-Widmann MSEN Bounville Harriers 00:29:01
26 Sam Griffiths MSEN Shrewsbury Hunt 00:29:03
27 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:29:10
28 Zak Nicholls MSEN 00:29:18
29 Mark Agnew M50 Mercia 00:29:32
30 James Ingram U19B TAC 00:29:37
31 Stuart Proctor M50 SAC 00:29:41
32 Mark Griffiths M50 00:29:42
33 Neil Gerrity MSEN Newcastle 00:29:44
34 Edward Davies M60 Mercia 00:29:46
35 James Adney M40 Mercia 00:29:57
36 Nicola Richards W40 Mercia 00:30:05
37 Jacob Horne U17B Mercia 00:30:12
38 Simon Neeves MSEN Mercia 00:30:15
39 Dave Farrow M55 Mercia 00:30:22
40 Chris Preece MSEN 00:30:41
41 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:30:45
42 Sam Watts U19B Shrewsbury Hunt 00:30:45
43 David Mullin M45 Mercia 00:30:46
44 Mattew Bishop M50 00:31:04
45 Martyn Helliker MSEN Stratford On Avon AC 00:31:09
46 Mike Streetly M55 00:31:14
47 Max Green U19B Shrewsbury Hunt 00:31:18
48 Josie Lloyd WU23 Mercia 00:31:22
49 Eloise Lee WSEN Mercia 00:31:37
50 Gwyneth Parry U19G Deeside AAC 00:31:48
51 Steve Cole M55 Mercia 00:31:59
52 Florence Roberts WSEN Shropshire Shufflers 00:32:10
53 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:32:22
54 Maurice Price M40 00:32:25
55 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:32:27
56 Matt Jones MSEN 00:32:30
57 Clint Hall M40 Hartshill 00:32:35
58 Richard Anthony -Garrido MU23 00:32:38
59 Simon Phillips M50 Whitchurch Whippets 00:32:48
60 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:32:55
61 Mark Pearson M55 Mercia 00:33:00
62 Duncan Jones M50 FRA 00:33:08
63 Dave Woodvine M45 00:33:13
64 Amber Cadman-Gibb U19G Mercia 00:33:16
65 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:33:21
66 Paul Cadman M55 Mercia 00:33:42
67 Charlotte Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 00:33:42
68 Tim Goodman M40 Mercia 00:33:59
69 James Treverton MSEN Mercia 00:34:18
70 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:34:24
71 Isobel Pitts WSEN 00:34:26
72 Paul Lucas M50 Tipton Harriers 00:34:32
73 Shaun Western M50 00:34:38
74 Charlie Oakley MSEN Shrewsbury Hunt 00:34:46
75 David Manuel M45 Maldwyn Harriers 00:34:48
76 Susannah Davies WSEN Tipton Harriers 00:35:13
77 Phillip Pugh MSEN Maldwyn Harriers 00:35:25
78 Peter Holmes M40 Whitchurch Whippets 00:35:39
79 David Gould M65 Mercia 00:35:58
80 Michelle Bateson WSEN Dolly Mixtures 00:36:14
81 Edward Beards M55 00:36:22
82 Maryke Fox W40 Mercia 00:36:34
83 Grant Mchervie M40 00:36:40
84 Sarah Cordingley WSEN Maldwyn Harriers 00:36:43
85 Tim Jones2 M55 Shropshire Shufflers 00:36:52
86 Robert Ingham M45 00:37:04
87 Grahame Hughes M55 Mercia 00:37:06
88 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:37:26
89 Eleanor Hartley WSEN 00:37:30
90 Jo Grandfield W55 Whitchurch Whippets 00:37:40
91 Nickie Jones W45 Bridgnorth RC 00:37:51
92 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 00:38:04
93 Richard Anthony M50 00:38:06
94 Robert Williams MSEN 00:38:08
95 Gill Evans W55 SAC 00:38:09
96 Matthew Day M40 00:38:41
97 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:38:45
98 Anne Scott W45 Dolly Mixtures 00:38:47
99 Sarah Thurley WSEN Wrekin RR 00:38:59
100 Philip Howarth M65 Wrekin RR 00:39:08
101 Paul Fotheringham M60 00:39:20
102 Biddy Cole W50 Mercia 00:39:37
103 Richard Robinson M40 Bayston Hill Dodgers 00:39:44
104 Lindsay Webster W45 00:39:49
105 Richard Paddock M60 Mercia 00:39:54
106 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:40:03
107 Szilvia Bertok WSEN 00:41:40
108 Amy Aldridge WSEN Lawley RR 00:42:19
109 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:42:44
110 Charlotte Mountain W45 00:43:10
111 Janet Hill W60 Springfield Striders 00:43:11
112 Mandy Cooke W45 Dolly Mixtures 00:43:21
113 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 00:43:41
114 Sharon Davies WSEN Mercia 00:44:20
115 Joanna Pike W40 00:44:28
116 Imogen Harley WSEN Wolves Bilston AC 00:45:01
117 Melanie Ridgewell W45 Wrekin RR 00:46:08
118 Ann Baskeyfield W55 Ludlow Runners 00:47:23
119 Tom Davies M70 Croft Ambrey 00:48:24
120 Sally Yapp W45 Ludlow Runners 00:50:08
121 Samantha Hemming WSEN Dudley Kingswinford 00:55:08
122 Andrew Paul Swindell M50 Cobra RC 00:55:09
123 Yasmin Windsor WSEN 01:00:11