Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/02/2019 – Winter Half Tour Of Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Adam Taylor MOpen Dark Peak Fell Runners 02:24:40
2 Craig Fishwick MOpen Dark Peak Fell Runners 02:25:12
3 Thomas Beautyman MV40 Dpfr 02:25:28
4 Jason Brunnock MOpen Buxton & District AC 02:27:21
5 Kieran Allanson MOpen Matlock AC 02:30:22
6 Keith Swainson MOpen 02:30:45
7 Mike Nolan MV50 Dark Peak 02:32:58
8 James Harkin MOpen University Of Nottingham Triathlon Club 02:36:14
9 Jon Osborne MOpen 02:38:51
10 James Symonds MV40 02:39:57
11 Philip Morris MOpen Handsworth Roadhogs 02:39:59
12 George Hartley MOpen 02:40:30
13 James Hartley MV40 Hallamshire Harriers Sheffield 02:48:13
14 Hynda Hardaker FV40 Keighley And Craven 02:48:36
15 Pete Lloyd MOpen Keighley And Craven 02:48:51
16 Zoe Barber FOpen Mercia 02:51:45
17 Adam Hartley MOpen 02:52:12
18 Chris Jones MOpen Steel City Striders 02:52:18
19 Heather Catherine Marshall FOpen Cumberland Fell Runners 02:52:51
20 James Lurati MOpen Achille Ratti 02:58:23
21 Nick Davies MV50 02:59:49
22 Chris Jordan MV40 FRA 03:00:02
23 Jose Dias MV40 Danum Harriers 03:01:45
24 Helen Elmore FV40 Dark Peak 03:02:22
25 Giles Polito MV40 03:03:42
26 Fran Cummins FOpen Steel City Striders 03:03:54
27 Ishmael Burdeau MV50 Vegan Runners 03:04:06
28 Tom Moseley MV40 03:04:08
29 Simon Hoggart MOpen 03:04:25
30 Chris Billingham MV40 03:04:41
31 Andrew Reid MV40 Porter Valley Plodders 03:05:24
32 Andrew Hunter MV40 Beeston AC 03:07:41
33 Jonathan Milton MOpen 03:07:43
34 Joe Brown MV40 03:08:23
35 Joe Small MOpen 03:09:05
36 Richard Bouglas MOpen Buxton AC 03:09:38
37 James Aird MOpen 03:10:41
38 Sam Bellamy MV50 Porter Valley 03:10:47
39 Keith Morgan MV50 Ashbourne RC 03:11:07
40 James McMurtry MV50 Ashbourne RC 03:11:23
41 David Hughes MV40 03:11:35
42 Ed Matthews MOpen 03:11:41
43 Scott Thompson MV40 Matlock 03:12:52
44 Michael Mills MV40 03:12:53
45 Jane Crowson FV50 Dark Peak 03:13:52
46 Sylvain Husson MV40 03:14:58
47 Kate Bell FV40 North Leeds Fell Runners 03:15:45
48 Ian Rawson MV50 Kimberworth Striders 03:16:23
49 Alan Kirton MV50 Keighley & Craven AC 03:16:30
50 John Braines MOpen Hermitage Harriers RC 03:16:31
51 David Broadbent MV40 Beeston AC 03:16:43
52 Christine Howard FV40 Matlock AC 03:16:50
53 Piers Miller MV40 Totley Athletics Club 03:17:01
54 Emily Sanders FV50 Ashbourne Running Club 03:18:56
55 Dave Lodwick MV50 Roadhoggs Leicester AC 03:18:59
56 David Ahearn MOpen FRA 03:19:01
57 Amy Hughes FV40 03:19:07
58 Steven Pepper MOpen Glossopdale Harriers 03:19:15
59 Mark Kemp MV40 Hermitage Harriers 03:19:34
60 Simon Phipps MV50 Dark Peak 03:20:02
61 Michael Wheeler MOpen Wootton Road Runners 03:20:16
62 David George MV50 03:21:03
63 George Domaille MOpen Wakefield District H & AC 03:21:41
64 Chris Harle MV60 03:21:44
65 Helen Smith FV40 03:22:20
66 Ian Mason MV50 Kingstone Runners Barnsley 03:22:27
67 Mark Domaille MV50 Wakefield District H & AC 03:22:31
68 Robert Brown MV40 03:22:42
69 Matthew Walker MV40 03:23:08
70 Phillipa Bales FOpen Totley AC 03:25:17
71 Rebecca Lineker FOpen Ripley Running Club 03:27:26
72 Michael Cwiekala MOpen 03:30:40
73 Ed Simmons MOpen Dulwich Runners 03:32:11
74 Tom Young MOpen Unatt 03:32:21
75 Keith Allen-Shirtcliffe MV50 Wootton 03:32:32
76 James Watson MV50 Wirksworth R C 03:33:08
77 Davide Molinario MV40 Lincoln Tri 03:33:29
78 Graeme McCarthy MV50 Dark Peak Fell Runners 03:33:35
79 Julia Molinario FV40 Lincoln Tri 03:33:40
80 Patrick Birch MOpen 03:33:49
81 Adam Chambers MOpen Team Manvers 03:33:50
82 Leigh Harris MV40 Uttoxeter Road Runners 03:34:31
83 Chris Duro MV50 Derwent Runners (Derby) 03:36:09
84 David Walker MV50 Unatt 03:38:47
85 Lee Quinn MV40 03:40:00
86 Jack Roper MOpen Unatt 03:40:14
87 Rebecca Brimage FV40 Stockport Harriers & AC 03:40:17
88 John Gorman MV60 North Derbyshire RC 03:42:34
89 Georgie Hill FOpen Dark Peak Fell Runners 03:43:38
90 Alan Ford MV40 Barnsley Harriers 03:44:09
91 Jon Barton MV50 Unatt 03:44:12
92 Kelly Ford FV40 Barnsley Harriers 03:44:12
93 Ross Anker MV40 Unatt 03:47:39
94 David Patrick MV50 Ashbourne RC 03:49:11
95 Anna Wright FOpen Swaledale RC 03:58:29
96 Jeremy Cosgrove MV40 03:58:57
97 Elizabeth Teagle FOpen 03:59:11
98 Mark Ruston MV40 Goyt Valley Striders 03:59:23
99 Linette Ruston FV40 Goyt Valley Striders 03:59:33
100 Jill Davies FV60 Saddleworth Runners Club 04:00:00
101 Thomas Lyons MV40 04:03:18
102 Vanessa Lyons FV40 04:03:23
103 Charles Jefferson MOpen 04:03:27
104 Roy Whittle MV40 Goyt Valley Striders 04:09:59
105 Chris Tetley MV60 Goyt Valley Striders 04:10:02
106 Simon Jones MV40 04:11:39
107 Jon Heathfield MV50 Dark Peak Fell Runners 04:12:10
108 Stephanie Watts FOpen Unatt 04:16:45
109 Kevin Megson MV50 Totley AC 04:18:55
110 Clare Howarth FOpen Totley AC 04:19:06
111 Kim Russon FV40 Totley AC 04:19:21
112 Helen Young FV40 Totley AC 04:19:22
113 Susan Ward FV50 Totley AC 04:19:31
114 Andy Smith MV50 Badgers 04:20:39
115 Holly Matts FV40 Badgers 04:20:45
116 Zoe Sewter FV40 Hermitage Harriers RC 04:30:27
117 Darren Cresswell MV40 Hermitage Harriers 04:30:38
118 Rebeka Cohen FOpen Hermitage Harriers 04:31:22
119 Peter Ambrose MV60 Goyt Valley Striders 04:31:32
120 Jane Adlard FV50 Goyt Valley Striders 04:33:38
121 Paul White MV50 04:37:04
122 Sallyann Winslow FV40 Steel City Striders 04:39:15
123 David Adams MV40 Steel City Striders 04:39:30
124 Vinod Palissery MV40 05:18:37