Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/01/2019 – Tigger Tor





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin MSen Totley AC 01:11:50
2 Billy Cartwright MSen Matlock AC 01:11:51
3 Joe Oldfield MSen 01:13:52
4 Kieran Allanson MSen Matlock AC 01:14:13
5 Harvey Martin UM23 01:14:42
6 Thomas Harrison MSen Unaffiliated 01:15:00
7 Andy Douglas MSen Veloviewer 01:15:32
8 Ben Cartwright MSen Matlock AC 01:15:48
9 Charlie Baker MSen Totley AC 01:18:01
10 Aidan Linskill MSen Totley AC 01:18:27
11 Philip Morris MSen Handsworth Roadhogs 01:18:44
12 Tim Rutter MSen Dark Peak FR 01:18:59
13 Mark Anderson M40 Totley AC 01:19:13
14 Kenny Malton MSen Shelton Striders 01:19:22
15 Robert Donald MSen Shelton Striders 01:19:29
16 Adam Taylor MSen Dark Peak FR 01:19:30
17 Ollie Hart M40 Totley AC 01:19:35
18 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 01:19:42
19 Jack Foxall M40 Dark Peak FR 01:19:45
20 Stephen (SPYKE) Pyke M50 Dark Peak FR 01:19:49
21 Sam Pole MSen West End Runners 01:19:58
22 Richard Bradbury M40 Matlock AC 01:20:02
23 Louis Wood M40 Steel City Striders 01:20:06
24 Richard Pattinson M50 Pudsey&Bramley AC 01:20:10
25 Neil Stabbs M40 Totley AC 01:20:30
26 Jordan Street MSen Clowne Road Runners 01:20:34
27 Thomas Beaumont MSen Totley AC 01:20:40
28 Simon Dixon M50 Dark Peak FR 01:21:01
29 Jack Clay MSen 01:21:15
30 Adam Hayden MSen Dark Peak FR 01:22:12
31 Austin Frost M40 Dark Peak FR 01:22:14
32 Keith Swainson MSen 01:22:17
33 Nathanael Booker MSen 01:22:25
34 Stuart Vas M40 01:22:31
35 Al Smithson MSen Mersey Tri 01:22:44
36 Andy Charlton MSen 01:22:57
37 Paul Middlemas MSen Steel City Striders 01:23:10
38 Mark Whitworth M40 Dark Peak FR 01:23:36
39 Jonathan Jackson MSen Dark Peak FR 01:23:40
40 Aaran Fletcher MSen 01:23:44
41 Samuel Robinson MSen 01:23:54
42 Stuart Carrack MSen Steel City Striders 01:24:08
43 David Hellard M40 Bad Boy Running 01:24:18
44 Bradley Stone M40 Matlock AC 01:24:29
45 Humphrey Emery MSen No Club 01:25:09
46 Ryan Ellis MSen 01:26:07
47 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Billies 01:26:08
48 Mark Jacobi M50 Totley AC 01:26:09
49 Tom Gilbert MSen 01:26:26
50 Daniel Wheat MSen Southwell RC 01:26:40
51 Thomas Milton UM23 USMC 01:26:56
52 Luke Desforges M40 Steel City Striders 01:27:02
53 Paul Walwyn MSen Dark Peak FR 01:27:03
54 Carl Bradford M40 Dark Peak FR 01:27:12
55 Dan Cook M40 Steel City Striders 01:27:15
56 Jamie Millbank UM23 St Marys Of Richmond AC 01:27:27
57 Nathan Gascoigne MSen Totley AC 01:27:30
58 Jason Brannan M40 Steel City Striders 01:27:36
59 Chris Livesley MSen Totley AC 01:27:58
60 Bethan Gay WSen Dark Peak FR 01:28:11
61 Mark Doyle MSen 01:28:12
62 Chris Wilshaw MSen Shelton Striders 01:28:59
63 Jose Dias M40 Danum Harriers 01:29:12
64 Julian Wareham M40 Porter Valley Plodders 01:29:18
65 Chris Jackson MSen Pennine 01:29:27
66 Allan Little MSen Sheffield Triathlon Club 01:29:30
67 Nick Brimacombe MSen Totley AC 01:29:32
68 Zoe Barber WSen Mercia 01:29:40
69 Jon Hallam M40 01:29:53
70 Chris Duncan MSen 01:29:56
71 Daniel Latham MSen Buxton AC 01:30:05
72 Helen Elmore W40 Dark Peak FR 01:30:10
73 Paul Trenell MSen 01:30:11
74 Bryan Bradwell M50 Totley AC 01:30:23
75 Alex Ing-Simmons MSen 01:30:31
76 Mark Burley MSen Macclesfield Harriers & AC 01:30:37
77 Ian Shaw M50 Fat Boys RC 01:30:44
78 Fran Cummins WSen Steel City Striders 01:30:56
79 Phil Moore MSen 01:31:06
80 Nick Kirk M50 Steel City Striders 01:31:10
81 James Burton M40 01:31:39
82 Nathan Crossley M50 Horsforth Harriers 01:31:48
83 Matt Heason M40 Grindleford Goats 01:32:07
84 Andrew Fry MSen Steel City Striders 01:32:09
85 Andrew Reid M40 Porter Valley Plodders 01:33:04
86 Chris Davies M60 Saddleworth Runners 01:33:14
87 Caz Kay W40 Totley AC 01:33:16
88 Oliver Cook M50 Long Eaton RC 01:33:20
89 Richard Bouglas MSen Buxton AC 01:33:30
90 Simon Holmes MSen 01:33:46
91 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners 01:33:50
92 Joseph Fennell MSen 01:33:52
93 Catherine Eddison WSen Rotherham Harriers 01:33:55
94 Martyn Jones M40 Dark Peak FR 01:34:04
95 Andy Paisley M40 Belper Harriers 01:34:11
96 Paul Stuart M50 Steel City Striders 01:34:16
97 Richard Mead M40 Dark Peak FR 01:34:27
98 Dave Allen M60 Dark Peak FR 01:34:30
99 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 01:34:37
100 Paul Lewis M40 Long Eaton RC 01:34:51
101 Rob Davies M50 Steel City Striders 01:34:58
102 Judith Jepson W50 Dark Peak FR 01:35:19
103 James Penson M40 Stainland Lions 01:35:23
104 Jonny Clowes M40 Totley AC 01:35:28
105 Ben Clithero M40 Steel City Striders 01:35:32
106 Peter Wilmot M50 Matlock AC 01:35:41
107 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 01:35:54
108 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 01:35:59
109 Warren Hayes M50 Porter Valley Plodders 01:36:08
110 Tim Slack MSen Dark Peak FR 01:36:48
111 Ed Godber M40 Belper Harriers 01:36:49
112 Joseph Mallinshaw MSen Steel City Striders 01:36:52
113 Ian Lambert MSen Long Eaton RC 01:37:10
114 Craig Baird M40 Steel City Striders 01:37:15
115 Ian Warhurst M60 Pennine Fell Runners 01:37:18
116 Russell Jones-Davies MSen Steel City Striders 01:37:37
117 Hugh Weston M50 01:37:41
118 David Locke MSen 01:37:50
119 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 01:38:02
120 David Harrison M50 Dark Peak FR 01:38:09
121 Shaun Clarkson M50 Barnsley Harriers 01:38:17
122 Eamonn Chapman MSen 01:38:27
123 Henry Lloyd-Hughes UM23 01:38:32
124 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:38:41
125 Stephanie Fauset WSen Dark Peak FR 01:38:51
126 Vicky Penn WSen Smiley Paces 01:38:52
127 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 01:38:54
128 David Wass M50 Worksop Harriers 01:39:07
129 Ben Riley MSen 01:39:40
130 Lex Wilkinson M40 Porter Valley Plodders 01:39:44
131 Annette Haines WSen 01:39:47
132 Simon Allen M40 Dark Peak FR 01:39:51
133 Claire Briggs WSen London Heathside 01:39:53
134 Nick Burns M40 Steel City Striders 01:39:58
135 Ben Marshall MSen 01:40:20
136 Mark Pollak M40 Matlock AC 01:40:28
137 Rosa Sampson Geroski WSen Steel City Striders 01:40:35
138 Matt Williams M40 Steel City Striders 01:41:07
139 Richard Bembridge M40 Dark Peak FR 01:41:27
140 James Fletcher M40 Steel City Striders 01:41:29
141 John Mcavoy M60 01:41:43
142 Philippa Rose W40 N/A 01:41:50
143 Chris Day M40 Totley AC 01:41:51
144 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 01:41:54
145 John Haigh M40 Saddleworth Runners 01:42:06
146 Peter Cobley M40 Saddleworth Runners 01:42:07
147 Simon Palmer M40 01:42:10
148 Andy Smith MSen York Knavesmire Harriers 01:42:12
149 Tom Rumboll M40 01:42:18
150 Michael Squires M40 Steel City Striders 01:42:31
151 Gordon Hale MSen South Yorkshire Orienteers 01:42:35
152 Richard Green M50 Shelton Striders 01:42:59
153 David Veryard M50 Bakewell 01:43:00
154 Tom Ramsden M40 01:43:07
155 Keith Bell M40 Steel City Striders 01:43:08
156 Keith Hague MSen Steel City Striders 01:43:10
157 Stephen Clarke M40 Steel City Striders 01:43:12
158 Gary Fox M50 Beeston AC 01:43:19
159 Lee Murray M40 01:43:29
160 R Gwynn M40 01:43:34
161 Amy Duck WSen Steel City Striders 01:43:43
162 Kevin Tomlinson M50 Milltown Milers 01:43:46
163 Stewart Kemp M60 Dark Peak FR 01:43:49
164 Gemma Cox WSen None 01:43:50
165 Mark Ramsell M40 Steel City Striders 01:43:52
166 Philip Wood MSen Wootton Road Runners 01:43:54
167 Gillian Allen WSen Steel City Striders 01:43:55
168 Andrew Hall M40 Bournville Harriers 01:44:07
169 Ashley Kay M50 Dark Peak FR 01:44:33
170 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Roadhogs 01:44:48
171 Rick Mcgrath MSen Wolfpack 01:44:49
172 Shaun Swallow M40 Barnsley Harriers 01:45:12
173 Mark Woodhead M50 Valley Striders 01:45:19
174 Andrew Charlesworth MSen Penistone Footpath Runners 01:45:27
175 Richard Ward MSen Sheffield RC 01:45:32
176 Simon Ellis M40 Steel City Striders 01:45:34
177 Hannah Höggren-Johnson W40 Smiley Paces 01:45:36
178 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 01:45:45
179 Ian Middleton M40 01:45:51
180 Cal Lloyd W40 Porter Valley Plodders 01:45:57
181 Richard Bayliss M40 Hatton Darts RC 01:46:03
182 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 01:46:11
183 Niall Gardiner M40 Wootton Road Runners 01:46:19
184 Mark Goodburn M40 Team Little Fella 01:46:30
185 Daniel L Clark M40 01:46:33
186 Neal Pates M50 Steel City Striders 01:46:34
187 Brian Layng M50 01:46:35
188 Ian Haigh M40 Southwell RC 01:46:37
189 Jonathan Edwards M50 White Peak 01:46:41
190 Patrick Garland M50 U/A 01:46:45
191 Annelies Sarrazyn WSen 01:46:49
192 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 01:46:49
193 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners 01:46:52
194 Charles Jefferson MSen 01:47:07
195 Claire Dutson WSen Porter Valley Plodders 01:47:12
196 Benjamin Robson M50 Dark Peak FR 01:47:19
197 Clare Cummings WSen Chorlton Runners 01:47:23
198 Simon Phipps M50 Dark Peak FR 01:47:34
199 Peter Waldock MSen 01:47:42
200 Mick Woofenden M40 01:47:46
201 Mick Cochrane M70 Dark Peak FR 01:48:01
202 Sarah Christian WSen Totley AC 01:48:08
203 Dean Young M40 Steel City Striders 01:48:10
204 Laurence Woodcock MSen 01:48:12
205 Steven Jeff M40 Dark Peak FR 01:48:18
206 Robert Nash MSen 01:48:24
207 William Tatlow MSen No Club 01:48:25
208 Ian Stinson M40 Steel City Striders 01:48:43
209 Chris Martin M50 Wetherby Runners 01:49:14
210 David Madden M40 01:49:18
211 John Wright M40 Porter Valley Plodders 01:49:22
212 Rob Moore M50 Dark Peak FR 01:49:29
213 Nicholas Bates M50 01:49:32
214 Michelle Needham W40 Clowne Road Runners 01:49:34
215 Sophie Stephenson W40 Non Affiliated 01:49:39
216 Graham Barnes M60 01:49:41
217 Matt Range M50 01:49:54
218 Lawrie Mayfield M40 01:51:02
219 Steve Wickham M60 Erewash Valley 01:51:03
220 Caroline Burrell W40 None 01:51:04
221 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 01:51:05
222 Dominic Taylor M40 Fat Boys RC 01:51:06
223 Adrian Anderson MSen 01:51:07
224 John Pierrepont MSen 01:51:08
225 Will Blackwood M40 N/A 01:51:09
226 Dan Bell M40 Steel City Striders 01:51:10
227 Lucy Pringle W40 01:51:10
228 Jane Langham W50 Smiley Paces 01:51:11
229 Thomas Brittain MSen 01:51:12
230 Paul Wright M40 Danum Harriers 01:51:13
231 Ian Brookes M50 Clowne Road Runners 01:51:14
232 Chris Moran MSen Totley AC 01:51:35
233 Neil Drake M50 Dark Peak FR 01:51:41
234 Nick Andralojc M50 Harrogate Harriers & AC 01:51:45
235 James White M50 Sheffield HHH 01:51:47
236 Clare Gardiner WSen 01:51:55
237 Paul Beckett M40 01:51:57
238 Adrian Tuplin M50 Danum Harriers 01:52:05
239 David Egan M60 Totley AC 01:52:10
240 Dean Bradley M40 Kingstone Runners Barnsley 01:52:14
241 Russell Stevenson M40 Steel City Striders 01:52:25
242 Sharon Williams W50 North Leeds Fell Runners 01:52:32
243 Richard Bell M50 Wetherby Runners 01:52:42
244 Alex Wall M50 Totley AC 01:52:59
245 Jacob Wall MSen Totley AC 01:53:03
246 Sylvain Husson MSen 01:53:23
247 Mesbah Nana M40 01:53:24
248 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 01:53:29
249 Mike Wheeler MSen Wootton Road Runners 01:53:34
250 Emily Sanders W50 Ashbourne Running Club 01:53:36
251 John Gorman M60 North Derbyshire RC 01:53:42
252 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:53:45
253 Alison Weston W50 Ilkley Harriers 01:53:47
254 Paul Brunt M40 Shelton Striders 01:53:51
255 Steven Brandreth M50 Porter Valley Plodders 01:53:52
256 Heather Wallis WSen Steel City Striders 01:53:54
257 Helen Calder W40 Steel City Striders 01:54:03
258 Gareth Williams MSen 01:54:05
259 Jane Ireson W40 Grindleford Goats 01:54:07
260 Corin Leach WSen Totley AC 01:54:10
261 Gordon Pal MSen 01:54:12
262 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 01:54:20
263 Dominic Rogers M40 Fat Boys RC 01:54:33
264 David Gould M60 Mercia Fell Runners 01:54:35
265 Mark Wood M50 01:54:45
266 Carlene Rowson WSen Totley AC 01:54:47
267 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 01:54:48
268 Paul Bourne M50 Porter Valley Plodders 01:55:00
269 Aritri Mandal WSen Totley AC 01:55:13
270 Jon Clark M50 Porter Valley Plodders 01:55:16
271 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:55:18
272 Chris Harle M60 01:55:22
273 Alex Thomson MSen 01:55:26
274 Rachel Limbert WSen 01:55:38
275 Justin Rowntree M40 01:55:40
276 Matt Broadhead M40 Steel City Striders 01:55:47
277 Phil Clayton M50 01:55:48
278 Philip Eddison M60 Handsworth Roadhogs 01:55:51
279 Georgie Hill WSen Dark Peak FR 01:56:01
280 David Arundale M60 Dark Peak FR 01:56:31
281 Victoria Hufton W40 01:56:59
282 Pippa Powell W40 Steel City Striders 01:57:02
283 Clare Trevitt W40 Steel City Striders 01:57:06
284 Brendan Lloyd-Hughes M50 01:57:15
285 Sharon Hague W40 North Leeds Fell Runners 01:57:28
286 Barry Clarke M50 Swaledale Road Runners 01:57:32
287 Rebecca Parker W50 Totley AC 01:57:34
288 Adam Bates MSen Harrogate Harriers 01:57:56
289 James Ellwood M40 01:58:04
290 Philip Harrop M50 01:58:50
291 Lee Somers M40 01:58:53
292 Richard Hind M50 Clowne Road Runners 01:58:53
293 Mel Mccart M50 01:58:55
294 Michael Stubbs M40 01:58:57
295 Ken Jones M70 Dark Peak FR 01:59:20
296 Rose George W40 North Leeds Fell Runners 01:59:22
297 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:59:26
298 Paul Lorigan M50 01:59:38
299 Vicky Kirkwood W40 Dallam 01:59:41
300 Karen Stevens W40 Smiley Paces 01:59:42
301 Harriet Davies WSen 01:59:57
302 Andy Green M50 Steel City Striders 02:00:17
303 Fliss Milner W50 Dark Peak FR 02:00:29
304 Tim Mackey M60 Dark Peak FR 02:00:38
305 Ian Sibbald M50 Sheffield Triathlon Club 02:01:01
306 David Ayrton M40 Totley AC 02:01:21
307 David Lownds M40 02:01:24
308 Andrea Williams W40 02:01:32
309 Phil Howson M50 Steel City Striders 02:01:33
310 Emily Edwards WSen 02:02:15
311 Susie Wall WSen Totley AC 02:03:02
312 Justin Thompson MSen 02:04:01
313 Dan Goodwin M40 Haddiscoe Harriers 02:04:19
314 David Walker M50 02:04:23
315 Peter Macfarlane M60 Dark Peak FR 02:04:27
316 Alex Hallam MSen 02:04:30
317 Paul Johnson M60 Vegan Runners 02:04:38
318 Frances Hooper W40 Wootton Road Runners 02:04:42
319 Kevin Megson M50 Totley AC 02:04:49
320 Janet Milton W50 Totley AC 02:04:53
321 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers 02:05:15
322 Steven Jones M50 Dark Peak FR 02:05:48
323 Jack Kidder MSen Totley AC 02:05:53
324 Jo Bissell WSen Barnsley Harriers 02:06:01
325 Kevin Wood M50 Barnsley Harriers 02:06:07
326 Kelly Ford W40 Barnsley Harriers 02:06:07
327 John Galloway M50 Barnsley Harriers 02:06:14
328 Alan Allwood MSen 02:06:14
329 Keith Lindley M60 Danum Harriers 02:06:27
330 Naomi Rabin WSen Steel City Striders 02:07:12
331 Fleur Jones WSen Smiley Paces 02:07:16
332 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 02:07:23
333 Robert Bryan M60 Dark Peak FR 02:08:03
334 Hilary Lane W50 North Leeds Fell Runners 02:08:29
335 David Wright M40 Lonely Goat 02:08:42
336 Kim Senior W40 Stadium Runners 02:08:48
337 Jill Davies W50 Steel City Striders 02:09:30
338 Bill Hall M50 02:10:29
339 Mick Fowler M60 02:10:30
340 Lindsay Harrison W40 02:10:31
341 Maurice Musson M60 Dark Peak FR 02:10:32
342 Mike Arundale M60 Dark Peak FR 02:10:46
343 William Pritchard MSen 02:10:50
344 Steffan Saunders M40 02:11:00
345 Tanya Knight W40 Boston Community Runners 02:11:06
346 John Burton M50 Boston Community Runners 02:11:11
347 Paul Morris M50 Team Outside 02:11:14
348 Mo Mcdonald M50 02:11:18
349 Geoff Nichols M60 Dark Peak FR 02:11:42
350 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 02:11:43
351 Clare Thompson W40 Smiley Paces 02:11:51
352 Nicola Sewell W50 Smiley Paces 02:12:10
353 Natasha Blackburn W40 Totley AC 02:12:54
354 Erwin Van Vroenhoven M50 02:13:00
355 Janneke Gorzeman W60 02:13:08
356 Daniel Clark M40 Belper Harriers 02:13:09
357 Michael Clark MSen 02:13:46
358 Rachel Clark W40 Belper Harriers 02:14:17
359 Philip Sturgeon M50 02:14:19
360 Paul Stevenson M60 Long Eaton RC 02:14:32
361 Harriet Drouin WSen Penistone Footpath Runners 02:14:34
362 Mark Jones MSen Dark Peak FR 02:14:38
363 Amanda Porter W40 02:14:51
364 Angela Astbury W40 02:15:13
365 Holly Mccain WSen Beeston AC 02:15:23
366 Cheryl Devine WSen Steadium Runners 02:15:24
367 Clare Moody W40 Smiley Paces 02:24:53
368 Caroline Wickham W60 Erewash Valley 02:26:02
369 Sonja Vietoris W50 02:27:11
370 Debbie Mccart W50 02:29:05
371 David Adams M40 Steel City Striders 02:30:25
372 Sallyann Winslow W40 Steel City Striders 02:31:22
373 Matthew Winslow M40 Steel City Striders 02:32:11
374 James Clayton M40 Wolds Veterans Rc 02:32:28
375 Graham Bateson M60 Barnsley AC 02:32:35
376 Helen Jones-Crofts W40 Barnsley AC 02:33:25
377 Alison Hollett W50 02:33:35
378 Jack Symmons MSen 02:34:43