Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/12/2018 – Coley Canter





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Page 00:51:33
2 Holly Page Calder Valley Fell Runners 00:56:33
3 Tim Brook Northowram Pumas RC 00:56:41
4 Scott Alder Pudsey & Bramley AC 00:56:47
5 Rick Ralph Northowram Pumas RC 00:57:12
6 Alasdair Menmuir Steel City Striders RC 00:57:18
7 Sam Clegg 01:00:44
8 Dan Marsden Stainland Lions Running Club 01:00:52
9 Magaret Beever Stainland Lions Running Club 01:00:55
10 Leon Severn Stainland Lions Running Club 01:01:00
11 Luke Meleschko Calder Valley Fell Runners 01:01:17
12 Tristan Sheard Calder Valley Fell Runners 01:01:36
13 Henry Carter Spenborough & District AC 01:03:49
14 Jude Roberts Northowram Pumas RC 01:04:02
15 Peter Kerridge Todmorden Harriers 01:04:32
16 Gareth Burrell Halifax Harriers & AC 01:04:34
17 Abbie Holyoake South Leeds Lakers 01:04:46
18 Jon Underwood Calder Valley Fell Runners 01:05:22
19 Gareth Knight Stainland Lions Running Club 01:05:40
20 James Harris Stainland Lions Running Club 01:06:04
21 Steven Woods South Leeds Lakers 01:06:09
22 Andrew Earnshaw Stainland Lions Running Club 01:06:19
23 Dom Charkin Farsley Flyers 01:06:30
24 David Culpan Stainland Lions Running Club 01:06:40
25 Mark Hewitt 01:06:44
26 Emily Berg South Leeds Lakers 01:06:48
27 Angela Markley Macclesfield Harriers & AC 01:06:56
28 Paul Murgatroyd South Leeds Lakers 01:07:10
29 James O'Rourke Halifax Harriers & AC 01:07:11
30 Brad Keast 01:07:25
31 Antony Costello Calder Valley Fell Runners 01:07:29
32 Lorraine Naylor Stainland Lions Running Club 01:07:32
33 Chris Hanley Sowerby Bridge Snails RC 01:08:18
34 Martin England Northowram Pumas RC 01:08:59
35 Tom Paget Halifax Harriers & AC 01:09:31
36 Luke Pearson 01:09:44
37 James McNutt Stainland Lions Running Club 01:09:57
38 John Bassinder Stainland Lions Running Club 01:10:35
39 Russell Naylor Eccleshill Road Runners 01:10:37
40 Ian Hoskins Stainland Lions Running Club 01:10:47
41 Adam Theakston Dewsbury Road Runners 01:10:55
42 Tom Knifton 01:10:57
43 Stacey Cleal Queensbury Running Club 01:11:04
44 Martin O'Brien Stainland Lions Running Club 01:11:32
45 Ian Hesselden Sowerby Bridge Snails RC 01:11:47
46 Lee Hipwell Queensbury Running Club 01:11:56
47 Stuart Moorhouse 01:12:21
48 John Ingles Stainland Lions Running Club 01:12:43
49 Jonathan Pybus Stainland Lions Running Club 01:13:10
50 Simon Williams Brighouse Bumble Bees 01:13:10
51 Sharon Williams North Leeds Fell Runners 01:13:13
52 Paul Bennett Bramley Breezers 01:13:57
53 Michelle Rogerson Stainland Lions Running Club 01:13:59
54 Aileen Baldwin Stainland Lions Running Club 01:14:18
55 Patrick Bean Farsley Flyers 01:14:24
56 Andrea Douglas Bramley Breezers 01:15:04
57 Emma Chadwick South Leeds Lakers 01:15:09
58 Joanna Lockwood Queensbury Running Club 01:15:13
59 Chris Smart Sowerby Bridge Snails RC 01:15:21
60 Philip Jones Baildon Runners 01:16:13
61 Andrew Tame Bramley Breezers 01:16:18
62 Anna Smith Baildon Runners 01:16:23
63 Hazel Berrett Halifax Harriers & AC 01:16:58
64 David Cooper Pudsey Pacers 01:17:07
65 Michael Pickard Bramley Breezers 01:17:29
66 James Horne 01:17:31
67 Andrew Laird Boldy Stainland Lions Running Club 01:17:46
68 Maris Basko Bramley Breezers 01:18:16
69 Stephen Cheeseman Morley Running Club 01:18:26
70 Virginia Young Stainland Lions Running Club 01:18:42
71 Kath Hoyer Wesham Road Runners & AC 01:18:52
72 Neil Marshall Kirkstall Harriers 01:19:11
73 Michael Peel Queensbury Running Club 01:19:23
74 Jenna Rymer South Leeds Lakers 01:20:15
75 Andrew Tams Bramley Breezers 01:20:17
76 Stuart Davies Bramley Breezers 01:20:19
77 Hilary Page 01:20:54
78 Steve Boyer Stainland Lions Running Club 01:23:03
79 Angela Lee Stainland Lions Running Club 01:23:06
80 Andy Smith 01:23:12
81 Victoria Trudgill Queensbury Running Club 01:23:13
82 Paul Bottomley Northowram Pumas RC 01:23:17
83 Zoe Hipwell Queensbury Running Club 01:23:44
84 Craig Burns Bramley Breezers 01:23:44
85 Chris Kilvington Bramley Breezers 01:24:00
86 Raymond Mooney Stainland Lions Running Club 01:24:01
87 Rikki Hammond Stainland Lions Running Club 01:24:04
88 Tony Lambert Pudsey Pacers 01:25:20
89 Alex Jeffery 01:26:03
90 Jenny Cooper North Leeds Fell Runners 01:26:41
91 Rachel Clarke-Williams South Leeds Lakers 01:26:59
92 Sandy Gee Stainland Lions Running Club 01:27:34
93 Jennie Castlehouse Bramley Breezers 01:27:46
94 Matt Newton Northowram Pumas RC 01:27:57
95 Steven Moss 01:27:58
96 Nick Thompson Stainland Lions Running Club 01:28:32
97 Neil Coupe Northowram Pumas RC 01:28:35
98 Linda Hayles 01:28:38
99 Paula Pickersgill Stainland Lions Running Club 01:28:39
100 Darren Calvert Bramley Breezers 01:28:50
101 Chris Burrell Halifax Harriers & AC 01:28:52
102 Catherine McHugh Stainland Lions Running Club 01:28:56
103 Craig Bingham Queensbury Running Club 01:29:19
104 Sharon Marlor-Gage Stainland Lions Running Club 01:29:44
105 Stacey Kite Bramley Breezers 01:29:56
106 Michelle Eyre Stainland Lions Running Club 01:31:17
107 Dean Waterhouse Bramley Breezers 01:31:23
108 Richard Kennedy Northowram Pumas RC 01:32:51
109 Michelle Greenwood Queensbury Running Club 01:32:58
110 Rachel Feather Bramley Breezers 01:33:17
111 Caroline Hesselden Sowerby Bridge Snails RC 01:33:43
112 Thomas Bell Bramley Breezers 01:34:21
113 Wendy Murgatroyd South Leeds Laker 01:34:41
114 Genevieve Thompson Stainland Lions Running Club 01:35:14
115 Andy Flynn Northowram Pumas RC 01:35:53
116 Ann Kisluk Eccleshill Road Runners 01:36:49
117 David Goodyear Eccleshill Road Runners 01:36:57
118 Chris Murgatroyd Northowram Pumas RC 01:38:13
119 Sharan Loughran Queensbury Running Club 01:38:20
120 Hazel Cooke Brighouse Bumble Bees 01:38:40
121 Rebecca Pollard Sowerby Bridge Snails RC 01:41:42
122 Suzanne Waterhouse Bramley Breezers 01:41:56
123 Richard Appleyard Bramley Breezers 01:44:22
124 Judith Greenwood Stainland Lions Running Club 01:48:57