Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/12/2018 – Stoop





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Wood Man Ilkley Harriers 00:30:27
2 Sam Tosh Man Rossendale HAC 00:30:33
3 Harry Holmes Man Pudsey & Bramley AC 00:31:15
4 Robin Howie Man Wharfedale Harriers 00:31:30
5 Jack Cummings Man Ilkley Harriers 00:31:55
6 Ian Holmes MV50 Bingley Harriers 00:31:59
7 Jack Smith Man Wharfedale Harriers 00:33:13
8 Andrew Worster Man Todmorden Harriers 00:33:17
9 Michael Malyon Man Baildon Runners 00:33:33
10 Tom Millard Man Wharfedale Harriers 00:33:48
11 Ethan Hassell Man Wharfedale Harriers 00:34:13
12 Matt Livesey Man Pudsey Pacers 00:34:28
13 Thomas Marchant Man Blackburn Harriers 00:34:33
14 Michael Lomas Man Ilkley Harriers 00:35:34
15 Matthew Warters Man Keighley & Craven AC 00:35:47
16 James Warburton Man Knaresborough Striders 00:35:57
17 Neil Armitage MV40 Pudsey & Bramley AC 00:36:00
18 Nichola Jackson Lady Ribble Valley Harriers 00:36:03
19 Adam Storer MV40 00:36:31
20 James Allard Man Wharfedale Harriers 00:36:44
21 Tim Chadwick Man Barlick FR 00:36:50
22 Christopher Snell Man Clayton-le-Moors 00:36:53
23 Marc Sennett Man Wharfedale Harriers 00:37:17
24 Daniel Greenwood MV40 Meltham AC 00:37:21
25 Daniel Hayes Man Ilkley Harriers 00:37:26
26 Nik Tarrega Lady York Knavesmire Harriers 00:37:31
27 Mick Loftus MV50 Valley Striders 00:37:35
28 Ian Willis MV40 Keighley & Craven AC 00:37:41
29 Steve Sladdin Man Halifax Harriers 00:37:51
30 Graham Pilling MV40 Pudsey & Bramley AC 00:38:04
31 Ben Fletcher MV40 Helsby RC 00:38:10
32 Dom Leckie Man Todmorden Harriers 00:38:10
33 Mark Wharton MV50 Calder Valley FR 00:38:11
34 William Thompson BU19 Wharfedale Harriers 00:38:29
35 Stephen Smithies MV50 Calder Valley FR 00:38:33
36 Robin Bradbury MV40 00:38:39
37 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers 00:38:51
38 Joe Atherton Man Keighley & Craven AC 00:39:03
39 Daniel Hurd Man Wharfedale Harriers 00:39:10
40 Jack Cooper Man Pudsey Pacers 00:39:12
41 Stuart McAleavy MV40 Wharfedale Harriers 00:39:14
42 Lucy Collins Lady Calder Valley FR 00:39:17
43 Leon Severn Man Stainland Lions RC 00:39:20
44 Helen Wood Lady Ilkley Harriers 00:39:21
45 Sophie Horrocks Lady Rossendale HAC 00:39:23
46 Nick Helliwell MV40 00:39:28
47 Jo Buckley LV40 Calder Valley FR 00:39:32
48 Rachel Pilling Lady Pudsey & Bramley AC 00:39:39
49 Colin Shuttleworth MV60 Preston Harriers 00:39:44
50 Ian Brierley MV50 00:39:49
51 Danny Thompson MV40 00:39:54
52 Ronan Loftus Man Valley Striders 00:40:02
53 Hinda Hardaker LV40 Keighley & Craven AC 00:40:13
54 Simon Malyon Man 00:40:27
55 Andrew Dalton MV40 00:40:28
56 Russell Aydon-Butler MV40 Keighley & Craven AC 00:40:30
57 Ben Cliff MV40 Calder Valley FR 00:40:36
58 Alistair Ryder Man 00:40:59
59 Richard Tarrega Man York Knavesmire Harriers 00:41:13
60 Paul Heeley MV40 Fellandale 00:41:19
61 Pete Lloyd Man Keighley & Craven AC 00:41:24
62 Iain Conley MV40 00:41:26
63 Ronnie Turner MV50 Rossendale HAC 00:41:27
64 Rachel Carter LV40 Ilkley Harriers 00:41:31
65 Patrick Cotton Man 00:41:38
66 Jake Lodge Man Meltham AC 00:41:42
67 Howard Darwin MV50 Todmorden Harriers 00:41:51
68 Colin Moses MV50 Wharfedale Harriers 00:42:04
69 Emily Jones GU19 Wharfedale Harriers 00:42:06
70 Robert Allan Man 00:42:07
71 Stuart Holmes MV50 St Radegund RDC 00:42:10
72 Steven Bamber MV50 Preston Harriers 00:42:30
73 Thornton Taylor MV60 Rossendale HAC 00:42:39
74 Belinda Baguero Lady Pudsey & Bramley AC 00:42:40
75 Tom Stoker BU19 00:42:48
76 Chi Trinh MV40 Pudsey & Bramley AC 00:42:55
77 Robbert Shirlaw MV50 Northowram Pumas 00:43:15
78 Andy Haines Man Radcliffe AC 00:43:16
79 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 00:43:19
80 James Wright MV40 Baildon Runners 00:43:28
81 Natasha Geere LV50 Spenborough AC 00:43:33
82 Steve Hargreaves Man Baildon Runners 00:43:45
83 John Singh Man Saltaire Striders 00:43:54
84 Graham Bird MV50 Wharfedale Harriers 00:43:59
85 Jim Harris MV40 Stainland Lions RC 00:44:04
86 Claire Duffield LV40 Todmorden Harriers 00:44:06
87 Ricky Parrish Man Todmorden Harriers 00:44:16
88 Alan Martin MV50 Preston Harriers 00:44:21
89 Laurence Martin Man Pudsey Pacers 00:44:34
90 Simon Oxley MV50 Settle Harriers 00:44:58
91 Sheldan Pickles MV40 00:45:07
92 Phillip Roberts MV40 00:45:13
93 Steven Boocock MV50 Bramley Breezers 00:45:28
94 Mark Villiers MV40 00:45:31
95 Gary Webster Man 00:45:36
96 Paul Patrick MV50 Stainland Lions RC 00:45:38
97 Dan Timbers MV40 Keighley & Craven AC 00:45:40
98 Michael McInnes MV40 Skipton AC 00:45:41
99 Jayne Butterworth LV50 Skipton AC 00:45:49
100 Andrew Smallwood MV50 Leeds Bradford Triathlon 00:45:53
101 Amanda Seims LV40 Valley Striders 00:45:57
102 Tony Shepherd MV50 Wharfedale Harriers 00:46:03
103 Simon Allen MV40 Dark Peak FR 00:46:08
104 David Tolson MV60 Red Rose Road Runners 00:46:10
105 Clare Smith LV40 Stainland Lions RC 00:46:12
106 Cassie Read Lady York Knavesmire Harriers 00:46:13
107 Aileen Loftus Lady Valley Striders 00:46:24
108 Paul Calderbank MV50 Ilkley Harriers 00:46:28
109 Ken Taylor MV70 Rossendale HAC 00:46:30
110 Simon Bolton MV50 Chesire Hill Racers 00:46:34
111 Abigail Thompson Lady Rossendale HAC 00:46:36
112 Neil Fairburn MV50 Baildon Runners 00:46:39
113 Philippe Jumeau MV50 Colt 00:46:44
114 Jeremy Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 00:46:59
115 Daniel Fleming Man Clayton-le-Moors 00:47:08
116 Neil Hindle MV60 F R A 00:47:13
117 Chris Gregory Man York Knavesmire Harriers 00:47:29
118 Antony Mawson MV50 Pudsey Pacers 00:47:35
119 Martin O'Brien MV50 Stainland Lions RC 00:47:38
120 Jackie Scarf LV50 Calder Valley FR 00:47:45
121 Chantal Busby LV50 Ilkley Harriers 00:47:51
122 Ann-Marie Bulcock LV50 Skipton AC 00:47:52
123 Jamie Stephenson Man 00:48:07
124 Robin Gray MV50 Todmorden Harriers 00:48:08
125 Andy Chapman-Gibbs MV40 York Knavesmire Harriers 00:48:13
126 Geraud Paxforrd MV50 F R A 00:48:21
127 Jamie Fox MV40 Barlick FR 00:48:38
128 Mark Osborne MV50 00:49:01
129 Caroline Harding LV40 Pudsey & Bramley AC 00:49:15
130 Ian Hoskins MV50 Stainland Lions RC 00:49:17
131 David Livesey MV60 00:49:26
132 Peter Turner MV40 F R A 00:49:27
133 Harry Atkinson MV60 Bingley Harriers 00:49:31
134 Chris King MV40 Queensbury Running Club 00:50:09
135 Jean Powell LV50 Wharfedale Harriers 00:50:25
136 Pete Harford-Brown Man 00:50:36
137 Martin Smillie MV60 F R A 00:50:38
138 John McDonald MV50 Trawden AC 00:50:40
139 Ross Barraclough Man 00:50:45
140 Aileen Baldwin LV60 Stainland Lions RC 00:50:49
141 Paul Wilson MV60 Wharfedale Harriers 00:50:51
142 John Thompson MV60 Wharfedale Harriers 00:50:57
143 Steve Weston MV40 Ilkley Harriers 00:51:00
144 Sue Marshall LV50 Skipton AC 00:51:04
145 Sam Popper Man 00:51:11
146 Michelle Rogerson LV40 Stainland Lions RC 00:51:27
147 Kim Ashworth Lady Todmorden Harriers 00:51:37
148 John Felton MV50 Oldham & Royton Harriers 00:51:48
149 Barny Hopton MV50 00:51:50
150 Christine Addison LV50 Fellandale 00:51:55
151 Louise O'Brien LV40 Fellandale 00:51:57
152 Rob Myers MV60 Baildon Runners 00:52:06
153 Dave Tait MV70 Dark Peak FR 00:53:08
154 Rose George LV40 Fellandale 00:53:14
155 Richard Foster Man North Leeds FR 00:53:23
156 Simon Anderton MV50 Todmorden Harriers 00:53:31
157 Theresa Casey LV50 Todmorden Harriers 00:53:51
158 Tom Duggan BU19 Bingley Harriers 00:54:00
159 Will Duggan MV50 Bingley Harriers 00:54:01
160 Margaret Jagan LV60 Craven Energy 00:54:19
161 Andrew Byrom MV50 North Leeds FR 00:54:22
162 Hazel Berrett LV50 Halifax Harriers 00:54:36
163 Michelle Tones LV50 00:54:44
164 Hazel Ives LV60 Skipton AC 00:54:51
165 Lisa Miles LV40 Littleborough Runners 00:55:22
166 Beyhan Akyollu Lady Knaresborough Striders 00:55:37
167 Steve Boyer MV50 Stainland Lions RC 00:56:15
168 Jean Sullivan LV40 Ilkley Harriers 00:56:34
169 Graham Schofield MV60 Chorley AC & Tri 00:56:40
170 Geoff Thompson MV50 Wharfedale Harriers 00:56:50
171 Oliver Marshall Man 00:56:57
172 Holly McCain Lady Beeston AC 00:57:05
173 David Shorrock MV60 Darwen Dashers AC 00:57:11
174 Andy Hicks MV60 Yorkshire LDWA 00:57:24
175 Gemma Lord LV50 00:57:55
176 Stephen Batley MV70 Skyrac AC 00:58:30
177 David Hill MV70 Skyrac AC 00:58:31
178 Sue Roberts LV50 Todmorden Harriers 00:58:34
179 Petra Chapman-Gibbs LV40 York Knavesmire Harriers 00:58:36
180 Suzanne Fletcher Lady 00:58:39
181 Bill Hunter MV70 Holmfirth Harriers 00:58:42
182 Sophie Barraclough LV50 Holmfirth Harriers 00:58:49
183 Ellie Clement LV40 Baildon Runners 00:58:50
184 Trevor Metcalfe MV60 Wharfedale Harriers 00:58:54
185 Shirley Everett LV60 Skipton AC 00:59:24
186 Sarah Sladdin Lady Halifax Harriers 00:59:41
187 Michael Teale MV50 Skipton AC 01:01:05
188 Jane Leonard LV60 Todmorden Harriers 01:01:40
189 Greg Oulton MV50 Lytham St Annes 01:01:57
190 Amanda Newham LV50 Ilkley Harriers 01:02:16
191 Fiona Schneider LV50 Ilkley Harriers 01:02:59
192 Louise Abdy LV50 Todmorden Harriers 01:03:04
193 Chris Preston LV60 Todmorden Harriers 01:04:16
194 Paul Dewhirst MV50 Pudsey Pacers 01:04:35
195 Ben Walker Man Baildon Runners 01:05:03
196 Stephen Bostock MV50 Littleborough Runners 01:05:05
197 Hilary Moakes LV50 Settle Harriers 01:05:15
198 Martin Burnside MV50 F R A 01:06:07
199 Roger Timbers MV70 01:07:01
200 Sophie Brown LV40 01:08:50
201 Phil Martin MV70 Bowland FR 01:12:07
202 Robert Hirst MV60 Clayton-le-Moors 01:12:24
203 Kristian Clayton MV40 Barlick FR 01:12:27
204 Steve Barwick MV60 01:13:24
205 Julie Felton LV50 Oldham & Royton Harriers 01:15:22
206 Antonio Cardinale MV50 Otley AC 01:24:22
207 Jack McGuire MV60 Clayton-le-Moors DNF
208 David Robertson MV50 Keighley & Craven AC DNF