Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/12/2018 – Auld Lang Syne





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Holdsworth Man Ribble Valley Harriers 00:41:06
2 Jack Wood Man Ilkley Harriers 00:41:55
3 Joe Baxter Man Pudsey & Bramley AC 00:42:15
4 Michael Kallenberg Man Wharfedale Harriers 00:42:24
5 Max Wainwright Man Dark Peak FR 00:43:13
6 Robin Howie Man Wharfedale Harriers 00:43:22
7 Andrew Worster Man Todmorden Harriers 00:43:40
8 Steve Franklin Man Totley AC 00:44:00
9 Nathan Edmondson Man Ilkley Harriers 00:44:01
10 Tyler Hutchinson MU21 City Of York 00:44:51
11 Michael Malyon Man Baildon Runners 00:45:03
12 Ted Chamberlain MU21 Holmfirth Harriers 00:45:06
13 Martin Dawson MV40 North Derbyshire RC 00:45:33
14 Ethan Hassell Man Wharfedale Harriers 00:46:10
15 Julian Goudge MV40 Horwich RMI Harriers 00:47:07
16 Tim Midgeley Man Bingley Harriers 00:47:18
17 David Poole Man Barlick FR 00:47:22
18 Nichola Jackson Lady Ribble Valley Harriers 00:47:28
19 Christian Holmes MV40 Wharfedale Harriers 00:47:41
20 Kai Sunman Man Holmfirth Harriers 00:47:47
21 David Bagot Man Clayton-le-Moors 00:48:15
22 James Warburton Man Knaresborough Striders 00:48:21
23 Stuart Hunn Man Wharfedale Harriers 00:48:31
24 Phil Livermore MV40 North Leeds FR 00:48:35
25 Ian Willis MV40 Keighley & Craven AC 00:48:37
26 Matthew Richardson Man Saltaire Striders 00:48:47
27 Harry Muir Man Wharfedale Harriers 00:48:56
28 Gary Johnson Man Otley AC 00:49:00
29 Tim Brook Man Northowram Pumas 00:49:13
30 Tim Chadwick Man Barlick FR 00:49:18
31 Graham Moffatt MV50 Dark Peak FR 00:49:26
32 Mark Baddeley MV40 Lincoln Wellington AC 00:49:28
33 Marc Sennett Man Wharfedale Harriers 00:49:40
34 Louisa Powell-Smith LV40 Ribble Valley Harriers 00:49:49
35 John Mason MV50 Dewsbury RR 00:49:57
36 Adam Storer MV40 00:50:11
37 Peter Coates MV40 Clayton-le-Moors 00:50:28
38 David Driver Man Wharfedale Harriers 00:50:30
39 Mark Walsh MV50 Horwich RMI Harriers 00:50:33
40 Andrew Powell MV40 Lincoln & District 00:50:34
41 Michael Geoghegan Man Portobello RC 00:50:37
42 Dave McGuire MV50 Wharfedale Harriers 00:50:44
43 Mark Wharton MV50 Calder Valley FR 00:50:49
44 Barnabas Plummer Man Horsforth Harriers 00:50:59
45 Darren Fishwick MV40 Chorley AC & Tri 00:51:02
46 Alexander Robinson MU21 Nidd Valley 00:51:11
47 Stephen Smithies MV50 Calder Valley FR 00:51:19
48 Kevin Garlick Man Bingley Harriers 00:51:23
49 Ruby Sykes Lady Holmfirth Harriers 00:51:29
50 Simon Garside MV50 Rothwell Harriers 00:51:30
51 Lucy Collins Lady Calder Valley FR 00:51:37
52 Richard Baldwin Man Holme Pierrepoint 00:51:39
53 Sophie Noon Lady Cumberland FR 00:51:40
54 Pauline Munro LV50 Ilkley Harriers 00:51:51
55 Annie Roberts Lady Todmorden Harriers 00:52:02
56 Graham Pilling MV40 Pudsey & Bramley AC 00:52:04
57 Gavin Smith Man Skipton AC 00:52:18
58 Simon Malyon Man 00:52:20
59 Monica Padilla Lady Wharfedale Harriers 00:52:23
60 Kate Archer LV40 Ilkley Harriers 00:52:29
61 Ian Brierley MV50 00:52:43
62 Marcus Taylor MV40 Burnden RR 00:52:49
63 Jason Hemsley MV50 Wharfedale Harriers 00:52:53
64 Andrew Britton MV40 Wharfedale Harriers 00:52:55
65 Helen Wood Lady Ilkley Harriers 00:52:59
66 Jo Buckley LV40 Calder Valley FR 00:53:17
67 Colin Rigby MV50 Horwich RMI Harriers 00:53:28
68 Craig Renton Man Sheffield Running Club 00:53:31
69 Chris Balderson MV50 Bowland FR 00:53:54
70 Leon Severn Man Stainland Lions RC 00:54:00
71 Peter Shelley MV50 Ilkley Harriers 00:54:17
72 Nick Beanland MV40 00:54:24
73 Simon Frazer MV40 Saltaire Striders 00:54:28
74 Pete Lloyd Man Keighley & Craven AC 00:54:31
75 Greg Trusselle MV40 Bingley Harriers 00:54:39
76 Graham Schofield MV60 Horwich RMI Harriers 00:54:40
77 Simon Blackman MV40 Lincoln & District 00:54:42
78 Russel Aydon-Butler MV40 Keighley & Craven AC 00:54:42
79 Claire Cooper Lady Keighley & Craven AC 00:54:50
80 Tommy Buckle Man Leeds Bradford Triathlon 00:54:53
81 David Parkington MV50 Preston Harriers 00:54:54
82 Andrew Waddington MV40 00:54:56
83 Annabel Mason Lady Wakefield Harriers 00:55:06
84 Pete Hopley MV50 Burnden RR 00:55:18
85 Simon Taylor MV40 Darwen Dashers AC 00:55:25
86 Richard Chisem Man 00:55:29
87 Nick Langan Man Highgate Harriers 00:55:37
88 Rachel Pilling Lady Pudsey & Bramley AC 00:55:41
89 Daniel Batty MU21 00:55:49
90 Brandon Wain MU21 Wakefield Harriers 00:55:55
91 Neil Hardiman MV50 Clayton-le-Moors 00:56:06
92 Andy Staveley MV50 Burnden RR 00:56:08
93 Steven Bamber MV50 Preston Harriers 00:56:14
94 Mark Liptrot MV50 Lostock AC 00:56:17
95 Gareth Davies Man Darwen Dashers AC 00:56:20
96 John Singh Man Saltaire Striders 00:56:21
97 Duncan Marlow MV40 Askern DRC 00:56:24
98 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers 00:56:35
99 Richard Buckle MV40 Leeds Bradford Triathlon 00:56:51
100 Nathan Hart Man Lincoln & District 00:56:59
101 Giles Bailey MV50 Meltham AC 00:57:09
102 Daniel Coe MV40 00:57:13
103 Keith Alger Man Todmorden Harriers 00:57:15
104 Roger Taylor MV50 Preston Harriers 00:57:18
105 Ruth Thackray LV40 Bingley Harriers 00:57:24
106 Alex Frost MV50 Rochdale 00:57:26
107 Victoria Stainburn Lady Otley AC 00:57:28
108 Peter Smith MV40 Keighley & Craven AC 00:57:29
109 Fionnuala Swann LV40 Trawden AC 00:57:33
110 Matthew Clayton-Stead Man Keighley & Craven AC 00:57:41
111 Tara Robb Lady Clayton-le-Moors 00:57:52
112 Lily McGuiness LU21 East Cheshire Harriers 00:58:00
113 James Hartley Man 00:58:05
114 John Conroy MV40 Keighley & Craven AC 00:58:12
115 Joe Eyles Man Wharfedale Harriers 00:58:13
116 Steve Hargreaves Man Baildon Runners 00:58:14
117 Simon Bellwood MV50 Keighley & Craven AC 00:58:17
118 Victoria Merrick LU21 Bingley Harriers 00:58:24
119 Simon Bennett MV50 Bowland FR 00:58:38
120 Stephen Forster MV50 Wharfedale Harriers 00:58:43
121 Richard Wilkinson MV40 Rothwell Harriers 00:58:48
122 Louise Williams LV40 Otley AC 00:58:50
123 Andrew Hobson Man Pudsey & Bramley AC 00:58:58
124 Alistair Barlow MV40 Ilkley Harriers 00:59:01
125 Mick Brankin MV40 00:59:11
126 Andrew Smallwood MV50 Leeds Bradford Triathlon 00:59:14
127 Richard Hinchcliffe MV40 00:59:16
128 Anthony Costello MV50 Calder Valley FR 00:59:31
129 John Robson MV50 Helm Hill 00:59:46
130 Richard Briscoe MV40 Clayton-le-Moors 00:59:50
131 Pete Dimitrijevic MV40 Wharfedale Harriers 01:00:07
132 Edward Sunderland MV40 01:00:12
133 Barrie Wain MV40 Wakefield Harriers 01:00:13
134 John Bramwell MV40 Rochdale 01:00:20
135 Colin Moses MV50 Wharfedale Harriers 01:00:30
136 Stewart Spink MV50 Saltaire Striders 01:00:37
137 Richard Crombie Man Stainland Lions RC 01:00:40
138 David Tolson MV60 Red Rose Road Runners 01:00:47
139 Clive Papworth Man Spa Striders 01:00:51
140 Helen Price LV40 Harrogate Harriers & AC 01:00:59
141 Matt House MV40 Keighley & Craven AC 01:01:02
142 Jenny Garside LV40 Trawden AC 01:01:10
143 Greg Carns MV50 St Helens Sutton AC 01:01:12
144 Derek Schofield MV60 Rossendale Harriers 01:01:16
145 Chris Martin MV50 Wetherby Runners 01:01:17
146 Sara Abbott LV40 Keighley & Craven AC 01:01:23
147 Paul Elcock MV40 Barlick FR 01:01:36
148 Paul Boardman MV50 01:01:42
149 John McDonald MV50 Trawden AC 01:01:42
150 James Hill MV40 Serpentine RC 01:01:48
151 Tony Shepherd MV50 Wharfedale Harriers 01:01:51
152 Jim Harris MV40 Stainland Lions RC 01:02:05
153 Philip Mayo MV50 01:02:24
154 Stuart McAleavy MV40 Wharfedale Harriers 01:02:32
155 Catriona Purdy LV40 North Leeds FR 01:02:50
156 Marie Robson LV50 Helm Hill 01:02:55
157 Chris Stacey MV40 Otley AC 01:03:06
158 Adi Baker MV50 Dark Peak FR 01:03:22
159 John Coates MV50 01:03:33
160 Jean Powell LV50 Wharfedale Harriers 01:03:35
161 Martin Philip Man 01:03:36
162 Paul Patrick MV50 Stainland Lions RC 01:03:49
163 Simone Baddeley Lady 01:03:52
164 Tim Jacobs MV40 North Leeds FR 01:03:55
165 Jill Barton LV40 Rochdale 01:03:58
166 Caroline Harding LV40 Pudsey & Bramley AC 01:04:00
167 Stuart Moorhouse MV40 01:04:01
168 Jen Willingham LV40 Saltaire Striders 01:04:05
169 Josie Rothera Lady Valley Striders 01:04:10
170 Luke Salmons Man 01:04:11
171 Mick Bray MV40 Vegan Runners 01:04:14
172 John Merrick MV50 Bingley Harriers 01:04:18
173 Damian Brankin Man 01:04:24
174 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 01:04:40
175 Kevin Langan MV50 Knavesmire Harriers 01:04:41
176 Christopher Menand MV50 Burnden RR 01:04:45
177 Nick Oddy MV40 Keighley & Craven AC 01:04:52
178 Martin O'Brien MV50 Stainland Lions RC 01:05:05
179 Helene Wright Lady Spa Striders 01:05:06
180 Martyn Price MV50 Harrogate Harriers & AC 01:05:08
181 James Barlow Man 01:05:18
182 Andy Webster MV40 Otley AC 01:05:19
183 Angela Donlan LV40 Wharfedale Harriers 01:05:20
184 Paul Crabby Crabtree MV50 Wharfedale Harriers 01:05:21
185 Adela Reperecki LV50 Ilkley Harriers 01:05:23
186 Mark Walker MV50 Rochdale 01:05:26
187 Becky Weight LV60 Bingley Harriers 01:05:34
188 Ian Coney MV50 Lincoln & District 01:05:39
189 Neil Taylor MV50 Skelmersdale Harriers 01:05:40
190 Amanda Dean LV60 West Hull Ladies 01:05:44
191 Philip Robinson MV50 Nidd Valley 01:05:44
192 Simon Galloway MV50 Todmorden Harriers 01:05:47
193 Andrew Hudson MV50 Southport Waterloo AC 01:05:57
194 Rob Webster MV50 Horsforth Harriers 01:06:03
195 Jamie Fox MV40 Barlick FR 01:06:05
196 Michelle Rogerson LV40 Stainland Lions RC 01:06:16
197 Mike Ayers MV60 North Leeds FR 01:06:20
198 Kathy Hind LV40 Leeds Bradford Triathlon 01:06:21
199 Tony Booth MV40 Keighley & Craven AC 01:06:22
200 Sue Straw LV40 Keighley & Craven AC 01:06:23
201 Gary Chapman MV50 Keighley & Craven AC 01:06:26
202 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers 01:06:27
203 Joseph Percival Man Baildon Runners 01:06:29
204 Graham Barnes MV60 01:06:30
205 Keith Holmes MV60 Dark Peak FR 01:06:31
206 Jane Webster LV50 Horsforth Harriers 01:06:32
207 Leanne Farmery Hague LV40 01:06:34
208 Richard Langron MV60 01:06:51
209 Grace Kelleher Lady Sheffield University OC 01:06:58
210 John Orrell MV50 Blackburn Harriers 01:07:01
211 Paul Wilson MV60 Wharfedale Harriers 01:07:05
212 Aileen Baldwin LV60 Stainland Lions RC 01:07:21
213 Lisa Keen LV40 Chapel Allerton Runners 01:08:06
214 Nick Keen Man Chapel Allerton Runners 01:08:08
215 Robyn Anderson LV40 Preston Harriers 01:08:14
216 Ian Smith MV60 Bolton United Harriers 01:08:16
217 Nick Walsh MV50 Rochdale 01:08:29
218 Louise O'Brien LV40 Kirkstall Harriers 01:08:38
219 Marion Muir LV40 Kirkstall Harriers 01:08:38
220 Sarah Waite Lady Rothwell Harriers 01:08:50
221 Richard Foster Man North Leeds FR 01:09:03
222 Shaun Harrison MV50 Craven Energy 01:09:13
223 Nicki Latham LV50 Calder Valley FR 01:09:27
224 Michael McLoughlin MV60 Preston Harriers 01:09:30
225 Mark Armitage MV40 01:09:43
226 Andrew Twist MV40 01:09:49
227 Hazel Berrett LV50 Halifax Harriers 01:09:52
228 Sue Marshall LV50 Skipton AC 01:09:54
229 Julie Narey LV50 01:10:08
230 Diane Whiteoak LV50 Keighley & Craven AC 01:10:09
231 Alfie Walker MV40 Keighley & Craven AC 01:10:23
232 Martin Roberts MV60 Todmorden Harriers 01:10:40
233 Ian Percival MV40 01:10:45
234 Ged Futter MV40 Baildon Runners 01:10:55
235 Lucy Brooks Lady CE Trail Tarraco 01:11:00
236 Rachel Hudson LV40 01:11:02
237 Tony Watson MV50 01:11:03
238 Kim Ashworth Lady Todmorden Harriers 01:11:04
239 Sarah Stowe LV40 01:11:07
240 Stella Chrisanthou LV40 Calder Valley FR 01:11:11
241 Richard Bell MV50 Wetherby Runners 01:11:36
242 Andrea Wragg LV40 01:11:39
243 Lisa Miles LV40 01:11:41
244 Sue Fulton LV60 Bingley Harriers 01:11:43
245 Emma Coverley LV40 Holme Pierrepoint 01:11:51
246 Michael Peel Man Queensbury Running Club 01:11:54
247 Caroline Clarke LV50 Pudsey Pacers 01:11:58
248 Gill Dickson LV40 Calder Valley FR 01:12:01
249 Bruce Duncan MV70 Bingley Harriers 01:12:06
250 Joanne Henry LV40 Bingley Harriers 01:12:08
251 Steph Bailey LV40 Meltham AC 01:12:26
252 Vicki Hudson LV50 Southport Waterloo AC 01:12:27
253 Sharon Hague LV40 Pudsey Pacers 01:12:31
254 James Hodgson Man 01:12:40
255 John Thompson MV60 Wharfedale Harriers 01:12:48
256 Jenni Cowley LV40 Wharfedale Harriers 01:13:25
257 Anna Pratt Lady 01:13:26
258 Tim Walker MV50 Stainland Lions RC 01:13:35
259 Gemma Lord LV50 01:13:42
260 Tim Whitcombe MV60 Fell Runners Association 01:14:10
261 Clare McAleavy LV40 Wharfedale Harriers 01:14:31
262 Janet Tolson LV60 Red Rose Road Runners 01:14:34
263 Wendy James LV50 01:14:36
264 Gwynfor James MV50 01:14:41
265 Craig Wellens MV40 Rochdale 01:14:57
266 Andrew Byrom MV50 North Leeds FR 01:15:04
267 Claire Berry Lady Spenborough 01:15:25
268 Phil Berry MV40 01:15:26
269 Sue Morley LV60 Knaresborough Striders 01:15:41
270 John Boothman MV50 Barlick FR 01:16:09
271 Linda Hayles LV60 Calder Valley FR 01:16:22
272 Rose George LV40 North Leeds FR 01:16:24
273 Liz Casey LV50 North Leeds FR 01:16:26
274 Penny Blackman LV40 Lincoln & District 01:16:32
275 Steve Boyer MV50 Stainland Lions RC 01:16:55
276 Graham Schofield MV60 Chorley AC & Tri 01:16:58
277 Hilary Lane LV50 North Leeds FR 01:17:13
278 Julie Mair Lady Pudsey Pacers 01:17:24
279 Jason Middleton MV40 Horwich RMI Harriers 01:18:11
280 Trevor Metcalfe MV60 Wharfedale Harriers 01:18:35
281 Mike Teale MV50 Skipton AC 01:18:38
282 Richard Horner MV50 Mercia FR 01:18:47
283 Geoff Thompson MV50 Wharfedale Harriers 01:19:05
284 Sophie Barraclough LV50 Holmfirth Harriers 01:19:29
285 Jane Leonard LV60 Todmorden Harriers 01:19:37
286 Diane Broadhead Lady Wharfedale Harriers 01:19:54
287 Paige Garside Lady Wharfedale Harriers 01:20:32
288 Elaine Corcoran LV40 Trawden AC 01:21:04
289 Karen Windle LV50 Trawden AC 01:21:06
290 Alan Spurr MV50 Wakefield Harriers 01:21:09
291 Sally Spurr Lady 01:21:11
292 Sarah Smith LV50 Valley Striders 01:21:21
293 Meg Goldsworthy Lady Valley Striders 01:21:22
294 Holly Button Lady Valley Striders 01:21:24
295 Chloe Hudson Lady Valley Striders 01:21:28
296 Genevieve Thompson LV40 Calder Valley FR 01:21:37
297 Graham Ford MV50 Valley Striders 01:21:41
298 Colette Cooke Lady Rochdale 01:21:54
299 Joanne Walsh LV50 Rochdale 01:21:56
300 Colm O'Brien MV50 Burnden RR 01:22:28
301 Liz Hopley LV50 Burnden RR 01:22:35
302 Jane Forrest LV50 Burnden RR 01:22:35
303 Karl Milligan MV40 Wharfedale Harriers 01:22:52
304 Sarah Stott LV40 01:23:53
305 Chris Preston LV50 Todmorden Harriers 01:24:08
306 Benjamin Walker Man Baildon Runners 01:24:15
307 Paula Brook LV40 Rothwell Harriers 01:24:19
308 Andrew Smith MV50 Queensbury Running Club 01:24:51
309 Susan Cash LV50 Stainland Lions RC 01:25:37
310 Sue Roberts LV50 Todmorden Harriers 01:25:53
311 Neil Law MV40 01:27:02
312 Sally Wright LV50 Ilkley Harriers 01:27:19
313 Lynda Hargreaves LV50 Wharfedale Harriers 01:27:25
314 Lisa Jones LV40 Valley Striders 01:29:15
315 Brian Hugill MV50 Skipton AC 01:30:26
316 Peter Ehrkardt MV70 Todmorden Harriers 01:31:13
317 Sarah Chalmers LV50 Nidd Valley 01:32:09
318 Alex Whyte LV40 Stainland Lions RC 01:33:09
319 Judith Greenwood LV70 Stainland Lions RC 01:33:12
320 Phil Martin MV70 Bowland FR 01:34:43
321 Kristian Clayton MV40 Barlick FR 01:37:34
322 Carl Akeroyd MV50 Leeds Bradford Triathlon 01:39:32
323 Antonio Cardinale MV60 Otley AC 01:39:40
324 Raj Madhas MV50 Wharfedale Harriers 01:39:45
325 Jim Garside MV40 Trawden AC DNF
326 Chris Barnes MV40 Ribble Valley Harriers DNF
327 Joe Law Man Holmfirth Harriers DNF