Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/11/2017 – Famous Grouse





  
Pos Name Category Club Time
1 Christopher Leigh M45 Trafford AC 00:38:57
2 Jack Ross MU23 Staffordshire Moorlands 00:39:24
3 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:39:39
4 Steve Knowles M45 Pennine FR 00:39:49
5 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers & AC 00:40:16
6 Alex Eggeman M Cambridge & Coleridge AC 00:40:34
7 Lee Ashwood M40 Disley Runners 00:40:43
8 Noel Curtis M40 Pennine FR 00:41:57
9 Lauren McNeil F Buxton & District AC 00:41:59
10 Ian Ridgeway M Buxton & District AC 00:42:25
11 James Stubbs MU23 Pennine FR 00:44:10
12 Dave Soles M55 Pennine FR 00:44:16
13 Colin Allott M Goyt Valley Striders 00:44:19
14 Tim Oliver M50 Pennine FR 00:44:23
15 Paul Kelsall M40 00:45:18
16 Chris Jackson M Pennine FR 00:45:31
17 Bob Foreman M55 Matlock AC 00:45:45
18 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:46:06
19 Neil Clarke M55 Macclesfield Harriers & AC 00:46:37
20 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 00:47:27
21 David Parkinson M Pennine FR 00:47:33
22 Steph Curtis F45 Pennine FR 00:47:36
23 Kevin Good M40 Macclesfield Harriers & AC 00:48:04
24 Pete Daley M45 Pennine FR 00:48:18
25 Simon Freytag M 00:48:22
26 Matthew Neild M40 00:48:23
27 Simon Newton M40 00:48:37
28 Ann-Marie Jones F60 Macclesfield Harriers & AC 00:49:18
29 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 00:49:31
30 Alan Bocking M60 Cheshire Hill Racers 00:49:59
31 Andy Green M45 Denby Dale Travellers 00:50:20
32 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers & AC 00:50:26
33 Frank Fielding M65 Pennine FR 00:51:39
34 Adrian Tarasiuk M Penistone Footpath Runners & AC 00:51:52
35 Emma Gerrard F Pennine FR 00:52:07
36 Julie Gardner F55 Macclesfield Harriers & AC 00:52:30
37 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers & AC 00:52:57
38 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 00:53:08
39 Tom Smith M55 00:53:11
40 Jane Mellor F50 Pennine FR 00:53:25
41 Emma Bowen F45 Pennine FR 00:53:39
42 Cheryl Stitt F40 Glossopdale Harriers 00:54:15
43 David Walker M50 00:55:05
44 Steve Temple M55 KFR 00:55:15
45 Phil Barnes M55 Pennine FR 00:55:40
46 Mary Jeal F55 Glossopdale Harriers 00:55:45
47 Graham Barnes M60 00:56:03
48 Caroline Burrell F40 00:56:17
49 Mark Fermer M55 Pennine FR 00:56:39
50 Paul Hills M55 Pennine FR 00:57:10
51 David Gould M60 Mercia FR 00:58:26
52 Michael Stubbs M40 00:59:03
53 Ian Wolfendale M55 Pennine FR 00:59:14
54 Elaine Fleuriot F50 Pennine FR 00:59:28
55 Andy Wilkins M60 Glossopdale Harriers 00:59:35
56 Katherine Harvey F55 Pennine FR 01:00:04
57 Darren Burns M50 Fell Ponies 01:00:07
58 Richard Pegram M50 Wirksworth 01:00:25
59 Tracy Vernon F55 Goyt Valley Striders 01:00:53
60 Roger Hart M65 Glossopdale Harriers 01:01:00
61 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 01:02:48
62 Alwyn Mulryne F50 Disley Runners 01:02:57
63 Lisa Ashwood F45 Disley Runners 01:02:58
64 Graham Moore M50 01:02:58
65 Neil Goldsmith M65 Pennine FR 01:09:50
66 Andy Howie M60 Pennine FR 01:11:56
67 Caroline Scott F45 Sinfin RC DNF