Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/11/2018 – Kirkby Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 John Heneghan M Pudsey And Bramley Athletic Club 00:51:14
2 Josh Hartley M Black Combe Runners 00:51:22
3 John Helme M40 Ambleside Athletic Club 00:52:41
4 James Harris M Black Combe Runners 00:53:57
5 Dan Gilbert M40 Horwich RMI Harriers 00:56:09
6 John Hooson M50 Ambleside Athletic Club 00:57:16
7 Bobby Gard-Storry M 00:57:32
8 David Cope M Howgill Harriers 00:58:21
9 Darren Fishwick M40 Chorley Athletic And Triathlon Club 00:58:40
10 John Evason M Black Combe Runners 00:58:54
11 Jamie Baron M50 00:59:29
12 Chris Balderson M50 Bowland Fell Runners 01:00:25
13 Mark Irving M Bowland Fell Runners 01:00:36
14 James Baron M50 Helm Hill Runners 01:00:58
15 Matthew Rooke M Black Combe Runners 01:01:33
16 Hollie Orr W Black Combe Runners 01:02:10
17 Gavin Lloyd MU23 Black Combe Runners 01:05:01
18 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & AC 01:05:07
19 Roy Gibson M50 Kendal Athletic Club 01:05:35
20 Pete Tayler M50 Black Combe Runners 01:05:58
21 Allan Sumner M40 Lancaster & Morecambe AC 01:06:40
22 Stuart Roberts M40 01:07:09
23 Nick Sebley M50 Black Combe Runners 01:08:10
24 Will Ross M40 Black Combe Runners 01:08:14
25 Catherine Niblock W Helm Hill Runners 01:08:26
26 Julian Donnelly M50 Black Combe Runners 01:08:33
27 Stuart Allan M40 Helm Hill Runners 01:09:09
28 Rebecca Rooke W Black Combe Runners 01:09:23
29 Dicky Wilkinson M50 Dark Peak Fell Runners 01:10:29
30 David Barnes M60 Horwich RMI Harriers 01:11:28
31 Simon Austin M Black Combe Runners 01:11:32
32 Jackie Casey W60 Black Combe Runners 01:11:36
33 Gavin Smith M60 South Ribble Orienteering Club 01:11:39
34 Susan Ross W40 Black Combe Runners 01:11:45
35 Victoria Haworth W Keswick Athletic Club 01:11:52
36 Mary Ockenden W50 Bowland Fell Runners 01:12:04
37 Jonathan Bailey M40 Black Combe Runners 01:12:06
38 Chris Roberts M60 Black Combe Runners 01:12:09
39 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 01:12:54
40 Robert Hunt M40 01:14:37
41 John Leech M50 Dallam Running Club 01:15:06
42 John Taylor M60 Bowland Fell Runners 01:15:42
43 Pete Davison M50 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:15:46
44 Jo Taylor W50 Bowland Fell Runners 01:16:55
45 Cath Musetti W50 Ambleside Athletic Club 01:17:14
46 Grace Leedham W50 Dallam Running Club 01:18:15
47 Richard Simpson M60 Dallam Running Club 01:18:31
48 Allan Miller M60 Kendal Athletic Club 01:19:36
49 Jess Lawrence W Black Combe Runners 01:20:53
50 Rebecca Gledhill W Black Combe Runners 01:26:16
51 Ben Dainton M 01:26:16
52 Beth Ripper W Black Combe Runners 01:26:17
53 Eddie Dealtry M70 Kendal Athletic Club 01:27:17
54 Patty Davies W50 Helm Hill Runners 01:27:24
55 Nigel Coe M60 Ambleside Athletic Club 01:29:34
56 Rob McKeever M60 Black Combe Runners 01:29:43
57 Elizabeth Adams W40 Helm Hill Runners 01:29:47
58 Richard Tiley M60 Lakeland Orienteering Club 01:30:38
59 Mike Berry M60 01:34:28
60 Karl Fursey M40 Black Combe Runners 01:35:06
61 Dan Hylton M40 01:39:31
62 Peter Jacques M50 01:40:19
63 Nemone Jacques W40 01:40:19
64 Patrick McIver M50 Black Combe Runners Retired
65 Jon Underwood M40 Calder Valley Fell Runners Retired