Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/10/2018 – Clwydian Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Grantham M40 Pensby Runners 01:24:40
2 Jez Brown M40 Buckley Runners 01:24:53
3 Gavin Roberts MSEN Eryri Harriers 01:25:04
4 Stuart Smith MSEN Shropshire Shufflers 01:25:31
5 Fraser Macdonald-Oulds MSEN Chorlton Runners 01:25:58
6 Ollie Parry MSEN Mercia Fell Runners 01:26:16
7 Lawrence Eccles MSEN Penny Lane Striders 01:27:13
8 Sam Pole MSEN West End Runners 01:29:44
9 David Appleton MU23 01:29:54
10 Andy Gibbons MSEN 01:30:19
11 Simon Ellis M50 Chester Triathlon Club 01:30:56
12 Tom Williams MSEN Wirral AC 01:31:00
13 Richard Watson MSEN Colwyn Bay AC 01:31:47
14 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 01:33:19
15 Paul Bowes M40 Shropshire Shufflers 01:34:09
16 Tom Smith M50 Bowland Fell Runners 01:34:30
17 Andy Quicke MSEN 01:34:55
18 Hayley Evans WSEN Buckley Runners 01:35:04
19 Helen Brown W40 01:35:22
20 Rob Alexander MSEN Prestatyn RC 01:35:25
21 Arthur Livesey MSEN 01:35:38
22 Carlos Bedson M40 Cheshire Hill Racers 01:35:40
23 Leslie Cupis M50 Ryde Harriers 01:35:45
24 Russell Scott MSEN Chorlton Runners 01:36:30
25 Joseph Fennell MSEN 01:36:47
26 Dominic Hoare M40 Bowland Fell Runners 01:36:51
27 Justin Edwards MU23 Buckley Runners 01:38:00
28 Simon Edwards M40 Buckley Runners 01:38:01
29 Matt Bourne M40 Bowland Fell Runners 01:38:04
30 Dave Farrow M50 Mercia Fell Runners 01:38:10
31 Alice Swift WSEN Chorlton Runners 01:38:12
32 Paul Griffiths M40 Formula One Circuit Crew 01:38:25
33 Dan Martell MSEN Altrincham + District AC 01:39:01
34 Jonathan Cole M40 Ellesmere Port Running Club 01:42:45
35 David Green MSEN Pensby Runners 01:46:00
36 Gareth Morris MSEN Buckley Runners 01:46:10
37 Ralph Pawling MSEN Pensby Runners 01:46:29
38 Dominic Williams M40 01:46:40
39 Ceri Belshaw WSEN Denbigh Harriers 01:46:48
40 Kenneth Begley M50 Chester Triathlon Club 01:46:50
41 Craig Mitchley MSEN 01:47:14
42 Neil Owen M60 01:47:45
43 Neil Dalleywater M50 Clwydian Range Runners 01:47:55
44 Stewart Leitch M40 Chester Triathlon Club 01:48:01
45 Tim Hargreaves M50 Buckley Runners 01:48:05
46 Richard Monksmith M40 Delamere Spartans 01:48:35
47 Iain Wood M60 Chester Triathlon Club 01:48:39
48 Stuart Russell M40 Calder Valley Fell Runners 01:48:46
49 Richard Borne M50 Abergele Mysteruns 01:48:49
50 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti CC 01:48:53
51 John Graham M50 Bowland Fell Runners 01:48:55
52 Jonathan Goulding M50 01:49:12
53 Shaun Thompson M40 Saddleworth Runners 01:49:38
54 Lucy Partridge WSEN Pensby Runners 01:50:27
55 Denis Garnham M50 01:51:30
56 Nigel Crompton M50 Pensby Runners 01:51:43
57 Bridget Elaister W40 Parbold Pink Panthers 01:51:52
58 Neil Gooding M40 01:54:00
59 Sally Gilliver W50 01:54:14
60 Mark Glaister M50 Skelmersdale Boundary Harriers 01:54:46
61 Hugh Morgan-Jones M50 WFRA 01:54:53
62 John Morris M70 Buckley Runners 01:56:18
63 David Rumney M50 Chester Triathlon Club 01:56:21
64 Rachel Sherwen W50 Run Free Fell Runners 01:56:25
65 Danny Jenkins M50 01:56:27
66 Gary Parker MSEN Pensby Runners 01:56:40
67 Paul Challender MSEN Pensby Runners 01:56:46
68 Oliver Bean M40 01:57:05
69 Clare Cummings WSEN Dulwich Runners 01:57:09
70 Rachel Cawley WSEN Chorlton Runners 02:01:58
71 Amanda Navin WSEN Altrincham + District AC 02:02:21
72 James Healey M40 02:02:50
73 Rebecca Massey W40 Deestriders RC 02:02:51
74 Christine Cammillare WSEN Deestriders RC 02:02:51
75 Nigel Foo M50 Penny Lane Striders 02:03:20
76 Jenny Ewels W40 Clwydian Range Runners 02:04:09
77 Owen Williams M50 WFRA 02:04:45
78 Adam Hamer MSEN 02:04:52
79 Jeremy Jones M50 02:05:08
80 Clare Page W40 Chester Triathlon Club 02:05:12
81 Steven Brown M40 Prestatyn RC 02:05:33
82 Jo Hoppes WSEN Prestatyn RC 02:05:59
83 Lance Ball M50 Wrecsam Tri 02:07:04
84 Graham McVey M40 02:07:24
85 Wayne Walsh M50 Bowland Fell Runners 02:14:38
86 Lucie Skates W40 02:15:43
87 Rebecca Tate W40 Helsby Running Club 02:19:02
88 Yvonne Beckwith W40 02:23:33
89 Sarah Morris W50 Bowland Fell Runners 02:23:50
90 Gareth Jones MSEN Lonely Goat Running Club 02:23:52
91 Yasmin Boodhun WSEN Holcombe Harriers 02:23:52
92 Paul Ward M50 02:24:35
93 Alex Royden WSEN Pensby Runners 02:31:28
94 Samantha Cox WSEN Pensby Runners 02:31:35
95 Rachel Saunders W50 02:32:23
96 Vicky Kehoe W40 Wallasey AC 02:32:23
97 Paul Lewtey M40 Deestriders RC 02:33:50
98 Charlotte Brennan W40 02:38:47
99 Martin Klabou M40 Sytchcroft Swingers 02:38:51
100 Matthew Taylor M40 02:38:51
101 Andy McGivern M40 Pensby Runners DNF