Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/10/2018 – Wirksworth Undulator





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes Male Senior Pudsey & Bramley AC 00:53:58
2 Billy Cartwright Male Senior Matlock AC 00:56:59
3 Daniel Haworth Male Senior Keswick AC 00:57:00
4 Alistair Thornton Male Senior Loughborough University OC 00:58:14
5 Adam Fieldhouse Male Senior Loughborough University OC 00:58:23
6 Samuel Moakes Male Senior Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:58:33
7 Harry Bolton Male Senior Keswick AC / Loughborough Uni 00:58:53
8 Jack Ross Male Senior Staffordshire Moorlands AC 01:02:24
9 Joseph Twigg Male Senior Loughborough University OC 01:03:11
10 Gareth Matthews Male Senior Corby AC 01:03:55
11 Philip Sale Male Senior Ilkeston RC 01:03:57
12 Will Austin Male Senior Loughborough University OC 01:04:16
13 Mike Blair Male V40 Matlock AC 01:04:20
14 Mark Burley Male Senior Macclesfield Harriers 01:04:27
15 Joseph Wade Male Senior Dark Peak Fell Runners 01:04:32
16 Geoff Beetham Male V40 Barrow Runners 01:05:20
17 Martin Hunt Male Senior Formula One Circuit Crew 01:05:23
18 Malcolm Fowler Male V50 Wilmslow Running Club 01:05:33
19 Dean Cross Male V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:05:48
20 Steve Fraser Male V40 Ipswich Jaffa 01:05:58
21 Luke Cook Male Senior Mellor 01:06:15
22 Robert Jackson Male V40 Holme Pierrepont RC 01:06:37
23 Norbert Klvan Male V40 Sokol KolĂ­n 01:06:45
24 Philip Critchlow Male V50 Beaumont RC 01:06:59
25 Ryan Haw Male Senior Long Eaton RC 01:07:09
26 Daniel Hawley Male Senior Long Eaton RC 01:07:27
27 Paul Jeggo Male V50 Springfield Striders 01:07:38
28 Mario Rocchelli Male V40 Long Eaton RC 01:07:44
29 Mike Howard Male V50 Long Eaton RC 01:08:01
30 Christopher Smith Male Senior 01:08:15
31 Adam Brooks Male Senior Harborough AC 01:08:20
32 Ben Jeays Male V40 Beeston Athletics Club 01:09:56
33 Tom Davies Male Senior 01:10:14
34 Bob Foreman Male V60 Matlock AC 01:11:03
35 Eleanor Lunt Female Senior Long Eaton RC 01:11:10
36 Colin Nadin Male V40 Belper 1020 01:11:29
37 Glenn Baird Male V50 01:11:48
38 Mark Lay Male V40 Long Eaton RC 01:12:00
39 Stephen Morran Male V60 Calder Valley 01:12:03
40 Todd Coxhead Male Senior RR Harriers 01:12:12
41 Andrew Watson Male V40 Erewash Valley 01:12:13
42 Leah Williams Female Senior Loughborough University OC 01:12:15
43 Mark Crawshaw Male V50 Wirksworth Running Club 01:12:26
44 James McMurtry Male V50 Ashbourne RC 01:12:28
45 Chris Jordan Male V40 Derby AC 01:12:32
46 Thomas Miller Male Senior Loughborough University OC 01:13:22
47 Dave Allen Male V50 Dark Peak Fell Runners 01:13:25
48 Mark Pollak Male V40 Matlock AC 01:13:53
49 Scott Thompson Male V40 Matlock AC 01:14:04
50 Steve Sanders Male V40 Penistone Footpath Runners & AC 01:14:17
51 Jason Ball Male V40 Sinfin RC 01:14:29
52 Mike Burke Male V50 01:14:40
53 James Isherwood Male V40 Beeston AC 01:14:42
54 Peter Shaw Male V50 01:14:44
55 Richard Cliff Male V50 Long Eaton RC 01:14:52
56 Alan Pickering Male V50 Matlock AC 01:14:55
57 John Hampton Male V40 Pegtown Plodders 01:15:01
58 James Bielak Male Senior Long Eaton RC 01:15:33
59 Steve Lakin Male V40 01:15:37
60 John Hobson Male V40 Wirksworth Running Club 01:15:38
61 Emily Taylor Female Senior 01:15:50
62 Andy Mellor Male V40 Matlock AC 01:16:05
63 Ian Charlesworth Male V50 Penistone Footpath Runners & AC 01:16:09
64 Jason Turner Male V40 Matlock AC 01:16:13
65 Stephen Mason Male V40 Beeston AC 01:16:40
66 Mike Kirk Male V50 Beeston AC 01:16:50
67 Geoff Pennington Male V50 Beeston AC 01:16:55
68 Rich Bayliss Male V40 Hatton Darts Running Club 01:16:57
69 David Veryard Male V50 Bakewell 01:17:03
70 Ian Hewitt Male V40 01:17:07
71 Jack Cummins Male Senior Matlock AC 01:17:34
72 Chris Prince Male Senior Loughborough University OC 01:17:41
73 Phillip Read Male V50 Uttoxeter Road Runners 01:18:02
74 Laetitia Moakes Female V40 Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:18:31
75 Jason Yorke Male V40 01:18:35
76 David Brock Male V50 Orion Harriers 01:18:36
77 Nick Bates Male V50 Derwent Runners 01:18:43
78 Damon Freeston Male V40 01:18:46
79 Malcolm Busfield Male V40 Ashbourne RC 01:18:59
80 Jane Crowson Female V50 Dark Peak Fell Runners 01:19:01
81 Simon Allen Male V40 Dark Peak Fell Runners 01:19:04
82 Simon Harrison Male Senior Ashbourne RC 01:19:06
83 Mark Wallace Male Senior 01:19:10
84 Seb Saywood Male Senior 01:19:12
85 Anthony Lomas Male Senior 01:19:12
86 Caroline Fry Female Senior 01:19:21
87 Pat Goodall Female V60 Totley AC 01:19:26
88 Katie Busfield Female V40 Ashbourne RC 01:19:35
89 Xose Anton Portela Male Senior Dark Peak Fell Runners 01:19:37
90 Katherine Packwood Female Senior Mansfield Harriers 01:19:41
91 David Riley Male V60 Long Eaton RC 01:19:42
92 Mick Moorhouse Male V60 Matlock AC 01:19:59
93 Russell Morgan Male V40 Wirksworth Running Club 01:20:02
94 Ashley Flint Male Senior Belper Harriers 01:20:54
95 Andy Parksinson Male Senior 01:20:54
96 Andrew Hind Male V40 Northwich RC 01:20:57
97 Emily Sanders Female V50 Ashbourne RC 01:21:06
98 Emma Turner Female V40 Matlock AC 01:21:11
99 Wade Fodden Male V40 Long Eaton RC 01:21:19
100 John Gorman Male V60 North Derbyshire RC 01:21:31
101 Andrew Fry Male Senior Steel City Striders 01:21:38
102 Reg Cooper Male V60 01:21:40
103 William Chang Male V40 Long Eaton RC 01:21:44
104 Sam Lightfoot Male Senior 01:21:49
105 Simon Edwards Male V50 Wirksworth Running Club 01:22:12
106 Neil Haynes Male V40 01:22:52
107 Trevor Hibbert Male V40 Sinfin RC 01:23:34
108 Lois Carter Female Senior Belper Harriers 01:23:41
109 Paul Cross Male V40 Beeston AC 01:23:44
110 Cathy Ayton Female Senior Ilkeston RC 01:23:47
111 Vladan Avramovic Male V40 01:24:20
112 Anton Newell Male V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:24:26
113 Caroline Scott Female V40 Sinfin RC 01:24:28
114 Penny Collier Female V50 Dark Peak Fell Runners 01:24:39
115 Alistair Christmas Male V40 01:25:04
116 Neil Blatherwick Male V40 Long Eaton RC 01:25:19
117 David Gould Male V60 MERCIA 01:25:42
118 Emma Eldridge Female V40 01:26:03
119 Paul Hills Male V60 Pennine FR 01:26:44
120 Matt Webster Male Senior West End Runners 01:26:54
121 Yvonne Turner Female V40 Derwent Runners 01:27:09
122 Caroline Burrell Female V40 01:27:47
123 Laura Evans Female Senior Loughborough University OC 01:27:53
124 Peter Fleming Male V50 01:28:18
125 Eoin Connaughton Male Senior Dark Peak Fell Runners 01:28:28
126 Michael Richardson Male V50 HANDSWORTH WILDHOGS 01:28:40
127 Clare Coombes Female V40 Vegan Runners UK 01:28:51
128 Jack Davy Male Senior Manchester Triathlon Club 01:28:52
129 Tony Hulme Male V70 Cheshire Hill Racers 01:28:56
130 Dan Nightingale Male V40 Kimberley & District Striders 01:29:17
131 Hannah Wibberley Female Senior Belper Harriers 01:29:30
132 David Walker Male V50 01:29:35
133 Robert Sharratt Male V60 Ilkeston RC 01:29:43
134 Michael Stubbs Male V40 01:29:57
135 Alan Smith Male V60 01:30:31
136 Jackie Welburn Female Senior Beeston AC 01:30:52
137 Joanna Miles Female V50 Macclesfield Harriers 01:31:17
138 Andy Hawkins Male Senior 01:31:19
139 Marc Kinch Male V40 Long Eaton RC 01:31:29
140 George Bevan Male Senior Long Eaton RC 01:31:29
141 Alan Sneddon Male V50 01:32:06
142 Clive Morphett Male V50 Beeston AC 01:32:06
143 Dean Bethell Male V40 Sinfin RC 01:33:24
144 Matt Harris Male V40 Sinfin RC 01:33:24
145 Deborah Wooliscroft Female Senior Wirksworth Running Club 01:33:25
146 Georgie Hill Female Senior Dark Peak Fell Runners 01:33:51
147 Ian Wolfendale Male V50 Pennine FR 01:33:52
148 David Richards Male V50 Formula One Circuit Crew 01:33:56
149 Mirsie Caka Female V40 Bellahouston Road Runners 01:33:57
150 Kathryn Berrisford Female V40 Matlock AC 01:34:23
151 Paul Stevenson Male V60 Sinfin RC 01:34:40
152 Steven Brown Male Senior 01:34:48
153 Amelia Lees Female Senior Beeston AC 01:35:33
154 Steven Andrews Male V40 Barnsley Harriers 01:35:49
155 Colin Bostock Male V60 Long Eaton RC 01:36:12
156 Stephen Tooms Male V50 Ashbourne RC 01:36:21
157 David Ward Male V60 Sutton In Ashfield Harriers & AC 01:36:28
158 Keith Pepper Male V50 01:36:49
159 Philip Caswell Male V50 West End Runners 01:37:06
160 Jon Heathfield Male V50 Dark Peak Fell Runners 01:37:19
161 Dan Griffiths Male V40 01:37:30
162 Maggie Gorman Female V60 North Derbyshire RC 01:38:16
163 Steve Dewick Male V50 Dark Peak Fell Runners 01:39:08
164 Elizabeth Lakin Female Senior Long Eaton RC 01:39:11
165 Steve Gray Male V50 Derwent Runners 01:39:42
166 Paul Horsfall Male V60 Handsworth Roadhogs 01:39:58
167 Liz Phillips Female V50 Shelton Striders 01:40:48
168 Cathy Brown Female Senior Long Eaton RC 01:40:58
169 Lindsay Smith Female Senior Long Eaton RC 01:40:59
170 John Odonnell Male V60 Beeston AC 01:43:15
171 Paul Shelton Male V60 Steel City Striders 01:43:19
172 Holly Mccain Female Senior Beeston AC 01:44:11
173 Jessica Collier Female Senior Derwent Runners 01:44:14
174 Rachel Toplis Female Senior Long Eaton RC 01:45:32
175 Nigel Plant Male V50 01:45:50
176 Sally Owen Female V40 Matlock AC 01:45:53
177 Alexandra Strandvall Female Senior IK Kronan 01:46:04
178 Jane Hudson Female V50 Long Eaton RC 01:46:14
179 Paul Hathaway Male V40 Holcombe Harriers 01:46:16
180 Gayle Hutchinson Female V40 01:46:27
181 Daniel Holme Male V40 01:47:44
182 Andrea Wolfendale Female V50 01:50:37
183 Chris Edwards Male V50 Dark Peak Fell Runners 01:51:17
184 Ndiarka Mbodji Female V40 Best AC 01:54:10
185 Andy Paterson Male V50 Clydeside Orienteers 01:56:03
186 Tim Staniforth Male V40 Shelton Striders 01:57:11
187 Jessica Messenger Female Senior Northwich RC 01:57:57
188 Monika Adamczak Female Senior 02:00:14
189 Lorraine Varney Female V50 Formula One Circuit Crew 02:00:19
190 Michaelo Anthony Male Senior 02:00:21
191 Douglas Spalding Male V70 Ilkeston RC 02:54:07