Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/10/2018 – Race You To The Summit





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Gilbert M40 Horwich 00:33:01
2 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:33:19
3 Daniel Hughes M Red Rose 00:33:20
4 Stephen Corrishley M Tipton 00:33:25
5 Carl Helliwell M50 Clayton 00:33:27
6 Matt Ray M Calder Valley 00:33:29
7 James Simon M Red Rose 00:33:30
8 Chris Snell M Clayton 00:33:32
9 Mark Burley M Macclesfield 00:34:04
10 Martin Howard MU23 Calder Valley 00:34:10
11 Adam Storer M40 00:34:15
12 Paul Targett M50 Holcombe 00:34:20
13 Geaorge Safranaauskas MU18 Sale 00:34:24
14 David Ryder M40 00:34:34
15 Mark Walsh M50 Horwich 00:34:37
16 Mark Wharton M50 Calder Valley 00:34:44
17 Ben Forrest MU18 Rossendale 00:34:46
18 Liam Williams M Calder Valley 00:34:46
19 Annie Roberts F Todmorden 00:34:54
20 Andy Wright M40 Calder Valley 00:34:59
21 Finty Royle FU18 Chorley Arc 00:35:23
22 Ed Gamble M50 Cheshire Hillbillies 00:35:29
23 Dom Leckte M Todmorden 00:35:44
24 Arran Horne MU23 Leeds Uni 00:36:16
25 Darren Fishwick M40 Chorley 00:36:18
26 Mike Gradwell M Saddleworth 00:36:22
27 Barry Wheeler M Red Rose 00:36:25
28 Simon Pateman M40 00:36:46
29 Gareth Clarke M40 Calder Valley 00:36:52
30 Graham Schofield M60 Horwich 00:37:02
31 Daniel Stucke M 00:37:06
32 Michael Fleming M Royton 00:37:10
33 Robert Holdsworth M Todmorden 00:37:11
34 Peter Hopley M40 Mow Cop 00:37:13
35 Lauryn Fregg FU18 Rossendale 00:37:18
36 Angus Teeton MU23 Leeds Uni 00:37:19
37 Frank Nightingale M50 Red Rose 00:37:20
38 Ian Charlesworth M50 Penistone 00:37:48
39 Andrew Sandercock M North Leeds 00:38:06
40 Joe Cyrral M50 Accrington 00:38:12
41 Tom Hershaw M Chorley Arc 00:38:16
42 Javier Yeste MU23 Leeds Uni 00:38:26
43 Richard Sunderland M40 Calder Valley 00:38:29
44 Ben Goudage M Sthinland 00:38:34
45 Dave Safranaauskas M50 Cheshire Hillbillies 00:38:39
46 Stephen Morran M60 Calder Valley 00:39:10
47 James Cooke M Calder Valley 00:39:11
48 Nicholas Walsh M50 Rochdale 00:39:29
49 Andy Davies M60 Calder Valley 00:39:41
50 Steve Sanders M40 Penistone 00:39:47
51 Toby Sydes M50 Calder Valley 00:39:51
52 Andy Haines M Radcliffe 00:39:57
53 Anthony Leigh M40 Rochdale 00:40:10
54 Catherine Holden F40 Calder Valley 00:40:12
55 Chris Dewhirst M Todmorden 00:40:28
56 Stuart Wolstenholme M40 Todmorden 00:40:57
57 Anthony Costew M50 Calder Valley 00:41:06
58 Charles Gear M60 Calder Valley 00:41:12
59 Chris Rainey M50 00:41:19
60 Tim Brookes M40 Calder Valley 00:41:48
61 Michael Chelyel M40 00:41:58
62 Philip Butler M50 Red Rose 00:41:59
63 Craig Partridge M50 Altricham 00:41:70
64 Nicola Hughes F Red Rose 00:42:00
65 Andrew Gallagher M50 Bolton 00:42:01
66 Sam Popper M 00:42:02
67 Jill Barton F Rochdale 00:42:19
68 Andy Quickfall M60 Newburgh 00:42:44
69 Lee Petch M50 Bolton 00:42:49
70 Thomas Mitchell M50 Bolton 00:43:04
71 Matt Dawson M 00:43:41
72 Jeff Norman M70 Altricham 00:43:45
73 Lawrence Fennelly M50 Calder Valley 00:43:50
74 Bob Howard M50 Calder Valley 00:44:04
75 Jon Royle M50 Red Rose 00:44:06
76 Andy Thorpe M50 00:44:18
77 Calvin Ferguson M Calder Valley 00:44:30
78 John White M50 00:44:34
79 Allison Skillicorn F40 North Leeds 00:44:52
80 Makaymilion Stytsur M Leeds Uni 00:45:08
81 Andrew Travis M40 Keighley And Craven 00:45:17
82 Lynn Whittaker F50 Wharfedale 00:45:33
83 Andy Dines M40 00:46:03
84 John Hyde M60 Red Rose 00:46:10
85 Orla Haigh FU23 Leeds Uni 00:47:07
86 Paula Plowman F50 Red Rose 00:47:20
87 Lisa Miles F40 Littleborough 00:47:43
88 Charlotte Wetton F Calder Valley 00:48:03
89 Chloe Badge F 00:49:18
90 Paul Sessford M50 Keighley And Craven 00:49:34
91 Sue Tonge F60 Red Rose 00:49:38
92 Lynn Melvin F50 Red Rose 00:49:48
93 Sheena Cottam F40 Garstang 00:49:55
94 Paul Jackson M50 Chorley 00:50:21
95 Debbie Porter F40 Red Rose 00:50:55
96 Susan Hird F60 Barlick 00:51:43
97 Michael Frost M60 Claytonvale 00:52:10
98 Andy Holden M50 00:52:32
99 Matthew Travis MU18 Keighley And Craven 00:53:20
100 Alison Mercer F50 Red Rose 00:54:30
101 Emma Fenlon F50 00:54:47
102 Lisa Semley F50 Red Rose 00:55:05
103 Karen Conduit M60 Rochdale 00:56:38
104 Hilary Farren F50 Rossendale 00:57:30
105 Tamsin Cooke F Calder Valley 00:58:00
106 David Danbury M60 01:00:32
107 Stphen Bostock M50 Littleborough 01:00:51
108 Stephen Wilkinson M Littleborough 01:02:06
109 Robert Hirst M60 Clayton 01:03:42
110 Jenny Fairclough F50 Red Rose 01:03:52
111 Sue Austin F50 Red Rose 01:03:53
112 George Arnold M70 Preston 01:16:56