Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/09/2018 – Stretton Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Connolly M * Mercia 02:35:58
2 Andy Davies 1M50 * Mercia 02:54:31
3 Colin Brearley 2M40 Holme Pierrepont 02:55:54
4 Stuart Smith M * Shropshire Shufflers 02:56:39
5 Stewart Bellamy 1M45 * Mercia 02:58:53
6 Kristan McKenna 1M40 * Avalance 02:59:26
7 John Atyeo 2M50 * Mercia 03:01:54
8 Peter Eccleston M Coventry Godiva 03:10:16
9 Mark Burley M Macclesfield 03:12:01
10 Paul Jeggo 1M55 * Springfield 03:13:53
11 Mark Fenn 3M40 03:15:43
12 Kate Whitfield 1W45 * Mercia 1W 03:15:47
13 Tim Kieniewicz M Mercia 03:16:24
14 Kristaps Cehovics M 03:16:39
15 Connor Middleton M Shrewsbury AC 03:17:04
16 Andrew Sprague 2M45 03:17:32
17 Val Swingler 1W50 * Shropshire Shufflers 2W 03:20:40
18 Nicholas Pollock 4M40 Shropshire Shufflers 03:21:13
19 Matthew Farrell M 03:22:18
20 Guy Holloway 3M45 03:24:56
21 Dan Croft 3M50 Macclesfield 03:25:52
22 Glyn Fletcher 2M55 Maldwyn 03:26:08
23 Dave Powell 3M55 Aberystwyth 03:27:38
24 Ben Wade M Leeds University 03:30:42
25 Andrew Lawson 4M45 Worcester Tri 03:32:35
26 Norman Totley 4M55 Shropshire Shufflers 03:33:54
27 Richard Pepper 5M45 Shropshire Shufflers 03:34:50
28 Mark Hill 4M50 Mercia 03:35:02
29 Robin Bacon 5M50 Mercia 03:36:13
30 Simon Cole 6M45 Shrewsbury AC 03:37:00
31 Callum Jolliffe M 03:39:31
32 Simon Daws 1M60 * Mercia 03:40:56
33 Andrew Carruthers 5M55 Halesowen 03:43:10
34 Libby Collinson 1W60 * Shropshire Shufflers 3W 03:43:26
35 Jonathan Mould M Bournville 03:45:00
36 Sue Howarth 1W55 * Mercia 4W 03:45:34
37 Andrea Frost 2W50 * Macclesfield 5W 03:45:43
38 Kim Braznell 2W60 * Mercia 6W 03:46:25
39 Ashley Evans M 03:48:40
40 Rob McNally 7M45 03:49:07
41 Michael Hadland (ES) 6M50 Mercia 03:54:25
42 Shaun Western ( ES) 8M45 03:58:48
43 Rachel Bateman 1W40 * Mercia 7W 03:59:53
44 Louis Staples 9M45 04:07:55
45 Gary Craig 10M45 Holme Pierrepont 04:07:59
46 Simon Cope 11M45 04:08:35
47 Chris Deadman M Stamford Striders 04:09:07
48 Dave Nicholls (ES) 1M65 * Mercia 04:13:20
49 Lee Murphy M 04:15:16
50 Justin Brown M Vegan Runners 04:15:19
51 Jim Londes-Borough 6M55 04:15:30
52 Trevor Matty 7M50 Dark Peak 04:16:30
53 Mark Buskwood 7M55 Totley AC 04:18:28
54 Jonathan Coney M Leeds University 04:20:26
55 Daryl Cotterill M 04:21:18
56 Kevin Brain (ES) 8M55 04:21:56
57 Sandra Brain (ES) 2W55 8W 04:21:56
58 Biddy Cole 4W50 Mercia 9W 04:22:42
59 Katie Brick W 10W 04:34:37
60 Craig Henn 5M40 04:35:49
61 Jonathan Clunter 6M40 SYTRI 04:37:02
62 James Rainbow 12M45 Whitchurch Whippets 04:39:39
63 Adam Hill M 04:45:10
64 Roz Massey W Totley AC 11W 04:47:12
65 Flora Gunter 3W55 Croft Ambrey 12W 04:49:19
66 Tom Davies 2M65 Croft Ambrey 04:50:45
67 Cheryl Higgins 1W45 * 13W 04:50:56
68 Paul Fotheringham 2M60 04:55:21
69 Gary Gunner 1M70 * Croft Ambrey 05:05:02
70 Sally McConville 4W55 Mercia 14W 05:06:40