Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/09/2018 – Yorkshireman Off Road Marathon solo





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Dobby MV40 Harrogate Harriers & AC 03:23:03
2 Matthew Richardson M Saltaire Striders 03:26:41
3 Kevin Hoult MV40 Calder Valley Fell Runners 03:29:48
4 Ben Sheppard MV40 Ilkley Harriers AC 03:36:35
5 Jonny Reep M 03:37:09
6 Kevin Salter MV40 Trawden Athletic Club 03:40:27
7 Andy Robinson M Baildon Runners 03:41:39
8 Tim Brook M Northowram Pumas Running Club 03:42:52
9 Luke Meleschko MV40 Calder Valley Fell Runners 03:49:20
10 Carl Heron MV50 Queensbury Running Club 03:50:07
11 Samuel Priestley M Victoria Park Harriers And Tower Hamlets AC 03:51:29
12 Ellis Bland M Bowland Fell Runners 03:51:53
13 Martin Terry MV50 03:53:17
14 Matthew Robinson MV40 03:53:54
15 Nathan Crossley MV50 03:54:28
16 Mark Rochester MV40 Todmorden Harriers 03:57:16
17 Paul Biddulph MV40 03:58:03
18 Colin Williams MV50 Ilkley Harriers AC 04:01:31
19 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 04:03:17
20 Chris Stubbs MV50 04:03:25
21 Charles Casey M Harrogate Harriers & AC 04:03:39
22 Emma Wilkins F Baildon Runners 04:10:33
23 David Whitfield MV40 04:13:14
24 Jason Lewis M 04:13:33
25 Victoria Walsh F 04:13:58
26 Bevan Adams MV40 Retford AC 04:14:35
27 Paul Wilkinson M 04:16:14
28 Will Carver MV40 Halifax Harriers & AC 04:16:15
29 Richard Stone MV50 Saltaire Striders 04:20:14
30 Nick Beanland MV40 04:20:56
31 Helen Price FV40 Harrogate Harriers & AC 04:21:10
32 Nev Graham M 04:21:40
33 Jeremy Jackson MV50 04:21:55
34 Andrew Wright MV40 Calder Valley Fell Runners 04:22:51
35 Tom Beebe MV40 Barlick Fell Runners 04:22:58
36 Mark Storey MV50 Trawden Athletic Club 04:23:46
37 Mark Yates MV40 Kingstone Runners Barnsley 04:27:09
38 Barry Sweeney M 04:28:10
39 Andrew Petrie MV40 Stadium Runners 04:28:13
40 Alex Colclough MV40 04:28:21
41 Peter Stobbs M 04:30:31
42 Matthew Haworth M Trawden Athletic Club 04:32:35
43 Jim Harris MV40 Stainland Lions Running Club 04:35:30
44 Matthew Clayton-Stead M Keighley & Craven AC 04:39:12
45 Adam Jones M 04:39:14
46 James Penson MV40 Stainland Lions Running Club 04:39:27
47 Richard Butterwick MV40 Todmorden Harriers 04:40:53
48 Chris Godridge M 04:41:54
49 Hannah Thom F Keighley & Craven AC 04:42:57
50 Jack Kelsey M 04:43:20
51 John Spencer MV50 Teammanvers 04:44:46
52 Anna Keys F Pudsey Pacers RC 04:45:07
53 Nick Jovanovic M Airecentre Pacers RC 04:46:23
54 Charles Colbourn MV40 04:46:46
55 Imtiaz Ilahi MV40 04:47:18
56 Diane Enderby F Chorlton Runners 04:48:07
57 Rob Graham M 04:48:11
58 Paul Cotton MV50 Todmorden Harriers 04:48:28
59 Peat Fitzpatrick MV50 Todmorden Harriers 04:48:30
60 Yannick Peron MV40 City Of Hull AC 04:52:57
61 Ian Sanderson MV40 04:53:36
62 Paul Carse M 100 Marathon Club 04:53:52
63 Julie Gardner FV50 04:54:04
64 Fred Heath MV50 Nuneaton Harriers 04:54:08
65 Matthew White M 04:55:41
66 Gavin OConnor M Trawden Athletic Club 04:55:46
67 Neil Hill MV50 Stadium Runners 04:56:03
68 Michael Barlow M VocaLink Mastercard Running Club 04:56:26
69 Darren Coggins MV50 Totley AC 04:56:39
70 Paul Mayson MV40 04:59:23
71 Sue Marshall FV50 05:01:02
72 Gary Corcoran MV40 Red Rose Road Runners 05:01:18
73 Jane Cole FV40 Northowram Pumas Running Club 05:01:29
74 Luisa Lauren FV50 Keighley & Craven AC 05:01:40
75 Michael Brooke M 05:02:24
76 Gareth Brooke M 05:02:31
77 Ian Rodgers MV40 Keighley & Craven AC 05:02:42
78 Bradley Wyer MV40 05:03:27
79 Stella Denniss FV40 Stafford Harriers 05:04:50
80 Adela Reperecki FV50 05:04:52
81 David Thomas M 05:09:56
82 James Cook MV50 Nidd Valley Road Runners 05:11:22
83 Will Benedikz MV40 05:11:51
84 Steven Butts MV40 05:11:52
85 Simon Wheeler M Keighley & Craven AC 05:11:57
86 Christopher Beattie MV60 Nidd Valley Road Runners 05:12:31
87 Magnus Graham MV40 05:12:38
88 Hannah Yates F Keighley & Craven AC 05:14:18
89 Tracey Hodgson F Keighley & Craven AC 05:17:00
90 Stella Chrisanthou FV40 Calder Valley Fell Runners 05:17:12
91 Kate Pope FV40 05:17:18
92 Gloria Ayuso FV40 Calder Valley Fell Runners 05:17:19
93 Sheena Jackson FV40 Ripon Runners 05:17:53
94 Mark Harriott MV40 South Derbyshire Road Runners 05:17:54
95 Gill Dickson FV40 05:18:47
96 Colm OCofaigh MV40 05:21:44
97 Iain McKenna M 05:22:27
98 Colin Wood MV60 05:22:56
99 Justin Edwards MV40 05:24:24
100 Shane Cliffe MV50 05:27:25
101 Martin Brockett MV40 05:27:40
102 Aileen Baldwin FV60 05:27:56
103 Helen Hudson FV50 05:28:01
104 Sandy Gee MV50 05:28:04
105 Barbara Savage FV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:30:02
106 Vicky Heys FV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:30:02
107 Ben Putland M 05:30:07
108 Alex Woods M 05:33:40
109 Paul Heneghan MV40 Rossendale Harriers & AC 05:35:02
110 Stuart Cann MV50 Red Rose Road Runners 05:35:11
111 Paula Plowman FV50 Red Rose Road Runners 05:35:11
112 Ben Donoghue MV40 Red Rose Road Runners 05:35:14
113 Diane Wright FV40 05:36:26
114 Peter Gilbert MV60 Retford AC 05:36:34
115 Sarah Smith FV50 05:39:37
116 Victor Bamfield MV40 05:41:21
117 Lee Annis MV40 05:41:42
118 Sue Sroka FV40 Leeds & Bradford Triathlon Club 05:43:18
119 Neil Wilson MV40 05:43:22
120 Noel Scott F 05:43:25
121 Isobel Webster F Kirkstall Harriers 05:44:10
122 Michael Wigglesworth MV50 05:44:16
123 Joanne Cahill FV40 Stainland Lions Running Club 05:44:30
124 Adrian Blackledge MV40 Trawden Athletic Club 05:45:30
125 Paula Walsh FV40 Trawden Athletic Club 05:45:45
126 Joanne Brown FV40 Trawden Athletic Club 05:46:39
127 Lorraine Halwood FV40 05:47:10
128 Nigel Whelan MV40 Leeds Frontrunners 05:47:11
129 Carl OMara MV40 Bingley Harriers & AC 05:48:24
130 Paul Bennett MV50 Bramley Breezers 05:52:38
131 Nicholas Armstrong M Bentham Beagles Running Club 05:53:24
132 Adrian Chatfield MV60 05:55:28
133 Deborah Stevenson FV40 Trawden Athletic Club 06:01:56
134 Olumide Jatto MV40 06:14:29
135 Lynn Whelan FV40 Retford AC 06:18:42
136 Jay Russell MV40 06:22:04
137 Tanner Tuttle M 06:22:10
138 Jacqui Ferris FV50 06:25:20
139 Heidi Cotton FV40 Retford AC 06:25:22
140 Michelle Garbutt F Bingley Harriers & AC 06:35:50
141 Ian Stephenson MV40 06:47:19
142 Malcolm Beresford MV60 06:47:24
143 Rob Gregory MV40 06:47:28
144 Alan Bland MV40 06:47:28
145 Dan Snedden MV40 07:12:34
146 Hilary Wharam FV70 Horsforth Harriers 08:38:56
147 Chris Heaton MV40 Keighley & Craven AC DNF
148 Andy Ford M Horwich R M I Harriers DNF
149 Marc Sennett M Wharfedale Harriers DNF
150 David Pickering MV50 Retford AC DNF
151 Jon Wilson MV40 DNF