Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/08/2018 – Ragleth Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Aiden Rigby MSEN New Marske Harriers 00:32:01
2 Samuel Garratt MSEN New Marske Harriers 00:34:23
3 Chris Venderhoven MSEN Dark Peak Fell Runners 00:35:13
4 Joe Leadley MSEN Loftus And Whitby 00:35:32
5 Richard Purser MSEN York Knavesmire Harriers 00:35:39
6 Catherine Williamson WSEN Loftus And Whitby 00:36:08
7 John Wiley MSEN York Knavesmire Harriers 00:36:21
8 Anthony Wilson M40 00:36:40
9 Rob Williamson M50 Loftus And Whitby 00:37:00
10 Mark Bown MSEN Esk Valley Fell Club 00:37:13
11 David Hughes M55 North York Moors 00:38:55
12 Sam Leadley MSEN 00:39:20
13 Tim Savage M50 City Of Hull AC 00:39:40
14 Nigel Briggs M55 North York Moors 00:39:55
15 Rhona Marshall WSEN Scarborough AC 00:40:02
16 Tim James MSEN 00:40:06
17 Rorie McIntosh MSEN Esk Valley Fell Club 00:40:20
18 Anthony Harnett M55 North York Moors 00:40:29
19 Paul Sutherns MSEN Chrisfit 00:40:32
20 Danny Walls M45 Scarborough AC 00:40:44
21 Dale Hepples M40 Scarborough AC 00:41:24
22 Paul Smith M55 Loftus And Whitby 00:41:49
23 Marie Murtagh WSEN Easingwold Running Club 00:42:09
24 Neil Scroton M70 Scarborough AC 00:42:11
25 Sue Haslam W60 Scarborough AC 00:43:08
26 Mark Laughton M50 York Triathlon Club 00:43:19
27 Ian Mortimer M45 00:43:32
28 Laura Garforth W40 Tank Hill Early Birds 00:43:43
29 Simon Tyrrell M60 Pickering AC 00:43:50
30 Stuart Backhouse M55 Keswick AC 00:45:12
31 Jonathan Dodds M40 00:45:20
32 Rachel Harper WSEN Pickering AC 00:45:21
33 Rebecca Dent WSEN Scarborough AC 00:45:35
34 Amy German WSEN Chrisfit 00:45:53
35 Scott Palmer MSEN 00:46:34
36 Rod Collier M45 00:46:35
37 Sharon Gayter W50 North York Moors 00:47:38
38 Tom Smith M40 FRA 00:47:50
39 Laura Havis U17G Middlesbrough AC 00:48:01
40 Jane Hamp W60 Scarborough AC 00:48:44
41 Martin Hutinson M50 Bridlington Road Runners 00:48:59
42 Lizzy Wise WSEN Pickering AC 00:49:14
43 Hiede Coates W40 Scarborough AC 00:49:43
44 Christopher Wright M55 North York Moors 00:50:20
45 William Gayter M55 North York Moors 00:51:50
46 Melanie Padgham W55 Scarborough AC 00:51:52
47 John Lambe M45 Acre Street Runners 00:52:29
48 Tracey Davy WSEN 00:53:30
49 Michael Fern MSEN Chrisfit 00:53:34
50 Claire Nicholson WSEN 00:53:35
51 Catherine Farn WSEN 00:55:28
52 Mark Burton M40 Chrisfit 00:55:38
53 Sally Kingscott W50 Scarborough AC 00:55:45
54 Katie Gaze WSEN 00:56:08
55 Rorie McIntosh MSEN Esk Valley Fell Club 00:56:08
56 David Parke M65 Scarborough AC 00:56:21
57 Sam Sherherdson W45 Scarborough AC 00:56:21
58 Gemma Louise Colley WSEN 00:56:26
59 Shirley Tyrrell W55 Pickering AC 00:56:47
60 Lizzie Kershaw WSEN York Triathlon Club 00:56:50
61 Egg Cameron WSEN Googym Race Team 00:56:51
62 Heidi Baker W40 Bridlington Harriers 00:58:21
63 Louise Milne W45 Scarborough AC 00:59:24
64 Wendy Foster W50 Bridlington Road Runners 00:59:52
65 Christine Hemingway W55 City Of Hull AC 01:00:09
66 Nicola Doody W40 Scarborough AC 01:00:24
67 Lisa Baker WSEN Scarborough AC 01:01:30
68 Jill Neild W45 01:01:57
69 Lucy Garnett WSEN 01:02:53
70 Pamela Jill Garnett W55 Pickering AC 01:03:03
71 Sam Gothard W40 Scarborough AC 01:03:51
72 David Foster M60 Bridlington Road Runners 01:04:46
73 Cherise Low W40 01:05:48
74 Joanne Hopkins W40 01:06:00
75 Marie Ladlow WSEN 01:06:01