Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/08/2018 – Bridport Jurassic Coast





  
Pos Name Category Club Time
1 Ruth Barnes F30-39 Avon Valley Runners 01:39:05
2 Benoit Morkel Senior Male 01:41:28
3 Nick Woolley Senior Male Thames Valley Triathletes 01:46:00
4 Adam Stobbs M40-49 Exeter Harriers 01:46:42
5 Jason Painter M40-49 Beccles Tri Club 01:48:40
6 Steven Clook M40-49 Haldon Trail Runners 01:51:07
7 Jason Vallance M40-49 01:53:48
8 Chris Storey M30-39 Corby AC 01:53:57
9 Philip Payne M30-39 Haywards Heath Harriers 01:54:13
10 Tom White Senior Male 01:55:51
11 Ruth Jones F30-39 Nene Valley Harriers 01:56:03
12 Sam Pearce M30-39 Ealing Eagles 01:58:13
13 Rosie Evans Senior Female 01:58:50
14 Kayvan Javid M30-39 01:59:05
15 Becky Tovey M30-39 Romsey Road Runners 01:59:51
16 Jessica Woolley Senior Female Thames Valley Triathletes 02:00:00
17 Olly Bradford M30-39 02:00:03
18 Tony Sutton M30-39 Freedom Racing 02:00:58
19 Anthony Jacobson M30-39 02:01:44
20 Ben Jobson Senior Male Silwood 02:02:15
21 James Cornelius M30-39 02:02:36
22 Craig Barter M30-39 Team Mountain Boys 02:03:41
23 Graham Newton M60+ Axe Valley Runners 02:03:42
24 Paddy Butler M50-59 Hardley Runners 02:04:06
25 Nicky Sutton F40-49 Bridport Runners 02:04:21
26 Eleanor Wood F60+ Axe Valley Runners 02:05:35
27 Kim Lo F30-39 Haywards Heath Harriers 02:06:12
28 Filippo Marino Senior Male 02:06:26
29 John Ennals Senior Male Rebecca Metin 02:07:53
30 Andy Dickinson M50-59 Crewkerne Running Club 02:07:55
31 Andrew Wallace M30-39 02:08:03
32 Andy Jeffries M40-49 Bridport Runners 02:08:25
33 Lisa Hallett F40-49 Running For Time 02:08:34
34 Rebecca Metin Senior Female RAF Athletics 02:08:43
35 Robin Hickson M50-59 Oxted Runners 02:10:14
36 Franck DY M50-59 02:11:28
37 Lisa Hobson F40-49 Sleaford Town Runners 02:11:50
38 Andy Taylor M40-49 02:12:03
39 Andrew Hartnell M40-49 Axe Valley Runners 02:12:25
40 Christopher Philbrick Senior Male 02:13:05
41 Richard Jackson M40-49 Axe Valley Runners 02:13:14
42 Annkathrin Sharp Senior Female 02:14:34
43 Paul Tadman M40-49 02:14:51
44 Andrew MacGillivray M30-39 02:15:21
45 Mike Spink M30-39 02:17:51
46 Gus Glazebrook M40-49 02:18:40
47 Graham James M50-59 Forest Of Dean AC 02:19:47
48 Joanna Tomsett F30-39 02:21:07
49 Kate Bryson F50-59 Beccles Triathlon Club 02:21:22
50 Chris Sims M30-39 Chamonix Yacht Club 02:21:24
51 Roger Bramley M50-59 Axe Valley Runners 02:21:47
52 Tim Willis M50-59 Yeovil Town RRC 02:22:32
53 Mark Case M30-39 02:22:35
54 Tim Carter M40-49 02:23:59
55 Simon Tither M40-49 HASSRA Harriers 02:23:59
56 Lisa Wilkinson F40-49 02:27:40
57 Jared Dalby M30-39 02:31:03
58 Matt Roberts M40-49 02:32:12
59 Martin Williams M40-49 02:33:27
60 Debbie Forrest F50-59 Reading AC 02:33:51
61 Emma Vine F40-49 South West Military Fitness 02:36:05
62 Henry Smith M50-59 AVR 02:39:00
63 Corinne Cruickshank F50-59 02:39:51
64 Eleanor Hiskett Senior Female 02:40:20
65 Mark Hiskett M60+ 02:40:23
66 Tony Standen McDougal M50-59 Dorchester R.I.O.T 02:40:58
67 Andy Loveless M50-59 Crewkernc Rc 02:41:40
68 Alice Lane F50-59 Romsey Road Runners 02:42:22
69 Philip Smith M50-59 02:46:00
70 Jane Hemsworth F50-59 Sidmouth Running Club 02:53:43
71 Jo Earlam F50-59 Sidmouth Running Club 02:53:43
72 Nigel McEwen M60+ 02:54:55
73 Richard Popiel M50-59 Silson Ac 02:54:55
74 Sue Torrance F50-59 Silson AC 02:54:56
75 Helen Chard Senior Female 03:01:46
76 Jonathan Chantrey Senior Male 03:09:08
77 Lavinia Mitton Senior Female 03:09:08
78 Jacek Gowor M50-59 03:11:44
79 Magda Heluszka F30-39 03:11:46
80 Shail Shah M30-39 03:12:05
81 Sarah Coakley F30-39 03:12:26
82 Kimberly Ashdown Senior Female 03:12:26