Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/08/2018 – Lowther





  
Pos Name Category Club Time
1 Robert Bee M40 01:28:44
2 Huw Davies MSEN Mercia Fell Runners 01:31:20
3 Julian Hood M40 Skipton AC 01:31:34
4 Jack Eyre MSEN Eden Runners 01:32:11
5 James Chapman MSEN Northern Fells Running Club 01:32:26
6 Tom Gibbs M40 Ambleside AC 01:33:49
7 Bruce Duncan MSEN Helm Hill Runners 01:35:15
8 Thomas Harkin M40 01:35:23
9 Lee Roe MSEN Keswick AC 01:35:46
10 Harvey Lord MSEN Black Combe 01:36:27
11 Henry Keighley-Elstub M40 Wimbledon Windmilers 01:36:56
12 Ben Opie M40 Cumberland Fell Runners 01:38:47
13 Keith Melvin MSEN 01:41:42
14 Darcy Crowther MU23 01:42:13
15 Jamie Arkle MSEN Esk Valley Fell Club 01:42:39
16 John Evason MSEN Black Combe Runners 01:43:22
17 Clare Mckeown W40 Border Harriers & AC 01:44:35
18 Paul Nickells M50 Eden Runners 01:45:02
19 Peter German MSEN Helm Hill Runners 01:45:43
20 Christopher Rhodes MSEN 01:45:59
21 Andy Staveley M50 Burnden Road Runners 01:46:10
22 Thomas Svendsen M50 Mogens? Disciple 01:46:30
23 Will Lloyd MSEN Tynedale Harriers & AC 01:46:33
24 Sabrina Verjee WSEN 01:46:57
25 Fred Boardman M40 01:47:17
26 Ronald Hummelink M40 Lonsdale Fell Runners 01:48:36
27 Nick Stamper M50 Eden Runners 01:49:27
28 Pete Hopley M50 Burnden Road Runners 01:49:47
29 Ben Turner MSEN 01:51:07
30 Kevin Murray M50 Serpentine RC 01:52:13
31 Richard Snowden M50 Totley AC 01:52:27
32 Katie Mckay WSEN 01:52:32
33 Derek Lockhart M40 01:52:34
34 Kevin Smith M50 Red Rose Road Runners 01:53:02
35 Michael Good M50 Middlesbrough & Cleveland Harriers 01:53:27
36 Linda Stamper W40 Eden Runners 01:54:10
37 Joe Dobson MSEN Garstang Running Club 01:54:22
38 Alan Barr M40 Howgill Harriers 01:55:18
39 Robert Thirkell M50 01:55:34
40 Kirsty Reade W40 Ambleside AC 01:55:55
41 John Oz Osborne M50 Settle Harriers 01:56:10
42 Helen Horne W50 Northern Fells Running Club 01:56:30
43 Peter Singleton M60 Blackpool W, Fylde 01:56:32
44 Neild Waring M40 01:56:42
45 Geoff Osbaldestin M40 Mow Cop Runners 01:56:51
46 Liam Graves MSEN 01:57:20
47 Karoline Sidelmann Brinch W40 Mogens? Disciple 01:57:50
48 Jeff Powell Davies MSEN 01:58:50
49 Rebecca Guy WSEN Vegan Runners UK 01:59:52
50 Jim Clapp M60 Durham Fell Runners 02:01:09
51 Hailey Fletcher WSEN Keswick AC 02:01:32
52 Penny Noel W40 Fife Athletic Club 02:01:54
53 Bithja Jones WSEN Reading Roadrunners 02:01:54
54 John Oakey M40 Eden Runners 02:02:07
55 Nick Lyons M60 Lincoln & District Runners 02:02:10
56 Dan Fisher MU23 02:02:43
57 Matthew Bouette MSEN Mornington Chasers 02:02:44
58 Joe Brindley MU23 02:02:45
59 Tobias Svendsen MU23 02:03:07
60 Victoria Wright WSEN 02:04:06
61 Richard Slack M50 Claremont Road Runners 02:04:24
62 Nick Andralojc M50 Harrogate Harriers & AC 02:06:36
63 Andrea Benson W40 02:06:38
64 Andy Birkbeck M50 Red Rose Road Runners 02:06:39
65 Mel Steventon WSEN Skipton AC 02:06:40
66 Shirley Staveley W50 Burnden Road Runners 02:07:05
67 Brian Kennedy M50 Settle Harriers 02:07:21
68 Graham Tennet M40 02:09:54
69 Debbie Charlton W40 Keswick AC 02:10:06
70 John Horne M50 Northern Fells Running Club 02:11:03
71 Catherine Musetti W50 Ambleside AC 02:11:07
72 Andrew Haggar M50 02:11:20
73 Maksym Piwonski M40 02:12:04
74 Julian Spencer M50 Spectrum Striders 02:12:14
75 Chris Guest MSEN 02:12:17
76 Aidan Robson MSEN 02:14:00
77 Caroline Pollard W50 Wharfedale Harriers 02:14:07
78 Stuart Bell M60 Kendal Amateur Athletic Club 02:15:19
79 Rebecca Hylton WSEN Mossley Hill AC 02:16:09
80 Peter Bellis M60 Bolton United Harriers & AC 02:16:22
81 Justine Delroy W40 02:18:13
82 Jodie Laird WSEN 02:18:30
83 Isabel Berry WSEN Border Liners Orienteering Club 02:19:16
84 Simon Cummins M50 Howgill Harriers 02:20:04
85 Hazel Robson WSEN 02:21:00
86 Julie Graham W50 Garstang Running Club 02:22:08
87 Robert Spavin M40 T3 - Tadcaster Triathlon Team 02:22:11
88 John Walter M60 02:22:21
89 Graham Douglass M40 Benfleet RC 02:23:25
90 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers & AC 02:24:13
91 Kim Clark W60 Keswick AC 02:24:35
92 Willem Van Prooijen M70 Clwydian Range Runners 02:25:48
93 Kathleen Batty WSEN Northern Fells Running Club 02:26:42
94 Stephanie Hulford W40 Howgill Harriers 02:26:50
95 David Baglee M50 02:27:31
96 Lisa Watson W40 Ealing Eagles Running Club 02:28:47
97 Kate Turnbull WSEN 02:30:33
98 Chris Clark M60 Keswick AC 02:30:52
99 Stuart Todd M50 02:32:48
100 Gary Carlisle M50 Kirkstall Harriers 02:32:48
101 Rajeshwar Bisht MSEN 02:33:39
102 Anne Giles W50 Ambleside AC 02:34:23
103 Arran Varley MSEN 02:34:58
104 Rachael Peill WSEN 02:35:26
105 Alyson Glover W50 Kirkstall Harriers 02:35:39
106 Hannah Lee WSEN Kirkstall Harriers 02:35:39
107 Katrina Raschen WU23 02:36:05
108 Jessica Hartley WSEN 02:36:12
109 Jeremy Stolberg M50 02:37:07
110 Alan Robinson M60 FUF 02:37:08
111 Mike Gill M70 Blackhill Bounders 02:38:34
112 Wayne Hope M50 Red Rose Road Runners 02:39:21
113 Sally Anne Lambert W50 Wray Runners 02:41:49
114 Sarah Wright W40 Eden Runners 02:43:25
115 Robert Ward M50 Howgill Harriers 02:43:43
116 Nigel Hierons M40 Eden Runners 02:43:53
117 Justine Carruthers W40 Eden Runners 02:44:12
118 Kim Firstbrook W50 Tynedale Harriers & AC 02:46:21
119 Tony Jewell M60 BodyFit Cumbria Running Club 02:48:11
120 Linda Gant W60 BodyFit Cumbria Running Club 02:48:12
121 Sian Calow W50 Deeside Orienteering Club 02:49:21
122 Kevan Latham M60 SELOC 02:55:04
123 Laura Kinnard WSEN Eden Runners 02:59:15
124 Claire Weller WSEN 03:04:21
125 Louise Winter W40 Keswick AC 03:04:21
126 Danielle Mcleavy WSEN 03:11:52
127 Paul Poddington MSEN 03:11:53
128 Sharon Birkbeck W50 Red Rose Road Runners 03:13:41
129 Janice Allan W50 03:16:22
130 Lucy Maggiori W40 03:16:23