Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/05/2018 – Ultra Snowdonia 50





  
Pos Name Category Club Time
1 Oliver Thorogood Male 11:30:25
2 Christophe Le Saux Male Team Globetrailers 12:56:14
3 Lee Kemp Male Totley AC 13:06:30
4 Jacob Snochowski Male Team Mountain Fuel / Ambleside AC 13:09:30
5 Ry Webb Male Waverley Harriers 13:11:30
6 Matthew Fortes Male Eryri Harriers 13:31:30
7 Ken Sutor Male Cheshire Hash House Harriers 13:34:30
8 Jon Williams Male 13:40:30
9 Nicky Spinks Female Dark Peak 13:49:30
10 Kristian Morgan Male 13:58:36
11 Andy Dunn Male 14:08:31
12 Stephen Marks Male Rugby & Northampton AC 14:09:52
13 Dean Oldfield Male Rugby & Northampton AC 14:10:07
14 Alistair Palmer Male Wargrave Runners 14:17:24
15 Greg Chandler Male 14:32:44
16 Richard Bolton Male Pennine Fell Runners 14:53:46
17 Anna Troup Female Trail Running Association 14:55:55
18 Richard Staite Male Trail Running Association 14:56:07
19 Veaceslav Popa Male 15:07:20
20 David Searle Male 15:14:17
21 Jan De Clerck Male Gent Running Team 15:16:37
22 Adam Firth Male 15:31:34
23 Lee Ireland Male 15:31:42
24 Doug Stewart Male 15:38:09
25 Graham Cooke Male 15:43:13
26 Paul Jones Male Eryri 16:04:04
27 Damian Boyle Male Bournemouth AC 16:07:15
28 Paul Broadway Male 16:07:23
29 Wim Schacht Male Gent Running Team 16:13:52
30 Martin Everett Male Narberth Nobblers 16:14:00
31 Pierre Le Chapois Male 16:20:09
32 Stephen Edwards Male Calder Valley Fell Runners 16:20:09
33 David Parker Male Littledown Harriers 16:58:18
34 Colin Stark Male Trail Running Assocation 17:00:44
35 Kirsty Hewitson Female Dark Peak Fell Runners 17:01:39
36 Michael Cooper Male Baildon Runners 17:01:41
37 Ben Shirley Male Wellingborough & District Ac 17:10:42
38 Zac O'Neil Male Wellingborough & District AC 17:12:25
39 Dick Jones Male Team Likeys 17:12:54
40 Daniel Meyes Male 17:14:48
41 Leon Davies Male NWRRC 17:20:56
42 Zak Emerson Male Grizzly Alpine Club 17:27:21
43 Guillaume Moulin Male Kalenji Team 17:30:27
44 Sťbastien GUEYTE Male None 17:30:29
45 Martin Rutherford Male 17:31:53
46 Tomasz Filipkiewicz Male 17:32:03
47 Brian Mitchell Male 17:34:33
48 Steve Corcoran Male Jackpot Racing 17:38:05
49 Ian Ferguson Male At Your Pace 17:38:16
50 Ian Wilson Male Mersey Tri 17:38:23
51 Tim Fox Male Saint Edmund Pacers 18:10:20
52 Carl O'Toole Male 18:10:29
53 James Pierce Female Dark Peak Fellrunners 18:25:16
54 Antonio Codina Male 18:40:21
55 Kajsa Holgersson Female 18:40:31
56 Geoff Capps Male 18:51:05
57 Mark Liptrot Male Lostock AC 18:54:42
58 Adam Rutherford Male 19:05:52
59 James Rutherford Male Team Bath AC 19:06:15
60 Christophe Le Saux Male Team Globetrailers 19:07:59
61 Barnaby Crawshaw Male Pennine Fell Runners 19:25:28
62 Monika Crouse Female 19:39:17
63 David Bowen Male Brackley & District Running Club 19:55:38
64 Aaron Oliver Male Basingstoke & Mid Hants AC 19:55:48
65 Jonathan Ulett Male 19:58:46
66 Mark Dodgson Male 20:00:12
67 James Page Male 20:00:20
68 Dermot Maguire Male Tinahely Triathlon Club 20:14:49
69 Daniel Milton Male 20:38:40
70 Adam Nodwell Male Kirkstall Harriers 20:38:50
71 Dave Boothroyd Male Buckley Runners 20:38:56
72 Bernard Corfe Male U/a 20:48:46
73 Liga Magdalenoka-Keen Female Chapel Allerton Runners 20:56:53
74 Nicholas Stopford Male 20:59:20
75 Sergiy Dus Male 21:01:36
76 Keith Beauchamp Male 21:05:15
77 Sarah Wilde Female 21:05:22
78 Mike Aisbitt Male Skelmersdale Boundary Harriera 21:09:50
79 Nick Wishart Male Delamere Spartans 21:10:06
80 Edgars Melkins Male Rugby And Northampton AC 21:35:23
81 Pete Wright Male 21:39:53
82 Claudia Wehnert Female 22:00:35
83 Nick Ashbee Male 22:05:14
84 Steven Parry Male 22:05:24
85 Steve Morris Male Redway Runners 22:06:37
86 Adam Holder Male Likeys 22:08:16
87 John Murray Male Manchester Triathlon 22:15:07
88 Elizabeth Reeves Female Man Tri 22:15:15
89 Chris Unger Male 22:17:40
90 Wilf Hewitt Male 22:20:32
91 Paul Schofield Male Manchester Triathlon Club 22:20:47
92 Michael Scales Male Runnymede Runners 23:10:19
93 Dirk Mellies Male 23:12:34
94 Tony Bowe Male Northbrook AC 23:15:52
95 Richard Whitaker Male 23:16:03
96 Alasdair Macnair Male Wee County Harriers 23:22:53
97 Simon Richardson Male 23:32:35
98 Rob Tatman Male 23:41:54
99 Rosemary Byde Female Edinburgh AC 23:50:22
100 Marco Jansen Male Trailjunkies 23:55:33
101 Tim Parker Male Esk Valley Fell Club 23:56:03
102 Paul Reeve Male MudCrew 24:04:28
103 Alex Hocking Male Carn Runners 24:04:28
104 Henricus Johannes Van Iersel Male 24:33:37
105 Richard Booth Male 24:36:59
106 Simon Bray Male Sinfin RC 25:04:17
107 Andy Cole Male 25:20:11
108 Hidetoshi Honda Male Team Paris Marathon 25:20:20
109 Edwin Laurentzen Male BTP 25:34:32
110 Mehmet Akif Aydogar Male 25:34:49
111 Ryan Flowers Male 26:04:13
112 Christopher Merrett Male 26:04:22
113 Keith McAndrew Male Mudstacle 26:07:53
114 Bob Wild Male 26:08:07
115 Adrian Cybriwsky Male 26:08:18
116 Alecsa Stewart Female 26:43:33
117 Paul Newton Male Redway Runners 26:59:19
118 Tim Cox Male Bexhill Runners & Triathletes 27:56:26
119 Peter Aucamp Male Haslemere Border AC 28:59:49
120 Raj Madhas Male Wharfedale Harriers 28:59:56
121 Bram Schillings Male 29:00:15
122 Jed Newton Male 29:00:32
123 Claire Turton Female 29:13:46
124 Michelle Jones Female Delamere Spartans 29:30:06
125 Richard Beaumont Male Stafford Triathlon 29:30:15
126 Louise Phillips Female Presteigne Pacers 30:39:41
127 Debra Carragher Female DDMT/GBULTRAS 30:39:59
128 Paul Heywood Male Bexhill Runners & Triathletes 32:28:21
129 Andrew Swann Male N/A 34:28:10