Breidden Hills Race
11/10/2009
Place Name Club Cat Time
1 Tim Davies Mercia SM 00:52:22
2 Steven Cale SAC SM 00:55:23
3 Jon Bowie Trismart SM 00:57:45
4 Colin Bishop Saddleworth Runners SM 00:59:03
5 Roger Lamb Mercia M45 00:59:37
6 Ian Grindley Wolv/Bilston M45 01:00:04
7 Matthew Clewes Mercia M45 01:00:05
8 Paul Jones Oswestry Olympians SM 01:00:54
9 Simon Edwards Buchley Runners SM 01:03:45
10 David Carson Shropshire Shufflers M40 01:04:29
11 Paul Beeson Maldwyn Harriers M40 01:04:44
12 Chris Penny Mercia M50 01:05:06
13 Colin Lancaster Telford M45 01:05:22
14 Simon Daws Telford AC M50 01:05:29
15 Andrea Rowlands Eryri SL 01:06:20
16 Ian Gladwell West End Runners M45 01:06:21
17 Matt Sheeman U/A M45 01:06:38
18 Adair Broughton Helsby SM 01:07:05
19 Duncan Beales U/A M45 01:07:55
20 Glyn Fletcher Maldwyn Harriers M45 01:07:56
21 David Malia U/A M40 01:08:09
22 Stewart Bellamy Mercia SM 01:09:07
23 Steve Turk Shrewsbury AC M40 01:09:14
24 Darren Mitchelmore P Tri M40 01:09:16
25 Richard Garbett Oswestry Olympians SM 01:09:21
26 Nick Thomas Trismart SM 01:10:04
27 Russell Mapp Mercia M50 01:10:47
28 David Egglestone Shropshire Shufflers M45 01:11:17
29 Jim O'Hara Helsby SM 01:11:36
30 Val Swingler Shropshire Shufflers L40 01:11:37
31 David Bevan Saddleworth Runners M40 01:11:41
32 Dave Haden Stourbridge RC M40 01:11:43
33 Andrew T Davies Telford Harriers M55 01:11:44
34 Andy Wall U/A M50 01:12:03
35 Peter Johnson Mercia M55 01:12:04
36 Stephen Pyke Staffs Moorlands AC M40 01:12:04
37 Kean Rowlands Clwydian Range Runners M50 01:12:11
38 Iestyn Thomas Oswestry Olympians SM 01:12:33
39 Joe Donnelly Mercia JM 01:12:41
40 Craig Lewis Amazing Feet M40 01:12:52
41 Anthony Powell Rhayader AC SM 01:13:01
42 Graham Spencer Mercia M55 01:13:05
43 Rick Robson Mercia M50 01:13:12
44 Andrew Hearle Mercia M50 01:13:34
45 Adam Taylor Saddleworth Runners SM 01:14:33
46 Colin Williamson Shropshire Shufflers M65 01:14:39
47 Stephen Bajic Telford Harriers M50 01:15:06
48 Howard Chambers Saddleworth Runners M45 01:15:13
49 Chris Myles Shropshire Shufflers M45 01:15:15
50 Polly Gibb Mercia L40 01:15:17
51 Kim Braznell Halesowen L50 01:15:19
52 Andy Barton Shropshire Shufflers M50 01:15:22
53 John Morris VCAC M50 01:15:41
54 Dave Woodvine Shropshire Shufflers SM 01:16:16
55 Frederick Cooper U/A SM 01:16:25
56 Steve Jones Eryri M50 01:16:25
57 Sarah Sherratt Wesham RR SL 01:16:26
58 Marc Recoquille U/A SM 01:16:42
59 Peter Hudson Mercia M45 01:16:44
60 Bernie Jones U/A M50 01:16:48
61 Paul Cadman Mercia M45 01:16:57
62 Helen Skelton Newport & District SM 01:17:02
63 Tony Brayshaw Idle AC M40 01:17:36
64 Daniel Cheshire U/A M40 01:17:46
65 Tom Thomas Calder Valley JM 01:17:55
66 Nicky Turvey Croft Ambrey L45 01:18:11
67 Richard Collins Oswestry Olympians M40 01:18:45
68 Phil Gillard Helsby M45 01:18:49
69 John Taylor Newport & District M40 01:18:57
70 Bill Cork Oswestry Olympians M45 01:19:10
71 Sandy Mackenzie Newport & Dist M40 01:19:44
72 Nigel Rowlands Clwydian RR SM 01:19:48
73 Tony Watkin U/A SM 01:19:50
74 David Gould Serpentine M55 01:20:14
75 Nathan Marland U/A SM 01:20:21
76 David Lloyd Halesowen M55 01:21:04
77 Sandra Rowlands Clwydian Range Runners L40 01:21:07
78 Derek Osborne Shrewsbury AC M55 01:21:17
79 Dave Nichols Mercia M55 01:21:25
80 Jurgi Camblong U/A SM 01:21:30
81 Steven West U/A SM 01:21:31
82 Jacki Jarvis Oswestry Olympians L45 01:21:35
83 David Tozer Bayston Hill Salad Dodgers M40 01:22:28
84 Tom Davies Croft Ambry M60 01:23:09
85 Geoff Cowell Mercia M50 01:23:10
86 John Linley Clwydians M60 01:23:45
87 David Brown Newport & Dist SM 01:23:47
88 Graham Wood Ludlow M50 01:23:51
89 Ben Mayho Sytri SM 01:23:58
90 Tim Jones Shropshire Shufflers M45 01:24:24
91 Celia Mills Calder Valley L45 01:24:37
92 Martyn Hodgson Saddleworth Runners M45 01:24:38
93 Peter Hooper Fell Ponies M45 01:24:47
94 Phil Clarke Mercia M50 01:25:06
95 Christopher Hatton Helsby M55 01:25:21
96 Kevan Naylor Barrow Runners M40 01:25:28
97 Peter Nesbitt Oswestry Olympians M45 01:26:00
98 Ellen Ashton Oswestry Olympians L40 01:26:44
99 Andy Todd Helsby M65 01:28:56
100 Nick Cox U/A M40 01:29:06
101 Arthur Clare-Hay Mercia M65 01:29:33
102 Daron Windle Stafford Tri Club M40 01:30:16
103 Jean Turner Telford Harriers L45 01:30:20
104 Gill Evans Shepshed L45 01:30:32
105 Colin Downey Dudley Kingswinford M50 01:32:01
106 Ruby Carr Saddleworth Runners SL 01:32:46
107 Ian Marshall Saddleworth Runners M40 01:33:40
108 Duncan Bowdler Shrewsbury RR SM 01:36:09
109 Gordon Trevor SAC M60 01:36:39
110 Pete Sturgess Long Eaton M45 01:37:11
111 Felix Morris Bayston Hill Salad Dodgers M45 01:38:49
112 Helen Hadebe Newport L40 01:38:56
113 Rachel Storey Newport L40 01:40:05
114 Graham Morgan U/A SM 01:40:50
115 John Batchelor NSRRA M40 01:41:39
116 Robbie Webster Helsby M65 01:42:29
117 Elizabeth Salisbury Shropshire Shufflers L55 01:42:50
118 Sue Whittingham Shropshire Shufflers L50 01:42:50
119 David Whiley Mercia M60 01:44:51
120 Richard Paddock Shropshire Shufflers M50 01:45:50
121 Kevin Saunders Bayston Hill Salad Dodgers SM 01:49:27
122 John Sproson Mercia M65 02:07:28
DNF Ray Green Saddleworth Runners M40 DNF
DNF Grahame Hughes Mercia M50 DNF