Austwick Amble






25 May 2009






Pos
Name Club Cat Time
1
Alex Grant Abbey Ruuners MV45 54:22
2
Quentin Lewis Baildon Runners M 54:43
3
Mark McGoldrick Wharfedale Harriers M 55:51
4
Rogan Ashton Otley AC M 56:28
5
Dale Foster Otley AC M 56:56
6
Graham Schofield Horwich RMI MV50 57:14
7
Steve Storey Dark Peak MV50 58:02
8
Neil Holding West Pennine Runners MV50 58:31
9
Andy Evans South London Harriers MV40 58:57
10
Shaun Walker Penistone FR MV40 59:13
11
Lee Storey Penistone FR M 59:22
12
John Bagge Helm Hill MV45 59:42
13
Neil Armitage Pudsey & Bramley M 1:00:00
14
Dick Ballantyne Keighley & Craven MV40 1:00:00
15
Neil Worswick Clayton le Moors MV40 1:00:01
16
Jo Buckley Calder Valley L 1:01:50
17
Michael Kay Horwich RMI M 1:02:34
18
Peter Stobbs Trawdon AC MV45 1:02:47
19
Peter Thompson Clayton le Moors MV45 1:03:07
20
Paul Carman Wharfedale Harriers M 1:03:20
21
Paul Burnett Todmorden Harriers M 1:03:36
22
Andrew Brett Keighley & Craven MV45 1:04:11
23
Dean Ralphson Trawdon AC M 1:04:20
24
David Croll Trawdon AC M45 1:04:21
25
Carol Evans South London Harriers LV45 1:04:25
26
Martin Finn Pudsey & Bramley MV40 1:04:40
27
Dave Waywell Wesham Road Runners MV60 1:04:48
28
Mark Ashburn Dallam M 1:05:32
29
Paul Crabtree Keighley & Craven MV40 1:05:48
30
Chris Standish Calder Valley M 1:05:59
31
Simon Sarginson Bowland MV45 1:06:12
32
Anthony Hall Trawdon AC
1:06:48
33
David Aspden Dallam MV40 1:07:04
34
Molly Ralphson Trawdon AC L 1:07:10
35
Ian Hutchinson Bowland MV45 1:07:32
36
Brian Miller Harrogate Harriers & AC MV50 1:07:45
37
Martin Thompson U/A MV45 1:08:04
38
Ray Hawksby Otley AC MV65 1:08:12
39
Tim Jackson Settle Harriers M 1:08:38
40
Nick Holmes Tattenhall Runners MV50 1:08:42
41
John Wilcock U/A MV45 1:08:48
42
Sarah Grant Abbey Ruuners L 1:09:03
43
Neil Taylor Wharfedale Harriers MV50 1:09:09
44
Geoff Fielding Rossendale Harriers MV65 1:09:43
45
Robert Shuttleworth Dallam M 1:10:31
46
Steven Hemmingway Spen AC MV50 1:10:44
47
Gary Wilson Settle Harriers M 1:11:46
48
Barry Scholes Wharfedale Harriers MV55 1:12:07
49
Kath Hoyer Wesham Road Runners LV45 1:12:16
50
Philip Jones Baildon Runners MV50 1:12:46
51
Christine Preston Todmorden Harriers LV45 1:12:56
52
Tony Bradley Calder Valley MV50 1:13:12
53
William Lowe U/A MV50 1:13:47
54
Vicki Pratt Clayton le Moors L 1:14:06
55
Robert Hirst Clayton le Moors MV55 1:14:07
56
Peter Murray York Acorn M 1:14:36
57
Carl Walsh Otley AC MV45 1:15:14
58
Robert Bagot U/A M 1:16:02
59
Lucy Griffiths Holmfirth L 1:16:05
60
John Coates Ilkley Harriers MV45 1:16:15
61
Helen Walsh Otley AC LV40 1:16:35
62
Mark Frain Spen AC M 1:17:10
63
Neil Taylor Skelmersdale Harriers MV40 1:17:19
64
Colin Grime Spectrum Striders MV60 1:17:32
65
Linda Bostock Clayton le Moors LV50 1:18:16
66
Phil Routh Idle AC MV45 1:19:10
67
Martin Patterson FRA MV45 1:19:44
68
Roger Morgan Swanley & District AC MV45 1:20:10
69
Karl Broadbent U/A M 1:20:34
70
Hilary Lane Abbey Ruuners LV45 1:21:00
71
David Turner U/A MV45 1:21:05
72
Paul Watts St Bedes AC MV50 1:21:15
73
Geoff Simpson U/A MV55 1:21:24
74
Lynn Whittaker Wharfedale Harriers LV45 1:22:00
75
Robert Gaylord Spen AC MV50 1:22:10
76
Polly Wilding Abbey Ruuners L 1:22:21
77
Adrian Leigh Settle Harriers MV50 1:22:52
78
Lynn Simpson U/A LV40 1:23:25
79
Richard Handford Settle Harriers MV50 1:23:47
80
Janet Haworth Rossendale Harriers LV45 1:25:05
81
Janet Chaplin Chorley Harriers LV45 1:25:35