Pos Name Club Cat Time
1 Michael James Shrewsburry AC SM 00:56:39
2 Richard Roberts Eryri Harriers SM 00:58:25
3 Pete Vale Mercia SM 01:01:48
4 Mike Bouldstridge Mercia SM 01:01:53
5 Ian Grindley Wolverhampton&Bilston M40 01:04:44
6 Joe Blackett Dark Peak FellRunners M40 01:05:28
7 Andy Yapp Mercia M40 01:05:51
8 Andrew Primrose Mercia SM 01:06:28
9 Juan Castillo Shrewsburry AC SM 01:06:56
10 Henry Thomas Telford AC M40 01:07:40
11 Paul Jones Oswestry SM 01:07:51
12 Jonathan Moore Calder Valley M40 01:07:56
13 Matthew Clewes Mercia M40 01:07:59
14 Graham Jones Shrewsburry AC M50 01:09:21
15 Nick Thomas Telford Harriers M40 01:09:30
16 Noel Hogan Newport & District RC M40 01:09:51
17 Julian Bradbury Mercia M40 01:10:02
18 Richard Hornsby Croft Ambrey RC SM 01:10:04
19 Andy Davies Mercia M40 01:10:12
20 Andrew Birch Oswestry SM 01:10:18
21 Adam Taylor Fleckney & Kibworth SM 01:10:20
22 Simon Daws Telford AC M50 01:10:57
23 Peter Ball Shrewsburry AC SM 01:11:25
24 Tom Roo Mercia SM 01:11:31
25 Christopher Garbett Oswestry M40 01:12:59
26 Ian Travis FRA M40 01:13:14
27 Anna Bartlett Shrewsburry AC L35 01:13:56
28 Maurice Reid Newport & District RC M40 01:14:26
29 Anthony Nicholls Wrekin Road Runner SM 01:15:31
30 Pete Gardner FRA M40 01:15:40
31 James Paddock U/A SM 01:16:13
32 Mark Agnew Mercia M40 01:16:29
33 Joe Donnelly Mercia JM 01:16:59
34 Simon Rollilt Mercia M40 01:17:30
35 Richard Garbett Oswestry SM 01:18:10
36 Adrian Donnelly Mercia M40 01:18:39
37 Paul Flinn U/A M40 01:19:07
38 Paul Cadman Mercia M40 01:19:14
39 A Warner U/A SM 01:19:21
40 Quentin Maclean U/A SM 01:19:59
41 Stewart Edmondson RAF Cosford M40 01:20:14
42 Peter Johnson Mercia M50 01:20:15
43 Duncan Davies Wolverhampton&Bilston M40 01:20:22
44 Chris McSweeny Sleepmonsters / Inov8 SM 01:20:24
45 Nigel Glaze Telford AC M40 01:20:31
46 Steve Bajic Telford Harriers M50 01:20:53
47 Tim Jones Shropshire Shufflers M40 01:21:12
48 Kevin Allerton Stone MM SM 01:21:40
49 John Currie Mercia M50 01:21:59
50 John Taylor Newport & District RC M40 01:22:17
51 Chris Myles Shropshire Shufflers M40 01:23:15
52 Chris Bailey Wrexham AC SM 01:24:14
53 Stuart Ruston U/A M40 01:24:27
54 Gareth Buckley U/A SM 01:24:29
55 G Perkins Telford AC M50 01:24:39
56 Peter Hudson Mercia M40 01:25:20
57 Adnan Sharaf U/A SM 01:26:10
58 Lewis Whitehead U/A SM 01:26:36
59 Gareth Jones U/A SM 01:26:49
60 Andy Pryce Maldwyn Harriers SM 01:26:54
61 Lisa Garside Telford AC L40 01:26:55
62 John Lyden Ludlow Runners M40 01:27:15
63 Phil Clarke Mercia M50 01:27:25
64 Jane Rowlands Ludlow Runners L40 01:27:34
65 John Fry Telford AC M50 01:28:09
66 Paul Broadhurst Sneyd Striders M40 01:28:15
67 Pete Singer Mercia M50 01:28:17
68 Garry Gunner Croft Ambrey RC M60 01:28:40
69 Graham Patton Shinx M65 01:28:50
70 Andy Laing U/A M40 01:28:59
71 Daniel Brazier Wolverhampton&Bilston SM 01:29:31
72 Jon Box U/A M40 01:30:10
73 Steve Cartlidge Stafford Harriers M40 01:30:45
74 Tom Davies Croft Ambrey RC M60 01:31:19
75 Dave Farrow U/A M40 01:31:34
76 Stephen Thomas U/A M40 01:31:55
77 Dave Davies Telford AC M50 01:32:34
78 Goeff Cowell Mercia M50 01:32:47
79 Chris Lewis Telford AC JM 01:32:55
80 Sue Whittingham Shropshire Shufflers L50 01:33:12
81 Andy Barton Shropshire Shufflers M50 01:33:13
82 Paul Blackburn U/A M50 01:33:23
83 John Yandell Mercia M60 01:33:49
84 Dave Nichols Mercia M50 01:33:57
85 Juliet Hoad Telford AC L40 01:34:04
86 David Rose Newport & District RC M40 01:34:20
87 David Gould TRA M50 01:34:29
88 Leana Cowell U/A F40 01:34:33
89 John Nightingale U/A SM 01:34:40
90 Mark Donnelly Shropshire Shufflers M40 01:34:47
91 Eddie Whitehead U/A M40 01:37:04
92 Gary Deane U/A SM 01:37:27
93 Chris Baker U/A SM 01:37:28
94 Scott Lewis Mercia M40 01:41:55
95 Vaughan Griffiths Ludlow Runners M40 01:41:58
96 Harvey Ball U/A M40 01:42:16
97 Delwyn Williams U/A M40 01:42:20
98 Ian Beattie Telford AC M50 01:42:42
99 Martyn Caton U/A SM 01:42:42
100 Michael Christopher U/A SM 01:43:25
101 Alan Hodgkiss Telford AC M60 01:44:24
102 Simon Richards Burnt Green Chassers M40 01:45:05
103 Prue Shelley FRA SL 01:46:02
104 Simon Curtis U/A SM 01:46:54
105 Ben Roper Newport & District RC SM 01:47:52
106 Paul Green U/A M40 01:51:58
107 David Bone U/A M50 01:55:44
108 Sue Williams Ludlow Runners L35 01:59:13
109 Paul Grubert Newport & District RC M65 01:59:16
110 Lesley Novis Ampthill & Flitwick Flyers L50 02:11:03
111 David Sabey Ampthill & Flitwick Flyers SM 02:11:04
DNF Russell Mapp Ludlow Runners M50