Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2011 – Yorkshireman - Full Solo





  
Pos Name Category Club Time
1 Quentin Lewis M Baildon 03:20:01
2 Shaun Wilkinson MV40 Keighley & Craven AC 03:34:47
3 James Clark M Pudsey Pacers RC 03:40:24
4 Simin White M 03:46:25
5 Clem Dixon MV50 Cambridge Harriers 03:49:25
6 Colin Shuttleworth MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:55:18
7 Carl Heron MV40 Queensbury RC 03:57:35
8 Paul Brown M Trawden AC 03:58:45
9 Peter Stockdale MV50 City Of Hull AC 04:05:24
10 Peter Stobbs MV40 Trawden AC 04:06:51
11 Charmaine Richards F 04:06:51
12 Ian Sanderson MV40 Valley Striders AC 04:07:54
13 Ed Melbourne M Pudsey & Bramley AC 04:08:42
14 Gavin Midgley M 04:09:26
15 Mark Traynor MV40 04:10:17
16 Andy Quicke M Manchester Tri Club 04:10:35
17 Ian Haigh MV40 Southwell RC 04:10:37
18 Mick Loftus MV40 Valley Striders AC 04:10:42
19 Sarah Hutchins F Halifax Harriers & AC 04:11:26
20 Stuart Walton M Keighley & Craven AC 04:12:11
21 Mark Ackerley M 04:13:59
22 Dave Evans M Keighley & Craven AC 04:14:18
23 Colin Earl MV40 Kimberworth Striders RC 04:14:20
24 David Cremins MV40 North East Marathon Club 04:14:36
25 Alan Wright MV40 04:16:18
26 Jonathan Steele M Tadcaster Harriers 04:19:19
27 Ian Arnold MV50 Holmfirth Harriers AC 04:19:40
28 Charlie Johnson M Pudsey & Bramley AC 04:20:25
29 Alistair Smyth MV50 Valley Striders AC 04:21:40
30 Dan Murray M Valley Striders AC 04:21:43
31 Tom Beebe M 04:22:05
32 John Robinson M Holmfirth Harriers AC 04:22:21
33 Stephen Watson MV40 Pickering RC 04:22:59
34 Chris Normington M 04:23:22
35 Simon Farrar MV40 Keighley & Craven AC 04:25:21
36 Fraser Hirst MV40 04:26:06
37 Roger Fleming MV50 Stainland Lions RC 04:26:34
38 Nigel Rigg MV40 Halifax Harriers & AC 04:27:55
39 Rachel Hill FV40 04:28:26
40 Simon Beverley M Pudsey Pacers RC 04:29:27
41 Peter Shelley MV40 04:29:37
42 Garth De Roux M Horsforth Harriers 04:29:52
43 Richard Ballantine MV40 Keighley & Craven AC 04:31:11
44 Jim Garside M Trawden AC 04:31:34
45 Dominic Goldthorp M 04:32:24
46 Jimmy Smith MV50 Stainland Lions RC 04:35:09
47 Chris Hakes M Keighley & Craven AC 04:36:59
48 Stephen Dixon MV50 Valley Striders AC 04:37:13
49 Simon Hanson M 04:37:27
50 Matt Podd MV50 Otley AC 04:38:08
51 Amanda Seims F Valley Striders AC 04:39:01
52 Andreas Mayer M Valley Striders AC 04:39:05
53 David Nicholls MV50 Chapel Allerton Road Runners 04:40:16
54 Anthony Hall M Trawden AC 04:41:12
55 Adam Hopkinson M Barnsley AC 04:41:41
56 Michael Whicker MV50 04:41:43
57 Mark Gibson MV40 Horwich RMI Harriers 04:41:45
58 Paul Mitchell M 04:43:38
59 Bev Holmes FV40 Todmorden Harriers & AC 04:43:42
60 Joseph Slater M 04:43:55
61 David Tipton MV40 Ackworth Road Runners 04:45:12
62 Jonathan Daniels M 04:46:01
63 Stephen Hall MV50 Skipton AC 04:46:23
64 Andy Berry M Skipton AC 04:47:08
65 William Richardson MV40 04:47:41
66 Peter Telford M Peel Road Runners 04:49:56
67 Robert Sheard M 04:50:29
68 David Wilson MV40 04:53:50
69 Ian Puckrin M 04:54:13
70 Annie Carrington FV40 Settle Harriers 04:54:28
71 Paul Mayson MV50 Accrington Road Runners 04:55:10
72 Amanda Reader F 04:57:42
73 Brian Cumpsty MV40 04:57:56
74 Joanne Cahill FV40 04:58:22
75 Paul Conway MV50 Dewsbury Road Runners 04:59:26
76 Aileen Baldwin FV50 Stainland Lions RC 04:59:56
77 Rachael Thompson F Peel Road Runners 05:00:17
78 Alistair Gavins MV50 Keighley & Craven AC 05:00:22
79 Mark Harriott MV40 Peel Road Runners 05:00:31
80 Stephen Pattison MV50 Pudsey Pacers RC 05:02:11
81 Fred Collin MV40 05:02:57
82 Todd Hannula MV40 05:04:04
83 Claire Hanson F Calder Valley Fell Runners 05:04:10
84 Paul Stead M Northbrook AC 05:06:13
85 Sarah Smith FV40 Valley Striders AC 05:08:19
86 Debbie Lewis` FV50 Ilkley Harriers AC 05:08:42
87 Adela Reperecki FV50 Ilkley Harriers AC 05:08:58
88 Charles Colbourn M 05:09:18
89 Ian Goldthorp M 05:09:22
90 Edward Johnson M Reading Joggers 05:11:17
91 Beverley Smith FV40 Horsforth Harriers 05:12:34
92 Beverley Hurst FV40 Horsforth Harriers 05:12:35
93 Mark Chetham MV40 05:14:12
94 Barbara Robinson FV60 Skipton AC 05:16:18
95 Peter Mitchell MV70 Keighley & Craven AC 05:17:06
96 Linda Hayles FV50 Calder Valley Fell Runners 05:19:44
97 Helen Turner F Ilkley Harriers AC 05:20:05
98 Bob Horsman M 05:21:00
99 Rob Armitage M 05:21:00
100 Jim Goddard MV40 Baildon Runners 05:21:28
101 Geoffery Webster MV60 Valley Striders AC 05:23:30
102 Richard Whale MV50 Holmfirth Harriers AC 05:23:37
103 David Brook MV40 05:24:01
104 Penny Spencer FV40 05:24:28
105 Sandy Gee MV50 Stainland Lions RC 05:26:20
106 Hugh Pearson MV40 Otley AC 05:27:04
107 Nick Hodgkinson MV50 Otley AC 05:28:27
108 Philip Jones MV50 Calder Valley Fell Runners 05:29:08
109 Tony Pummell MV50 05:30:05
110 Jenny Garside F Trawden AC 05:30:35
111 Peter Khoo MV40 Abbey Runners Leeds 05:31:14
112 John Dunne M 05:36:58
113 Hannah Lydiate F 05:38:03
114 Tony Rawling MV40 Scarborough AC 05:41:30
115 Brian Kirsopp MV50 Reading Joggers 05:43:40
116 Felix Lopez M 05:45:57
117 Helen Swallow FV40 St. Theresa's AC 05:46:05
118 Jamie Kirk MV40 VocaLink RC 05:49:07
119 Shirley Colquhoun FV50 Tadcaster Harriers 05:49:42
120 Christoipher Jamieson MV50 Esk Valley Fell Club 05:54:37
121 Chris Cash MV50 Darwen Dashers RC 05:57:50
122 Jane Stedman FV40 Corby AC 06:00:50
123 Steve Garlick MV40 VocaLink RC 06:04:59
124 Debbie Kirkman FV40 Red Rose Road Runners 06:07:26
125 Cliff Utting MV50 Red Rose Road Runners 06:07:30
126 Stuart Cann MV40 Red Rose Road Runners 06:08:38
127 Paula Plowman FV40 Red Rose Road Runners 06:08:41
128 Sarah Hope F Darwen Dashers RC 06:12:42
129 Rebecca Simms FV40 Darwen Dashers RC 06:13:00
130 Martin Draper MV50 Quantock Harriers 06:21:49
131 Mark Roe MV40   06:29:24
132 Claire Wilson F Stockport Harriers & AC 06:39:16
133 Kev Kendal M Howgill Harriers 06:39:18
134 Valerie Harrold FV60 Settle Harriers 06:44:50
135 Janet Monaghan FV50 Settle Harriers 06:44:52
136 Amanda Parnaby FV50 Ilkley Harriers AC 06:46:09
137 Nathan Robinson M Bolton United Harriers & AC 06:47:56
138 David Gallagher M   06:48:00
139 Elizabeth Tunna F Ellesmere Port RC 07:06:51
140 Hilary Wharam FV70 Horsforth Harriers 08:05:09
141 Paul Brewer MV40   Dnf
142 Emil Malinowski M   Dnf
143 Carl Lockwood MV50 Halifax Harriers & AC Dnf
144 Matthew Haworth M Trawden AC Dnf
145 Shaun Denham MV40 Pudsey Pacers RC Dnf
146 Roy Gardner MV40 Saddleworth Runners Dnf