Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/07/2011 – Great Hucklow





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak Fell Runners 00:43:11
2 John Heneghan M Pudsey And Bramley 00:44:10
3 Jack Ross M Staffordshire Morelands AC 00:44:33
4 Darren King MV40 Dark Peak Fell Runners 00:45:09
5 Paul Butcher MV40 Southwell Running Club 00:45:29
6 William Neill M Staffordshire Morelands AC 00:47:15
7 Carl Edgell M Dark Peak Fell Runners 00:47:37
8 James Wood M Congleton Harriers 00:47:37
9 Craig Jeffery M Staffordshire Morelands AC 00:47:38
10 Steve Bell MV40 Dark Peak Fell Runners 00:48:03
11 Philip Chritchlow MV40 Beaumont RC 00:48:34
12 Mick Stenton MV50 Dark Peak Fell Runners 00:48:43
13 Christopher Lee M Trafford AC 00:49:16
14 Jonny Wilson M Fat Boys 00:49:21
15 Michael Cooke M Stockport Harriers 00:49:31
16 Peter Hague M South Yoks. Police AC 00:49:43
17 Austin Frost M Dark Peak Fell Runners 00:49:59
18 Nicholas Barber M Pennine Fell Runners 00:50:20
19 Darran Hawkins MV40 Buxton AC 00:50:20
20 Paul Grogan MV40 Southwell Running Club 00:50:22
21 Matthew Hulley M Dark Peak Fell Runners 00:50:38
22 Edward James M Belper Harriers 00:51:05
23 Matthew Jones MV40 Ripley 00:51:14
24 Martin Stocks MV50 Dark Peak Fell Runners 00:51:37
25 Andrew Critchlow MV40 00:51:42
26 Jim Semmelroth M Southwell Running Club 00:51:52
27 Shaun Martin M Sutton In Ashfield Harriers 00:51:58
28 John Mooney MV50 Macclesfield Harriers 00:52:15
29 Jonathan Sanderson M Serpentine Running Club 00:52:19
30 Steve Lang MV40 Cheshire Hill Racers 00:52:28
31 Alex Toll MV40 Barrow Runners 00:52:29
32 Tim Parr MV40 00:52:37
33 Chris Moss MV40 Congleton Harriers 00:52:47
34 Pete Fraser-Smith M Dark Peak Fell Runners 00:53:07
35 Jeremy Patterson MV50 Holmfirth Harriers 00:53:09
36 Keith Holmes MV50 Dark Peak Fell Runners 00:53:14
37 Adam Brooks M Harborough AC 00:53:29
38 Helen Elmore FV40 Dark Peak Fell Runners 00:53:52
39 Alan Brentnall MV60 Pennine Fell Runners 00:53:54
40 Mark Bacon MV40 00:53:59
41 Mark Delahunty M Ealing Southall Middlesex AC 00:54:01
42 Ian Haigh MV40 Southwell Running Club 00:54:03
43 Andy Hartley MV50 Fat Boys 00:54:37
44 Alex Lewis MV40 Southwell Running Club 00:54:43
45 Barry Blyth MV60 Macclesfield Harriers 00:54:53
46 Russell Lewis M Barrow Runners 00:55:01
47 Steph Curtis FV40 Pennine Fell Runners 00:55:07
48 Chris Lomas M 00:55:30
49 Wayne Smithurst M Ripley 00:55:32
50 Ashley Kay MV40 Dark Peak Fell Runners 00:55:40
51 Aly Raw FV40 Bingley Harriers AC 00:55:44
52 Daniel Anderson M Beaumont RC 00:55:47
53 Ian Squires MV40 GKR Karate 00:55:47
54 Sam Bellamy MV40 Porter Valley Plodders 00:56:10
55 Tim Street M 00:56:33
56 Robert Stewart M 00:56:46
57 Paul Ireland M 00:56:51
58 Simon Gregory M Killamarsh Kestrels 00:56:54
59 John Noblett MV40 Altrincham 00:56:58
60 Adrian Baker MV50 Manx Fell Runners 00:57:10
61 Sean Ollier M 00:57:26
62 Heather-Catherine Marshall F 00:57:30
63 Simon Choppin M CGCC 00:57:43
64 Neil Hindle MV50 00:57:47
65 Simon Brister MV60 Matlock AC 00:58:02
66 David Brown M 00:58:04
67 Mark Havenhand MV40 00:58:18
68 Michael Beecher MV50 00:58:23
69 David Broadbent M Sinfin RC 00:58:27
70 Alan Bocking MV50 Cheshire Hill Racers 00:58:37
71 Graham Whitt M Notts. Police AC 00:58:42
72 Trevor Stevens MV50 00:58:44
73 Lee Bridgewater M Barnsley Harriers 00:58:45
74 Geoff Pettenfell MV50 Mow Cop Runners 00:58:49
75 David Greenstreet MV40 00:58:52
76 Becki Penrose F North Derbyshire RC 00:59:29
77 Russ Bentley MV40 00:59:44
78 Peter Grover MV40 00:59:52
79 Jane Crowson FV40 Dark Peak Fell Runners 01:00:07
80 Trevor Longman MV60 Macclesfield Harriers 01:00:09
81 Kevin Ryan M 01:00:13
82 Joseph Allan Wall MV50 01:00:15
83 Philip Kerr M 01:00:19
84 Graham Barnes MV50 01:00:21
85 Pat Goodall FV50 Totley AC 01:00:27
86 Wain Marsh M Mow Cop 01:00:43
87 David Bateman MV40 01:00:45
88 Charles Dunning MV40 01:00:52
89 Robin Fletcher MV60 North Derbyshire RC 01:01:26
90 Philippa Rose F 01:01:27
91 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 01:01:32
92 Trevor Milner MV50 Dark Peak Fell Runners 01:01:42
93 Clive Street MV50 01:01:56
94 Darren Webb MV40 Dark Peak Fell Runners 01:01:57
95 Tony Press MV60 Hatton Darts 01:01:59
96 Simon Hutchinson MV40 01:02:01
97 Paul Bowerbank MV50 Totley AC 01:02:13
98 Bruce Donby MV50 Southwell Running Club 01:02:15
99 David Haines MV40 Vale Royal AC 01:02:16
100 Andrew Marsh M South Yoks. Police AC 01:02:19
101 Dominic Taylor MV40 Fat Boys 01:02:25
102 Jon Wolfe M 01:02:29
103 Richard Gardner M CGCC 01:02:36
104 Alex Paramore M Porter Valley Plodders 01:02:37
105 Russ Martin MV50 Sutton In Ashfield Harriers 01:02:46
106 Dave Halford MV40 01:02:49
107 John Brian M 01:03:02
108 Mick Revill MV40 Stamford Striders 01:03:24
109 Andy Buck MV50 Steel City Striders 01:03:43
110 Karen Sinkinson FV50 Holmfirth Harriers 01:03:46
111 Tim Coey M Fat Boys 01:04:00
112 Michael Bourne MV40 Dark Peak Fell Runners 01:04:12
113 Clare Garginer F 01:04:13
114 Jane Mellor FV40 Pennine Fell Runners 01:04:17
115 Patrick Wright M 01:04:34
116 Anthony Horsfall MV40 Handsworth Roadhogs 01:04:36
117 Carl Bedson MV40 Glossopdale 01:04:45
118 David Edge MV50 Staffordshire Morelands AC 01:05:04
119 David Lawrie MV40 Desford Striders 01:05:08
120 Anna Hogan FV40 Southwell Running Club 01:05:11
121 Janet Milton FV50 Totley AC 01:05:37
122 Marie Widerman F 01:05:40
123 Richard Hakes MV50 Dark Peak Fell Runners 01:05:48
124 Elaine Rose FV40 Pennine Fell Runners 01:05:56
125 Fiona Thompson F 01:05:57
126 Brian Nevin M 01:06:06
127 Kevan Naylor MV40 Dark Peak Fell Runners 01:06:12
128 Jeremy Brayshaw MV60 Totley AC 01:06:17
129 Alan Ashford MV60 Handsworth Roadhogs 01:06:28
130 Mary Mills FV40 Holme Pierrepoint RC 01:06:31
131 Karl Smithy M Rothwell Harriers 01:06:42
132 Dot Kesterton FV50 Smiley Paces 01:06:52
133 David Naylor MV40 01:06:57
134 David Maden MV40 01:07:00
135 Tim Mackey MV50 Dark Peak Fell Runners 01:07:04
136 Andy Clifford MV60 01:07:12
137 Alison Brentnall FV60 Pennine Fell Runners 01:07:35
138 Jonathan Gretson M Hatton Darts 01:07:45
139 Chris Bagley MV50 Fat Boys 01:07:49
140 Ruth Jacobs FV40 Smiley Paces 01:07:57
141 Claire Oliffe F 01:08:12
142 David Arundale MV50 Dark Peak Fell Runners 01:08:13
143 Eoin Connaughton MV50 Dark Peak Fell Runners 01:08:50
144 Tony Vernon MV60 Staffordshire Morelands AC 01:09:00
145 Neil Goldsmith MV60 Pennine Fell Runners 01:09:08
146 Steven Dunn MV40 Congleton Harriers 01:09:15
147 Neale Vanstone MV40 Fat Boys 01:09:19
148 Caroline Scott FV40 Sinfin RC 01:09:23
149 Brian Greaves MV50 Dark Peak Fell Runners 01:09:39
150 Jan Foster FV50 Matlock AC 01:09:44
151 Julie Goodwin FV40 Matlock AC 01:09:49
152 Barbara Haigh FV60 Penistone Footpath Runners 01:10:03
153 Annemarie Claye F Buxton AC 01:10:04
154 Jon Rylands M 01:10:15
155 Mike Arundale MV50 Dark Peak Fell Runners 01:10:35
156 Katharine Patrick F Sheffield Triathlon Club 01:10:38
157 Neil Drabble MV40 01:10:41
158 Peter Fredleach MV60 Harborough AC 01:10:57
159 Bill Allsop MV60 Buxton AC 01:11:01
160 Jon Heathfield MV40 Dark Peak Fell Runners 01:11:09
161 Gareth Hunt M Sheffield Triathlon Club 01:11:15
162 Rod Cambell MV60 Staffordshire Morelands AC 01:11:28
163 Richard Smith MV60 Totley AC 01:11:57
164 Janelle Lowe F Handsworth Roadhogs 01:12:03
165 Ian Gibson MV40 01:12:25
166 Erdham Young MV60 Sinfin RC 01:12:26
167 Yvonne Twelvetree FV60 Totley AC 01:12:30
168 Bill Ayers M 01:12:36
169 Victoria Shanks F Stonehaven Running Club 01:12:43
170 Mary Walsh F Ealing Southall Middlesex AC 01:12:45
171 Debbie Smith F Dark Peak Fell Runners 01:13:07
172 Sarah Benson FV40 01:13:13
173 Lyndon Stocks MV40 Southwell Running Club 01:13:41
174 Simon Steers M 01:13:45
175 Sheila Duffy FV50 Handsworth Roadhogs 01:13:51
176 Iain Shanks M Stonehaven Running Club 01:13:52
177 Jackie Robson FV40 Clowne Road Runners 01:13:6
178 Richard Plowman? MV40 Wirksworth 01:14:16
179 Sophie Milner FV40 Smiley Paces 01:14:20
180 Kat Love F 01:14:34
181 Louise Goodhill FV40 Totley AC 01:14:47
182 Stephen Dewick MV40 Stilton Striders 01:14:49
183 Andrew Williams M Notts. Police AC 01:15:09
184 Nicola Hart FV40 Ambleside 01:15:21
185 Helen Ripley FV40 Sinfin RC 01:15:38
186 Richard Horner MV50 01:15:48
187 Maxine Ison FV40 Totley AC 01:16:03
188 Tony Barry MV60 Holme Pierrepoint RC 01:16:10
189 Brian Robinson MV60 01:16:16
190 Caryl Hartwright FV60 Totley AC 01:16:28
191 Neil Cooke MV50 Stockport Harriers 01:16:40
192 Margaret Huyton FV60 Horwick RMI 01:16:44
193 Jeremy Ibberson MV40 01:16:51
194 Mark Riordan M 01:16:51
195 Linda Edmondson FV40 Wrekin RR 01:16:53
196 Lorraine Toll FV40 Barrow Runners 01:16:58
197 John Ostrovskis MV40 Fat Boys 01:17:13
198 Jerry Edmans MV40 Grindlow Loner 01:17:46
199 Heather Beaumont F Totley AC 01:17:47
200 Judy Clifford FV50 01:18:19
201 Claire France F 01:19:28
202 Frank Makin MV70 Holme Pierrepoint RC 01:19:47
203 John Gunnee MV40 Dark Peak Fell Runners 01:20:32
204 Colin Scattergood MV70 Hatton Darts 01:21:46
205 Alan Burgess MV60 Handsworth Roadhogs 01:22:04
206 Fliss Milner FV40 Dark Peak Fell Runners 01:22:43
207 Hannah Tomlin F 01:22:51
208 Andy Webb MV50 01:22:52
209 John Nuttall MV70 Cheshire Hill Racers 01:24:59
210 Kelly Drabble F 01:25:03
211 Sheona Revill FV40 Stamford Striders 01:25:50
212 Sue Taylor FV50 Cheadle RC 01:26:28
213 John Tracey Attridge MV60 World Runners 01:30:42
214 Ruth Robinson FV60 01:43:28
215 Julie Ryan FV40 01:44:05
216 Mark Tomlin MV40 Dnf
217 Dave Neill MV50 Staffordshire Morelands AC Dnf
218 Jon Hargreaves M Dnf