Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/08/2011 – Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Thake MS Dark Peak 00:24:00
2 Jack Ross MS Staffs Moorland 00:24:11
3 Gwyn Bellamy MS Glossopdale 00:24:18
4 Lewis Banton MS Clowne Roadrunners 00:25:47
5 Aidan Linskill MS Totley 00:26:09
6 Johnny Wilson MS Fat Boys 00:26:26
7 Richard Weeks MS U/A 00:26:32
8 Antony Moss MS Totley 00:26:52
9 Damian Kilpin MS Pennistone 00:27:44
10 John Boyle MV40 Dark Peak 00:28:05
11 Julien Minshull MV50 Glossopdale 00:28:25
12 Matthew Hulley MS Dark Peak 00:28:29
13 Tim Budd MS Glossopdale 00:28:34
14 Andrew Critchlow MV45 U/A 00:28:43
15 Micheal Thomas MS U/A 00:28:47
16 Chris Harrop MS Sheffield Tri 00:28:55
17 Simon O'Shea MS Dark Peak 00:29:00
18 Peter Davies MS U/A 00:29:04
19 Paul Stuart MV40 Steel City Striders 00:29:13
20 Andy Barnett MV50 Dark Peak 00:29:22
21 Dave Sykes MS Dark Peak 00:29:51
22 John Pemberton MS Eldon 00:29:54
23 Charlie Eaton MS Glossopdale 00:30:03
24 Nigel Jeff MV40 Team Balancise 00:30:30
25 Pippa Wilkie FV45 Dark Peak 00:30:34
26 Howard Whittaker MV40 U/A 00:30:42
27 Kristian Groom MS U/A 00:30:44
28 Mark Elwis MV45 U/A 00:30:56
29 Dean Young MS Steel City Striders 00:31:06
30 Robert Eyre MS U/A 00:31:16
31 Jonathon Morgan MS U/A 00:31:18
32 Neil Hindle MV55 Fra 00:31:20
33 Neil Oxley MV60 U/A 00:31:30
34 Bob Grocutt MV45 U/A 00:31:34
35 Heather Marshall FS U/A 00:31:43
36 Simon Crocker MS Tamhill Carlton 00:31:46
37 Trever Watson MV50 Steel City Striders 00:31:50
38 Robert Stewart MS U/A 00:32:04
39 Carel Bedson MV40 Glossopdale 00:32:13
40 Helen Slater FV40 U/A 00:32:19
41 Mark Jenneson MS Totley 00:32:24
42 Adam Ryder MS U/A 00:32:25
43 Helen Evans FS Ambleside 00:32:33
44 James Fletcher MS Steel City Striders 00:32:48
45 Keith Parker MV50 Dark Peak 00:33:03
46 Trevor Longman MV60 Macclesfield Harriers 00:33:22
47 Robert Townsend MV40 U/A 00:33:55
48 John Henry Wright MS U/A 00:34:00
49 Andy Wilkins MV50 Glossopdale 00:34:08
50 Brent Lindsey MV50 Pennistone 00:34:14
51 Donna Claridge FV45 Dark Peak 00:34:18
52 Chris Horsfall MV55 Handsworth Road Hogs 00:34:22
53 Stuart Rook MS U/A 00:34:23
54 Mike Annett MV45 U/A 00:34:27
55 Roy Whittle MS U/A 00:34:28
56 Bruce Robbins MV45 U/A 00:34:46
57 Roger Hart MV60 Glossopdale 00:35:18
58 Darren Maher MV45 U/A 00:35:25
59 Tim Mackey MV55 Dark Peak 00:35:27
60 Neville Mcgraw MV65 Glossopdale 00:35:29
61 Anton Horsfall MV45 Handsworth Road Hogs 00:35:33
62 Tim Coey MS Fat Boys 00:35:47
63 Richard Clegg MS U/A 00:36:18
64 John Stephenson MV50 Glossopdale 00:36:23
65 Catriona Neath FS U/A 00:36:26
66 Emma Dent FV40 U/A 00:36:26
67 Richard Hakes MV50 Dark Peak 00:36:31
68 Lee Gordon MS U/A 00:36:33
69 Steve Kerrison MV40 U/A 00:36:33
70 Richard Garton MV45 U/A 00:36:34
71 Hannah Jenneson FS U/A 00:36:43
72 Adele Metcalfe FV40 Glossopdale 00:37:09
73 John Sutcliffe MS U/A 00:37:15
74 Richard Wainwright MS U/A 00:37:26
75 Rhys Crabtree MS U/A 00:37:40
76 Elaine Watson FV50 U/A 00:37:50
77 Ryan Alexander MS U/A 00:37:51
78 Andy Reader MV40 Fat Boys 00:37:53
79 William Helliwell MV60 U/A 00:37:58
80 Sophie Kirkton FS Sheffield Tri 00:38:00
81 Steve Hoon MV55 Glossopdale 00:38:04
82 Sally Hook FS U/A 00:38:09
83 Shaun Hall MS U/A 00:38:12
84 Andy Farmer MV50 U/A 00:38:14
85 Dick Pashley MV65 Dark Peak 00:38:16
86 Jim Fulton MV55 Dark Peak 00:38:19
87 Robert Platts MS U/A 00:38:22
88 Mike Arundale MV55 Dark Peak 00:38:28
89 Stuart Smith MV45 U/A 00:38:38
90 Katie Bennett FS U/A 00:38:40
91 Sue Barker FV50 U/A 00:38:47
92 Alison Coldwell FS Sheffield Tri 00:38:50
93 Carol Beattie FV55 Steel City Striders 00:38:51
94 Seamus Carroll MV50 U/A 00:38:56
95 John Gunne MV45 Dark Peak 00:39:04
96 Linda Edmondson FV45 Wrekin 00:39:30
97 Malcolm Brown MV45 Glossopdale 00:39:44
98 Lydia Horsfield FS U/A 00:39:48
99 Steven Eyre MV45 U/A 00:40:16
100 Stephanie Hartle FS U/A 00:40:28
101 Rachel Goucher FV40 Valley Hill Runners 00:40:45
102 Stephen Wright MV45 U/A 00:41:08
103 Helen Brunt FS U/A 00:42:15
104 Simon Britton MS Bingley 00:42:25
105 Joan Waller FV50 Dark Peak 00:42:34
106 Martin Blackburn MV50 U/A 00:42:48
107 Pete Brown MV60 U/A 00:43:23
108 Linda Brown FV60 U/A 00:43:34
109 Suzanne Bates FS U/A 00:44:00
110 Jasmine Eyre FS U/A 00:44:16
111 Ben Brown MS U/A 00:44:17
112 Andrew Pickering MV50 U/A 00:44:55
113 Steve Manchester MV40 U/A 00:45:18
114 Sarah Whiteley FV45 U/A 00:45:18
115 Liz Barber-Lilley FV40 Smiley Paces 00:45:34
116 Kenneth Price MV55 Fra 00:45:39
117 Elizabeth Elliott FS U/A 00:47:34
118 Francesca Harrison FS U/A 00:47:54
119 Sarah Ridgeway FS U/A 00:50:24
120 Joe Ganecki MV50 U/A 00:50:24
121 Malcolm Roberts MV70 Bingley 01:08:34
122 Brian Fletcher MV70 U/A 01:23:26