Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/06/2011 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 ES Tresidder Dark Peak 28:16:00
2 Christopher Leigh Trafford AC 29:00:00
3 Austin Frost Dark Peak 29:32:00
4 Robert Owen Nazari Almunecar 29:39:00
5 Jon Coe North Derby RC 29:44:00
6 Ben Cartwright 30:00:00
7 Jon Hargreaves 30:14:00
8 Julian Hill 31:00:00
9 Peter Fraser-Smith Dark Peak 31:06:00
10 Andrew Critchlow 31:24:00
11 Andy Kenyon Erewash Valley RC 31:36:00
12 Phil Applegate 31:45:00
13 Rowan Scott Craven Pot Hole 32:12:00
14 Darren Fishwick Chorley Harriers 32:15:00
15 Micah Wilson Hallamshire H 32:18:00
16 Phil Abbott Long Eaton Running Club 32:33:00
17 Robert Mortimore 32:50:00
18 Chris Jackson Glossop Dale Harriers 32:55:00
19 Paul Vincent Stuart Steel City Striders 33:05:00
20 Andrew Watson Erewash Valley RC 33:17:00
21 Andy Hartley Fat Boys 33:27:00
22 Jason Patten Buxton AC 33:30:00
23 Lee Grant Goyt Valley 33:31:00
24 Heather Catherine Marshall 33:32:00
25 John Sewell Nazari Almunecar 33:38:00
26 Martin Evans Dark Peak 33:43:00
27 Robert Atkin 33:45:00
28 David Openshaw Fat Boys 33:46:00
29 Mark Havenhand 34:00:00
30 Brian Holland Goyt Valley 34:12:00
31 Dave Watson North Derby RC 34:16:00
32 Mick Archer 34:24:00
33 Steve Temple KFR 34:26:00
34 M Jenneson Totley AC 34:30:00
35 David Sugden Dark Peak 34:31:00
36 Jim Paxman Dark Peak 34:34:00
37 Sean McDonald Retford AC 34:51:00
38 Dicky Wilkinson Dark Peak 34:57:00
39 Roland Melan Buxton AC 35:05:00
40 Steve Wathall Retford AC 35:08:00
41 Simon Hunter 35:14:00
42 Jonathan Frary GL - Tri 35:20:00
43 Robert Cogings Derby Tri Club 35:21:00
44 Rob Fletcher North Derby RC 35:24:00
45 Gary Newham Erewash Valley RC 35:28:00
46 James Hobson Goyt Valley 35:30:00
47 Michael |Docherty 35:31:00
48 Gerard Pollard Dark Peak 35:33:00
49 Patrick Wright 35:40:00
50 David Trickett Hallamshire H 35:41:00
51 Paul Burchell Long Eaton Running Club 35:42:00
52 Lewis Ashton Dark Peak 35:43:00
53 Wayne Grant Goyt Valley 35:53:00
54 Dominic Taylor Fat Boys 36:04:00
55 Jim Harbord Goyt Valley 36:08:00
56 ? Hepworth 36:10:00
57 Graham Barnes 36:13:00
58 Jo Bednall 36:15:00
59 Bob Grocutt 36:18:00
60 Andrew Kinsley Retford AC 36:21:00
61 Richard Burgoin Dark Peak 36:32:00
62 Paul Firth 36:46:00
63 Mike Hudson Goyt Valley 36:49:00
64 Julie Wilson Hallamshire H 37:01:00
65 Matt Barlow Buxton AC 37:03:00
66 John White Dark Peak 37:08:00
67 Steve Grace Long Eaton Running Club 37:19:00
68 John Gorman North Derby RC 37:32:00
69 Thomas Ramsden 37:51:00
70 David Corbett Retford AC 38:02:00
71 Annemarie Claye Buxton AC 38:11:00
72 Becky Chadwick Retford AC 38:18:00
73 Tony Jackson Glossop Dale Harriers 38:19:00
74 Patrick Rooney Kimberworth Striders 38:20:00
75 John Leary 38:34:00
76 Phillip Smith 39:03:00
77 Alan Brook 39:05:00
78 Kim Fraser-Smith Dark Peak 39:06:00
79 Ian Francis Buxton AC 39:26:00
80 Thuy Nguyen 39:31:00
81 Martin Spencer 39:47:00
82 Avril Adiseth 39:49:00
83 Lynda Howard Retford AC 40:05:00
84 Phil Walters Dark Peak 40:25:00
85 Lee Gordon 40:39:00
86 Mark Fitzgerald Buxton AC 40:48:00
87 Bill Ayers 40:57:00
88 Keith Lindley Doncaster 41:07:00
89 Charlotte Birch 41:19:00
90 Ben Brindley 41:43:00
91 Charmian Heaton Retford AC 41:52:00
92 Philippa Hunstone 43:24:00
93 Paul Weir Striders Of Croydon 43:48:00
94 Carol Prokopyszyn Long Eaton Running Club 43:50:00
95 Michael Charlesworth Steel City Striders 44:06:00
96 William Helliwell 44:07:00
97 Tim Nicol 44:07:00
98 Terry Lovett Retford AC 45:14:00
99 Rebecca Tong Retford AC 45:34:00
100 Oliver Lord Retford AC 47:06:00