Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/06/2011 – Tom Tittiman





  
Pos Name Category Club Time
1 Jason Williams M Charnwood AC 00:28:17
2 Andy Thorpe V40 Calder Valley 00:29:47
3 Bradley Traviss U16 Halifax Harriers 00:30:00
4 Nick Barber M Todmorden Harriers 00:30:00
5 Rob Dobson M Calder Valley 00:30:54
6 Richard Hampson M Calder Valley 00:30:59
7 Paul Hobbs M Todmorden Harriers 00:31:10
8 Ben Crowther M Todmorden Harriers 00:31:17
9 Jonathan Emberton V50 Calder Valley 00:32:14
10 Stephen Booth V45 Unattached 00:32:22
11 Martyn Pollitt V50 Burnden RR 00:32:26
12 Ian Ferguson V50 Haworth 00:33:19
13 Oli White U18 Calder Valley 00:33:27
14 Darren Graham V40 Todmorden Harriers 00:33:34
15 Sally Newman LV50 Calder Valley 00:33:54
16 Gayle Sugden L Calder Valley 00:33:55
17 Nigel Crossfield V40 Halifax Harriers 00:34:12
18 Matt Flanagan M Calder Valley 00:34:18
19 Marcel Ellison M Todmorden Harriers 00:34:29
20 Mick Chapman V45 Falmouth RR 00:34:41
21 Steve Grimley V40 Calder Valley 00:34:48
22 Paul Jeggo V50 Springfield Striders 00:34:52
23 Anne Johnson LV45 Calder Valley 00:35:00
24 Josh Ferguson U16 Haworth 00:35:07
25 Martin Farrar V45 Skyrac 00:35:11
26 David Copping V45 Keighley & Craven 00:35:23
27 Anthony Waterfield V45 Wigston Phoenix 00:35:31
28 Nigel Craven V50 Pudsey Pacers 00:35:33
29 Mick Craven V50 Todmorden Harriers 00:35:38
30 Nick Murphy V50 Calder Valley 00:36:17
31 Timothy Hayles M Calder Valley 00:36:30
32 Will Mason M Wigston Phoenix 00:36:35
33 Craig Baker V50 Wigston Phoenix 00:36:37
34 Robert Gregory V40 Wigston Phoenix 00:36:42
35 Dave Culpan V45 Calder Valley 00:37:01
36 Graham Dyson V40 Calder Valley 00:37:01
37 Joseph Hughes U23 Mercia 00:37:20
38 Clive Jones V45 Wigston Phoenix 00:37:25
39 Anthony Marsh M Springfield Striders 00:37:39
40 Grahame Hughes V50 Mercia 00:37:48
41 Rob White U23 Unattached 00:37:50
42 Phil White V50 Calder Valley 00:38:16
43 Darren Sugden V40 Calder Valley 00:38:31
44 Les Chesterton V60 Wigston Phoenix 00:38:33
45 Nicolas Flandrin-Jones M Fell Ponies 00:38:38
46 Steve Woodhead V50 Calder Valley 00:38:40
47 Isaline Hughes LV45 Burnden RR 00:38:41
48 Martin O'Brien V50 Stainland Lions 00:38:43
49 Keith Markley V50 Wigston Phoenix 00:38:48
50 Martin Whitehead V50 Calder Valley 00:39:01
51 Aileen Baldwin LV55 Stainland Lions 00:39:04
52 Gary Wright V45 Springfield Striders 00:39:06
53 Tony Steward V55 Calder Valley 00:39:16
54 Tim Brockington V50 Springfield Striders 00:39:33
55 Linda Crabtree LV50 Calder Valley 00:39:48
56 Alastair Whitelaw V45 Calder Valley 00:39:52
57 Lucy Hobbs LV40 Todmorden Harriers 00:39:56
58 Chris Burrell V50 Halifax Harriers 00:40:39
59 Claire Hanson L Calder Valley 00:40:42
60 Tania Brandon LV45 Wigston Phoenix 00:41:05
61 Philip Jones V50 Calder Valley 00:41:06
62 John Coates V50 Ilkley Harriers 00:41:30
63 Pete Jepson V65 Rossendale Harriers 00:41:43
64 Geoff Smith M Clayton-le-Moors 00:41:46
65 John Pop V50 Pudsey Pacers 00:41:48
66 Josh Dyson U16 Unattached 00:41:58
67 Neil Barton V40 Wharfedale Harriers 00:41:59
68 Liz White LV50 Calder Valley 00:42:00
69 Antony McManus V40 Calder Valley 00:42:21
70 Richard Knowles M Totley AC 00:42:57
71 Blair Garrett M Calder Valley 00:42:59
72 Jan Watson LV55 Falmouth RR 00:43:06
73 Helen Hodgkinson L Todmorden Harriers 00:43:51
74 Linda Hayles LV55 Calder Valley 00:43:59
75 Rachel Parkinson L Stainland Lions 00:44:13
76 Steve Garner V55 Calder Valley 00:44:22
77 Sarah Choak LV40 Falmouth RR 00:44:36
78 Graham Davy V50 Calder Valley 00:46:36
79 Mandy Goth LV50 Todmorden Harriers 00:47:48
80 Louise Abdy LV50 Todmorden Harriers 00:47:58
81 Kerry Marsh L Springfield Striders 00:48:00
82 Jane Andrews L Falmouth RR 00:48:30
83 John Mason V60 Wigston Phoenix 00:50:17
84 Kevin Wright V55 Springfield Striders 00:50:32
85 Pete Sylvester V50 Wigston Phoenix 00:54:03
86 Carole Priestley LV60 Wigston Phoenix 00:54:44
87 Stu Fry V40 Wigston Phoenix DNF