Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/06/2011 – Kinder Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Dave Allcott V40 Dark Peak 01:54:34
2 Tom Brunt Holmfirth 01:54:36
3 Neil Northrop Dark Peak 02:00:07
4 Richard Snowden V40 Totley AC 02:03:31
5 Dave Ward Pennine 02:03:35
6 Daniel Chan Pennine 02:03:46
7 Nick Kirk V40 Dark Peak 02:04:03
8 Steve Knowles Pennine 02:04:07
9 Martin Cliff V40 Eryri Harriers 02:08:12
10 Julien Minshull V40 Glossopdale 02:09:03
11 Dave Soles Local V40 Pennine 02:09:35
12 John Hewitt V40 Glossopdale 02:09:41
13 Ian Symington Macclesfield Harriers 02:11:34
14 Mark Smith Local V50 Pennine 02:11:37
15 Richard Hunt Dark Peak 02:12:10
16 Mark Traynor V40 U/a 02:13:19
17 Lee Rawson V40 U/a 02:13:44
18 Mike Nelson V40 Macclesfield 02:13:51
19 Keith Holmes V50 Dark Peak 02:13:55
20 Chris Jackson Glossopdale 02:14:03
21 Barry Blythe V60 Macclesfield Harriers 02:14:46
22 Christine Howard F V40 Matlock AC 02:15:44
23 Rod Sinclair U/a 02:15:58
24 Robin Mitton Pennine 02:16:11
25 Marcel Darling V40 Shelton Striders 02:16:16
26 Andrew Fox V50 Glossopdale 02:16:25
27 Paul Woolhouse Souhwell RC 02:17:49
28 Sarah Lomas F Stockport Harriers 02:17:49
29 Rob Skelton Calder Valley 02:17:49
30 Andy Oliver Glossopdale 02:18:38
31 Jim Londesborough V40 Hutton Darts 02:18:39
32 Tim Budd Glossopdale 02:19:03
33 Sandra Cooper FV40 Glossopdale 02:19:13
34 James Durrows V40 Holmfirth 02:19:30
35 Paul Biddulph V40 Calder Valley 02:19:38
36 Shaun Cooper Shelton Striders 02:20:00
37 Simon Entwhistle V50 Pennine 02:20:06
38 Krishna Mahadevan V40 Belper Harriers 02:21:00
39 Richard Suttle V40 Pennine 02:21:13
40 Gus French Local V50 Pennine 02:21:50
41 Peter Davis V40 Goyt Valley Striders 02:22:28
42 Tony Lee V40 Stockport 02:22:29
43 Robert Taylor V60 Pennine 02:22:42
44 Mick Cochrane V60 Dark Peak 02:23:06
45 John Brownell V40 Dark Peak 02:23:18
46 Zoe Procter F Bowline Climbing Club 02:23:24
47 Adam Micklethwaite U/a 02:23:26
48 Ron Rees Local V50 Pennine 02:23:58
49 Carl Moriarty V40 Pennine 02:24:04
50 Emma Gregory F Bowland 02:24:21
51 Charlie Eaton Glossopdale Harriers 02:24:24
52 Julian Brown V40 Macclesfield Harriers 02:24:41
53 Iain Farrar U/a 02:25:10
54 Brett Prince U/a 02:25:12
55 Gary McMahon V50 Redmill Road Runners 02:25:17
56 Alan Brentnall Local V60 Pennine 02:25:29
57 Stephen Bull Goyt Valley Striders 02:25:47
58 Andy Titley V40 Stockport Harriers 02:25:49
59 Dan Wilkinson U/a 02:26:00
60 A Anastas V40 Glossopdale Harriers 02:26:01
61 Thomas Skelton Glossopdale Harriers 02:26:12
62 Chris Jennison Local V40 U/a 02:26:41
63 Alex McCormick V40 Congleton Harriers 02:27:47
64 Craig Jeffery Staffs Moorlands 02:27:50
65 Steve Temple Local V50 KFR 02:27:52
66 Richard Clarke V40 M/C YMCA Harriers 02:28:12
67 Lee Grant V40 Goyt Valley Striders 02:28:53
68 David Bevan V40 Saddleworth 02:29:01
69 Richard White Glossopdale Harriers 02:29:09
70 Roger Dent V40 Tintwhistle Flyers 02:29:12
71 Peter Carvell Congleton Harriers 02:29:33
72 John Mooney V50 Macclesfield Harriers 02:29:58
73 Joanne Moore F V40 U/a 02:30:12
74 Bruce Humphrey Altrincham 02:30:22
75 Carl Bedson Local V40 Glossopdale Harriers 02:31:27
76 Hanno Torn V40 Pennine 02:32:07
77 Donald O’Brien V50 Buxton AC 02:32:27
78 Adrian Samuel V40 Cheshire Tally Ho 02:33:18
79 Michael Reynolds V40 U/a 02:33:32
80 Martin Mallett V40 Macclesfield Harriers 02:33:50
81 Tim Ruck Pennine 02:33:51
82 Dan Sims Pennine 02:33:53
83 Paul Booth Pennine 02:33:55
84 Geoff Spencer U/a 02:34:22
85 David Pickering V40 Retford AC 02:34:37
86 Andrei Vais Holmfirth 02:34:47
87 Jim Semmecroth Southwell RC 02:35:31
88 John Robinson U/a 02:35:33
89 Austin Baum U/a 02:36:03
90 Tony Ryan V40 U/a 02:36:41
91 Peter Mccarthy V40 Dark Peak 02:37:06
92 Katherine Harvey Local F V50 Pennine 02:37:28
93 Ian Ankers V60 South Cheshire Harriers 02:37:39
94 Mary Gillie F V40 Clwydian RR 02:37:43
95 Ben Wolstenholme Saddleworth 02:37:53
96 Ian McMillan V40 U/a 02:38:00
97 Chris Horsfall V50 Handsworth R 02:38:10
98 James Cordin Stockport Harriers 02:41:38
99 Richard Hopkinson V60 Dark Peak 02:42:06
100 Jude Stansfield F V40 Glossopdale Harriers 02:42:17
101 Max Howard V50 Retford AC 02:42:53
102 Trevor Longman V60 Macclesfield 02:43:02
103 Tim Hargreaves V50 Stockport Harriers 02:43:12
104 Glyn Roberts V40 U/a 02:44:26
105 Gary Kennery V50 Handsworth 02:44:42
106 Peter Calladine V50 Saddleworth 02:44:43
107 Gary Atkinson V40 U/a 02:44:46
108 Lee Barratt V40 Stockport Harriers 02:44:51
109 Sean Whewell V40 Stockport Harriers 02:44:51
110 Andy Fowler V40 Stockport Harriers 02:44:51
111 George Scott V60 Pennine 02:45:00
112 Geraldine O’Grady-Thomas F V40 Pennine 02:45:09
113 Richard Dixon U/a 02:46:05
114 Kelly Dyson Goyt Valley Striders 02:46:13
115 Colin Ardron V60 Macclesfield Harriers 02:46:41
116 Karen Sinkinson F V40 Holmfirth 02:46:59
117 Alan Ashworth V60 Handsworth R 02:47:05
118 Duncan Irving Pennine 02:47:11
119 Mark Checkley V40 Lostock AC 02:47:47
120 Mark Davenport Pennine 02:48:44
121 Sikoba Litaba V40 Glossopdale Harriers 02:49:30
122 Stuart Johnson U/a 02:49:47
123 Alison Wainwright F V40 U/a 02:50:49
124 Mick Fowler V50 U/a 02:50:58
125 Darren Burns V40 Fell Ponies 02:51:26
126 Phil Gillard V40 Helsby 02:51:37
127 Raymond Migocz V60 U/a 02:51:45
128 Stephanie Goodchild V40 M/C YMCA Harriers 02:53:49
129 Lindsay Palmer F V40 Glossopdale Harriers 02:54:04
130 Roger Ashby V60 Pennine 02:54:16
131 Nigel Dorman V40 Handsworth R 02:54:22
132 Nick Farrar U/a 02:54:43
133 Jane Hewitt F V50 KFR 02:55:55
134 Sarah Phelan F PFRAC 02:56:01
135 Jo Miles F V40 Goyt Valley Striders 02:56:12
136 Mick Baldwin V60 Denby Dale Travellers 02:56:18
137 David Gould V50 West Bromwich H 02:56:34
138 Emma Gould F Serpentine 02:56:35
139 Carolyn Whittle F U/a 02:57:05
140 Anthony Horsfall V40 Handsworth Wildhobs 02:58:08
141 Elaine Rosa Local F V40 Pennine 02:58:51
142 Maurice Musson V60 Dark Peak 02:59:09
143 Trish Justin Local F V50 Pennine 03:01:27
144 Calum Pallister U/a 03:03:17
145 Martin O’Reilly U/a 03:03:17
146 Angela Leonard F V40 Macclesfield Harriers 03:05:15
147 Teresa Billington F V40 Belper Harriers 03:05:39
148 Simon Lynch V40 U/a 03:05:41
149 Lisa Grantham F Wirral AC 03:06:36
150 Jane Cockerton F V40 Penistone F R 03:06:51
151 Jo Bowen Pennine 03:07:58
152 Kriston Clayton Local U/a 03:08:14
153 James Preston U/a 03:08:50
154 Philomina Smith F V40 Goyt Valley Striders 03:09:02
155 Jim Sommerville V60 Holmfirth Harriers 03:09:20
156 Bernice Nixon F V50 Penistone FR 03:09:40
157 Lynda Howard F V50 Retford AC 03:09:44
158 Phillip Barnes V50 Macclesfield Harriers 03:11:21
159 Caroline Burrell F FRA 03:11:21
160 Alison Holt F V40 Glossopdale Harriers 03:14:34
161 Sally Smith F Goyt Valley Striders 03:15:54
162 Michele Stephenson F V40 U/a 03:20:47
163 Janelle Lowe F Handsworth R 03:20:47
164 Charmain Heaton F V50 Retfrod AC 03:21:07
165 Karl Smith V40 Goyt Valley Striders 03:22:02
166 Ian Manners V40 M/C YMCA Harriers 03:22:41
167 Trevor Faulkner V60 Wilmslow RC 03:23:21
168 Stephen Williams Local U/a 03:24:03
169 Kevin Milwain V40 Shelton Striders 03:26:58
170 Paul Webster V50 Shelton Striders 03:27:02
171 Tom Day U/a 03:28:05
172 Kate Shaw F U/a 03:28:05
173 Tracy Vernon F V40 Goyt Valley Striders 03:36:33
174 Steven Berry V40 Goyt Valley Striders 03:36:33
175 Dirk Mikolajewski U/a Dnf
176 Sarah Bull Goyt Valley Striders Dnf
177 Pauline Miller U/a Dnf
178 Chris Davies Saddleworth Dnf
179 Molly Whittall U/a Dnf
180 Karl Webster Matlock AC Dnf