Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/05/2011 – Shutlingsloe





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Staffordshire Moorlands 15:15:00
2 Damian Nicholls M Wilmslow 17:16:00
3 Jack Ross M Mow Cop 17:23:00
4 Dave Taylor MV40 Dark Peak 17:45:00
5 Simon Harding M Macclesfield 17:57:00
6 Aidan Smith U16 U/A 18:31:00
7 Noel Curtis M Pennine 18:43:00
8 Martin Cliffe MV40 Eryri 18:52:00
9 Stefan Phillips M Woo Har 19:20:00
10 Malcolm Fowler MV40 Cheshire Hill 19:20:00
11 Peter Nield M U/A 19:38:00
12 Steve Smithies MV40 Calder Valley 19:46:00
13 James Pearce MV40 U/A 19:51:00
14 Mark Messenger MV40 Macclesfield 20:10:00
15 Mike Cooper MV40 Cheshire Hill 20:17:00
16 Digby Harris MV40 Macclesfield 20:26:00
17 Richard Sunman MV40 Penistone 20:41:00
18 Neil Pettie M Goyt Valley 20:48:00
19 Tom Hutton M City Of Sheffield 21:03:00
20 Kai Sunman U16 Penistone 21:15:00
21 Andrew Shelbourne MV40 Penistone 21:32:00
22 Andy Preedy MV40 Rossendale 21:52:00
23 Mick Moorhouse MV50 Matlock 21:57:00
24 Colin Smith MV40 South Yorkshire 22:04:00
25 Dale Gartley MV50 FRA 22:15:00
26 Steph Curtis LV40 Pennine 22:21:00
27 Chris Shearlock M U/A 22:48:00
28 Alasdair Macdonald MV40 UKnetrunner 22:53:00
29 Robert Hutton MV50 Dark Peak 23:36:00
30 Tony Hulme MV60 Wilmslow 23:39:00
31 John Sanderson MV40 U/A 24:02:00
32 Chris Cunliffe MV40 Abbey 24:09:00
33 Andy Brooks M U/A 24:15:00
34 Kyle Irvine M U/A 24:25:00
35 Liam Andrew Mulley U16 U/A 24:58:00
36 Joanne Moore LV40 U/A 25:06:00
37 Allen Bunyan U16 U/A 25:43:00
38 Alan Coatsworth MV50 FRA 25:52:00
39 Jane Diane Saunders LV40 Wilmslow 25:56:00
40 Matt Yardley MV40 U/A 26:15:00
41 Bev Thompson LV40 Clayton-le-Moors 26:20:00
42 Pete Tapping MV50 Dark Peak 26:23:00
43 Colin Ardron MV60 Macclesfield 26:27:00
44 Andrew Belfield M U/A 26:31:00
45 Caroline Harding L Pudsey & Bramley 26:38:00
46 Alan Davidson MV50 U/A 27:05:00
47 Steve Macha MV40 Congleton 27:13:00
48 Steven Dunn MV40 Congleton 27:24:00
49 The Earl Of Derby MV40 Crag Hall 27:43:00
50 Annemarie Claye L Buxton 27:55:00
51 Ross Kennedy M U/A 28:06:00
52 Reverend Campbell MV60 Staffordshire Moorlands 28:15:00
53 Margaret Hutton LV60 Horwich 28:25:00
54 Stephen Lord MV40 U/A 30:49:00
55 Michelle Kershaw L U/A 31:33:00
56 Nicholas Edwards M Crag Hall 31:47:00
57 John Nightingale M U/A 32:06:00
58 Diana Edwards L Crag Hall 32:28:00
59 Martha Gilman U16 Macclesfield 33:59:00
60 Adrian Kirk M U/A 34:16:00
61 Ella Pownall U16 Abbotsholme 34:25:00
62 Phil Mountfort MV60 U/A 35:50:00