Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/04/2011 – Red Kite





  
Pos Name Category Club Time
1 Tim Davies OM Maldwyn Harriers 01:13:29
2 Peter Ryder OM Cardiff AAC 01:18:18
3 Matthew Symes OM 01:20:12
4 Jonathan Barnes U20 Wye Valley Runners 01:21:54
5 Lee Ladd OM Carmarthen Harriers 01:22:31
6 Andy Davies M40 Mercia F.R 01:22:38
7 James Thomas OM Aberystwyth Uni Harriers 01:22:58
8 Ed Murden M45 Long Eaton RC 01:23:17
9 Mike Egner M55 Penistone FR 01:24:00
10 Dylan Jones OM Dysynni AC 01:24:59
11 Glyn Price M40 Sarn Helen 01:25:11
12 Mark Smith OM Aberystwyth AC 01:25:47
13 Stanley Charles OM Clwydian Range Runners 01:26:08
14 Daniel Hooper OM Sarn Helen 01:26:35
15 John Walsgrove M45 01:26:55
16 Jos Jones OM Aberystwyth AC 01:27:30
17 Adrian Woods M50 Mynydd Du 01:28:16
18 John Syms OM MDC 01:29:13
19 Glyn Fletcher M45 Maldwyn Harriers 01:29:20
20 Robert Fox M50 Long Eaton RC 01:30:29
21 Adam Preston OM Meirionnydd 01:30:47
22 Phoebe Webster OF Aberystwyth AC 01:31:56
23 Jonathan Jones M40 Carmarthen Harriers 01:31:58
24 Keith Holmes M55 Dark Peak Fell Runners 01:32:23
25 Jeremy Merdith OM 01:33:06
26 Mark Paviour M45 Croft Ambrey RC 01:33:17
27 Gerant Evans M40 01:33:34
28 Richard Simpson OM Pembs Harriers 01:33:40
29 Paul Beeson M45 Maldwyn Harriers 01:33:54
30 Nerys Jones OF 01:33:58
31 Grant Dawson OM Aberystwyth Uni Harriers 01:34:27
32 Angela Jones F40 Islwyn 01:35:08
33 Peter Foale M55 Aberystwyth AC 01:35:53
34 Steve Herington M60 Hereford Couriers 01:35:58
35 Tom Jones M45 Dysynni AC 01:36:06
36 Dvid Mitchell M40 Mercia 01:36:37
37 Chirs Green OM U.W.I.C 01:36:52
38 James Dolton OM 01:37:14
39 Louise Barker F35 Aberystwyth AC 01:37:18
40 Kristian Pond OM 01:37:35
41 Clifford Evans M50 Aberystwyth Uni Harriers 01:37:38
42 Ian Evans OM Aberystwyth AC 01:37:50
43 Charles Ashley M50 Wrexham A A C 01:38:10
44 Mike Jones M50 01:38:16
45 Paul Stinton OM Buckley Runners 01:38:17
46 Richard Wilkinson M50 Long Eaton RC 01:38:18
47 Daniel Burgess OM Aberystwyth AC 01:38:21
48 Steve Bajic M50 Telford Harriers 01:38:33
49 Hywel Lloyd OM Aberystwyth AC 01:38:38
50 Huw Price M45 Sarn Helen 01:39:09
51 Susan R Daives F45 Croft Ambrey RC 01:39:11
52 Geoff Hodges M60 Cheshire Hill Runners 01:39:14
53 Ken Gofton M55 Rugeley Runners 01:39:47
54 Huw Lewis M50 Buckley Runner 01:39:53
55 Helen Marshall OF Aberystwyth AC 01:39:57
56 Alyson Hayes F40 LES CROUPIER RC 01:40:01
57 Eifion Roberts M45 01:40:08
58 Kev Joyce M45 01:41:30
59 Michael Filek M40 01:41:46
60 Nicola Quinn F40 Emlyn Runners 01:41:59
61 Ann Marie Harris F40 Mynyddu +Parc Bryn Bach 01:42:08
62 Dawn Kenwright F55 Sarn Helen 01:42:58
63 Neil Lewis M40 Hereford Couriers 01:43:04
64 Dylan Evans M45 Meirionnydd RC 01:43:06
65 Kim Braznell F55 Halesowen AC 01:43:16
66 Kevin Barnes M45 Hereford Couriers 01:43:30
67 Christopher Woodfield OM Aberystwyth Uni Harriers 01:43:40
68 Roy Betts M50 Evesham Vale RC 01:43:51
69 John Evans M65 Aberystwyth AC 01:44:18
70 Matthew Rose OM Aberystwyth AC 01:44:19
71 Gary Gunner M65 CroFt AMbrey Runners 01:44:30
72 Richard Westgate M55 S.W.RR 01:44:57
73 Dawn Urquhart F35 Buckley Runner 01:44:58
74 Dick Kearn M55 Compton Harriers 01:46:32
75 Steve Bushell OM 01:46:48
76 John D Smith M60 Meirionydd RC 01:47:00
77 Goronwy Evans M50 01:47:09
78 Adrian Donnelly M45 Mercia 01:47:30
79 Andrew Scholefield OM 01:47:58
80 Sarah Colbert F40 Springfield Striders 01:47:58
81 David Michael M45 01:49:08
82 Helen Skelton OF Mercia 01:49:09
83 Scott Hibberson OM 01:49:20
84 Yvonne Hill F45 Oswestry Olympians 01:49:45
85 Peter Garson M45 Aberystwyth AC 01:51:04
86 Robert Nash M50 01:51:18
87 Darryl Evans M45 Maldwyn Harriers 01:53:44
88 Ben Amesbury OM Clwdian Range Runners 01:54:09
89 David Mann M45 Builth & District Running Club 01:55:09
90 Caryl Davies OF Sarn Helen 01:55:16
91 David Game M60 Mid Essex Casuals 01:55:26
92 Barry Owen OM Emlyn Runners 01:55:57
93 Peter Deacon M50 Swansea Harriers 01:56:01
94 Keran Smith OM Aberystwyth AC 01:56:08
95 Yvonne Amesbury F40 Clwydian Range Runners 01:56:29
96 Cameron Pope M55 Aberystwyth AC 01:56:54
97 Paul Donoghue M40 Buckley Runner 01:58:04
98 Hilary Walsgrove F45 New Forrest Runners 01:58:10
99 Naomi Prosser G18 Hereford & County AC 01:59:28
100 Lon Morgan F50 Emlyn Runners 01:59:50
101 Cynwr Ifan OM 02:00:07
102 Maria Spurling OM Shropshire Shufflers 02:00:19
103 Rob Brown M45 Chepstow Harriers 02:00:54
104 David Owen M60 Prestatyn RC 02:01:38
105 Margaret Oliver F60 Eryri Harriers 02:01:41
106 Helen Williams F45 Aberystwyth AC 02:01:44
107 Nike Jones M45 02:02:17
108 Stephen Johnson M50 02:02:53
109 Kate Houghs F50 Brecon Tri 02:02:58
110 Tom Davies M60 CroFt AMbrey Runners 02:03:16
111 Mark Frest OM 02:04:54
112 Sarah Rees F45 02:05:10
113 Stuart Rees M45 02:05:10
114 Christine Lloyd F50 Halesowen A & CC 02:05:25
115 Lesley Westgate F55 Maiden Newton Runners 02:06:09
116 Janet Preston F35 Meirionnydd 02:07:14
117 Melanie Gaul F35 02:07:15
118 David Williams M55 02:09:13
119 Brenda  Jones F65 Bro Dysynni 02:12:33
120 Adam Kennerley M45 CroFt AMbrey Runners 02:15:34
121 Ann Rowell F55 TROTs 02:17:13
122 Hayley Stephens F35 02:19:21
123 Steve New M45 100 Marathon Club 02:19:21
124 Robert Mackey M60 Builth & District Running Club 02:19:46
125 Helen Stretch F55 Aberystwyth AC 02:20:47
126 Lowri Phillips OF BAD Tri 02:21:58
127 Kim  Johnston M50 Trail Running Association 02:24:21
128 Andy Bray M50 Chepstow Harriers 02:25:14
129 Sian Owen F35 02:27:19
130 Pauline Thomas F65 TROTs 02:33:13